Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tomek Kaminski napisał:

Hej, czy macie ostatnio problemy z aplikacja Netflix na tym TV?

 

Konkretnie sytuacja wygląda tak:

1) po zakończeniu oglądaniu odcinka serialu/filmu nie można wyjść do strony głównej klawiszem BACK, tzn nic nie mozna zrobic, odtwarzanie trwa dalej np napisów

2) włączając jakiś serial/film za pierwszym razem buforuje bardzo długo, jednak jesli zrobi sie back i wlaczy jeszcze raz od razu rusza odtwarzanie

Hej,

mam tak samo. Zauważam, że kolejne aktualizacje sprawiają iż coraz wolniej działa interfejs. Czy to NETFLIX czy DISNEY - z PLEXem na czele :( rok temu działał jak rakieta. Dziś po prostu za chwilę dopnę mu jakiegoś dongla bo domyślnie nie da się z tego normalnie korzystać. Przez rok czy dwa nie powinien się chyba aż tak zestarzeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne koledzy nie zamykają aplikacji tylko się pomiędzy nimi przełączają a to powoduje że w pamięci zostaje kupe śmieci które będą własnie powodowały „zamulanie” telewizora.
Sam używam C9 od listopada 2019 i żadnych spowolnień u siebie nie obserwuję.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Zapewne koledzy nie zamykają aplikacji tylko się pomiędzy nimi przełączają a to powoduje że w pamięci zostaje kupe śmieci które będą własnie powodowały „zamulanie” telewizora.
Sam używam C9 od listopada 2019 i żadnych spowolnień u siebie nie obserwuję.

Apki nawet włączone zaraz po starcie zamulają tak samo. Niestety :(

Nawet szybsza karta graficzna nie załatwia problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważam problemy tylko z Netflixem. HBO max, APPLE TV, Amazon (Disney tez chwile mialem) dzialaja ok, no moze Amazon nie jakos super, ale on chyba juz tak ma (ale przynajmniej sie nie zacina). Aplikacje usunąłem i zainstalowałem ponownie ale to nie pomoglo. Natomiast czasem przez 2-3 tygodnie dziala wszystko ok wiec dziwnie to wygląda. Internet 100Mbs jest podłączony po kablu. Sam streaming działa zawsze w max jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Maciej Mizgalski napisał:

Apki nawet włączone zaraz po starcie zamulają tak samo. Niestety :(

Nawet szybsza karta graficzna nie załatwia problemu..

Tak z ciekawości, co szybsza karta graficzna ma do szybkości działania aplikacji zainstalowanych na telewizorze?

10 minut temu, Tomek Kaminski napisał:

Ja zauważam problemy tylko z Netflixem. HBO max, APPLE TV, Amazon (Disney tez chwile mialem) dzialaja ok, no moze Amazon nie jakos super, ale on chyba juz tak ma (ale przynajmniej sie nie zacina). Aplikacje usunąłem i zainstalowałem ponownie ale to nie pomoglo. Natomiast czasem przez 2-3 tygodnie dziala wszystko ok wiec dziwnie to wygląda. Internet 100Mbs jest podłączony po kablu. Sam streaming działa zawsze w max jakosci.

U mnie apka Amazonu wymaga czasami dwu- trzykrotnego potwierdzenia zamknięcia, poza tym działa OK.
Disney, Netflix, HBOMax, AppleTV, każda działa bez przycięć, każdą poza HBO zamykam w HBOMax brak takiej opcji.
Samo połączenie, TV z AccessPointem Ubiquity U6-Lite (zazwyczaj wynegocjowana przepustowość to 650Mbit), AccessPoint z routerem też od Ubiquity po ethernet 1Gbit, łącze do Internetu 1Gbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Tak z ciekawości, co szybsza karta graficzna ma do szybkości działania aplikacji zainstalowanych na telewizorze?

Aj za szybko. Oczywiście nie "graficzna" tylko "sieciowa". Wydawało mi się, że przy plikach po 20-30GB szybsza karta trochę ożywi PLEXa. Ale nie widać znaczącej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz robilem test: wyłączone wszystkie aplikacje łącznie z Netflixem, telewizor wył/wł, obejrzałem 30 min serial i to samo, zwiecha na końcu :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc wymiana da niewiele. C9 posiada vrr gsync 4x porty hdmi 2.1 . Jedyna sensowna wymiana to na QD Oled albo G3 z matrycą MlA

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin255
To teraz powiedz dokładnie ta "kolosalna różnica" dotyczy jakiego Modelu ,

bo rozumiem że jesteś (byłeś)  Użytkownikiem C9 (jak długo)  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na relacje cóż to za różnica

Pewnie jest tak:

 

portret-m%C5%82odego-cz%C5%82owieka-z-zs

 

Tylko jeszcze  nie wiemy dlaczego :)

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność ,jasność, C9 miałem 3 lata, sam tv działa dużo płynniej 

ps, jakby ktoś chciał C9 55 z wymienianą matrycą i ubezpieczeniem do 12.24 -zapraszam -pełen sklepowy komplet 

IMG_20230808_095314883.jpg

Edytowane przez marcin255
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze raz - na co warto wymienić 65" C9?

z tego jestem bardzo zadowolony (zwłaszcza że stoi w jasnym pomieszczeniu i naprawdę ogarnia kuwetę).

Następny mógłby być 75...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C9 to tv który wyprzedził swój czas Nie warto go na nic zmieniać 🙅 G3 to przepłacony crap z wypranymi kolorami, a qd-oled to szajsung ze ścierającą się matrycą 😆 Nie wspominając już marnym 💩 sony czy pansie na prehistorycznych portach hdmi 2.0 🤣 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Usl napisał:

C9 to tv który wyprzedził swój czas Nie warto go na nic zmieniać 🙅 G3 to przepłacony crap z wypranymi kolorami, a qd-oled to szajsung ze ścierającą się matrycą 😆 Nie wspominając już marnym 💩 sony czy pansie na prehistorycznych portach hdmi 2.0 🤣 

no ja może nie jestem jakimś specem od jakości obrazu - ale ten ogarnia kuwetę i ciężko mi go zagiąć. Więc zastanawiam się co musiałoby się wydarzyć żeby różnica in-plus była po prostu widoczna. bo teraz jedyne co mnie martwi to mijająca gwarancja...bo coś podejrzewam, że matryca jak dobra by nie była - to jednak nie będzie nieśmiertelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn duża jest różnica w nowszych tv, tylko dochodzą też problemy 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Usl napisał:

Tzn duża jest różnica w nowszych tv, tylko dochodzą też problemy 😅

a jakieś konkrety? Co jest "lepsze" (i czemu?) - jakie problemy? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo płynniej? Bo g1 działa wolniej od c9 😆 

20 minut temu, Maciej Mizgalski napisał:

a jakieś konkrety? Co jest "lepsze" (i czemu?) - jakie problemy? ;)

 

To zależy, każdy model ma swoje wady. W g3 np tak zwiększyli jasność, że teraz widać wady woled jeszcze bardziej niż kiedykolwiek 😅

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, żeby była jasność to G3 jest przepaścią jakościową w porównaniu do c9, ale wady są znaczne  - brak podstawy, gorszy pilot (w tej klasie to powinien być taki jak w serii z, absurd) home screen zajmujący cały ekran, siwe nieprzezroczyste menu, słabsza czerń w jasnych warunkach, black crush, posteryzacja, green tint i cena oczywiście 😂 Ten tv nie jest wart zakupu po prostu 

Edytowane przez Usl
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Usl napisał:

Ogólnie, żeby była jasność to G3 jest przepaścią jakościową w porównaniu do c9, ale wady są znaczne  - brak podstawy, gorszy pilot (w tej klasie to powinien być taki jak w serii z, absurd) home screen zajmujący cały ekran, siwe nieprzezroczyste menu, słabsza czerń w jasnych warunkach, black crush, posteryzacja, green tint i cena oczywiście 😂 Ten tv nie jest wart zakupu po prostu 

Brak podstawy to trochę wydumany zarzut, mam C9 który wisi a podstawa gdzieś się wala, teraz celuję w G3 między innymi dlatego że nie ma podstawy, za to ma wieszak w zestawie.
Co do reszty się nie wypowiem bo na żywo jeszcze G3 nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Brak podstawy to trochę wydumany zarzut, mam C9 który wisi a podstawa gdzieś się wala, teraz celuję w G3 między innymi dlatego że nie ma podstawy, za to ma wieszak w zestawie.
Co do reszty się nie wypowiem bo na żywo jeszcze G3 nie widziałem.

To skąd pomysł, że "celujesz w G3"? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

Brak podstawy to trochę wydumany zarzut, mam C9 który wisi a podstawa gdzieś się wala, teraz celuję w G3 między innymi dlatego że nie ma podstawy, za to ma wieszak w zestawie.
Co do reszty się nie wypowiem bo na żywo jeszcze G3 nie widziałem.

Ale ja nie chce wieszać tv 😆 Po za tym ten wieszak w zestawie jest słaby, bo nie można regulować sobie tv. 

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...