Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Netflix wprowadza lepszą jakość dźwięku 5.1 i Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Netflix wprowadza lepszą jakość dźwięku 5.1 i Atmos

Począwszy od dnia dzisiejszego, Netflix usprawnia dźwięk na swojej platformie VOD. Firma zwiększyła bitrate audio, co powinno przełożyć się na znacznie lepsze doznania, w 5.1 i Dolby Atmos.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należałoby dodać że Dolby Atmos dostępny tylko na niewielkiej ilości sprzętu certyfikowanego.
Mój MiBox S pomimo że mógłby wysłać Dolby Atmos to wypuszcza tylko DD+, i nie ma na to lekarstwa, poza wymianą sprzętu na certyfikowany przez Netflixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Nvidia Shield to samo, puszcza tylko DD+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z ciekawości wezmę na miesiąc, zobaczyć jak ten lepszy nitrate słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dział ten dolby atmos na netflixie ale tylko na wybranych filmach .

 

Na xbox one x dział.ale na ps4 pro juz nie widzi tego sygnału na netflixie  ,mimo ze plyty z bluray dzialaja bez problemu w dolby atmos .

Oczywiście musi byc amplituner w te dekodery dzwieku wyposażony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Netflixa jest lista urządzeń na których działa.
Do tej pory, brzmiało to jak kupa.
Zobaczymy jak będzie z nowym bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

Należałoby dodać że Dolby Atmos dostępny tylko na niewielkiej ilości sprzętu certyfikowanego.
Mój MiBox S pomimo że mógłby wysłać Dolby Atmos to wypuszcza tylko DD+, i nie ma na to lekarstwa, poza wymianą sprzętu na certyfikowany przez Netflixa.

Ja mam także mibox s ale tam dzwiek jest słaby obraz ok ale dzwiek jest bardziej w stereo .i dotego trafilem na wadliwy produkt ponieważ jak nie wylaczy sie go raz na dobe z zasilania to bedzie zacinal sie i nic sie nie da ogladac czy to netflix czy yutube czy nawet filmy z dysku. Oddalem go na gwarancje zobacze czy wogole cos zrobili .

8 minut temu, raf7705 napisał:

Na stronie Netflixa jest lista urządzeń na których działa.
Do tej pory, brzmiało to jak kupa.
Zobaczymy jak będzie z nowym bitrate.

Obraz jest ok na netflixie ale dzwiek mieli slaby do tej pory. Szkoda ze nie dali dzwieku w 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SHREK PL napisał:

Dział ten dolby atmos na netflixie ale tylko na wybranych filmach .

 

Na xbox one x dział.ale na ps4 pro juz nie widzi tego sygnału na netflixie  ,mimo ze plyty z bluray dzialaja bez problemu w dolby atmos .

Oczywiście musi byc amplituner w te dekodery dzwieku wyposażony ?

Wiem że Dolby Atmos jest tylko w wybranych filmach, i sprawdzałem to na filmach które na 100% mają Dolby Atmos (Modyfikowany Węgiel, Zagubieni w Kosmosie).
Mam amplituner który jest wyposażony w te dekodery, Atmos i DTS:X z płyt BD działa, co więcej działa również w przypadku ripów tych seriali ściągniętych z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że jest lista urządzeń na których działa. Kup jedno z tej listy i nie będziesz musiał narzekać, że ci nie działa.

 

Podpowiem ci, że mibox nie figuruje na tej liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, raf7705 napisał:

Przecież napisałem, że jest lista urządzeń na których działa. Kup jedno z tej listy i nie będziesz musiał narzekać, że ci nie działa.

A czy ja narzekam?
Jak kupowałem to urządzenie to wiedziałem że to mi nie będzie działało (zapoznałem sięz listą o której mówisz przed zakupem), napisałem że to o czym oni mówią działa na bardzo ograniczonej liczbie urządzeń.
Ja czekam na nowe modele OLEDów od LG w których będzie HDMI2.1 i eARC.
A to kupiłem jako chwilowe rozwiązanie do Netflixa.
I tyle w temacie.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak wiedziałeś, to nie rozumiem o co ci chodzi...

 

Xiaomi, nie zapłaciło za licencję Netflixa na Atmos i nie działa.

Proste.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wyższa rata dla dźwięku nie oznacza pomniejszenia "pasma" dla sekcji obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Atmos to jedno, ale zmiana dla 5.1 też jest bardzo ważna. W ogóle zależnie od konkretnego filmu/seriali na różną głośność ustawiam zestaw, łącznie też z podiciem db dla kanału centralnego albo zostawiam na 0 domyślne.

W Gotham dźwięk 5.1 jest od dawna w mojej ocenie fantastycznie zrealizowany, dialogi każde słyszę idealnie, do tego coś tam surround sobie gra faktycznie. Jak przełączam później na inny materiał, to się okazuje, że głosy postaci są stłumione i muszę podbijać głośność centralnego względem bocznych. Czy jest tutaj ktoś, kto na Netflixie Gotham ogląda(ł) w oryginale i też zauważył, że dźwięk jest tam lepszy niż na większości filmów/seriali na Netflixie?

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja póki co korzystam z urządzenia Apple TV 4K. Sprawuje się znakomicie. Testowałem ostatnio TV dekoder 4K orange Samsung ICU 100, który dają w pakiecie Orange Love i też bez problemu daje radę w Netfliksie.

Oczywiście do filmu na blu ray te bitrate z Netfliksa to przepaść. W Prometeuszu DTS HD-MA bitrate sięga chwilami do ok. 6400Kbps. A mam też koncert w którym sięga ono blisko 10000Kbps!

Czyli nawet te 640Kbps w Dolby Atmos nijak ma się do tego na blu ray!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
768 Kbps w Dolby Atmos oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Deimos napisał:

 A mam też koncert w którym sięga ono blisko 10000Kbps!

Możesz napisać co to za produkcja?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Proszę bardzo:)

Roy Orbison.

https://www.ceneo.pl/4892392;pla?se=Wm9fBARBBJycmfS6RmUWefUL_WUc7rQs&gclid=CjwKCAjwza_mBRBTEiwASDWVvrH3RHxrqx-ZVdHr4NR2whPoyK098xlbvCanpC4Di1zffaZvek5U1RoCSb8QAvD_BwE#tab=click

I nawet nie mam tego w oryginale. Bo jakiś czas temu mój nieżyjący już Kolega z tego forum (Bodzio) przysłał mi to na skopiowanej płytce Blu Ray. Koncert jest w wersji czarno białej. Za to dźwięk niesamowity.

Ja na tym koncercie, jak wcześniej miałem Monitor Audio PL 200, to uwaliłem w tych kolumnach głośniki wysokotonowe. Przesadziłem z głośnością. Kupiłem nowe wysokotonowe i z zaprzyjaźnionym sklepem zamieniłem na nowe, ale o większej mocy - czyli PL-300. I od tej pory mam spokój:rolleyes:

Ja na tym koncercie, jak wcześniej miałem Monitor Audio PL 200, to uwaliłem w tych kolumnach głośniki wysokotonowe. Przesadziłem z głośnością. Kupiłem nowe wysokotonowe i z zaprzyjaźnionym sklepem zamieniłem na nowe, ale o większej mocy - czyli PL-300. I od tej pory mam spokój:rolleyes:

Żeby nie było, że mi się coś przyśniło:)

BITRATE.JPG

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba najlepsze wydanie pod względem mixu audio i pomyśleć że koncert zarejestrowano bodaj w 1988 roku.
Mam fronty MA GX200 + GXW15 więc niżej od PL ale i tak robią robotę

Sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed momentem jeszcze ją sprawdzałem i parę razy bitrate dźwięku przekroczyło magiczne 10000Kbps.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Deimos napisał:

Przed momentem jeszcze ją sprawdzałem i parę razy bitrate dźwięku przekroczyło magiczne 10000Kbps.:)

Jak juz mamy off-top to ja dzisiaj sprawdzałem jak to wygląda na koncercie Hansa Zimmera z Pragi gdzie audio jest w Atmos i kilka razy odtwarzacz pokazał mi bitrate dźwięku dochodzący do 16000.
Swoją drogą koncert warty posiadania w domowej bibliotece.
 

Pozrawiam.

Edytowane przez Jasiek_31
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi u mnie na półce, bardzo zacna produkcja. Jedna z tych obowiązkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to zacny wynik na tym Hansie.

Wracając do Netflixa to tym razem sprawdzałem  bitrate obrazu. Poprzez Samsunga ICU 100 - czyli dekoder od Orange. Na polskim filmie "Król życia" było 5,85 Mbps. Czyli do płyty Blu ray full Hd ( nie 4K) to i tak przepaść. Bo na przyzwoitym  ful HD blu ray zwykle widać 25 Mbps, a i 30 też śmignie.

Mam jeszcze Apple TV 4K, ale nie widzę na nim możliwości podglądu bitrate dźwięku, czy obrazu. Chyba, że nie umiem...

Sprawdzałem następny film na Netfix "IRIS" i tam było tylko 2,58Mbps. Czyli jeszcze większa przepaść w stosunku do normalnej płyty Blu ray!

Sprawdzałem jeszcze jakiś film, gdzie niby przy opisie był znaczek HD, ale okazało się, że jest on tylko w 480p, a bitrate też bardzo niskie, bo na poziomie 2,58 Mbps. Czyli Netflix nieźle tu ściemnia z tym niby HD na wielu pozycjach...

Nie mam na razie możliwości sprawdzenia pozycji 4K z Netflixa, ale podejrzewam, że i tak nie przeskoczą połowy bitrate filmu ful HD na Blu ray.

Jak ktoś ma  opcję sprawdzenia , to niech popróbuje.

Z czystej ciekawości podejrzałem też NC+ z satelity. I bitrate na Canal + Sport było 2107Kbs, czyli ok. 2,10Mbps.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...