Skocz do zawartości
Konrad Deskiewicz

OLED803 i audio w Kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Po prawie 2 miesiącach zgryzoty który Oled wybrać na zamiennik dotychczasowego TV padło na wspomnianego w tytule Philipsa
Nie ukrywam, że po prostu lubię się z platformą Android TV, którą do tej pory realizowałem sobie w starym LCD za pomocą MiBox'a.

Po zakupie nowego TV czekała mnie jednak smutna niespodzianka. TV nie tylko działa zauważalnie wolniej od MiBox'a ale też w żaden sposób nie pozwala w Kodi przesłać do amplitunera ścieżki wielokanałowej (niezależnie od ustawień sekcji audio).

W zasadzie piszę, bo może coś pominąłem. Może istnieje magiczny sposób na Audio Passtrough w tym TV.
Netflix swoje DD przesyła. Odpalenie filmu w playerze natywnym z sieci też nie ma z tym kłopotu (DD, DTS) z tym, że umiera co chwilę na buforowaniu pomimo podpięcia kablem Ethernet.
Ten sam materiał Kodi łyka bez kłopotów i czkawki, ale korzysta z NFS a nie DLNA. Jedyny kłopot to limitowane wyjście po ARC do 2 kanałów: (

Oczywiście mogę podpiąć z powrotem MiBox'a tylko... no właśnie... mogłem wziąć znacznie tańsze B8 bo oprogramowanie TV nie będzie miało znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Konrad Deskiewicz napisał:

Oczywiście mogę podpiąć z powrotem MiBox'a tylko... no właśnie... mogłem wziąć znacznie tańsze B8 bo oprogramowanie TV nie będzie miało znaczenia.

Tak by było najlepiej. Możesz jeszcze oddać w ramach zwrotu 14-dniowego  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić Sony bo w nim działa w Kodi. DTS etc. bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę czas to w weekend zobaczę jak jest u mnie. Nie korzystam z kodi  w tv bo nawet jakby DD czy DTS poszło to nic ponad to nie przejdzie po ARC. Dlatego ja używam shielda i nigdy nawet nie przyszło mi do głowy aby odtwarzać przez TV. Passtrough  w 803 to na pewno nie ma. Jednakże z Dolby Digital powinno się udać,  w DTS wątpię. Jak sprawdzę to napiszę.

 

1 minutę temu, LV426 napisał:

Trzeba było kupić Sony bo w nim działa w Kodi. DTS etc. bez problemu. 

Nie ma jak to wpis na temat :D Rozumiem, że w tym sony ambilight też działa bez problemu :D 

Pytanie czy w samym androidzie zmieniałeś opcje wyjścia dźwięku?? , bo wiem, że w mibox jest opcja passtrough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W philips nie ma w zasadzie żadnych ustawień w sekcji android poza ustawieniami konta google. W menu TV w dźwięku -> zaawansowane jest opcja Multichanel (bypass) i tej teoretycznie używam

 

Z innej beczki. Czy w tym TV jest jakieś OSD pokazujące głośność przy korzystaniu z ampli? Mo 10letni Panas to pokazuje, 5 letni Samsung też... 803 owszem steruje głośnością ale nie wyświetla żadnego komunikatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pingwineczek Po prostu zwróciłem uwagę że w tv Sony takie rzeczy jak DTS są obecne i działają w przeciwieństwie do wykastrowanego Samsunga czy Phillipsa. 

Pod tv mam już wystarczająco dużo sprzętów aby jeszcze Shieldem zaśmiecać (miałem i oddałem rodzinie). Nie mam potrzeby skoro to samo mam w tv (Kodi wystarczy, jest aplikacja Netlix,  Amazon, YouTube etc.), a filmy UHD z płyt oglądam na Xbox One X (z USB albo HDD bez problemu na tv).

Ambilight to żaden problem bo z tyłu tv mam przyklejone LIFX i polecam. 

Konrad wspomniał o OSD. U mnie jest w tv Sony. Widać niby Android jak na Phillips a działa lepiej. 

 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stawianie urządzenia wielkości małego tableta nazywasz zaśmiecaniem a instalację LIFX  to nie :D Podpowiem tak samo możesz go przykleić z tyłu TV. Ogólnie porównanie tego do ambilight'a to jakieś nieporozumienie. Tak samo autor wątku nie napisał, że posiada Xboxa a Kodi (dokładnie TV) nie wypuści żadnego dźwięku HD Czyli shield jak i mibox i tak będzie wymagany.

Co do głośności to nie pomogę. Steruje pilotem harmony a nie od TV

Edytowane przez Pingwineczek
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Po prostu zwróciłem uwagę że w tv Sony takie rzeczy jak DTS są obecne i działają w przeciwieństwie do wykastrowanego Samsunga czy Phillipsa.

Teraz już wiem ?
A na poważnie: 803 to już był zakup poza skalą... nie miałbym nawet szans na kwoty jakie liczy sobie Sony... 


Z ciekawostek: Odpaliłem na moim Synology DS Video, pobrałem DS Video na Philipsa i ... filmy odtwarzają się w playerze natywnym i mają odpowiedni codec audio i nie tną...
Obstawiam jako opcję minimum ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tez z SPMC i MX Player na androidzie. Czasami jak miałem problem z dźwiękiem w KODI ( aktualizacje wersji ) to sprawdzałem w tych własnie aplikacjach

Edytowane przez Pingwineczek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPMC już jest trupem. MrMC jako następca... Zwraca flagę audio (ampli się przełącza na DTS/DD) ale dźwięku nie ma lub jest rwany jak cholera. Póki zostaje przy DS Video choć interfejsowo to lipa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMPC na shieldzie dziala bez zastrzezen, pomimo iz nie dostaje juz aktualizacji. Na tv jakos nie moglem wejsc w mojego sandiska wiec zainstalowalem KODI na 803. I u mnie Yamaha niby dostaje DD. Przy ustawieniu w OLED format wyjscia cyfrowego ustawiony na "wielokanalowy (obejscie)" W KODI tez zmienilem w opcjach audio na passtrough i zaznaczylem jakie formaty dekoduje zewnetrzny receiver. Na szybko nie mam nic w dts to sprawdze moze jutro. Dolby true hd  downmixuje i wyjswietla mi sie jako PCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2019 o 10:42, Konrad Deskiewicz napisał:

Hej,

Po prawie 2 miesiącach zgryzoty który Oled wybrać na zamiennik dotychczasowego TV padło na wspomnianego w tytule Philipsa
Nie ukrywam, że po prostu lubię się z platformą Android TV, którą do tej pory realizowałem sobie w starym LCD za pomocą MiBox'a.

Po zakupie nowego TV czekała mnie jednak smutna niespodzianka. TV nie tylko działa zauważalnie wolniej od MiBox'a ale też w żaden sposób nie pozwala w Kodi przesłać do amplitunera ścieżki wielokanałowej (niezależnie od ustawień sekcji audio).

W zasadzie piszę, bo może coś pominąłem. Może istnieje magiczny sposób na Audio Passtrough w tym TV.
Netflix swoje DD przesyła. Odpalenie filmu w playerze natywnym z sieci też nie ma z tym kłopotu (DD, DTS) z tym, że umiera co chwilę na buforowaniu pomimo podpięcia kablem Ethernet.
Ten sam materiał Kodi łyka bez kłopotów i czkawki, ale korzysta z NFS a nie DLNA. Jedyny kłopot to limitowane wyjście po ARC do 2 kanałów: (

Oczywiście mogę podpiąć z powrotem MiBox'a tylko... no właśnie... mogłem wziąć znacznie tańsze B8 bo oprogramowanie TV nie będzie miało znaczenia.

Przykro mi to czytać, bo prawie 3 lata temu miałem ten sam problem na Philipsie (nie oled, tylko LCD ze średniej półki). Widzę że Philips nadal sobie nie poradził z tą funkcją, nawet w topowych modelach. Walczyłem z tym długo i poległem, bo tego nie da się rozwiązać. Na forach typu xda wyczytałem, że problemem jest platforma MediaTek na której jest oparta większość telewizorów z systemem Android TV. MediaTek po prostu nie dostarczył sterowników do dźwięku i implementacja czegoś więcej niż stereo zostawała po stronie developera konkretnej aplikacji. Najszybciej uporał się z tym Netflix, Kodi niestety nie. Nie mam pojęcia jak uporało się z tym Sony - w czasie kiedy ja szukałem rozwiązania swojego problemu TV marki Sony również nie potrafiły przesyłać DTSa z Kodiego. 

Spróbuj może jeszcze Plexa. To jest duża platforma, być może ich aplikacja na AndroidTV już umie wysłać 5.1 po HDMI ARC (3 lata temu również nie umiała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2019 o 00:15, Pingwineczek napisał:

I u mnie Yamaha niby dostaje DD. Przy ustawieniu w OLED format wyjscia cyfrowego ustawiony na "wielokanalowy (obejscie)" W KODI tez zmienilem w opcjach audio na passtrough i zaznaczylem jakie formaty dekoduje zewnetrzny receiver.

Kurcze... mam te same ustawienia i Onkyo widzi "stereo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę to gdzieś mam pliki z różnymi ścieżkami audio. Niestety z czasem krucho.
Oczywiście easy link masz włączony? Bo ja tylko do tych testów muszę włączać gdyż normalnie mam wyłączony ( tv sam włącza mi shielda podłączonego do Yamahy) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całą konfigurację od nowa... factory reset TV, ustawienie wyjścia dzwieku po HDMI, ustawienie formatu jako multichannel (bypass), Instalacja Kodi, ustawienie dziweku jako 5.1, zezwalaj na przekazywanie dzwieku (TAK) i włączoną obsługa wszystkich formatów poniżej. 
Efekt ten sam... tylko stereo.

Z ciekawości @Pingwineczek jak u Ciebie nazywa się w Kodi urządzenie odtwarzania? U mnie android.audiotrack... 
A.. i czy masz Oreo w TV już wgraną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem "jako takie" rozwiązanie na tą chwilę:
W Kodi należy ustawić:
Ilość kanałów: 2.0,
Przekazuj dźwięk: TAK
Zgodność z AC-3: TAK
Konwertuj do AC-3: TAK

W ten sposób zarówno DD jak i DTS są wypuszczane jako AC-3 z bitrate 320k, bo tylko taki ten gówniany, przedpotopowy mediatek potrafi łyknąć... 
Masakra... technologia jest, rozwiązania są a Philips (firma skądinąd multimedialana) nie potrafi zagwarantować zgodności z Android API, która nie jest na rynku od miesiąca, tylko od kilku lat! Ja rozumiem, że to wina tego co dostają od Mediateka, ale umówmy się: procesory ARM robi więcej firm, a z Mediatekami były klocki od zawsze.

 Ponieważ dalej zabrnąć się nie da (i pewnie nigdy się już nie uda - w końcu "netflix działa") wróciłem do MiBoxa. Android TV działający jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wieczorem posprawdzać. Androida chyba mam nowego bo wygląda jak na miboxie :) Niestety u mnie nie mogę sprawdzić jaki dokładnie idzie dźwięk do yamahy bo OSD soundbara nie wiem czemu nie działa przy KODI włączonym na TV Widzę tylko na wyświetlaczu kodek, ale już ilość kanałów i bitrate nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Konrad Deskiewicz napisał:

W ten sposób zarówno DD jak i DTS są wypuszczane jako AC-3 z bitrate 320k, bo tylko taki ten gówniany, przedpotopowy mediatek potrafi łyknąć... 
Masakra... technologia jest, rozwiązania są a Philips (firma skądinąd multimedialana) nie potrafi zagwarantować zgodności z Android API, która nie jest na rynku od miesiąca, tylko od kilku lat! Ja rozumiem, że to wina tego co dostają od Mediateka, ale umówmy się: procesory ARM robi więcej firm, a z Mediatekami były klocki od zawsze.

 Ponieważ dalej zabrnąć się nie da (i pewnie nigdy się już nie uda - w końcu "netflix działa") wróciłem do MiBoxa. Android TV działający jak należy.

Tutaj akurat chyba czegoś nie rozumiesz, albo ja nie wiem jak to działa bo nie mam tego telewizora w ręce. Należy rozróżnić na początku dwie rzeczy:

  • Telewizor podpięty do amplitunera za pomocą HDMI ARC (kanał zwrotny audio)
  • Dowolne pudełko z Androidem podpięte bezpośrednio do amplitunera, a amplituner przekazuje obraz do TV.

Pierwszy przypadek powoduje że natrafiasz na ograniczenie standardu HDMI aż do wersji 2.0. Nie ma tu żadnej winy Philipsa. Przez kanał ARC jesteś w stanie przesłać przesłać dźwięk o maksymalnej przepustowości bodajże 1.5 Mbps, bo ten kanał zwrotny to bodajże jedna żyła w kablu HDMI. To wystarcza do:

  • stereo PCM
  • Dolby Digital 5.1 czyli AC-3 (768 kbps)
  • DTS 5.1 (1.5 Mbps)

Tą drogą nie prześlesz dźwięku lepszej jakości, czyli odpadają wszelkie DTS-HD, Dolby Atmos, DTS:X na żadnym sprzęcie, który jest na rynku. 

Napisałeś że TV wypuszcza AC-3 z bitrate 320 kbps. Skąd znasz tą wartość? Wydaje się dziwna, bo powinno być 768 (6 kanałów * 128 kbps na kanał). Dopiero standard HDMI 2.1 który dopiero raczkuje wprowadza HDMI eARC i tam ograniczenia przepustowości dla dźwięku znikają.

Drugi przypadek nie natrafia na ograniczenia standardu HDMI, ponieważ źródło dźwięku (Android Box) jest podpięte bezpośrednio do amplitunera, więc wykorzystuje pełną przepustowość kabla HDMI (dźwięk nie idzie kanałem zwrotnym, tylko normalnie). Takie połączenie jest zawsze lepsze, mniej problemowe, lepsze jakościowo i powinno być preferowane, natomiast jest niemożliwe do osiągnięcia w przypadku gdy chcesz korzystać z funkcji smart telewizora i masz amplituner. 

Coś za coś niestety. 

Jeżeli uzyskałeś dźwięk 5.1 na ampli z filmu, który ma tylko ścieżkę DTS z Kodiego uruchomionego na Androidzie Philipsowym, to coś się jednak poprawiło w tych Philipsach. Za moich czasów obcowania z ich TV film  z DTSem dawał wyłącznie stereo. Dolby Digital działał czasami. Jeżeli teraz DTSa przekonwertowuje na DD i przesyła to do amplitunera, to jest moim zdaniem jakiś sukces. Idealnie by było gdyby DTSa przesłał jako DTSa, a gęstsze formaty bezstratne umiał przekonwertować do tych stratnych, które zmieszczą się w kanale HDMI-ARC, ale nie oczekujmy cudów od partaczy z Philipsa (jako ciekawostkę dodam, że oledy LG na webosie od 3.5 wzwyż to potrafią).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Jedynie co powinno się uzyskać bez kombinacji to ten DD i DTS bez konwersji do AC-3. Niestety ciężko z czasem u mnie i nie mogę siąść do TV aby sprawdzić dokładnie. Jedno co mogę powiedzieć, że u mnie Yamaha wykryła DD z kodiego w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2019 o 11:21, efel napisał:

Tutaj akurat chyba czegoś nie rozumiesz...

Dokładnie tak :) Faktycznie nie załapałem, że są aż takie ograniczenia w ARC.
Szkoda tylko ,że moja wiedza poprawiła się teraz a nie przed zakupem 803 ?


Co do bitrate... wyczytałem to gdzieś na forum Kodi, ale nie jestem w stanie stwierdzić na ile to prawda :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały tip na koniec tej sagi: Nie wszystko najnowsze jest najfajniejsze ?

Siedziałem z kumplem takim "mało technicznym" i przy kolejnym piwie wylałem moją czarę goryczy na temat nowego Philipsa i jego współpracy z Kodi... 
"Wiem. też to miałem. Wku...w totalny ale wiesz co? Zdałngrejduj sobie Kodi do 17.6 i problemy się skończą"
Oniemiałem, bo to najbardziej techniczne zdanie jakie słyszałem przez sporą część naszej znajomości... Ale podpytałem trochę dalej, poszperalem, zrobiłem i wiecie co? 
Kodi nie przycina, wysyła AC-3 / DTS (core) przez ARC... działa jak natura chciała. 

Nie mam pojęcia co tak za[beeep]iaszczego ma nowy silnik Kodi 18 (Leia), co było warte utraty kompatybilności i zmusiło zespół do takich klocków, ale mnie 17.6 póki co starczy ?

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeje, ale rozwiązaniem jest także puszczenie dźwięku kablem optycznym, nie arc. 

Trochę odgrzeję temat, ale rozwiązaniem także jest  przesłanie dźwięku kablem optycznym, nie arc. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...