Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.08.2023 o 08:42, Maciej Mizgalski napisał:

To skąd pomysł, że "celujesz w G3"? :) 

Bo podoba mi się jego wygląd, funkcje i jest w 77 calach.

18 godzin temu, Usl napisał:

Ale ja nie chce wieszać tv 😆 Po za tym ten wieszak w zestawie jest słaby, bo nie można regulować sobie tv. 

Regulacji nie potrzebuje, a z tego co wiem to jeden z najbardziej płaskich wieszaków dostępnych na rynku.
Skoro nie chcesz wieszać to kup C3, on ma podstawę w zestawie. Takie narzekanie dla narzekania, producent nie ukrywa że w zestawie nie masz podstawy tylko wieszak i z założenia ten model powinien być montowany na ścianie.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie założenia? 🤣 Pokaż inny tv bez podstawowy w zestawie 😅 Sam widzisz, że jest to wybrakowany produkt 😆 C3, czyli odgrzewany kotlet 🥩 który do g3 na mla nie ma podjazdu polecasz w zamian? 😹 Nie ośmieszaj się 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Usl napisał:

Co mnie założenia? 🤣 Pokaż inny tv bez podstawowy w zestawie 😅 Sam widzisz, że jest to wybrakowany produkt 😆 C3, czyli odgrzewany kotlet 🥩 który do g3 na mla nie ma podjazdu polecasz w zamian? 😹 Nie ośmieszaj się 😂

Sam się kolego ośmieszasz, poprzednie modele z serii G też nie miały podstawy i nikt nie płakał.
Poza ty z tego co widzę na stronie LG jest teraz w ofercie ze standem: https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-65g33l-fs21bundle, zanim zaczniesz narzekać sprawdź najpierw co jest w ofercie producenta.
Brak MLA to oczywiście duża wada, wcześniej panele były te same, z reszta G3 w 83 calach też nie jest MLA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co mam wyrzucić szafkę pod tv, żeby postawić ten stand na gołej ziemi? 🤣  Jak nikt nie płakał na brak podstawy 😆 Widać nie jesteś w temacie 😆 

14 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Brak MLA to oczywiście duża wada, wcześniej panele były te same, z reszta G3 w 83 calach też nie jest MLA.

Ale z odblokowaną jasnością i nawet z heatsinkiem, g3 83" też jest sporo jaśniejszy od c3, więc to nie tylko mla guruje nad serią c 😹

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Usl napisał:

I co mam wyrzucić szafkę pod tv, żeby postawić ten stand na gołej ziemi? 🤣  Jak nikt nie płakał na brak podstawy 😆 Widać nie jesteś w temacie 😆 

Ale z odblokowaną jasnością i nawet z heatsinkiem, g3 83" też jest sporo jaśniejszy od c3, więc to nie tylko mla guruje nad serią c 😹

Dobrze kolego, widzę że dyskusja z Tobą prowadzi do nikąd bo widzisz tylko problemy a nie szukasz rozwiązań, szkoda mi na coś takiego czasu i energii.
Tak Ci na koniec tylko uświadomię że producent podjął taką a nie inną decyzję bo miał do tego prawo a teraz Ty masz prawo swoimi pieniędzmi pokazać mu czy tą decyzję popierasz kupując jego produkt lub nie, zawsze zostają do wyboru produkty konkurencji i tyle.

A jak napaliłeś się na konkretnie ten model to skończ wylewać tutaj swoje żale, zaakceptuj rzeczywistość i kup co chcesz kupić.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szukać rozwiązań? 🤣 Nie ma podstawy i to wada 😅 Proste 😼 Czego nie rozumiesz? 😸 Producent sobie każe płacić 1,5 klocka 💩 za podstawę 😂 Masz rozwiązanie 😂

Nie napaliłem się na g3 😆 Nie jestem fanem starej technologii z wypranymi kolorami jak ty xD Po prostu zostałem poproszony o opisanie w czym g3 jest gorszy od c9 😼 Widać prawda boli fanboya lg 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co żal? 🤣 G3 to nowszy znacznie lepszy model 😼 Ile cię g2 wyszedł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej odległości 📏  aby w pełni zobaczyć 4k to musisz mieć 97G3 😆 Przy 55" to jesteś na granicy, gdzie 4k ma sens 😅 To jakie blisko 🤣

Zwracaj 👈 Rób miejsce i najlepiej bierz 77S90C na nowym panelu qd-oled za 11 klocków 💩 po zwrocie 😎

Jak cię serio nie stać to od biedy możesz wziąć tanio starego 65S95B 😬 Nawet tu będzie przepaść w jakości 🤠 Nie dość, że qd-oled ma znaacznie jaśniejszy panel (172 vs 215 nit) to i będzie większy 😊

Zakup 🛍 G2 był totalną głupotą 🤦‍♂️ 

To przecież już lepszy s95b dało się kupić 1k taniej w 65 calach 😂 Serio pomyśl zanim przeznaczasz swoje ciężko zarobione pieniądze 💵 na kiepski przepłacony produkt w starej technologii 🙄

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opłacalny jest właśnie s90c, bo ma nową matrycę 😁 Rzutnik to przecież syf 💩 kompletny 😆

C9 daje radę jak się nie widziało nowych tv 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Usl napisał:

Najbardziej opłacalny jest właśnie s90c, bo ma nową matrycę 😁 Rzutnik to przecież syf 💩 kompletny 😆

C9 daje radę jak się nie widziało nowych tv 😜

Ale, że SAMSUNG lepszy?


Oj na pewno nie. Miałem już dwa - o ile do obrazu nie można się było przyczepić - to sposób w jaki oni nagle ubijają swoje aplikacje - albo te znikają ze sklepu - lub tracą jakąś licencję np. na odtwarzanie tego czy innego formatu to jest po prostu dziadostwo. Z jednej strony jesteś zmuszony to aktualizacji - ale z drugiej to właśnie ona może Cię pozbawić konkretnej funkcjonalności TV.

To ja podziękuję za takie podejście.

Na koniec 77" kosztuje jakieś 17.000. Na głowę trzeba upaść żeby taką kasę lokować w SAMSUNGU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2023 o 01:54, Usl napisał:

Z tej odległości 📏  aby w pełni zobaczyć 4k to musisz mieć 97G3 😆 Przy 55" to jesteś na granicy, gdzie 4k ma sens 😅 To jakie blisko 🤣

Zwracaj 👈 Rób miejsce i najlepiej bierz 77S90C na nowym panelu qd-oled za 11 klocków 💩 po zwrocie 😎

Jak cię serio nie stać to od biedy możesz wziąć tanio starego 65S95B 😬 Nawet tu będzie przepaść w jakości 🤠 Nie dość, że qd-oled ma znaacznie jaśniejszy panel (172 vs 215 nit) to i będzie większy 😊

Zakup 🛍 G2 był totalną głupotą 🤦‍♂️ 

To przecież już lepszy s95b dało się kupić 1k taniej w 65 calach 😂 Serio pomyśl zanim przeznaczasz swoje ciężko zarobione pieniądze 💵 na kiepski przepłacony produkt w starej technologii 🙄

Dziękuje za wyczerpująco- wyśmiewające porady. Widzę ,że kolega bez emotikonek nie potrafi wyrazić co chce przekazać ? Zakup G2 był przemyślany  i bardzo jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłbym "czteropaka" komuś kto wreszcie (jak to Kolega powyżej pisze) "rozkminił" - znalazł sposób na reklamy na YT  ;)

Rzadko używam na TV ale już wczoraj wieczorem nawet Żonę wkurzyło że co Teledysk to leci ...... reklama !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2023 o 16:14, Usl napisał:

Ja mam szukać rozwiązań? 🤣 Nie ma podstawy i to wada 😅 Proste 😼 Czego nie rozumiesz? 😸 Producent sobie każe płacić 1,5 klocka 💩 za podstawę 😂 Masz rozwiązanie 😂

Nie napaliłem się na g3 😆 Nie jestem fanem starej technologii z wypranymi kolorami jak ty xD Po prostu zostałem poproszony o opisanie w czym g3 jest gorszy od c9 😼 Widać prawda boli fanboya lg 😛

Brak słów, życzę powodzenia bo widzę że kolega ma problem ze zdecydowaniem, raz piszesz że chcesz kupić i brak podstawy to dyskwalifikacja, drugi że odpisałeś z poradą, obserwuję u kolego delikatne rozdwojenie jaźni ;)
Patrząc po stylu i formie kolegi wypowiedzi obstawiam że za dużo kolega lat nie ma, proponuję najpierw dorosnąć jeżeli chcesz być brany na serio w dyskusjach.
Do wypowiedzi "ad personam" nawet się nie odniosę bo świadczy właśnie o tym co napisałem.
I proszę, nie fatyguj się z odpowiadaniam, i tak jej nie zobaczę bo dla własnego spokoju właśnie blokuję możliwość czytania wszystkich Twoich postów.

Nie pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek_31 - dzięki za przypomnienie o możliwości blokowania Postów takowych Osobników ;)

Jestem od początku rozpoczęcia Tematu C9 a już niestety chciałem się wypisać z Subskrypcji poprzez takie głupkowate wypowiedzi ....

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, 007marc napisał:

Ja postawiłbym "czteropaka" komuś kto wreszcie (jak to Kolega powyżej pisze) "rozkminił" - znalazł sposób na reklamy na YT  ;)

Rzadko używam na TV ale już wczoraj wieczorem nawet Żonę wkurzyło że co Teledysk to leci ...... reklama !

Najprostszy to chyba wykupienie wersji premium, można kombinować z blokowaniem reklam na routerze o ile router to potrafi ale niestety działa to bardzo losowo.
Innego sposobu nie znam, ale też głębiej nie szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, 007marc napisał:

Ja postawiłbym "czteropaka" komuś kto wreszcie (jak to Kolega powyżej pisze) "rozkminił" - znalazł sposób na reklamy na YT  ;)

Obecnie działające są dwa sposoby:

1) youtube premium (czyli 24pln/mc lub 36pln dla rodziny do 5 osób).

2) screen mirroring z komputera z przeglądarką z adblockiem (testowałem z macosa - działa). https://www.lg.com/us/support/help-library/screen-share-screen-mirroring-device-to-tv-CT10000018-20150637965681

Kiedyś były stosunkowo proste sposoby bo reklamy były serwowane z osobnych, dedykowanych do tego serwerów - dawało się je wyciąć na routerze. Potem zmienili i idą z tych samych serwerów co sam "film".

Zrobienie tego "free" w samym tv wymagało by podmiany odtwarzacza w sofcie telewizora na taki co ma wbudowanego adblocka. 

Edytowane przez arekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oczywiście"  dwa pierwsze sposoby odpadają ;)

ale  działanie adblocka i programów mu pokrewnych to oczywiste , na Kompie uBlock daje radę .

Już ktoś pisał prędzej o tym w Temacie - myślę że jak ktoś znajdzie dokładne rozwiązanie podzieli tu się z nami :)

Edytowane przez 007marc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...