Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gotowe ustawienia obrazu do telewizorów LG OLED 2018

Od wielu lat nie ustają pytania na temat tego, jak powinno się ustawić obraz w telewizorze by świecił jak najlepiej. I czy można to zrobić we własnym zakresie bez odwiedzin fachowej firmy od kalibracji obrazu? Zobaczmy jak powinny wyglądać gotowe ustawienia obrazu do telewizorów LG OLED 2018, które już testowaliśmy w redakcji. Telewizory OLED są wyjątkowo podatne na odpowiednie ustawienia obrazu ze względu na swoje kinowe i filmowe walory.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tytule myślałem , że w tekście chociaż pojawi się propozycja fabrycznie najlepszego trybu dla HDR10 , Dolby Vision cokolwiek więcej , tekst tak jakby trochę 'ucięty w połowie'. Już nawet nie mówię o omówieniu co opłaca się włączyć/wyłączyć w expert controls/picture options (poza poruszona opcją redukcji szumów) czy omówienie ustawienia panelu oled czy o wyłączeniu oszczędzania energii itd. Szczerze spodziewałem się, tekstu z podstawowymi ustawieniami jak na rtings czy avs.

Pzdr.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w komentarzu wyżej, bardzo słaby artykuł, który nawet wstępem do prawdziwego nie jest w obecnej formie

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe a czego się "spece" od ustawień spodziewaliście więcej? Ile dokładnie macie ustawić balansu bieli albo kolorów? Polecam się douczyć a potem pisać tego typu posty. Uczyć się i jeszcze raz uczyć. Miło, że tego typu artykuły się pojawiają i edukują co i jak. I czego nie da się zrobić samemu w domu albo co jest pozbawione sensu.

  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł słaby i nic nie wnoszący. Dokładnie te same informacje piszecie podczas każdego testu telewizora LG OLED.

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 24.05.2019 o 14:46, Zykfyr napisał:

Po tytule myślałem , że w tekście chociaż pojawi się propozycja fabrycznie najlepszego trybu dla HDR10 , Dolby Vision

Technicolor dla HDR10 i Kino dla DV. (Ewentualnie Kino domowe jeśli oglądasz przy włączonym świetle / w dzień) Wiadomo to od premiery serii 8...

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gh0st666 napisał:

Artykuł słaby i nic nie wnoszący. Dokładnie te same informacje piszecie podczas każdego testu telewizora LG OLED.

Wiesz w czym jest problem? Że nie rozumiesz i a co najważniejsze nie wiesz jak działa portal i google ;) Ale nie możesz tego wiedzieć bo ty ani osoby powyżej nie wiedzą czego szukają u nas ludzie. A szukają bardzo podstawowych rzeczy ;) Dodatkowo polecam zobaczyć, ile osób przeczytało ten artykuł i pomyśleć o tym co piszecie jeszcze raz. Aktualnie portal czyta + 400 000 UU miesięcznie. Naprawdę te kilka postów komentarzy "że nie warto" nie wnosi za wiele. Takie artykuły są potrzebne jak woda i będzie ich dużo dużo dużo więcej ;-). Masa osób w ogóle nie wie nawet gdzie są testy na portalu i trafia tutaj prawie zawsze z google pod gotowe problemy do rozwiązania. Będziemy temat rozwijać ale nie od razu Rzym zbudowano ? Więc jak jakieś uwagi to proszę merytorycznie. Inaczej szkoda waszego i mojego czasu na czytanie tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Mierzwiak napisał:

Technicolor dla HDR10 i Kino dla DV. (Ewentualnie Kino domowe jeśli oglądasz przy włączonym świetle / w dzień) Wiadomo to od premiery serii 8...

Ja to wiem , ale chodziło mi o osobę która świeżo nabyła tv i chciałaby znaleźć taka informacje bez potrzeby szukania na portalach zagranicznych (czy rejestrowania się na forum i zakładania tematu w tym celu). Po prostu oczekiwałem , że właśnie takie podstawowe informacje jak najlepszy (najbardziej zbliżony do oryginału) tryb fabryczny tv dla danych materiałów znajdzie się w tym tekście. Każdy wie , że jak chcesz mieć obraz igła to warto zainwestować w profesjonalna kalibrację (zresztą takie teksty się pojawia) i nie warto ślepo przepisywać przypadkowych ustawień  np.balansu bieli itd. bo każda matryca jest inna. Po prostu myślałem , że w tym teksie znajdzie się co Kowalski ma na dzień dobry włączyć/wyłączyć w swoim świeżo wyciągniętym z pudełka tv i który tryb wybrać na sdr (ok to jest)/hdr10/dv aby na razie bez kalibracji cieszyć się najlepszym możliwym zbliżonym do 'oryginału' obrazem i tyle.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za merytorykę. Dokładnie masz to podane w tym tekście, który tryb jest najlepszy fabryczny i szacun gdy już ktoś w ogóle tam wejdzie i to ustawi. Dodać muszę tylko, że trzeba odpalić HDMI UHD color. Wchodzenie w DV itd. to już wyższa szkoła jazdy jak na początek. Ale postaram się by było to rozwinięte, może w kolejnym update 2019 bo już mamy pierwsze modele. Będziemy działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem przysłowiowym Kowalskim który przesiadł się z Plazmy Panasonika na Oled LG. Może to banalne ale ilość ustawień, parametrów jaka jest dostępna w Oledzie...lekko mówiąc przeraża, a wiadomo chciałoby się mieć jak najlepszy obraz. Czy ktoś z Was pochwali się jakie ustawienia zrobił u siebie pod kablówkę? a jakie ustawienia są dobre do ogladania filmów w wysokiej rozdzielczości (mam na mysli bluray, dvd, uhd)

dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, te z pierwszego posta zaaplikuj a wyciągniesz na tyle ze swojego tv na ile możesz zrobić to samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...