Skocz do zawartości
Marcin Kowalczuk

Telewizor 55' Philips- proszę o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszystkich

mam możliwość kupienia z outletu nowego philips za 1250zł *opakowanie lekko uszkodzone, telewizor nowy

powiedźcie mi czy jest sens dać tyle za niego

Philips 55PUS6523/12

 https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-55pus6523-12.bhtml

 

.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4m - zalezy czy gram czy oglądam
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? tylko na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?stoi na komodzie 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? rolety zasłaniaja słońce
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  samsung ue43j5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  smart tv, serwisy do oglądania filmów 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? najczęsciej HD full hd i moze 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? ps4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-2h max
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? mecze piłkarskie i wiadomości
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  tak 1-2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zależy od pracy 
17. Preferencje co do wielkości? 40-60
19. Preferencje co do marki ? samsung , lg , philips, panasonic, tlc
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  1300

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcin Kowalczuk napisał:

powiedźcie mi czy jest sens dać tyle za niego

To jest kiepski model, ale jeśli nie masz cierpliwości by szukać lepszych tv ale używanych to możesz spróbować.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

To jest kiepski model, ale jeśli nie masz cierpliwości by szukać lepszych tv ale używanych to możesz spróbować.

Wiesz co po prostu okazja się trafiłazalezy mi tylko by miał mały Input lag(gram w FIFA na PS4) , od czasu do czasu coś oglądam na Netflix, 

 

Obecnie mam Samsunga ue43j5500 z 2015 r , jest ok , po prostu tak się pytam na razie i nie wiem czy jest sens bo wtedy muszę sprzedac tego Samsunga 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcin Kowalczuk napisał:

Wiesz co po prostu okazja się trafiłazalezy mi tylko by miał mały Input lag(gram w FIFA na PS4) , od czasu do czasu coś oglądam na Netflix, 

 

Obecnie mam Samsunga ue43j5500 z 2015 r , jest ok , po prostu tak się pytam na razie i nie wiem czy jest sens bo wtedy muszę sprzedac tego Samsunga 

 

Zostań przy Samsungu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Kowalczuk napisał:

Serio? Tv z 2015 r lepszy od tego?

Lepszy raczej nie, ale nie warto wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Kowalczuk napisał:

55 cali 4k , nie jestem fanbojem kupowania tv za 5000k pozdrawiam

Tak jak nie da zrobic sie przyzwoitego SUVa za 60 tys tak samo niewykonalne jest to dla tego Philipsa.

PS. Aby myslec o czyms sensownym (w tej przekatnej) 3a miec budzet na poziomie min. ~ 3 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Xisiek napisał:

Tak jak nie da zrobic sie przyzwoitego SUVa za 60 tys tak samo niewykonalne jest to dla tego Philipsa.

PS. Aby myslec o czyms sensownym (w tej przekatnej) 3a miec budzet na poziomie min. ~ 3 tys.

Nie mam tyle pieniędzy dlatego wziąłem go i czekam na dostawę, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko potem nie płacz, że Smart TV w tym telewizorze, to jedynie atrapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2019 o 21:41, Marcin Kowalczuk napisał:

Biorę

Nie rozumiem takich ludzi jak ty. Zjawiasz sie tu po poradę a i tak kupujesz bubla którego ci odradzamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Waldo94 napisał:

Nie rozumiem takich ludzi jak ty. Zjawiasz sie tu po poradę a i tak kupujesz bubla którego ci odradzamy.

Ja rozumiem. Człowiek uczy się na błędach po prostu. Teraz nie posłuchał rad, kupił bubla, następnym razem jak tu wróci może zmądrzeje i weźmie sobie do serca słowa innych. Albo po prostu ma tak małe potrzeby, że w zasadzie każdy telewizor będzie mu pasował. W takim przypadku im tańszy, tym lepszy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Xisiek napisał:

Tak jak nie da zrobic sie przyzwoitego SUVa za 60 tys tak samo niewykonalne jest to dla tego Philipsa.

PS. Aby myslec o czyms sensownym (w tej przekatnej) 3a miec budzet na poziomie min. ~ 3 tys.

Nie mam tyle pieniędzy dlatego wziąłem go i czekam na dostawę,

 

 

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś ten test zanim kupiłeś ten telewizor ??? Rozumiem że on kosztuje ile kosztuje ale parametry ma bardzo słabe a zwłaszcza HDR no i  matryca 60hz . 

https://hdtvpolska.com/toshiba-55u7863dg-test-55-ultra-hd-4k-ponizej-25-tys-zl/?showfull=1

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

Czytałeś ten test zanim kupiłeś ten telewizor ??? Rozumiem że on kosztuje ile kosztuje ale parametry ma bardzo słabe a zwłaszcza HDR no i  matryca 60hz . 

https://hdtvpolska.com/toshiba-55u7863dg-test-55-ultra-hd-4k-ponizej-25-tys-zl/?showfull=1

Człowieku, wróć już lepiej na sat kurier i tam praw swoje rzekome mądrości. Słaby HDR w kwocie jaką dysponuje? To poleć lepszy. Matryca inna niż 60Hz poniżej 2 tys zł za 55 cali? Dawaj propozycje, a sam kupię.

 

Do gościa powyżej.

Tobie potrzebny jest telewizor budżetowy, golas, jednak z przyzwoitym upłynniaczem za względu na matrycę 60Hz i działającym, podkreślam działającym Smart TV. Zapomnij o HDR w tej kwocie. Dużo droższe mają HDR tylko na pudełku...

https://www.ceneo.pl/62661125

 

Nie jest piękny, ale ma wszystko co potrzeba.

Edytowane przez zsrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zsrr

Nie wiem jaki masz tam  na Sat kurier nick ale skoro uważasz że HDR  w tej Toshibie jest w porządku to gratuluje Ci bardzo dużej wiedzy. Ten model ledwie mieści się w pierwszy tabeli 300 nitów HDR   a ty uważasz że w tej cenie jest ok , to ja nie mam więcej pytań. Na forum Sat kurier większości neguje tutejsze forum chłopaków  a ty nagle wyskakujesz żebym ja wracał tam hmmm brak słów. Jak masz coś do mnie to zapraszam na priv :)

Marcin może pomyśl o trochę większej kwocie , to będzie łatwiej coś wybrać coś sensownego , bo wiadomo że TV nie kupujemy na 2 lata a na dłużej i stąd może warto zainwestować i być zadowolonym ??? W cenie 2 tyś ciężko wybrać TV 4K  a żeby był super i wszystko spełniał. Seria NU 8002 od Samsunga była bardzo udana ale już ciężko kupić jako nowy TV , no chyba  że używany w dobrym stanie na gwarancji. Myślę że budżet 3 - 3,5 tyś byłby lepszym polem manewrów niż 2 tyś  ale skoro tak musi być to bądź gotowy na ograniczone pole manewru. 

55cali 100hz   do 3,5 jest ciężko ale jak mówiłem albo poczekasz jak ceny trochę spadną w dół albo zwiększ kwotę na TV 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55ru8002u.bhtml 3222

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55nu8072.bhtml   2999 wybranych sklepach 

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

Na forum Sat kurier większości neguje tutejsze forum chłopaków 

Marek na spokojnie :) A czemu neguja nasze forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Marek na spokojnie :) A czemu neguja nasze forum?

 

Ja na ogół jestem na pełnym luzie ale czasami ktoś potrafi podnieść ciśnienie :) Jak wejdziesz w dział OLED vs OLED forum sat kurier to sam zobaczysz że większość opinii są że testy są mało wiarodajne , że sponsorowane  i takie tam a te same osoby wypowiadają się tutaj , jak by się nic nie stało :)  

 

Co do tego modelu ja nie mam pojęcia czy jest wart swojej ceny ale jak zawsze trzeba poczytać i obejrzeć na miejscu. Ile max możesz wydać  Marcin na TV , gdyby trafiło Ci się coś lepszego  ??? Może poszukaj modelu z 2018 Samsunga  NU8042 albo 8072  nowej szt a zobaczysz że warto dopłacić tą różnicę :) Nie myślałeś może żeby wziąść TV na raty 0% ???

https://pl.techq.eu/philips-6703-recenzja-2018-telewizor-4k-hdr-z-3-stronna-funkcja-ambilight/

 

Sam też chce kupić TV ale to będzie raczej OLED  od LG albo Panasonic , wszystko zależy jaka będzie cena w danym momencie. Będę przechodził z Plazmy  i mam nadzieję że będzie to  dobry wybór :) 

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...