Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Maciej Mizgalski napisał:

Ale, że SAMSUNG lepszy?


Oj na pewno nie. Miałem już dwa - o ile do obrazu nie można się było przyczepić - to sposób w jaki oni nagle ubijają swoje aplikacje - albo te znikają ze sklepu - lub tracą jakąś licencję np. na odtwarzanie tego czy innego formatu to jest po prostu dziadostwo. Z jednej strony jesteś zmuszony to aktualizacji - ale z drugiej to właśnie ona może Cię pozbawić konkretnej funkcjonalności TV.

To ja podziękuję za takie podejście.

Na koniec 77" kosztuje jakieś 17.000. Na głowę trzeba upaść żeby taką kasę lokować w SAMSUNGU.

Tak, znaaacznie lepszy 🙂

 

Podstawka i tv odłączony z internetu 😁

W szajsungu is the way to go 🧑‍🎤

77s90c kosztuje 11k po zwrocie jak pisałem ☺️ LG zdeklasowane 🤕 

 

1 godzinę temu, marcin255 napisał:

Dziękuje za wyczerpująco- wyśmiewające porady. Widzę ,że kolega bez emotikonek nie potrafi wyrazić co chce przekazać ? Zakup G2 był przemyślany  i bardzo jestem zadowolony.

Widać 😁 Cena marna, bo jak pisałem lepszy s95b dało się kupić 1k taniej w 65 calach 🤭 Upgrade z 55" na.......  55" 🤣 Czyli żaden, a siedzisz na granicy, gdzie 4k ma sens 😆 Do tego wymiana woled na.......... ten sam woled po oc 😜 Czyli zyskałeś jedynie wzrost jasności samej bieli, a kolory pozostały na tym samym nienaruszonym poziomie, bez zwiększego pokrycia gamutu i jasności 😅 Już 💯✖ lepiej byłoby pójść nawet w 65c2, bo większy obraz dałby nieporównywalnie lepszą jakość niż tylko samo oc jasności 🔆 bieli 😂 Do tego C2 to OLED Evo, czy i tak byłby jaśniejszy od c9 😛 Noo przemyślany zakup 🛍 Bardziej się nie dało już przemyśleć 🤯 Mózg roz🧠 🤛

 

2 godziny temu, Maciej Mizgalski napisał:

A tak z ciekawości 
- ktoś już rozkminił aktualizację przeglądarki w LG żeby odpalić na niej NETFLIXA?

A po co ktoś miałby robić sobie pod górkę 🗻 skoro jest nieporównywalnie lepsza apka do tego? xD To jakbyś mając bilet 🎫 w pierwszej klasie z szampanem 🥂 i przystawkami wolał się tułać na stopa 😹

Godzinę temu, 007marc napisał:

Ja postawiłbym "czteropaka" komuś kto wreszcie (jak to Kolega powyżej pisze) "rozkminił" - znalazł sposób na reklamy na YT  ;)

Rzadko używam na TV ale już wczoraj wieczorem nawet Żonę wkurzyło że co Teledysk to leci ...... reklama !

yt premium lub podstawka z apką SmartTube 😙

 

56 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Brak słów, życzę powodzenia bo widzę że kolega ma problem ze zdecydowaniem, raz piszesz że chcesz kupić i brak podstawy to dyskwalifikacja, drugi że odpisałeś z poradą, obserwuję u kolego delikatne rozdwojenie jaźni ;)
Patrząc po stylu i formie kolegi wypowiedzi obstawiam że za dużo kolega lat nie ma, proponuję najpierw dorosnąć jeżeli chcesz być brany na serio w dyskusjach.
Do wypowiedzi "ad personam" nawet się nie odniosę bo świadczy właśnie o tym co napisałem.
I proszę, nie fatyguj się z odpowiadaniam, i tak jej nie zobaczę bo dla własnego spokoju właśnie blokuję możliwość czytania wszystkich Twoich postów.

Nie pozdrawiam.

Nie pisałem, że chce kupić tego przepłaconego gniota 💩 g3 😸 Gość musiał mnie z kimś pomylić 💁 Ja nigdy nie byłbym tak głupi, by w ogóle pomyśleć o zakupie kiepskiej już przestarzałej technologii, która została stworzona z myślą o....... sdr 😝 

Patrzcie jak bardzo prawda boli fanboya lg, że nie może znieść faktów 😯 Musi aż je zablokować 🧱 by móc dalej żyć w swoim utopijnym świecie 🌏 jaki g3 z wypranymi kolorami jest przecież taki super 😇

Godzinę temu, arekm napisał:

Obecnie działające są dwa sposoby:

1) youtube premium (czyli 24pln/mc lub 36pln dla rodziny do 5 osób).

2) screen mirroring z laptopa z przeglądarką z adblockiem (testowałem z macosa - działa)

Kiedyś były stosunkowo proste sposoby bo reklamy były serwowane z osobnych, dedykowanych do tego serwerów - dawało się je wyciąć na routerze. Potem zmienili i idą z tych samych serwerów co sam "film".

Zrobienie tego "free" w samym tv wymagało by podmiany odtwarzacza w sofcie telewizora na taki co ma wbudowanego adblocka. 

YT premium można kupić w Turcji za grosze 🪙 W pisolandii, kraju gdzie obywatel jest podwójne dojony ✌️ to średni biznes jak screen mirroring oferujacy mizerną jakość obrazu 🤢

Godzinę temu, 007marc napisał:

"Oczywiście"  dwa pierwsze sposoby odpadają ;)

ale  działanie adblocka i programów mu pokrewnych to oczywiste , na Kompie uBlock daje radę .

Już ktoś pisał prędzej o tym w Temacie - myślę że jak ktoś znajdzie dokładne rozwiązanie podzieli tu się z nami :)

Rozwiązania masz podane, nie ma innych 🙅 

Godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

Najprostszy to chyba wykupienie wersji premium, można kombinować z blokowaniem reklam na routerze o ile router to potrafi ale niestety działa to bardzo losowo.
Innego sposobu nie znam, ale też głębiej nie szukałem.

To już nieaktualne 🙄 Widać jak jesteś na czasie zaślepiony lgboyu 😄 Jak już kupisz przepłaconego g3 to daj znać jak wrażenia z ogromnej posteryzacji 🥴

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Usl napisał:

Tak, znaaacznie lepszy 🙂

 

Podstawka i tv odłączony z internetu 😁

W szajsungu is the way to go 🧑‍🎤

77s90c kosztuje 11k po zwrocie jak pisałem ☺️ LG zdeklasowane 🤕 

 

Widać 😁 Cena marna, bo jak pisałem lepszy s95b dało się kupić 1k taniej w 65 calach 🤭 Upgrade z 55" na.......  55" 🤣 Czyli żaden, a siedzisz na granicy, gdzie 4k ma sens 😆 Do tego wymiana woled na.......... ten sam woled po oc 😜 Czyli zyskałeś jedynie wzrost jasności samej bieli, a kolory pozostały na tym samym nienaruszonym poziomie, bez zwiększego pokrycia gamutu i jasności 😅 Już 💯✖ lepiej byłoby pójść nawet w 65c2, bo większy obraz dałby nieporównywalnie lepszą jakość niż tylko samo oc jasności 🔆 bieli 😂 Do tego C2 to OLED Evo, czy i tak byłby jaśniejszy od c9 😛 Noo przemyślany zakup 🛍 Bardziej się nie dało już przemyśleć 🤯 Mózg roz🧠 🤛

 

 

Może nie pojąłeś za 1 razem -Nie mam miejsca na 65 " i proszę, przestań wstawić co drugie słowo emotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Maciej Mizgalski napisał:

@Usl

ciekawe rzeczy piszesz.

  1. Jaką podstawkę pod TV obsłużysz tym samym pilotem?
  2. Gdzie kupujesz YT PREMIUM z Turcji? Masz jakiś sprawdzony portal?

z góry dzięki :)

Praktycznie każdą 😜

Nie kupuje, nawet szkoda mi tych paru zł na to, co można mieć za darmo 🤭 Tylko to kosztem mojej cierpliwości.......i lenistwa, bo nie chce mi się podłączać boxa 😂

Trzeba się zabrać za YT Ad-free, bo jednak da się zrobić yt na Webos za free bez reklam 😯

 

26 minut temu, marcin255 napisał:

Może nie pojąłeś za 1 razem -Nie mam miejsca na 65 " i proszę, przestań wstawić co drugie słowo emotki

Może warto zrobić 😛 Czemu? 🤣 

2 godziny temu, 007marc napisał:

"Oczywiście"  dwa pierwsze sposoby odpadają ;)

ale  działanie adblocka i programów mu pokrewnych to oczywiste , na Kompie uBlock daje radę .

Już ktoś pisał prędzej o tym w Temacie - myślę że jak ktoś znajdzie dokładne rozwiązanie podzieli tu się z nami :)

Da się jednak zrobić 😅 

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2023 o 08:22, Jasiek_31 napisał:

Brak podstawy to trochę wydumany zarzut, mam C9 który wisi a podstawa gdzieś się wala, teraz celuję w G3 między innymi dlatego że nie ma podstawy, za to ma wieszak w zestawie.
Co do reszty się nie wypowiem bo na żywo jeszcze G3 nie widziałem.

 

W dniu 12.08.2023 o 10:46, Jasiek_31 napisał:

Bo podoba mi się jego wygląd, funkcje i jest w 77 calach.

Regulacji nie potrzebuje, a z tego co wiem to jeden z najbardziej płaskich wieszaków dostępnych na rynku.
Skoro nie chcesz wieszać to kup C3, on ma podstawę w zestawie. Takie narzekanie dla narzekania, producent nie ukrywa że w zestawie nie masz podstawy tylko wieszak i z założenia ten model powinien być montowany na ścianie.

 

14 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

Brak słów, życzę powodzenia bo widzę że kolega ma problem ze zdecydowaniem, raz piszesz że chcesz kupić i brak podstawy to dyskwalifikacja, drugi że odpisałeś z poradą, obserwuję u kolego delikatne rozdwojenie jaźni ;)
Patrząc po stylu i formie kolegi wypowiedzi obstawiam że za dużo kolega lat nie ma, proponuję najpierw dorosnąć jeżeli chcesz być brany na serio w dyskusjach.
Do wypowiedzi "ad personam" nawet się nie odniosę bo świadczy właśnie o tym co napisałem.
I proszę, nie fatyguj się z odpowiadaniam, i tak jej nie zobaczę bo dla własnego spokoju właśnie blokuję możliwość czytania wszystkich Twoich postów.

Nie pozdrawiam.

 

Tak w recenzji brak podstawy to też wydumane zarzuty, a wołanie za nią 1,5 klocka 💩 chociaż jest marna tym bardziej wydumany zarzut 🤣 Ahh ci zaślepieni lgboje 😅 Tu dopiero jest brak słów 🙊

 

LG G3 wady:

 Brak podstawy 

 Droga opcjonalna podstawa nie jest solidna i nie ma wystarczającej jakości dla takiego telewizora

 Tani plastikowy pilot w porównaniu do innych marek w tym przedziale cenowym

 Brak podświetlenia pilota

 Brak HDR10+

 Webos z reklamami marnujący całą powierzchnię ekranu

 Jakość dźwięku jest gorsza od poprzednika 

https://www.avforums.com/reviews/lg-g3-oled55g3-mla-oled-evo-tv-review.20853/

 

No, ale to narzekanie dla narzekania 😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ukrytą wadą o której nie mówi producent jest to że 83G3 nie ma MLA ( panele 83 robi druga fabryka - jak do tej pory ) może trzeba będzie poczekać np pół roku, rok ...

Co do podstawy - w tej cenie powinna być podstawa w kartonie.

Reklamy podobno można wyłaczyć głeboko w menu - nie wiem czy wszystke...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Eleonor napisał:

Dla mnie ukrytą wadą o której nie mówi producent jest to że 83G3 nie ma MLA ( panele 83 robi druga fabryka - jak do tej pory ) może trzeba będzie poczekać np pół roku, rok ...

Co do podstawy - w tej cenie powinna być podstawa w kartonie.

Reklamy podobno można wyłaczyć głeboko w menu - nie wiem czy wszystke...

"Ukrytą wadą" ?? Równie dobrze mógłbyś się skarżyć, że nie ma 3D lub podświetlenia ambientowego. Ktoś, gdzieś sugerował, że akurat taki typ matrycy powinien być w tym modelu?

Odkąd pamiętam, seria G była promowana jako "bezpodstawkowa".

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Eleonor napisał:

Dla mnie ukrytą wadą o której nie mówi producent jest to że 83G3 nie ma MLA ( panele 83 robi druga fabryka - jak do tej pory ) może trzeba będzie poczekać np pół roku, rok ...

Co do podstawy - w tej cenie powinna być podstawa w kartonie.

Reklamy podobno można wyłaczyć głeboko w menu - nie wiem czy wszystke...

Przecież jasno mówili, że 83" nie ma mla 😅 Ogólnie Webos od 3 generacji marnuje niepotrzebnie cała powierzchnię ekranu i nie da się tego zmienić. Po za tym skąd info, że panele 83" robi druga fabryka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Usl napisał:

Przecież jasno mówili, że 83" nie ma mla 😅 Ogólnie Webos od 3 generacji marnuje niepotrzebnie cała powierzchnię ekranu i nie da się tego zmienić. Po za tym skąd info, że panele 83" robi druga fabryka? 

Nie czytałem o tym żeby jasno o tym mówili...

Reklamy można wyłączyć - znika większość

Info że 83 robi druga fabryka - poczytałem i znalazłem na wiarygodnym forum łącznie ze zdjęciami

Jest cięty z panelami 42 oraz 48 cali

Może tym razem Ty mniej wiesz :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było jasne napisane, że 83 nie zawiera mla 😅 Nawet na stronie lg podczas zakupu widnieje taka informacja. 

Choćby nawet to i tak masz home screen niepotrzebnie zajmujący cały ekran 

Link jak możesz? 🔗 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam osobiście C3 ani G3 ale czytałem że większość reklam można wyłączyć. Raczej tam nie kłamią ;)

 

Zakładam że może to być tak jak w C2 chyba że menu się zmieniło ale wiadomo czego szukać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem niestety tej Opcji (może coś przeoczyłem) ...

.. ale pamiętajmy że to Temat o C9 i możliwe że tutaj tego nie mamy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C9 ma całkiem inny system ale i tak wielkie g by ci to dało, wciąż zostaje masa syfu aby pozbyć się większość istnieją metody jak zmiana adresu dns w tv na adres np adguad blokujący reklamy, ręczna blokada wielu adresów z którymi łączy się tv w routerze i najlepsza metoda blokada internetu w tv :D

Ogólnie cały ten webos o kant [beeep]y...

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, prodarek napisał:

C9 ma całkiem inny system ale i tak wielkie g by ci to dało, wciąż zostaje masa syfu aby pozbyć się większość istnieją metody jak zmiana adresu dns w tv na adres np adguad blokujący reklamy, ręczna blokada wielu adresów z którymi łączy się tv w routerze i najlepsza metoda blokada internetu w tv :D

Ogólnie cały ten webos o kant [beeep]y...

Nie da się zmienić DNS w lg i system jest ten sam tylko nowszy. To jakby pisać, że win 11 jest całkiem inny od 10

Wciąż lepszy od tizena, więc wciąż najlepszy os na rynku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o czym piszesz w żadnym punkcie który wymieniłeś a co do systemu android od sony niszczy webos pod każdym względem. Ogólnie sugeruje się nie wypowiadać w tematach o których nie masz pojęcia.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, prodarek napisał:

android od sony niszczy webos pod każdym względem

Zupełnie bez podtekstów i korzystając, że już jest OT, to poproszę cię o krótkie podsumowanie, na czym polega to "niszczenie"?

Ja mam złe wspomnienia z androidem w telefonach sprzed wielu lat, a z przyjemnością używam też już podstarzałego webos. Dla mnie ten krytykowany webos jest szybkim, płynnym oprogramowaniem do obsługi podstawowych funkcji tv. Wg mnie do tego ma on służyć w urządzeniu typu telewizor, ale może się mylę - boomer jestem ;)

Edytowane przez Barnaba
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szybszy, wygodniejszy i ładniejszy! Wizualnie nowy webos traaagedia. Żeby nie było nie jest to zły system ale mógłby być lepszy wprowadzając pewne zmiany.

Edytowane przez prodarek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jest tak jak nowymi samochodami: każdy nowy to mniej lub bardziej tragiczny tablet doczepiony do 4 kółek :(

Na szczęście stary samochód i stary tv jeszcze działają, i są szybkie, ładne i wygodne ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, prodarek napisał:

Nie masz pojęcia o czym piszesz w żadnym punkcie który wymieniłeś a co do systemu android od sony niszczy webos pod każdym względem. Ogólnie sugeruje się nie wypowiadać w tematach o których nie masz pojęcia.

  • Na pewno pod względem przestarzałych portów hdmi 2.0 xD
  • I wyższego input lagu :P
  • Obsługi DV 120Hz? 😹

W ogóle android? 😅 To to jeszcze istnieje? 🤨 Ja myślałem, że tego systemu już dawno nie ma 😆

 

3 godziny temu, prodarek napisał:

Jest szybszy, wygodniejszy i ładniejszy! Wizualnie nowy webos traaagedia. Żeby nie było nie jest to zły system ale mógłby być lepszy wprowadzając pewne zmiany.

Wygodniejszy bez air mouse 🤣 Haha

Żeby nie było, ale android to stary dawno pogrzebany system, a nawet nowy gugl to niestety też zły system i musi być lepszy wprowadzając współczesne technologiczne standardy. Na razie do web os nie ma podjazdu, a zważając także na to jak nowy pantonic 1000 nie sprostał oczekiwaniom i dał plamę tuż przed premierą to dalej nie będzie miał 😼 Nawet już taki upośledzony tizen go przebija 

I tak ogólnie sugeruje się nie wypowiadać w tematach o których nie masz pojęcia :D 

 

4 godziny temu, Barnaba napisał:

Dla mnie ten krytykowany webos jest szybkim, płynnym oprogramowaniem do obsługi podstawowych funkcji tv. Wg mnie do tego ma on służyć w urządzeniu typu telewizor, ale może się mylę - boomer jestem ;)

Nawet stary android jest szybszy od webos, od razu wchodzisz do ustawień, nie kręci się żadne kółeczko :rolleyes:  Na C jeszcze ujdzie, ale b to traaagedia 😩

Edytowane przez Usl
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2023 o 11:47, marcin255 napisał:

G2 w porównaniu do C9 zdecydowanie jaśniejszy i płynniej TV działa.

Jaśniejszy, bo ma zwaloną kalibrację 😅 DV jest straszenie rozjaśniony 🤮 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2023 o 18:36, Eleonor napisał:

Nie czytałem o tym żeby jasno o tym mówili...

Reklamy można wyłączyć - znika większość

Info że 83 robi druga fabryka - poczytałem i znalazłem na wiarygodnym forum łącznie ze zdjęciami

Jest cięty z panelami 42 oraz 48 cali

Może tym razem Ty mniej wiesz :)

To może czas przebadać wzrok 🩺👀 na starość 🤣

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Usl napisał:

To może czas przebadać wzrok 🩺👀 na starość 🤣

Badałem - jest ok

Natomiast Ty musisz częściej i głośniej beczeć - to częściej będą wymieniać Ci pampersa ( a także sobie te dziecięce emotki zamieszcze )🤣🤣🤣 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Eleonor napisał:

Badałem - jest ok

50 lat temu? 😅 To noe ma dziwne, żeś taki ślepy 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...