Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Eleonor napisał:

Nie podmienia tych nowych oryginalnych tapet ... 

rozszerzenia usunięte , pliki nazwy pozmieniane ...i nic.

Musi skoro podmieniłeś stare wcześniej ..sugeruje zrobić to z palca przez telnet najpierw usuwasz a potem podmianka.

rm -rf /mnt/ubi_boot/favorites

cp /mnt/sda1/tapeta.png /mnt/ubi_boot/favorites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Barnaba napisał:

To akurat poszło bez problemu

?  Tzn udało Ci się wgrać te oryginalne ? 

to nie wiem co robię źle 

 

podrzuciłbyś gdzieś spakowany cały folder ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Eleonor napisał:

?  Tzn udało Ci się wgrać te oryginalne ? 

to nie wiem co robię źle 

 

podrzuciłbyś gdzieś spakowany cały folder ?

 

dokładnie ten sam skrypt, tylko podmienione obrazki

https://mega.nz/folder/g9NQhRCR#-YgE4TVAd_dXCWB5m7nfkw

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Barnaba napisał:

dokładnie ten sam skrypt, tylko podmienione obrazki

https://mega.nz/folder/g9NQhRCR#-YgE4TVAd_dXCWB5m7nfkw

No nie mogę zmienić ..

Jak to masz na pendrive bo już się gubie ? 

 

 

No i trzeba było robić z Ru do Chi i znowu do Ru  :)

Może mój Klon zadyszki dostał że nie potrafił przywrócić ? .....

Ale tapety oryginal są 

Wgrywanie firmware to fajna robótka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eleonor napisał:

No i trzeba było robić z Ru do Chi i znowu do Ru  :)

Może mój Klon zadyszki dostał że nie potrafił przywrócić ? .....

Coś jest na rzeczy z tą "zadyszką". Nie zadziałał u ciebie dokładnie ten sam skrypt, którym zmieniałeś tapety na swoje.

U mnie zadziałał, ale nie zadziałał inny, który parę godzin wcześniej działał. O co chodzi?

Może to kwestia firmware RU lub CN ? Może na Chińskim będzie stabilniej? Może z jakiegoś powodu ograniczyli funkcjonalność wymiany tapet, która jest w RU?

Trochę się gubię w gąszczu wypowiedzi w tym temacie, więc czy 

moglibyście króciutko napisać, który soft macie (RU czy CN), klon czy oppo i czy mieliście problemy przy skryptach?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Barnaba napisał:

moglibyście króciutko napisać, który soft macie (RU czy CN), klon czy oppo i czy mieliście problemy przy skryptach?

Ja mam RU Klona

jedyny problem miałem z tapetami - na próbę zapodałem Twoje by sprawdzić czy się ładują. Było ok ale powrócić już do oryginalnych w ten sam sposób nie mogłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2020 o 13:53, Nygus napisał:

tak, podmienia pliki w pamięci oppo, dlatego nie może zamienić pliku disc bo to jest domyślna tapeta, pierwsza która jest wyświetlana po starcie i jest zablokowana bo jest w użyciu, ciekawe czy jak się przełączy na inne źródło zanim odczyta usb to wtedy podmieni tez tą tapetę?

jeszcze raz podmieniasz innymi/oryginalnymi (jeśli takie masz)

 

Bawiłem się skryptami - dla odmiany dzisiaj działają ;)

Zobaczymy jak długo...?

Przy okazji poinformuję, że tapeta "disk" bez problemu mi się wymieniła. Używam cały czas tego samego skryptu, którzy wcześniej udostępniłem.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Barnaba napisał:

Bawiłem się skryptami - dla odmiany dzisiaj działają ;)

Zobaczymy jak długo...?

Przy okazji poinformuję, że tapeta "disk" bez problemu mi się wymieniła. Używam cały czas tego samego skryptu, którzy wcześniej udostępniłem.

Pokaż dokładnie jak masz ten skrypt na pendrive chodzi mi o układ  ... lub spakuj wszystko co na nim i pdeślij ..

Nie chce mi się ponownie reinstalowac Klona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eleonor napisał:

Pokaż dokładnie jak masz ten skrypt na pendrive chodzi mi o układ  ... lub spakuj wszystko co na nim i pdeślij ..

Nie chce mi się ponownie reinstalowac Klona :)

 
 

Wczoraj podawałem :)

https://mega.nz/folder/g9NQhRCR#-YgE4TVAd_dXCWB5m7nfkw

masz tam całą zawartość katalogu Autoscript, który tworzysz na pustym penie (nawet nie wiem, czy musi być pusty).

Zresztą masz ten skrypt, skoro wgrałeś swoje tapety - też dawałem do niego linka wcześniej :)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.avpasion.com/foro/t/m9702-m9201-m9203-y-m9205-reproductores-clon-oppo-203-205-chinoppo-nuevo-m9702.2469/post-60859

We will release and emby system working with Oppo (original an clones) this week. You can play anything from smart tv emby app, ipad, android phone, chrome...and the system connect to the Oppo player, change automatically to HDMI input (only in LG atm), turn on/off AVR receiver and change to hdmi input of oppo automatically (support for: Denon, Onkyo and NAD atm) and start the playback. When you stopped the content, the system automatically shutdown (sleep) oppo player, shutdown (or not, it's fully configurable) the AVR and returns to Emby app -in the smart tv- or live tv.

All formats are supported: mkv, mp4...and also, of course, ISO and full UHD folders, from local content and drive.

And more nice features: remote control from emby in the android/ios apps (you can control the timebar, change sub/audio directly, stop, pause...from the oppo!).

Stay around

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to imponująco. Teraz tylko czekać na tutorial po ang., pliki i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Zakupiłem właśnie M9702 do sypialni. Firmware RU.

Podłączyłem i ... nie wyświetla mi automatycznie Dolby Vision. Z tego co pamiętam z grania z OPPO 203 przy włożeniun płyty z DV automatycznie grało DV. Przy włożeniu płyty z HDR10 grało HDR10. Jesli chciało się z płyty BD odtworzyć HDR10 trzeba było wymusić HDR10 w setupie. Ale DV grało deafutowo z priorytetem.

Tutaj wybrałem HDR Auto. Wtedy wszystkie obrazy BD-UHD grane serwera uruchamiają mi sie w HDR10. Po przełączeniu w setupie HDR na DV odtwarza mi sie w DV ale ... płyty nagrane tylko z HDR10 też są odtwarzane z DV.

Ki diabeł?

Macie pomysły?

Ja mam tylko jeden. Wszystkie moje obrazy zrobione są TsMuxerem z wycięciem wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Może to jest przyczyna?

 

Pozdro

 

No to pobawiłem troche tym urządzeniem. Oprócz powyższej przypadłości na razie nic innego nie stwierdziłem.

Wady: brak wyświetlacza, do innego pilota idzie sie przyzwyczaić

Zalety: działa oryginalny pilot od mojego Oppo, czyta "wszystko"

Co czyta:

- BD ISO i struktura

- BD-UHD ISO i struktura

- DVD Video ISO i struktura

- DVD Audio ISO (ścieżki audio mozna zmieniać tylko wychodząc z odtwarzania, wybiera się raz na początku z menu)

- SACD ISO (zarówno 2ch jak i 5.1, ścieżkę audio można wybierać podczas odtwarzania)

- DSD (64 i 128) w postaci plików DSF i DIFF wyjętych z płyt SACD lub komercyjnych (plików DSD256 i DSD512 nie sprawdzałem), odtwarza po konwersji DSD to PCM przez HDMI do TV i ARC do belki po optyku. Oczywiście tak samo po HDMI do ampli.

- pliki mp3, FLAC, FLAC5.1, WAV

- pliki TS, M2TS, MP4

- zewnętrzne napisy SRT

Czego nie czyta:

- pliki DXD (24/352,8 i 24/384)

 

Innych egzotycznych plików nie sprawdzałem.

 

Pozdro

 

 

 

Odpowiem sobie sam:

 

przelecenie struktury BD-UHD TsMuxerem i pozostawienie samego filmu usuwa flagę Dolby Vision. Przy wczytaniu oryginalnej struktury BD-UHD flaga DV (o ile DV jest na dysku) zapala się automatycznie z priorytetem, przynajmniej na OLED LG.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się że używasz najnowszej wersji tsmuxera z git'a i w najnowszym mediainfo możesz sprawdzić czy jest flaga.

poprawnie zgrany plik nawet m2ts najnowszym tsmuxer powinien być bez problemu odczytany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tego: tsMuxeR 2.6.15 2020-10-07

Niektóre były pewnie robione starszymi wersjami.

Ściagnę jutro najnowszą wersję i przelecę np. Back To The Future. Wszystkie 3 części robione na tej wersji nie startowały z DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Korzystam z tego: tsMuxeR 2.6.15 2020-10-07

Niektóre były pewnie robione starszymi wersjami.

Ściagnę jutro najnowszą wersję i przelecę np. Back To The Future. Wszystkie 3 części robione na tej wersji nie startowały z DV.

Ta wersja tsmuxer jest chyba ostatnia i sprawdziłem muksowanie - bez problemu działa z DV.

Coś musisz dziwnego robić. Użyłeś playlisty 00040.mpls?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilę Back to the Future na wersji tsMuxeR 2020-11-05 Nightly 

Pozostawienie tylko filmu wybranymi ściezkami audio i napisami. Uruchamia sie w HDR10.

Kompletna wersja uruchamia się w DV.

 

Sciągnięte stąd: https://www.videohelp.com/software/tsMuxeR

Robione na Windows 7 (64).

Do Input Files włozona playlista 40.

 

 

EDIT: Haaaaa, chyba juz wiem co może być. Nie zaznaczałem profilu 10&5.1 dla fullHD, a tam "siedzi" DV. Zaraz sprawdzę. A on to pokazuje tylko w głównym oknie. Przy wkładaniu playlisty pokazuje niepełne informacje. Jesli zadziała to będzie super bo juz sie przyzwyczaiłem do odpalania filmu od razu, a nie do latania po menu i oglądaniu wszystkich startowych pierdół włącznie z trailerami.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Sprawdziłem przed chwilę Back to the Future na wersji tsMuxeR 2020-11-05 Nightly 

Pozostawienie tylko filmu wybranymi ściezkami audio i napisami. Uruchamia sie w HDR10.

Kompletna wersja uruchamia się w DV.

 

Sciągnięte stąd: https://www.videohelp.com/software/tsMuxeR

Robione na Windows 7 (64).

Do Input Files włozona playlista 40.

 

 

EDIT: Haaaaa, chyba juz wiem co może być. Nie zaznaczałem profilu 10&5.1 dla fullHD, a tam "siedzi" DV. Zaraz sprawdzę. A on to pokazuje tylko w głównym oknie. Przy wkładaniu playlisty pokazuje niepełne informacje. Jesli zadziała to będzie super bo juz sie przyzwyczaiłem do odpalania filmu od razu, a nie do latania po menu i oglądaniu wszystkich startowych pierdół włącznie z trailerami.

 

No, wiadomo, że trzeba obie ścieżki video zaznaczyć (podobnie jak przy 3D) :)

O jakich niepełnych informacjach piszesz? Playlista pokazuje wszystkie składniki.

Ja testowałem na wersji sprzed miesiąca (7.10), ponieważ na ten moment była najnowsza ;)

image.thumb.png.f3114369b7b8d0320d0c03116d36c329.png

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnaba

O co chodzi z playlistą 40 czy w płytach UHD jest jakaś zależność i zawsze w nich główną playlistą jest 40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, D4r3KS napisał:

@Barnaba

O co chodzi z playlistą 40 czy w płytach UHD jest jakaś zależność i zawsze w nich główną playlistą jest 40?

 

Pierwszy raz spotykam się z 40 :) Najczęściej są to 800 lub 1 ale to różnie bywa - chyba czysta fantazja :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Barnaba napisał:

Pierwszy raz spotykam się z 40 :) Najczęściej są to 800 lub 1 ale to różnie bywa - chyba czysta fantazja :)

Czasami sa tam inaczej poukładane ściezki dźwiekowe i napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Playliste najwygodniej sprawdzić za pomoca mkvtoolnix ogólnie otworzyłem na gitcie tsmuxera prośbę o dodanie obsługę w odczytywaniu indexu dlatego jeśli możecie podpiszecie się pod tym może ruszą szybciej temat.

https://github.com/justdan96/tsMuxer/issues/167

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...