Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowałem wczoraj soft.

Po aktualizacji zrobiłem restart telewizora. Po restarcie uruchomił się na ostatnim odbieranym kanale i do czasu kiedy nie wczytał wszystkich aplikacji w tle, na dźwięku z tego kanału dostawał czkawki, w sensie co kilka sekund zanikał na 1s do 2s.

Po chwili się wszystko ustabilizowało.

Za mało czasu na to żeby ogłosić sukces dla tej poprawki. Zobaczymy po kilku tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie drugi dzień bez jakiegokolwiek zaniku dźwięku 👍

Żeby nie było tak pięknie i różowo to teraz nie mogę sparować pilota przez Bluetooth. Może ktoś poradzić czy działa u was? Klawisz z mikrofonem jest u mnie  nieaktywny 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pilotem się nie bawiłem, bo go nigdy nie wyrzucałem z BT, ale zauwazyłem podobny problem z klawiaturą przez BT. Po sparowaniu, zgaszeniu telewizora i ponownym uruchomieniu, nie łączy się z telewizorem.

Muszę wyrzucić z BT i od nowa parować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem parując swoją klawiaturę BT z komórką. Po wyłączeniu klawiatury i włączeniu po ok 2s od razu paruje się z telefonem.

Ta sama czynność z TV, klawiatura jest niewidoczna, pomimo iż ją sparowałem przed wyłączeniem.

Do niedawna to działało.

 

Dźwięki, tak jak pisałem zanikają po restarcie, po uruchomieniu TV. Problem powtórzyłem już kilkukrotnie. Co kilka sekund brak dźwięku na 1s.

Stabilizuje się po jakimś czasie a już na pewno po zmianie kanału.

Przed chwilą zauważyłem też rozjechanie się dźwięku z obrazem. W zestawie audio, dźwięk był z opóźnieniem ok 1s., ale po zmianie kanału się wyrównało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie zrobić fabrykę 

U mnie wszystko działa ok. Oprócz tego parowania pilota via BT ale to szczegół

Czytałem ze przy zmianie softu powinno się robić fabrykę tym bardziej ze były wprowadzane zmiany w BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uśmiecha mi się to, bo znów trzeba będzie wszystko ustawiać, łącznie z logowaniem do apek i dodawaniem ulubionych stron do zakładek.

Komórek jakoś nie trzeba formatować po każdej aktualizacji :)

Ale widzę że wyjścia nie mam, bo brak ponownego samoczynnego łączenia z klawiaturą to dość spora uciążliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj co 2 dni problem z tv....

Tzn dokladnie to z tym dekoderem czy cholera wie oco chodzi.

Odpala, tv. Dioda sie nie zapala, mysli mysli mysli odpali sie tv pokaze kanal i ciemno. Przelaczam miedzy kanalami zmienia sie kanal ale ciemno. Wylaczam tv wlaczam i wywala mi slot dekodera i od nowa zabawa z tak jakby pokazaniem ze jest karta... Bez sensu.

Restart tv cos da ?

W dniu 10.07.2020 o 09:28, mikoko napisał:

Wyłącz tv z prądu np wyciągając wtyczkę. Wciśnij jednocześnie klawisz z tylu środkowy i dolny. Trzymając te klawisze włącz tv do prądu. Czekaj aż zapali się zielona dioda z przodu. Puść klawisze. Masz reset do fabryki 

Jestes w stanie pokazac ktore to sa przyciski? Bo mam tv na scianie i nie wiem gdzie macac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djzwierzak Menu główne Ci działa? Bo jeśli tak to

Ustawienia->Ustawienia urządzenia->Resetowanie

Ja już po resecie.

Klawiatura BT działa, dźwięki bez większych zmian. Ale jak na razie nie znikły w trakcie oglądania, troszkę problemów przy uruchamianiu telewizora, które znikają po kilku sekundach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam że w dniu dzisiejszym dźwięki już 2 razy mi zanikły.

Raz dźwięk przestał być słyszalny, po zatrzymaniu i wznowieniu audycji na Player

Drugi raz po przełączeniu na inny kanał telewizyjny.

Jak dotąd problem rozwiązuję przełączając się w menu systemowym na głośnik TV i ponownie na źródło dźwięku z zestawu Audio.

Poprawka nic nie dała zatem.

Problem nie został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pit2020 napisał:

Z przykrością stwierdzam że w dniu dzisiejszym dźwięki już 2 razy mi zanikły.

Raz dźwięk przestał być słyszalny, po zatrzymaniu i wznowieniu audycji na Player

Drugi raz po przełączeniu na inny kanał telewizyjny.

Jak dotąd problem rozwiązuję przełączając się w menu systemowym na głośnik TV i ponownie na źródło dźwięku z zestawu Audio.

Poprawka nic nie dała zatem.

Problem nie został rozwiązany.

Poprawka miała na celu tylko i zacznie zablokować możliwość wygrania softu od xh95. Eh Sony, co ty robisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sleet napisał:

Poprawka miała na celu tylko i zacznie zablokować możliwość wygrania softu od xh95. Eh Sony, co ty robisz...

A skąd wiesz ze nowym softem zablokowali możliwość update XG do XH ? Próbowałeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywrócone fabryczne. Ciekawe co będzie. Zobaczymy.

Nawet jak napisałem do supportu to napisali żebym na początku przywrócił ustawienia. Jak nie to czekają na kontakt.

CO do tego Guidu. Głupie to i nie rozumiem. Bo np wejdzie się na listę. I wszystko znika/milknie. Jak da sie podgląd jakiegoś filmu i cofnie do guidu to nagle dzwiek jest :D

No i nie działa mi przypomnienie programu. Też tak macie ? Działa. Po prostu film już działał a ja myślałem, że dopiero się zacznie.

Oczywiście mówimy o karcie dekodera przez moduł.

Edytowane przez djzwierzak
blad w tekscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz by podglad i dźwięk nie zanikał na EPG to musisz zrezygnować z satelity preferowanego i szukać kanałów dla satelity ogólnego. Trzeba wtedy układać kanały np albo ręcznie w tv co jest uciążliwe bądź aplikacja Sony Edit. Wtedy na epg dźwięk i podglad nie zanika. Ja raz sobie stworzyłem listę wraz z ulubionymi i trzymam na kompie. W razie resetu tv w 5 sek i wgrywam na tv w pendrive. 
Jaką masz wersje softu w tv ze nie masz problemów z modułem ? 6.4770? Bo nie sadze ze 6.4758😜

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e chwila 6.4758 mam.... hmmm a to nie powinienem miec nowszego jak tv był z kwietnia tego roku ?

Jak wyszukuje automatycznie to niby jest aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mikoko napisał:

A skąd wiesz ze nowym softem zablokowali możliwość update XG do XH ? Próbowałeś ? 

Nie ale pisali na Reddit że się nie da wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
e chwila 6.4758 mam.... hmmm a to nie powinienem miec nowszego jak tv był z kwietnia tego roku ?

Jak wyszukuje automatycznie to niby jest aktualne.

Czyli masz 6.4758 i działa ci moduł cam bez problemów? Jaki moduł Polsat czy c+ z ecp czarny? Bo znam 2 osoby którym, na tym sofcie moduł nie działa i wymieniali płyty główne. Jeśli data produkcji twojego tv 5/2020 to masz najnowsze oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł Polsatu. Zobaczymy jak to bedzie za kilka dni. Czy sie znowu bedzie wracalo do ustawien jakis podstawowych czy nie.

Działa normalnie. Tzn troszkę muli ale to jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na c+ Now prowadzono testy zabezpieczenia EPC. Na module CI+ z EPC i Sony XG9505 była ciemność. Pięknie tv kupony w styczniu 2020 nie wspiera EPC. To jakieś kuriozum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2020 o 20:42, mikoko napisał:

Dziś na c+ Now prowadzono testy zabezpieczenia EPC. Na module CI+ z EPC i Sony XG9505 była ciemność. Pięknie tv kupony w styczniu 2020 nie wspiera EPC. To jakieś kuriozum

Pytanie czy można to ''uzupełnić'' aktualizacja?

Z tego co widziałem już... użytkownicy Oledów LG, zadają te same pytania... ;)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jeśli tv teraz nie wspiera ECP to nie można tego zrobić aktualizacja. Tv musi wyjechać z fabryki z ECP 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje przerzucić się na IPTV o ile wasz dostawca TV taką możliwość oferuje. Jeśli nie, to może warto pomyśleć o zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2020 o 16:19, ewaldus napisał:

Wgrałem V6.4770 FW. Narazie testuje. Ciekawe czy w drugą stronę się da tzn. wgranie firmware z serii xg?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 Ponieważ korci mnie zamiana softu w KD-55XG9505 na XH proszę wrzuć kawałek filmu, zdjęć jak wygląda i co się zmienia w ustawieniach wiem że w XH 9096 są rozbudowane i łatwiejsze ustawienia regulacyjne można poradzić sobie bez profesjonalnej kalibracji.Będę wdzięczny za poradę i jeszcze co z gwarancją????.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...