Skocz do zawartości
Jacek Panas

Upierdliwe niedoróbki praktyczności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

o ile jakość obrazu jest okay (choć rekomendowane ustawienie Prawdziwe Kino jakieś takie żółte kolory robi) i tv fajnie się prezentuje to dwie sprawy mnie wkurzają:

1. brak odłączalnego przewodu zasilania. TV mam zamontowany na ścianie. W ścianie mam wbudowany kanał na przewody. TV nie ma odłączalnego przewodu zasilającego i w przypadku konieczności ściąnięcia go ze ściany (remont, malowanie, etc.) trzeba przewody z kanału ściennego wyciągać co jest upierdliwe. Poprzednik tego TX-55FZ800E to był Panasonic plazma z odłączalnym przewodem -100% praktyczności.

2. zielona dioda w lewym dolnym rogu informująca, że TV jest włączone -na nic testy czerni i zachwyty nad możliwościami odtwarzania w ciemnym pokoju skoro w oczy bije blask zielonej diody. Nie da się tego jakoś w ustawieniach wyłączyć? Dziadostwo z blaskiem tej diody jest straszne.

Męczący jest też dźwięk z TV. W ustawieniach fabrycznych przytłumiony i dudniący.

Z racji spraw 1 i 2 ten TV jest dla mnie bardzo przeciętnym telewizorem i nie poleciłbym go innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody nie da się wyłączyć - też mnie to wkurzało. Niektórzy radzą sobie zaklejając ją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle ten sam w kółko tekst: "matryca ta sama". Matryca tylko wyświetla to co do niej wysyła elektronika telewizora i to od algorytmów procesorów, patentów na obraz zależy co zobaczymy na "tej samej matrycy". Dla porównania matryca to logiczny odpowiednik kolumn głośnikowych w zestawie audio. Kluczowy jest wzmacniacz (końcówki mocy, transformator, kondensatory, konstrukcja itp.). Na najlepszych głośnikach kiepski wzmacniacz zabrzmi kiepsko... bo głośnik tylko przekaże sygnał, który do niego dociera.

Matryca pozwala uzyskać określony styl obrazu ale to jak zostaną wyświetlone piksele, w jaki sposób i w którym momencie to zależy od producenta TV a nie od producenta matrycy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd masz rację ale w Panasonicu multimedia nie istnieją w Sony i Philipsie android sie tnie więc jak żyć?.

ps.miałem kilka plazm Panasonica ostatnia serii 50 i się niestety zawiodłem w kwestii przetwarzania obrazu bo panas miał kilka wpadek jesli chodzi

o softy i przetworniki(byłem dwukrotnie ofiarą wymiany main board na gwarancji w związku z tzw kolorowymi wężami na okreslonych tłach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jaculek63 napisał:

(byłem dwukrotnie ofiarą wymiany main board na gwarancji w związku z tzw kolorowymi wężami na okreslonych tłach)

Kiedy to było ... jakos tak w 2008 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do dzisiaj plazmę 60, z którą nic się nie dzieje. W rodzinie jeszcze 3 plazmy, które chodzą bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pmcomp napisał:

Kiedy to było ... jakos tak w 2008 roku.

w 2008 i 2010 roku co nie zmienia ślepego zafascynowania firma która stosuje w swoich produktach matryce innych i to nie zawsze renomowanych 

producentów( np.vestel skonfekcjonowany na panasa w niskich modelach albo matryca za miskę ryżu) a cena premium i serwis taki sobie.?

Edytowane przez jaculek63
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przestrzeni wielu lat trzy plazmy 42, 50 i ostatnia 55VT60. Wszystkie u rodziny grają do dziś. Żadnych awarii. Obecnie Oled 65FZ800 - referencja. Przestałem chodzić do kina ?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dlatego ze tak napisał tylko dlatego ze użył sprzętu który jest wart więcej niż twój czy mój tv I poparł to liczbami. Wykonał testy i na ich podstawie dokonał oceny. Niektórym osobom dalej ciężko się pogodzić z tym ze na dzień dzisiejszy OLED oferuje najlepszy obraz mimo problemów które posiada. A to ze posiada to chyba każdy świadomy wie. Maciek jest w tej sytuacji ze na codzień pracuje z tv i widział i bawił się większa ilością niż ja czy ty. A żeby było śmieszniej widział nawet te które my zobaczymy za rok. CES2019. Zamiast cieszyć się ze mamy ludzi i forum które podpowiada nam co wybrać to ludzie myślą ze on tu promuje swoje produkty. C8 tez dostał referencje wiec nie promuje panasonica.

troche mnie poniosło w swoich wywodach ale wkorw mnie bierze jak czytam forumowych specow którzy siedząc przed komputerem udają wszechwiedzacych .

Edytowane przez tonybcc
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech zrobi jeszcze test Loewe(np bild 7) i przedstawi wyniki zobaczymy gdzie jest referencja

i nie podniecaj sie niezdrowo ja np wybrałem LG mając poprzednio 4 rózne plazmy Panasonica a zrobiłem to 

ze względu na multimedia i niemulący OS a także serwis który jest wg. mnie rewelacyjny a znam sprawę (serwisu oczywiście) z

autopsji.

ps.poczytaj wątki o super Philipsach gdzie ludzie rwą włosy z głowy na to jak ta chińszczyzna pracuje.?

Edytowane przez jaculek63
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mu zasugeruj żeby zrobił test tego tv i kto wie. 

Na podniety jestem za stary. 

Ja philipsa nawet nie brałem pod uwagę ponieważ czytam i wiem ze to Made In China.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jaculek63 napisał:

to niech zrobi jeszcze test Loewe(np bild 7) i przedstawi wyniki zobaczymy gdzie jest referencja

i nie podniecaj sie niezdrowo ja np wybrałem LG mając poprzednio 4 rózne plazmy Panasonica a zrobiłem to 

ze względu na multimedia i niemulący OS a także serwis który jest wg. mnie rewelacyjny a znam sprawę (serwisu oczywiście) z

autopsji.

ps.poczytaj wątki o super Philipsach gdzie ludzie rwą włosy z głowy na to jak ta chińszczyzna pracuje a i sam widzisz co w temacie porusza założyciel wątku 

i takie niedoróbki mają miejsce w sprzęcie klasy premium żenada.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Daniel Towalski napisał:

Czytać a używać Philipsa to dwie różne rzeczy. 

pozyjom uwidzim jak mawiali sasiedzi ze wschodu (jestem z branży tzn. naprawiam różne tv i moim skromnym zdaniem ze swoim philipsem bedziesz miał w pzryszłości klopoty a i teraz nie wykluczone że sie pojawą ale to zapewne kwestia czasu)

Pozdrawiam

ps.oczywiście zdajesz sobie sprawe kto to coś produkuje -składa☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...