Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przegląd cen telewizorów OLED | 13 MAJA 2019 |

Warto śledzić sytuację OLED TV. Często bowiem ich ceny spadają. Na niektórych modelach, w porównaniu z  2018 możemy zachować w kieszeni nawet ponad 2 tysiące złotych. Tutaj znajdziecie przegląd wybranych modeli marek LG, Philips, Panasonic i Sony – zeszło- i tegorocznych. Stan cen pochodzi z 13 maja 2019. Odnotowaliśmy przy okazji, co się na rynku zmieniło przez ostatni tydzień.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie co tydzień :D Może i częściej. Ludzie tego oczekują bo bardzo dużo osób to czyta. Więc tylko się cieszyć, że Kuba robi te przeglądy i jesteśmy na czasie z wiedzą.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gmeru napisał:

Będzie co tydzień :D Może i częściej. Ludzie tego oczekują bo bardzo dużo osób to czyta. Więc tylko się cieszyć, że Kuba robi te przeglądy i jesteśmy na czasie z wiedzą.

Rozumiem. Macie już C9 w redakcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy zaczynamy od NanoCell... OLED nowe dopiero czerwiec :( Aktualnie sprawdzamy SM98 a potem SM90. Co do OLED to jednak umówmy się: wszyscy wiemy, że zmiany są kosmetyczne ;) Możliwe, że nawet najpierw wrzucę test samego webOSa 2019 bo tam jest najwięcej zmian. Do tego HDMI 2.1 oraz nowe funkcje dla graczy. Obrazowo to nic się specjalnie nie zmienia... no bo co ma się zmienić? ;D To nadal doskonały OLED, który znamy. Nic nowego nie da się na razie wymyślić na tej generacji paneli. OLED jak i QLED zmian wielkich pod względem samego obrazu nie ma na ten rok. Zmienia się za to sporo w funkcjonalnościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje :)   Chciałem jeszcze zapytać czy wiecie może czym jest spowodowany fakt że najniższy oled B9 wychodzi tak późno w stosunku do modeli wyższych ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiedzy. Ale moim prywatnym zdaniem to on w ogóle może nie wejść w PL bo patrząc na aktualne praktycznie takie same ceny B8 i C8 to może się na nasz kraj nie opłacać. Ale zapowiedziane są. A może tylko wersja 77 cali wejdzie? Nie wiem, nie wiem. Spekulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Gmeru napisał:

Nie mam wiedzy. Ale moim prywatnym zdaniem to on w ogóle może nie wejść w PL bo patrząc na aktualne praktycznie takie same ceny B8 i C8 to może się na nasz kraj nie opłacać. Ale zapowiedziane są. A może tylko wersja 77 cali wejdzie? Nie wiem, nie wiem. Spekulacje.

Na rynku niemieckim też jest opóźniony. Tam go anonsują na lipiec.

Mała uwaga do @Jakub Krawczyński . W przypadku dużych sieciówek sprawdzaj też ich strony a nie tylko porównywarkę. Np LG 65C8 jest dostępny w Media Expert w jeszcze duzej ilości, ale na slepach stacjonarnych.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno C9 warto rozwazyc jak ktos planuje w przyszłym roku kupno konsoli nowej generacji (HDMI 2.1, VRR), w innym przypadku chyba nie ma sensu dopłacać kilku tysięcy do tegorocznego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Gmeru napisał:

Co do OLED to jednak umówmy się: wszyscy wiemy, że zmiany są kosmetyczne ;) Możliwe, że nawet najpierw wrzucę test samego webOSa 2019 bo tam jest najwięcej zmian. Do tego HDMI 2.1 oraz nowe funkcje dla graczy. Obrazowo to nic się specjalnie nie zmienia... no bo co ma się zmienić? ;D To nadal doskonały OLED, który znamy. Nic nowego nie da się na razie wymyślić na tej generacji paneli.

czyli upłynniacza LG nie poprawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

czyli upłynniacza LG nie poprawia ? 

oraz trybów fabrycznych. Przynajmniej troche mogliby sie zbliżyć do Panasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mają poprawić. W naszych testach nie kojarzę problemów. Więc wątpię by były jakiekolwiek zmiany. No ale przyjdzie do testów to się zobaczy po zdjęciach UFO czy są zmiany.

1 minutę temu, Waldo94 napisał:

oraz trybów fabrycznych. Przynajmniej troche mogliby sie zbliżyć do Panasa.

Do GZ2000 nikt się nie zbliży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gmeru napisał:

Nie wiem co ma poprawić. W naszych testach nie kojarzę problemów. Więc wątpię by były jakiekolwiek zmiany. No ale przyjdzie do testów to się zobaczy po zdjęciach UFO czy są zmiany.

No ilość artefaktów w LG jest zauważalnie większa niż w konkurencyjnych OLEDach.

A na streamingach z youtube to LG się zupełnie wysypuje - wielu ludzi raportuje znikające obiekty typu piłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klaus71 napisał:

No ilość artefaktów w LG jest zauważalnie większa niż w konkurencyjnych OLEDach.

A na streamingach z youtube to LG się zupełnie wysypuje - wielu ludzi raportuje znikające obiekty typu piłka.

Jestem użytkownikiem 2 oledów od LG: B7 ((od prawie 2 lat)) i B8. Już tu, na forum wklejałem własne filmiki w polemice na temat "znikającej piłki".

Oglądam mecze, nie używam upłynniaczy, używam fabrycznego trybu kinowego (wybacz @Maciej Koper) i żadna piłka mi nie znika i nigdy nie widziałem "artefaktów".

Pewnie miałem niezwykłe szczęście do jakiś cudownych egzemplarzy, a tych "wielu ludzi" - pecha. No cóż...

Zobaczę niedługo jak sprawuje się 77C8. Tego jednak już chyba skalibruję;)

ps.

he he, taki ze mnie drugi @hubio, no i oczywiście LG mi płaci ??

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barnaba napisał:

Oglądam mecze, nie używam upłynniaczy, używam fabrycznego trybu kinowego (wybacz @Maciej Koper) i żadna piłka mi nie znika i nigdy nie widziałem "artefaktów".

chodzi o mecze w streamingu - mi też nic nie znika na kanałach sat i na sporcie nie widze kich

ale na 24p to niestety potrafi "poszarpać" upłynniacz - przynajmniej na E6 - ale nie słyszałem by go mocno poprawili w kolejnych generacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze 77" takie drogie... LCD juz za niezle pieniadze mozna kupic w tym rozmiarze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest jeszcze sens trochę poczekać z zakupem LG 55 ze względu na spadki cen i ewentualne wyczerpanie się zapasów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zapewne dużo taniej nie będzie, nowy model pewnie osiągnie strawne ceny w okolicach października/listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że chodzi mi o serię 8.
Jeszcze pozostaje kwestia wyboru: czy warto dopłacać do C8 zamiast B8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna poprawka. W Waszym zestawieniu najniższa cena na LG 55C8 to 5188. Nie jest to prawdą, gdyż w majówkę w promocji "bez Vat" w MM telewizor był dostępny za 4470. Warto to poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup c8 .Miałem oba 65 cali skalibrowane i c8 jest super a w b8 jakby brakowało tej super ostrości obrazu. Ja to widziałem i b8 oddałem do sklepu a c8 został i jestem szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozglądam się za jakimś TV OLED 65 :) Od jakiegoś czasu wszystko wskazuje na to że będzie to LG C8. Wszystko ładnie pięknie ale jak to jest z późniejszym upgradem firmware. Myślę tutaj np odnośnie HDR10+ jak to będzie. Bo aktualnie na pokładzie jest Dolby Vision, HDR10 ale co jak HDR10+ wejdzie bardziej na rynek? Ktoś jakąś ma większą wiedzę w tej kwestii? Na drugim miejscu stawiam Philipsa 803 i on ma już HDR10+ ale nie ma Dolby Vision :) Modele na 2019 (ale nie C9) będą miały i Dolby Vision i HDR10+ przynajmniej te od Philipsa tylko że ceny modeli na 2019 znowu zabijają :) 

Edytowane przez SlR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SlR napisał:

. Wszystko ładnie pięknie ale jak to jest z późniejszym upgradem firmware. Myślę tutaj np odnośnie HDR10+ jak to będzie. Bo aktualnie na pokładzie jest Dolby Vision, HDR10 ale co jak HDR10+ wejdzie bardziej na rynek?

C8 raczej nie będzie odtwarzał HDR10+. Natomiast będziesz w dość komfortowej sytuacji, ponieważ DV  ma w tej chwili przewagę na rynku i dużo wskazuje na to, że tak zostanie. Choć nigdy nie wiadomo ;)  Dynamiczne metadane są super, ale C8 zapewnia bardzo dobry efekt nawet na zwykłym HDR10, do tego ma swoje rozwiązania systemowe które mogą polepszać ten efekt (zwykłego HDR) minimalizując różnię do DV. Samo DV w momencie kiedy testowałem C8 potrafiło robić też brzydkie psikusy nie wyświetlając poprawnie treści HDR DV - temat był marginalny, ale był.

Sporo informacji masz w tym artykule:

https://hdtvpolska.com/test-dolby-vision-vs-hdr10-na-lg-oled-z-ultra-hd-blu-ray/?showfull=1

Jeśli chcesz mieć temat z głowy i byś przygotowanym na wszystko, to faktycznie zostaje Ci Philips lub Panasonic z 2019r. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za info. Artykuł jest z 2017 i go czytałem myślałem że może coś się zmieniło w tym temacie :) Co do TV z 2019... patrząc na cenę (14999 za 65) np C9 który i tak dalej nie ma HDR10+ to nieźle... philipsy nowe pewnie ceny jeszcze większe ?

Czyli model C865 dalej jest godny polecenia na tą chwilę jeżeli chodzi o materiały 4k HDR? Głownie Netflix i filmy UHD na BD. By za chwilkę się nie okazało że upgradu nie będzie :) a DV czy HDR10 pójdzie w odstawkę :) 

Czy jest jakieś zestawienie materiałów DV, HDR10/10+ które aktualnie się pojawiają albo już są?

Edytowane przez SlR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
40 minut temu, SlR napisał:

Czyli model C865 dalej jest godny polecenia na tą chwilę jeżeli chodzi o materiały 4k HDR? Głownie Netflix i filmy UHD na BD. By za chwilkę się nie okazało że upgradu nie będzie :) a DV czy HDR10 pójdzie w odstawkę :) 

Treści HDR10 będziesz miał zawsze, to obowiązujący oficjalny format, więc spokojnie. Treść w HDR10+ zostanie na C8 wyświetlona w HDR10. ;) C8 to świetny telewizor z rewelacyjnym efektem HDR (czy to "zwykły" hdr10, czy dv) i jest jak najbardziej godny polecenia. Za taką jakość obrazu, do tego w takiej cenie jak jest teraz to okazja  ;)

 

p.S.

Są zestawienia treści hdr. Musisz trochę poszperać w internetach ; ) . Na forum założyłem wątek gdzie wpisuje filmy z HDR10+

 

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...