Jump to content

Konrad Deskiewicz

Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

4 Neutral

About Konrad Deskiewicz

 • Rank
  VHS
 1. Mały tip na koniec tej sagi: Nie wszystko najnowsze jest najfajniejsze ? Siedziałem z kumplem takim "mało technicznym" i przy kolejnym piwie wylałem moją czarę goryczy na temat nowego Philipsa i jego współpracy z Kodi... "Wiem. też to miałem. Wku...w totalny ale wiesz co? Zdałngrejduj sobie Kodi do 17.6 i problemy się skończą" Oniemiałem, bo to najbardziej techniczne zdanie jakie słyszałem przez sporą część naszej znajomości... Ale podpytałem trochę dalej, poszperalem, zrobiłem i wiecie co? Kodi nie przycina, wysyła AC-3 / DTS (core) przez ARC... działa jak natura chciała. Nie mam pojęcia co tak za[beeep]iaszczego ma nowy silnik Kodi 18 (Leia), co było warte utraty kompatybilności i zmusiło zespół do takich klocków, ale mnie 17.6 póki co starczy ?
 2. Wypada chyba pogratulować EISA zdrowego rozsądku i przyjęcia w swój poczet tych najlepszych ? MEGA gratulacje! Jakieś Party 8K (albo 8L ? ) w stolycy z tej okazji?
 3. Dokładnie tak Faktycznie nie załapałem, że są aż takie ograniczenia w ARC. Szkoda tylko ,że moja wiedza poprawiła się teraz a nie przed zakupem 803 ? Co do bitrate... wyczytałem to gdzieś na forum Kodi, ale nie jestem w stanie stwierdzić na ile to prawda
 4. Znalazłem "jako takie" rozwiązanie na tą chwilę: W Kodi należy ustawić: Ilość kanałów: 2.0, Przekazuj dźwięk: TAK Zgodność z AC-3: TAK Konwertuj do AC-3: TAK W ten sposób zarówno DD jak i DTS są wypuszczane jako AC-3 z bitrate 320k, bo tylko taki ten gówniany, przedpotopowy mediatek potrafi łyknąć... Masakra... technologia jest, rozwiązania są a Philips (firma skądinąd multimedialana) nie potrafi zagwarantować zgodności z Android API, która nie jest na rynku od miesiąca, tylko od kilku lat! Ja rozumiem, że to wina tego co dostają od Mediateka, ale umówmy się: procesory ARM robi więcej firm, a z Mediatekami były klocki od zawsze. Ponieważ dalej zabrnąć się nie da (i pewnie nigdy się już nie uda - w końcu "netflix działa") wróciłem do MiBoxa. Android TV działający jak należy.
 5. Przeszedłem całą konfigurację od nowa... factory reset TV, ustawienie wyjścia dzwieku po HDMI, ustawienie formatu jako multichannel (bypass), Instalacja Kodi, ustawienie dziweku jako 5.1, zezwalaj na przekazywanie dzwieku (TAK) i włączoną obsługa wszystkich formatów poniżej. Efekt ten sam... tylko stereo. Z ciekawości @Pingwineczek jak u Ciebie nazywa się w Kodi urządzenie odtwarzania? U mnie android.audiotrack... A.. i czy masz Oreo w TV już wgraną?
 6. Kurcze... mam te same ustawienia i Onkyo widzi "stereo"
 7. SPMC już jest trupem. MrMC jako następca... Zwraca flagę audio (ampli się przełącza na DTS/DD) ale dźwięku nie ma lub jest rwany jak cholera. Póki zostaje przy DS Video choć interfejsowo to lipa ?
 8. Teraz już wiem ? A na poważnie: 803 to już był zakup poza skalą... nie miałbym nawet szans na kwoty jakie liczy sobie Sony... Z ciekawostek: Odpaliłem na moim Synology DS Video, pobrałem DS Video na Philipsa i ... filmy odtwarzają się w playerze natywnym i mają odpowiedni codec audio i nie tną... Obstawiam jako opcję minimum ?
 9. W philips nie ma w zasadzie żadnych ustawień w sekcji android poza ustawieniami konta google. W menu TV w dźwięku -> zaawansowane jest opcja Multichanel (bypass) i tej teoretycznie używam Z innej beczki. Czy w tym TV jest jakieś OSD pokazujące głośność przy korzystaniu z ampli? Mo 10letni Panas to pokazuje, 5 letni Samsung też... 803 owszem steruje głośnością ale nie wyświetla żadnego komunikatu...
 10. Niestety nie Kupowałem w sklepie...
 11. Hej, Po prawie 2 miesiącach zgryzoty który Oled wybrać na zamiennik dotychczasowego TV padło na wspomnianego w tytule Philipsa Nie ukrywam, że po prostu lubię się z platformą Android TV, którą do tej pory realizowałem sobie w starym LCD za pomocą MiBox'a. Po zakupie nowego TV czekała mnie jednak smutna niespodzianka. TV nie tylko działa zauważalnie wolniej od MiBox'a ale też w żaden sposób nie pozwala w Kodi przesłać do amplitunera ścieżki wielokanałowej (niezależnie od ustawień sekcji audio). W zasadzie piszę, bo może coś pominąłem. Może istnieje magiczny sposób na Audio Passtrough w tym TV. Netflix swoje DD przesyła. Odpalenie filmu w playerze natywnym z sieci też nie ma z tym kłopotu (DD, DTS) z tym, że umiera co chwilę na buforowaniu pomimo podpięcia kablem Ethernet. Ten sam materiał Kodi łyka bez kłopotów i czkawki, ale korzysta z NFS a nie DLNA. Jedyny kłopot to limitowane wyjście po ARC do 2 kanałów: ( Oczywiście mogę podpiąć z powrotem MiBox'a tylko... no właśnie... mogłem wziąć znacznie tańsze B8 bo oprogramowanie TV nie będzie miało znaczenia.
×
×
 • Create New...