Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór między Synology, aQNAP to wybór między Mercem, a BMW. Bardziej kwestia preferencji męki niż faktyczna wyższość techniki. Miałem Synka, mam QNAP-oba do opanowania. Można na stronie producentów poklikac na demowersjach systemów operacyjnych co może trochę pomóc.

Ilość ramu według mnie 2GB to absolutne minimum.
Najciekawiej jest z głośnością. Miałem Synology DS214play i ostatnio QNAP ta-253b i obu nie wyobrażam sobie stawiać w salonie służącym do oglądania filmów. Są po prostu głośne. Do tego dochodzą dyski.
Teraz mam 453b z wentylatorem 120mm i jest znacznie, znacznie ciszej. Dodatkowo cache z dysków ssd trochę ogranicza ilość odczytów/zapisów na Hdd, wiec jest ciszej. Jednak podsumuję-co najmniej 2GB pamięci i szukać miejsca z dała od uszu. Tutaj akurat HTPC wyjdzie znacznie ciszej, lub szukać jednostki na większą ilość dysków-większy wentylator i wyciszać metodami domowymi.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukaszzsch napisał:

lub szukać jednostki na większą ilość dysków-większy wentylator

Twój 453 ma jeden 12" wentylator, a większy 653 ma dwie 8" ;)

Są jeszcze pasywne:

QNAP HS-251+

HS-453DX Silent NAS

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem

Co do tych wersji bez wentylatorów to dla mnie nie do przyjęcia, bo dyski dostają wtedy za swoje. Niemniej wybór szeroki sprzętu-każdy coś znajdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz takie dwa typy

synology ds218+ i qnap ts-251+

Ktory bedzie lepszy do ATV 4K i do torrentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam teraz takie dwa typy
synology ds218+ i qnap ts-251+
Ktory bedzie lepszy do ATV 4K i do torrentów?

Synek transkoduje 4k. Tego bym brał
Jak możesz trochę dołożyć to TS-253be
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, the winner is....
Synology DS 218+.
A jak to jest z tym infuse.
Widzę że w sklepie jest dwie wersje.
Normalna i pro.

Czy obie są płatne?
Czym się różnią?

Wiem, że sam mogę znaleźć te informacje.
Ale możne jak używacie, to znacie odpowiedzi na te pytania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sklepie Apple nie ma nic za darmo

Jak pamietam jest ograniczona do kilku filmów biblioteka, wiec możesz sobie sprawdzić jak kataloguje, ale dużej kolekcji ci nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Qnapa. Bardzo dobrze to wspolpracuje ze sprzetami kina domowego.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli, the winner is....

Synology DS 218+.

A jak to jest z tym infuse.

Widzę że w sklepie jest dwie wersje.

Normalna i pro.

 

Czy obie są płatne?

Czym się różnią?

 

Wiem, że sam mogę znaleźć te informacje.

Ale możne jak używacie, to znacie odpowiedzi na te pytania....

Pierwszy miesiąc free. Potem masz opcje albo roczna albo dożywotnia. Full kosztuje chyba 240zl.

 

Co do NAS to prawda jest taka ze czy Synology czy Qnap to będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnaba @raf7705 warto w przypadku serwera NAS tez pomyslec nad awaryjnym zasilaniem UPS z komunikacja po USB. W przypadku braku zailsania wtedy idzie info z UPSa do serwera i po zadanym czasie bez zasilania sam sie wylacza. Nagle odciecia zailsania w przypadku dyskow sieciowych w serwerze jest niestety kiepska sprawą i moze spowodowac uszkodzenie/bad sektory HDD, chyba ze ktos celuje w SDD, ale to juz droższa impreza. O ile w przypadku kompa i powiedzmy 1 dysku mozna sobie jakos poradzic z bad sektorami, o tyle w przypadku kilku dysków i ustawieniu ich w macierzy RAID jest juz z tym pewien problem (wiekszy lub mniejszy) w zaleznosci jaka macierz RAID ustawimy. W najgorszym scenariuszu  tracimy dane ktore sa zapisywane czesciowo na kazdym z dysków.

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK bardzo rzadko się zdarza, żeby prądu nie było. Może ze dwa razy przez 10lat.

Poza tym, u mnie raczej nie będzie on działał ciągle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szewi napisał:

Nagle odciecia zailsania w przypadku dyskow sieciowych w serwerze jest niestety kiepska sprawą i moze spowodowac uszkodzenie/bad sektory HDD

hmm, 30 lat temu tak powstawały badsectory, nawet był programik do parkowania głowic.

Dyski są zabezpieczone i głowice parkują automatycznie po zaniku zasilania.

Inną sprawą jest przerwanie operacji zapisu danych w sensie skomplikowanej operacji RAID. Nie znam się na tym dobrze, ale chyba tez powinny być jakieś zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrazam sobie serwera bez UPS-a Zreszta cała wazna czesc infrastruktyry sieciowej, czyli bramka, router, AP, serwer i kamery CCTV mam podpiete pod UPSa i na wydzielonym bezpieczniku oklejonym zeby mi jakis fachowiec podczas pracy nie wylaczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, binary napisał:

Ja nie wyobrazam sobie serwera bez UPS-a Zreszta cała wazna czesc infrastruktyry sieciowej, czyli bramka, router, AP, serwer i kamery CCTV mam podpiete pod UPSa i na wydzielonym bezpieczniku oklejonym zeby mi jakis fachowiec podczas pracy nie wylaczyl.

UPS do serwera i innych newralgicznych sprzętów do oczywista oczywistość. Odnosiłem się ostatnio tylko do kwestii bad sectorów.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badsektory z czasem i tak sie zrobia. Trzeba sobie scruba ustawic i nie ignorowac alarmow zeby zdazyc z podmiana dysku jak padnie, zanim maciez sie posypie. Kto ma recording CCTV na NASie z UPS-a raczej nie zrezygnuje.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2019 o 14:49, Barnaba napisał:

hmm, 30 lat temu tak powstawały badsectory, nawet był programik do parkowania głowic.

Dyski są zabezpieczone i głowice parkują automatycznie po zaniku zasilania.

Inną sprawą jest przerwanie operacji zapisu danych w sensie skomplikowanej operacji RAID. Nie znam się na tym dobrze, ale chyba tez powinny być jakieś zabezpieczenia.

mi jeden dysk w macierzy padł, wiec wiem co mowie ;) W takim serwerze operacji rownolegle wykonuje sie sporo, dyski raczej lekko nie maja, sam shut down serwera i zamkniecie roznych procesow chwile trwa (znaczniej dluższa niż w PC). UPS nieweluje Ci poza tym skoki napiecia.

Dnia 13.03.2019 o 14:14, raf7705 napisał:

W UK bardzo rzadko się zdarza, żeby prądu nie było. Może ze dwa razy przez 10lat.

Poza tym, u mnie raczej nie będzie on działał ciągle.

 

Raf te dyski sa tak zrobione ze moga chodzic caly czas, nawet dla ich zywotnosci ponoć lepiej niz robic im czesty shut down. 

Dnia 13.03.2019 o 11:58, binary napisał:

USB ? Raczej LAN.

ja mam spiete z UPSem po USB i nawet działa ;)

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśle o tym UPSie.
Dyski kupiłem WD Red, to takie pod NAS chyba są. To mówisz, żeby tego nie wyłączać, tylko żeby cały czas działało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
      mi jeden dysk w macierzy padł, wiec wiem co mowie  W takim serwerze operacji rownolegle wykonuje sie sporo, dyski raczej lekko nie maja, sam shut down serwera i zamkniecie roznych procesow chwile trwa (znaczniej dluższa niż w PC). UPS nieweluje Ci poza tym skoki napiecia. Raf te dyski sa tak zrobione ze moga chodzic caly czas, nawet dla ich zywotnosci ponoć lepiej niz robic im czesty shut down. 

ja mam spiete z UPSem po USB i nawet działa

 

 

Ze dziala, to ja wiem, bo dawno temu tez mialem ups-a z communication portem USB. Migrujac do enterprise, z czasem  odwyklem od idei ze USB, to nie anachronizm, a ciagle wykorzystywane rozwiazanie w klasie SOHO 

Dyski padaja. Mnie padla maciez dwikrotnie. Raz w sposob nieodwracalny, bo posypaly sie 2 dyski. Ostatnim razem dysk wymienilem dokladnie tydzien temu. Podreczny zmiennik pomimo BS-ow, trzyma sie ale nowy dysk juz czeka na podmiane.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem qnap ts251b z 2*4TB WD Red i 8Gb ram.
Wczoraj poświęciłem kilka godzin, ale zapewne jeszcze kilka będę musiał poświęcić, na doszkalanie się.
Serwer działa, dyski skonfigurowane i udostępnione.
Aplikacje do obsługi przez telefon zainstalowane.
Zdjęcia i muzykę skopiowałem na serwer.
Dyski są zmapowane w Windows, tak że przenoszenie treści bardzo wygodne.
Urządzenie jest bardzo ciche, (stoi w sypialni).
Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych testach infuse.
Bardzo fajnie to działa i miłe w obsłudze.
Qnap wydał swoją aplikację dla ATV, "Qmedia" ale to jest porażka.
Warto zapłacić za infuse.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę używam tego infuse I czasem kręci się kółko, że ładuje obraz w czasie filmu.
Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak trochę używam tego infuse I czasem kręci się kółko, że ładuje obraz w czasie filmu.
Też tak macie?
Streamuję po LAN głównie pliki .m2ts 50-70 Mb/s i kółko mam tylko przy starcie filmu, max 2-3 sekundy. Potem spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...