Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiające są różnice pokrycia barw DCI podawane w HDTVPolska i na RTINGS telewizora LG C8.

POKRYCIE SZEROKIEJ PALETY BARW (DCI / Rec 2020) 99% / 75%
Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-c8-test-telewizor-thinq-na-2018r-z-technologia-ultra-hd-dolby-vision/?showfull=1

RTINGS podaje, że pokrycie DCI to 79,9% a BT2020 60,9%

żródło: https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/color-volume-hdr-dci-p3-and-rec-2020

Czy ktoś może mi wyjaśnić skąd biorą się te różnice?

                   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz parametr gamut coverage (czyli gdzie się znajduje kolor czerwony, zielony i niebieski o pełnej jasności) do parametru gamut volume, który jest opisany szczegółowo na rtings.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, LV426 napisał:

Tak samo z HDR. Zależy kto i jak mierzy. 

Jak wyżej. Nie ma czegoś takiego "kto i jak mierzy". Pokrycie kolorów mierzy się tak samo wszędzie. HDR tak samo. My dodaliśmy swój pomysł na pomiar średniego HDR co jest opisane ale to są już nasze unikalne pomysły, które mają  być "atrakcją" testu. Ale ogólne pomiary wykonuje się tak samo tylko trzeba mieć sprzęt. Odpowiedniej klasy. Więc jak gdzieś nie ma info na jakim sprzęcie jest to robione to można sobie darować czytanie testu.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na HDTVPolska w teście panowie podaliście gamut coverage? A na Rtings podają gamut volume? Z tego jednak jak czytam na Rtings gamut volume jest bardziej miarodajny/e od coverage, jednak wartości są dużo niższe. Trochę się zdziwiłem bo sam mam LG 65B7V i jeżeli tylko trochę odbiega od C8 to jednak wartości z Rtings przygnębiły mnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pomiary na Rtings są dziwne nie raz... Czasami z HDR różnie wychodzi u nich. Może dlatego że w pewnym momencie zmienili trochę metodologie testów? 

Dzięki @Gmeru za wyjaśnienie. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak czy owak warto śledzić przynajmniej 3 miejsca: nas ;), hdtvtest, rtings. I wtedy myślę, że wszystko mimo wszystko jest jasne. Zawsze jakieś wnioski można wyciągnąć wiedząc, że każde z miejsc wie o co chodzi w tych sprawach. Cała reszta kuleje ze sprzętem (albo go w ogóle nie używa) a co za tym idzie z wiedzą bo ciężko coś wywnioskować mądrego bez lat pracy na tych sprzętach pomiarowych z najwyższej półki.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robert Wyczółkowski napisał:

Czyli na HDTVPolska w teście panowie podaliście gamut coverage? A na Rtings podają gamut volume? Z tego jednak jak czytam na Rtings gamut volume jest bardziej miarodajny/e od coverage, jednak wartości są dużo niższe. Trochę się zdziwiłem bo sam mam LG 65B7V i jeżeli tylko trochę odbiega od C8 to jednak wartości z Rtings przygnębiły mnie. Pozdrawiam

Gamut coverage to to co my sprawdzamy i jest to ten sam parametr, który można konfrontować z danymi producentów. Jest to dosyć uniwersalna metoda. Gamut volume jest dużo bardziej szczegółowy, więc w tym kontekście lepszy, ale nie ma ustandaryzowanej metody wykonywania pomiaru, więc wyniki będą się różnić między portalami. Najbardziej miarodajne na rtings są: 10,000 cd/m² DCI P3 Coverage ITP oraz 10,000 cd/m² Rec 2020 Coverage ITP. Warto tylko pamiętać, że jest to tylko parametr mówiący jak duży gamut ma TV, ale nie mówiący nic o tym czy kolory są jakkolwiek poprawnie oddawane. Osobiście dużo bardziej wolałbym mieć telewizor z gamut coverage 90% i perfekcyjnym oddaniem barw wewnątrz niego, niż 100% z pokaźnymi błędami.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...