Skocz do zawartości
gangi007

Import RTV AGD z Japonii

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje w Polsce firma co zajmuję się importem sprzętu RTV,AGD z Japonii?Wiadomo oferta Panasonica,Sony w Europie jest bardzo uboga.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, gangi007 napisał:

Czy istnieje w Polsce firma co zajmuję się importem sprzętu RTV,AGD z Japonii?Wiadomo oferta Panasonica,Sony w Europie jest bardzo uboga. 

Jeszcze nie słyszałem o takiej i jednocześnie bardzo wątpliwe aby taki zabieg był opłacalny. Obecnie tylko mało znani chińscy producenci wysyłaja do europy swoje tv w całości. Potentaci rynku RTV tacy jak Sony, Samsung czy LG mają swoje montownie w europie, ponieważ bezpośrednia wysyłka z azji jest dla nich nieopłacalna.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, gangi007 napisał:

Czy istnieje w Polsce firma co zajmuję się importem sprzętu RTV,AGD z Japonii?Wiadomo oferta Panasonica,Sony w Europie jest bardzo uboga.

Masz nieprawdziwe dane, poniżej masz aktualne modele Sony i Panasonic dostępne w Japonii.

https://panasonic.jp/viera/

https://www.sony.jp/bravia/lineup/

Jedyna różnica dotyczy modeli Panasonic, bo na rynek japoński ukazały się niedawno dwa nowe modele na 2019 rok, tj VIERA GX 850 i VIERA GX 750 na matrycach IPS :

https://av.watch.impress.co.jp/docs/news/1160952.html

https://av.watch.impress.co.jp/docs/news/1160940.html

https://online.stereosound.co.jp/_ct/17239109

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

Jeszcze nie słyszałem o takiej i jednocześnie bardzo wątpliwe aby taki zabieg był opłacalny. Obecnie tylko mało znani chińscy producenci wysyłaja do europy swoje tv w całości. Potentaci rynku RTV tacy jak Sony, Samsung czy LG mają swoje montownie w europie, ponieważ bezpośrednia wysyłka z azji jest dla nich nieopłacalna.

Niektóre monitory Eizo można jeszcze kupić "Made in Japan". NEC już chyba nie. I to wszystko :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, radosuaf napisał:

Niektóre monitory Eizo można jeszcze kupić "Made in Japan". NEC już chyba nie. I to wszystko :).

Najwyższa jakość produktów "Made in Japan" dotyczyła w głównej mierze produktów na eksport, bo z tego żyli i zależało im na jak najlepszej renomie, a wersje na rynek wewnętrzny nie zawsze (oczywiście poza wyjątkami) były na tak wysokim poziomie jak te eksportowe. Teraz nie opłaca się już produkować na eksport w Japonii, ale w sumie byłbym ciekaw pomiarów porównawczych tv produkowanych w Japonii vs tych składanych w Europie, ale raczej nie sądzę żeby były lepsze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapomnieliście o jednym 

owego czasu jak tam byłem to kusilomnie aby cóż kupić z elektroniki (na prąd ) No i ..... wszystko tylko na 110 V 

pamietam ze kupiłem aparat ale niestety menu mało zrozumiałe całe szczęście ze w Polsce były te modele i za opłata (nie mała)

moglem to zmienić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

Najwyższa jakość produktów "Made in Japan" dotyczyła w głównej mierze produktów na eksport, bo z tego żyli i zależało im na jak najlepszej renomie, a wersje na rynek wewnętrzny nie zawsze (oczywiście poza wyjątkami) były na tak wysokim poziomie jak te eksportowe. Teraz nie opłaca się już produkować na eksport w Japonii, ale w sumie byłbym ciekaw pomiarów porównawczych tv produkowanych w Japonii vs tych składanych w Europie, ale raczej nie sądzę żeby były lepsze.

 

Z racji wykonywanej wcześniej pracy miałem możliwość bytności w różnych firmach (w tym japońskich). Odniosłem wrażenie, że Japończyk nie mógłby 3 noce spać, gdyby mu się przypomniało, że jedną śrubkę źle przykręcił... Więc nawet jeśli komponenty są te same, to myślę że jakość montażu w Japonii będzie statystycznie lepsza, niż na Słowacji - nic nie ujmując naszym sąsiadom :).

14 minut temu, mirek 59 napisał:

Panowie zapomnieliście o jednym 

owego czasu jak tam byłem to kusilomnie aby cóż kupić z elektroniki (na prąd ) No i ..... wszystko tylko na 110 V 

pamietam ze kupiłem aparat ale niestety menu mało zrozumiałe całe szczęście ze w Polsce były te modele i za opłata (nie mała)

moglem to zmienić 

No nawet z ciekawości zajrzałem na japońskiego Amazona i też mi się rzuciło w oczy 100 V - ale to jest pewnie do obejścia za pomocą zewnętrznego adaptera.

Edytowane przez radosuaf
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mmpeg-4 napisał:

Masz nieprawdziwe dane, poniżej masz aktualne modele Sony i Panasonic dostępne w Japonii.

A czy napisałem że chodzi mi o TV?

 

54 minuty temu, radosuaf napisał:

Więc nawet jeśli komponenty są te same, to myślę że jakość montażu w Japonii będzie statystycznie lepsza, niż na Słowacji - nic nie ujmując naszym sąsiadom :).

Jestem podobnego zdania.Przykro mi to napisać ,ale wole made in Slovakia od made in Poland w tych czasach.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, gangi007 napisał:

Jestem podobnego zdania.Przykro mi to napisać ,ale wole made in Slovakia od made in Poland w tych czasach

Dlaczego ? Czyżbyś miał wątpliwości co do pracowników z ukrainy ???

 

 

 

1 godzinę temu, radosuaf napisał:

Z racji wykonywanej wcześniej pracy miałem możliwość bytności w różnych firmach (w tym japońskich). Odniosłem wrażenie, że Japończyk nie mógłby 3 noce spać, gdyby mu się przypomniało, że jedną śrubkę źle przykręcił... Więc nawet jeśli komponenty są te same, to myślę że jakość montażu w Japonii będzie statystycznie lepsza, niż na Słowacji - nic nie ujmując naszym sąsiadom :).

A Sony na rynek amerykański gdzie są produkowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gangi007 napisał:

A czy napisałem że chodzi mi o TV?

 

No to masz linki gdzie możesz zobaczyć dział Audio na rynek Japoński wymienionych przez ciebie firm :


http://jp.technics.com/

https://panasonic.jp/compo/

https://panasonic.jp/theater/

https://www.sony.jp/audio/lineup/


https://www.sony.jp/system-stereo/?s_pid=jp_top_PRODUCTS_SYSTEMSTEREO

Jak widać nie ma nic innego jak na Europę.

EDIT:

Oferta Audio firmy Yamaha też dokładnie taka sama jak w Europie :

https://jp.yamaha.com/products/audio_visual/index.html

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mmpeg-4 napisał:

No to masz linki gdzie możesz zobaczyć dział Audio na rynek Japoński wymienionych przez ciebie firm :

Pisząc RTV AGD mam na myśli elektronikę użytkową.TV,blu ray,audio wiem że są takie same,mogą różnić się symbolami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he właśnie miałem ci zaproponować obejrzenie Japońskiego odpowiednika allegro (ale z nowymi rzeczami) czyli portalu Rakuten ale teraz widzę że ten portal nie działa już na Europę ze względu na RODO :

https://www.rakuten.com/info/international/gdpr/?l-id=header-logo

14 minut temu, gangi007 napisał:

Pisząc RTV AGD mam na myśli elektronikę użytkową.TV,blu ray,audio wiem że są takie same,mogą różnić się symbolami.

W zasadzie wszystko to co się nadaje do sprowadzenia (i przystosowania) z Japonii jest dostępne w Polskich sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Rakuten

Przeglądałem go jakiś czas temu.Czemu Panasonic wykastrował Polskę oraz inne kraje EU z np. lodówek ,a w Rosji są one dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gangi007 napisał:

Przeglądałem go jakiś czas temu.Czemu Panasonic wykastrował Polskę oraz inne kraje EU z np. lodówek ,a w Rosji są one dostępne?

Bo miał słabą pozycje na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gangi007 napisał:

Przeglądałem go jakiś czas temu.Czemu Panasonic wykastrował Polskę oraz inne kraje EU z np. lodówek ,a w Rosji są one dostępne?

3 , 4 lata temu pojawiły się lodówki i pralki Panasonica w Saturnach, Media Marketach i AGD Rtv, po czym nagle zniknęły,  a wniosek z tego jest taki że nie były w stanie konkurować pod względem opłacalności sprzedaży z Koreańskimi i Niemieckimi firmami w tej klasie cenowej. Zresztą prawdopodobnie produkował to dla nich Turecki Vestel, tak jak to jest aktualne dla firmy Sharp. Zobacz na instrukcjach firmy Sharp gdzie wyraźnie jest napisane że producentem i dystrybutorem jest vestel.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

3 , 4 lata temu pojawiły się lodówki i pralki Panasonica

Niektóre pralki były produkowane na Słowacji.Sam zdążyłem kupić lodówkę. Co do niemieckich firm napiszę tak. Pralka  po 3,5 roku zaczęła rdzewieć i kosztowała 2,2k.Niestety niemiecka elektronika mnie nie rajcuje.Wchodząc do sklepu za kilka lat będzie wybór między Samsungiem, a Samsungiem?

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2019 o 15:07, mmpeg-4 napisał:

ale w sumie byłbym ciekaw pomiarów porównawczych tv produkowanych w Japonii vs tych składanych w Europie, ale raczej nie sądzę żeby były lepsze.

Ojj była by różnica uwierz na słowo.

 

Dnia 17.01.2019 o 15:31, radosuaf napisał:

Odniosłem wrażenie, że Japończyk nie mógłby 3 noce spać, gdyby mu się przypomniało, że jedną śrubkę źle przykręcił... Więc nawet jeśli komponenty są te same, to myślę że jakość montażu w Japonii będzie statystycznie lepsza, niż na Słowacji - nic nie ujmując naszym sąsiadom :).

Zgadza się... :) Oni są bardzo honorowi, przy tym skrupulatni - wykonując swoją prace, bardzo dbają nawet o najmniejszy detal. Ech... aż mi się przypomniało, piękne ''klocki'' SONY z słynnej Serii ES. :wub:   Made In Japan.

17 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

3 , 4 lata temu pojawiły się lodówki i pralki Panasonica w Saturnach, Media Marketach i AGD Rtv, po czym nagle zniknęły

Tak. Zostały tylko mikrofalówki, które nie są liche ;)

11 godzin temu, gangi007 napisał:

Co do niemieckich firm napiszę tak. Pralka  po 3,5 roku zaczęła rdzewieć i kosztowała 2,2k.Niestety niemiecka elektronika mnie nie rajcuje.

Tylko nie mów że pralka była Firmy *Miele

11 godzin temu, gangi007 napisał:

Wchodząc do sklepu za kilka lat będzie wybór między Samsungiem, a Samsungiem?

Jejj! Nawet tak nie mów, tfuu-tfuu-tfuu :)

 

Sprzęt produkowany i sprzedawany (Made In Japan) jest inny, często ''dopieszczony'' na ich rodzinny rynek zbytu. Nie będę się rozpisywał, w internetach jest mnóstwo przykładów. Ale chociaż by świetny TV XE93 BRAVIA. Japan < > Europa niby taka sama seria, na targach był pokazany globalnie - a jednak inny na korzyść Japończyków... :)

Dużo sprzętu choćby od SONY nie trafia do Europy. Wystarczy popatrzeć na stronę SONY JPN > EU.

A sprowadzać? hymm.. często nie opłacalne, lub nie możliwe. A gwarancji nie ma w Pl. Bo i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Robert_1988_KrK napisał:

Tylko nie mów że pralka była Firmy *Miele

Jejj! Nawet tak nie mów, tfuu-tfuu-tfuu :)

 

Za 2,2 to chyba nie Miele, raczej drzwiczki do Miele ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Tylko nie mów że pralka była Firmy *Miele

No co ''TY''

 

30 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Tak. Zostały tylko mikrofalówki, które nie są liche

Mam, polecam z funkcją pary.

 

32 minuty temu, Robert_1988_KrK napisał:

Dużo sprzętu choćby od SONY nie trafia do Europy. Wystarczy popatrzeć na stronę SONY JPN > EU.

Jeszcze więcej ma Panasonic w jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

Dużo sprzętu choćby od SONY nie trafia do Europy. Wystarczy popatrzeć na stronę SONY JPN > EU.

 

Daj linka do takiego produktu którego nie ma dostępnego w Polsce, no może z jeden znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...