Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ma1234 napisał:

Kup c8 .Miałem oba 65 cali skalibrowane i c8 jest super a w b8 jakby brakowało tej super ostrości obrazu. Ja to widziałem i b8 oddałem do sklepu a c8 został i jestem szczęśliwy.

Czyli jest spora przewaga wersji C nad B? 
A może to wynikało z jakiejś jednostkowej wady egzemplarza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rysiul napisał:

Czyli jest spora przewaga wersji C nad B? 
A może to wynikało z jakiejś jednostkowej wady egzemplarza? 

Dokładnie, jeśli to prawda, że były różnice, to musiał być wadliwy. Nie powinno być widać żadnych różnic - przewaga C nad B jest czysto teoretyczna.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Stałem też przed dylematem pomiędzy B8(proc.a7) i C8(proc.a9) wybrałem B8 a różnice w cenie 1000zł (kiedy ja kupowałem) dołożyłem do amplitudera .Chociaż gdyby to byla róznica rzędu DO 400zł to pewnie zdecydowałbym się na C8.Polecam przeczytać obie recenzje na portalu hdtvpolska (zresztą które parę razy zacytuje) albo przeglądnąć zagraniczne.

Te 'ważniejsze' różnice w C8 względem B8 to (matryca w obu modelach jest ta sama):

-lepsza gradacja(łagodniejsze przejścia tonalne) ukryta w opcji "redukcja szumów mpeg" (w serii 2019 jest 'wyciagniętia' i widnieje jako osobna opcja) tylko, że profesjonalni testerzy zalecają jej wyłącznie ponieważ:

"Jak widzimy, włączenie systemu poprawia płynność przejść tonalnych, choć efekt jest raczej mocno subtelny. Niestety efektem ubocznym jest powstawanie rozmycia obrazu i to w miejscach, gdzie wcale nie ma problemów z przejściami tonalnymi. Nie mogę więc polecić korzystania z funkcji “Redukcja szumów MPEG”. Procesor α9, zastosowany m.in. w C8, różni się rzekomo od α7 zdolnością analizy i korekcji obrazu. W praktyce jednak są to głównie różnice na papierze. Większości funkcji sztucznie przetwarzających obraz, takich jak np. redukcja szumów w ogóle nie warto używać, ponieważ powodują one rozmazywanie obrazu i utratę detali. Wobec tego nie potwierdzam jakiejś przewagi układu α9 nad α7 w kwestii obróbki obrazu."

W praktyce , widząc po dyskusji w temacie o upgrade softu na C8 który chwilowo ograniczył skuteczne działanie tej opcji część ludzi z niej korzysta i pewnie może być przydatne przy materiałach słabej jakości.

-wyższa jasność szczytowa w materiałach HDR jest troszkę wyższa na korzyść C8 i tutaj już można brać to pod uwagę

"Jasność szczytowa efektów HDR jest trochę wyższa niż na testowanym niedawno LG B8. To dobra informacja, choć trudno powiedzieć czy nie jest to uzależnione od konkretnego egzemplarza. "

"Do takowego należy także procesor alfa 9 (zamiast alfa 7 z niższego modelu), jednak nie udało mi się wychwycić różnic w jakości obrazu ze względu na niego. Jedyna realna zmiana to bardziej gęste tablice 3D LUT, więc jeśli ktoś prowadzi studio filmowe i chciałby skorzystać z tej możliwości kalibracji to akurat zalecałbym dopłatę do C8. Dla użytkownika domowego pozostaje to bez znaczenia."

Także widać różnice jakieś tam są ale mocno subtelne raczej , ale tak jak napisałem w pierwszym zdaniu gdyby to była kwestia do 400zł to pewnie bym brał C8 według mnie większa różnica w cenie nie jest wart różnicy pomiędzy tymi modelami.

Pzdr.

Edytowane przez Zykfyr
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem je oba skalibrowane i  obraz na 65c8 zdecydowanie lepszy. Może to i była kwestia egzemplarza ale na b8 widziałem czasem ziarno. Kup w mediamarkt na necie i masz 30 dni na zwrot więc możesz potestować. Ja już wybrałem i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała cię kalibracja c8 i gdzie robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, ma1234 napisał:

Kup c8 .Miałem oba 65 cali skalibrowane i c8 jest super a w b8 jakby brakowało tej super ostrości obrazu. Ja to widziałem i b8 oddałem do sklepu a c8 został i jestem szczęśliwy.

Tak z ciekawości , masz sprzęt i sam kalibrujesz? Czy po prostu stać cię na kalibrację za paręset złotych na egzemplarz który odesłałeś? Bo chyba nie nazywasz kalibracją wklepanie danych z emailu o który prosiłeś w innym wątku? (każda matryca jest inna i taki zabieg nie ma najmniejszego sensu i prędzej pogorszy niż cokolwiek poprawi).

Ps. telewizor nie ma nic do ziarna w filmach , ziarno jest wynikiem technologi nakręcenia filmu albo postprodukcji. A jeżeli widziałeś ta samą stopklatke na C8 i B8 i na jednym było ziarno a na drugim nie, to szkoda , że zdjęcia nie zrobiłeś bo byłby to ewenement.

 

Edytowane przez Zykfyr
  • Plusik 2
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba były skalibrowane przez skalibruj.pl. Tak stać mnie na to i uważam że kalibracja pokazuje możliwości tego telewizora. Zykfyr może miałem wadliwą sztuke ale ja to widziałem i dlatego kupiłem ten drugi do porównania.Ba wydaje mi sie że obraz na moim oledzie 55C7 jest lepszy niż na 65B8 który oddałem. Chciałem kupić samsunga 65Q90RA ale cena 14000 jednak odstrasza bo za 65C8 dałem 7100  a wcześniejszy 65B8 kosztował 6800-oba  z MM bo masz te 30 dni na testy.Po używaniu przez rok 55C7 stwierdziłem że kupie większy więc jeśli ktoś jest chętny to sprzedam w idealnym stanie  z roczną gwarancją , pudłem i skalibrowany za 3000 zł.  Koszt kalibracji to 620 złotych.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te telewizory były dużo tańsze nie dawno na promocji w Media Markcie. Taniej o VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OLEDami, szczególnie trochę starszej daty mocno się zgadzam. Dostępny jest jeszcze model Philipsa z końcówki 2017, a mianowicie model 9002 i jego cena mocno poleciała w dół. A matryca zdaje się najnowszej generacji z bardzo dobrą prognozą żywotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...