Skocz do zawartości
Deimos

Nowinki od LG w modelach na 2019

Rekomendowane odpowiedzi

LG wprowadzi ulepszoną wersję swojego procesora wideo "Alpha 9" w telewizorach OLED 2019. Firma twierdzi, że wersja drugiej generacji będzie obsługiwała "zawartość wysokiej częstotliwości (HFR) następnej generacji" - ale wersja pierwszej generacji już to robi.

Procesor drugiej generacji Alpha 9
Producenci telewizorów często używają tego samego procesora wideo przez kilka lat, dopóki znaczna aktualizacja nie będzie gotowa. LG zrobił to w przeszłości. Jednak w przypadku linii 2018 firma zrobiła wielki krok, wprowadzając procesor Alpha 9 do telewizorów OLED C8, E8, G8 i W8.

Telewizory LG OLED z 2019 roku będą wyposażone w zmodernizowany procesor drugiej generacji Alpha 9, informuje firma w komunikacie prasowym. Nie jest jasne, jakie ulepszenia zaoferuje, ale firma LG wykorzystała okazję do wyróżnienia HFR - lub High Frame Rate - treści wideo do 120 klatek na sekundę. Modele 2018 OLED obsługują już HFR 120fps, ale są ograniczone do aplikacji strumieniowych. Ważnym pytaniem jest oczywiście, czy LG wyposaży swoje telewizory w HDMI 2.1.

- "Dzięki imponującemu nowemu procesorowi obrazu 2019 telewizory LG OLED zapewnią niezrównane wrażenia wizualne" - mówi firma. "Procesor α9 Gen 2 jest gotowy do obsługi wysokiej jakości materiałów wysokiej jakości nowej generacji (HFR) z zadziwiającą szybkością 120 klatek na sekundę (fps). Wyższe klatki na sekundę oznaczają lepsze renderowanie szybkiej akcji z zauważalnie płynniejszym ruchem i lepszą klarownością obrazu - idealną do oglądania sportu lub najnowszych hitów akcji ".

Wiadomość ta znajduje się na konkurencyjnym portalu...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też czytałem - dużo bełkotu - ciekawe czy upłynniacz będzie lepszy

czy tylko na bełkocie marketingowym się skończy 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upłynniacz mogą wyrzucić (wiem, wiem ;) ), za to mogliby wrócić do 3D, choćby w topowych modelach. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wróci jak nakręci się hype na 3d przy nowym Avatarze - też mam taką nadzieję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto czekać na nowe TV z HDMI 2.1, (bo teraz "fajne" ceny na TV) czy będzie można to wykorzystać w najbliższych latach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy kupowanie TV bez HDMI 2.1 to technologiczny błąd. Chyba, że ktoś chce za dwa, trzy lata znowu kupować nowy TV.

 

Pytanie czy i jak szybko pojawi sie content 120fps nie będący grą komputerową.

I drugie pytanie jak szybko pojawi sie content 8K. Tu stawiam na jakieś trzy lata czyli najwczesniej 2021 rok.

 

Więc może warto jednak kupić dzis tani TV 4K?

 

:) 

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, pmcomp napisał:

Na dzień dzisiejszy kupowanie TV bez HDMI 2.1 to technologiczny błąd.....

..... może warto jednak kupić dzis tani TV 4K?

 

:) 

Tani 65' 4K to taki oksymoron ?

10-7 k zł OLED-LCD po obniżkach.

Podobno w tym HDMI 2.1 nie będzie problemów z przesyłaniem dźwięku pass-through (np. Dolby Atmos) i może będą filmy 48 fps? 

Edytowane przez Robik99
błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Robik99 napisał:

Tani 65' 4K to taki oksymoron ?

10-7 k zł OLED-LCD po obniżkach.

Podobno w tym HDMI 2.1 nie będzie problemów z przesyłaniem dźwięku pass-through (np. Dolby Atmos) i może będą filmy 48 fps? 

Po HDMI 2.0 też nie ma żadnych problemów z przesyłaniem Atmos i DTS X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Malibu napisał:

Jaśniejszy HDR poproszę 

Nie jestem pewien, czy technologia OLED na to pozwala.

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pmcomp napisał:

I drugie pytanie jak szybko pojawi sie content 8K. Tu stawiam na jakieś trzy lata czyli najwczesniej 2021 rok.

Myślę że szybciej.
Japończycy od początku tego miesiąca mają kanał 8K nadający 12 godzin dziennie.
Olimpiada 2020 ma być przez nich realizowana w 8K, więc myślę że takie rzeczy jak sport czy filmy przyrodnicze dostaniemy dosyć szybko.
Pytanie czy dostaniemy filmy fabularne realizowane natywnie w 8K i przynajmniej 60fps, tu niestety Hollywood się broni bo podnosi im to koszty produkcji, a i w kinach na dzień dzisiejszy projektory chyba maksymalnie 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2018 o 10:22, pmcomp napisał:

Na dzień dzisiejszy kupowanie TV bez HDMI 2.1 to technologiczny błąd. Chyba, że ktoś chce za dwa, trzy lata znowu kupować nowy TV.

 

 

 

:) 

Ja się tu właśnie zastanawiam nad tym HDMI 2.1 ale w amplitunerze, a właściwie we wzmacniaczu. Bo żeby w końcu dobrać się do tego Dolby Atmos - to muszę zmienić mojego Denona. Ale model AVC-X8500H - będzie miał upgrade do 2.1 . Tańszy, który bardziej mnie interesuje, czyli Denon AVC-X6500H - trochę lepiej dźwiękowo wypadł w/g recenzentów z WHAT-HI-FI od 8500, ale upgrade do HDMI 2.1 w nim nie przewidują.   Poza tym model 8500 ma taką ilość kanałów, którą ja nie wykorzystam. A w przyszłości jak np. będą odtwarzacze blu ray 8K, to i tak sygnał będę przepuszczał jak do tej pory. Czyli osobnym HDMI obraz, osobnym dźwięk. Więc obraz i tak nie będzie szedł prze Denona...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2018 o 10:22, pmcomp napisał:

Na dzień dzisiejszy kupowanie TV bez HDMI 2.1 to technologiczny błąd. Chyba, że ktoś chce za dwa, trzy lata znowu kupować nowy TV.

Dnia 17.12.2018 o 12:09, pmcomp napisał:

Po HDMI 2.0 też nie ma żadnych problemów z przesyłaniem Atmos i DTS X.

Ale eARC to dopiero z HDMI 2.1
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem.

W softwareowy upgrade HDMI 2.0 do 2.1 nie wierzę. Taka zmiana wymaga wymiany hardware'u.

1 godzinę temu, Deimos napisał:

Ja się tu właśnie zastanawiam nad tym HDMI 2.1 ale w amplitunerze, a właściwie we wzmacniaczu. Bo żeby w końcu dobrać się do tego Dolby Atmos - to muszę zmienić mojego Denona. Ale model AVC-X8500H - będzie miał upgrade do 2.1 . Tańszy, który bardziej mnie interesuje, czyli Denon AVC-X6500H - trochę lepiej dźwiękowo wypadł w/g recenzentów z WHAT-HI-FI od 8500, ale upgrade do HDMI 2.1 w nim nie przewidują.   Poza tym model 8500 ma taką ilość kanałów, którą ja nie wykorzystam. A w przyszłości jak np. będą odtwarzacze blu ray 8K, to i tak sygnał będę przepuszczał jak do tej pory. Czyli osobnym HDMI obraz, osobnym dźwięk. Więc obraz i tak nie będzie szedł prze Denona...

Żeby był Atmos przez ARC z TV do ampli to w obu wymagany będzie port HDMI 2.1 i tzw. eARC. Dzisiaj nie jest to możliwe. Pozostaje doprowadzić bitstream Atmos bezpośrednio do ampli z zewnętrznego urządzenia.

1 godzinę temu, Deimos napisał:

 A w przyszłości jak np. będą odtwarzacze blu ray 8K, 

na razie w tym temacie nie słychać NIC. Czystem spekulacje i napinanie muskułów w stylu kup nas, my damy ci upgrade jak w przypadku tego Denona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2018 o 10:22, pmcomp napisał:

Na dzień dzisiejszy kupowanie TV bez HDMI 2.1 to technologiczny błąd. Chyba, że ktoś chce za dwa, trzy lata znowu kupować nowy TV.

 

Pytanie czy i jak szybko pojawi sie content 120fps nie będący grą komputerową.

I drugie pytanie jak szybko pojawi sie content 8K. Tu stawiam na jakieś trzy lata czyli najwczesniej 2021 rok.

 

Więc może warto jednak kupić dzis tani TV 4K?

 

:) 

Trochę odkopuję starą dyskusję ale szukałem odpowiedzi na nasuwające się mi pytania i ten wątek był najbliżej. Kupiłem 65C9 i szukając informacji na temat płynności wyświetlania  transmisji sportowych trafiłem na HFR

https://pl.canalplus.com/poznaj-4k-ultra-hd/co-to-jest-hfr

C9 ma hdmi 2.1 oraz ma odtwarzać materiał z HFR ale w jaki sposób jest to wysyłane z dekodera ultrabox 4k z hdmi 2.0 ??? Chyba że 50kl/s nazywają transmisją HFR i są z tego zadowoleni ??? 

Fakt że mecze z canal+4k są dużo lepszej jakości jak w hd, ale takie 100 lub 120 kl/s to byłoby faktycznym postępem i wykorzystaniem technologii.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, waldek63 napisał:

Trochę odkopuję starą dyskusję ale szukałem odpowiedzi na nasuwające się mi pytania i ten wątek był najbliżej. Kupiłem 65C9 i szukając informacji na temat płynności wyświetlania  transmisji sportowych trafiłem na HFR

https://pl.canalplus.com/poznaj-4k-ultra-hd/co-to-jest-hfr

C9 ma hdmi 2.1 oraz ma odtwarzać materiał z HFR ale w jaki sposób jest to wysyłane z dekodera ultrabox 4k z hdmi 2.0 ??? Chyba że 50kl/s nazywają transmisją HFR i są z tego zadowoleni ??? 

Fakt że mecze z canal+4k są dużo lepszej jakości jak w hd, ale takie 100 lub 120 kl/s to byłoby faktycznym postępem i wykorzystaniem technologii.

Pozdrawiam

 

 

Jak chcesz zobaczyć prawdziwy HFR to odpal z BD-UHD dwa filmy, które z tym wyszły.

Do HFR w 4K 60Hz nie potrzeba HDMI 2.1. Chyba, że 120 Hz.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...