Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na tą chwilę z tego co wiem i co próbowałem to nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dzisiaj na serwerze Topfielda jest najnowszy firmware dla Niemiec o nr. 7.00.82
dla sprzętu w wersji 23022. To jest poprawiony poprzedni soft a polskiego jak nie było tak nie ma.

Rover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lago' post='93451' date='28.03.2008, 08:24 ']Czy ktoś z kolegow probowal odtwarzac na TF7700 HSCI material nagrany w PC? U mnie, z nowym softem, tuner bezproblemowo nagrywa i odtwarza nagrany przez siebie material HD. Natomiast nie chce odtwarzac zadnego materialu nagranego na zewnatrz na PC. Probowalem z kilkoma formatami lecz bez rezultatu. Za kazdym razem informacja "brak odpowiedniego kodeka". W tej dodatkowej instrukcji obslugi nie ma ani slowa o mozliwosci odtwarzania materialu nagranego na zewnatrz. Czy to znaczy, ze nie ma takiej mozliwosci ?[/quote]

Oprócz głownego pliku *.rec powstaje jeszcze kilka dodatkowych - o śmiesznych rozszerzeniach, nie wiadomo jaka mają funkcję - bez tego nie odtworzysz, nawet jak zmienisz rozrzerzenie na .rec.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rover' post='93462' date='28.03.2008, 09:27 ']Od dzisiaj na serwerze Topfielda jest najnowszy firmware dla Niemiec o nr. 7.00.82
dla sprzętu w wersji 23022. To jest poprawiony poprzedni soft a polskiego jak nie było tak nie ma.

Rover[/quote]

Dzięki, wgram dzisiaj.
Taki dodatkowy bug jest:
jak dysk jest większy i zapełniony, (mam nadzieję, że to poprawili teraz) - jak jest np. kilkanaście filmów - to przełączanie pomiędzy nimi (najechanie kursorem) trwa z 10 sekund - co jest bardzo uciążliwe.
Zdarzyło mi się też, że jakieś 3 filmy ( na 30?) musiałem wykasować, bo odtwarzanie było przerwane po około 30% - prawdopodobnie wtedy gdy kończy sie partycja 1,5 giga na jakie dysk jest podzielony - nie da się przewinąć dalej ani odtwarzać, mimo, że film jest w całości na dysku.

Nie dziwię się, że nie ma polskiego skoro jest tyle bugów w niemieckim, najpierw to dopracują, a potem będą inne wersje, to logiczne, zmień sobie ID, Daniel to zrobił.


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuję dzisiaj ten nowy soft z pendrive. Zobaczymy co z tego bedzie ale jak dalej ten soft będzie taki jak poprzedni to od nowa wrócę do PVR od C+ a Topek poczeka na konkretny dopracowany sofcik. Szkoda , ze te softy wychodzą takie niedopracowane. Mogliby się zabrać konkretnie za to bo zaczynam się poważnie zastanawiać nad powrotem do starego softu bez PVR. W tym , który jest teraz jest za duzo bugów.

Szkoda też , ze nie ma na Topka alternatywnych softów. Nie chodzi mi o edukację a np o zmianę grafiki, wyglądu , dodatkowe funkcje , których nie ma w oryginalnym sofcie. Jetem na prawdę zadowolony z tego tunera i nie żałuję żadnej złotówki na niego wydanej ale brakuje mi w Topfieldzie troszkę wsparcia z zewnątrz. Dziwne to troszkę bo pzecież i firma i tunery są znane i cenione a właściwie tylko oficjalne firmware są w obiegu. Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daniel, może ty wgraj. Ja poczekam, zaraz napiszę dlaczego.

Po wgraniu .82, nie można odtwarzać nagrań zrobionych na .72. Muszę najpierw obejrzeć filmy, które mam, nie mam gdzie ich zrzucić.
I potem trzeba zrobić format dysku.

Jeden Niemiec napisał, że ma nadal problem z dźwiękiem - sprawdź proszę pcm i bitstream, może o to chodzi.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='93460' date='28.03.2008, 11:09 ']Na tą chwilę z tego co wiem i co próbowałem to nie ma takiej możliwości.[/quote]

No, to sprawa jasna. Myslalem, ze to ja taki niekumaty. Trzeba sie wiec szarpnac na jakis odtwarzacz HD.
Dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arsenal chce toshibę sprzedać :blink::) :) z dwoma filmami. Dzisiaj chyba wrzucił tutaj ogłoszenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz co do nowego softu ..... NIE WIDZĘ ŻADNYCH WIĘKSZYCH ZMIAN ..... Nie wiem czy ostatnio źle patrzyłem ale chyba teraz troszkę graficznie zmieniło się oznaczenie cofania i przesuwania do przodu. Do tyłu można cofać z potrójną prędkością a do przodu z sześciokrotną. Po wciśnięciu żółtego klawisza pokazuje nam się na górze ekranu pasek postępu. Nie pokazuje jednak czasu a procenty.

Co do nagrywania to nagrywa SD I HD ładnie z dźwiekiem DD jednak napisy w nagranym materiale HD są niezsynchronizowane z obrazem.
Obraz - nie widzę żadnych zmian ... po HDMI bo tak miałem podłączony tv. Auto 1 jak drgało u mnie tak drga dalej więc przełączałem na Auto2 i było ok - a w zasadzie i tak zawsze jest ustawione na 1080i. Szybkość przełączania kanałów taka jak była.

NO I TERAZ NA KONIEC ... dźwięk przez SPDiF nadal zanika tak jak zanikał no i tradycyjnie nie ze wszystkich kanałów mogłem nagrać materiał.
Ostatnio miałem problemy z TVN, TVN7 a dzisiaj dla odmiany TVP2.

Jak dla mnie to nic ten soft nie wniósł i jak mają taki wypuścić na Polskę to niech sobie darują. Poczekam do kolejnej wersji :blink: Jesli nadal będą te same problemy to wracam do wersji bez PVR ready bo najbardziej wkurza mnie , że mi dźwięk zanika i nie ze wszystkich kanałów mozna nagrywać materiał.
Koniec testów nowego softu. Podłączyłem wszystko od nowa pod poczciwego PVR od Cyfry= :):):)

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3x do tyłu i 6x do przodu już było. Procenty też. Możesz też wpisać z pilota ile procent chcesz do przodu/do tyłu. Po prostu np. 62 do sceny którą chcesz.

Dźwięk - są różne zeznania - próbowałeś pcm i bitstream? - jak zanika to wiocha.

Piszą, że jest szybsze przełączanie pomiędzy nagraniami i był problem z EPG czasem, zostawało to na czym się ostatnio wyłączyło, a nie najnowszy epg, czyli np. opis filmu sprzed 2 dni - teraz działa.

Mam fajnych parę filmów, oglądałem kiedyś w SD, zobaczę w HD- skasuję i wgram nowy soft. Dyski mam pełne. Muszę kupić 750 albo 1 tb - tylko nie w PL. Euro ma być w przyszłym tyg. za 3,50 PLN.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko dlaczego nie mogę nagrywać z TVP2 ? Może mam coś nie tak ustawione w parametrach ? No i ten dźwięk ... wiocha jednak. Próbowałem na obu opcjach. Zanika.
To co opisujesz to fajne sprawy i ważne ale jeśli ma mi zanikać dźwięk i do tego problemy z nagrywaniem to aktualne EPG mnie nie satysfakcjonuje :)
Jak soft wypuszczają to by mogli sprawdzić wszystko a nie niedoróby wyrzucać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie wgrałem nowego oprogramowania ale mam pytanie czy wyświetlają się Wam napisy w programie Canal+ Film HD?
Jeśli tak to jak je wyświetlić?
Używam oprogramowania w wersji 7.00.62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy widział ktoś z Was w sprzedaży (w Polsce) nowe wersje pilotów do Topfielda z dedykowanymi przyciskami do obsługi nagrywania programów? Obsługa dysku standardowym pilotem już mnie mocno denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@yanky
Widziałem, jak ktoś cytował odpowiedź z Korei, że piloty będą za 4 tygodnie - jeszcze ich nie było wcale.


@daniel

Wgrałem .82, (bez resetu) - ustawienia i lista zachowane. Zanim zrobiłem format, spróbowałem przewijać listę starych nagrań - nic się nie zmieniło - powoli jak cholera.
Ma działać EPG lepiej, podział dysku na 1,5 gb - czasem nie odtwarzało całości - miałem kilka takich nagrań.
Dźwięk przerywa od razu, więc dalej mam podłączone cinche stereo oprócz optyka.

Jest na pewno poprawa obrazu SD - jest minimalnie bardziej ostry - i to jest najlepsza wiadomość.

Pozdr.

EDIT:

[b]UWAGA: Strona koreańska jest zhakowana - jak ktoś ściąga pliki - nowy soft .82 - to jakiś głupoty - .....fuckjp... script.[/b] Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='93768' date='30.03.2008, 00:57 ']@yanky
Widziałem, jak ktoś cytował odpowiedź z Korei, że piloty będą za 4 tygodnie - jeszcze ich nie było wcale.


@daniel

Wgrałem .82, (bez resetu) - ustawienia i lista zachowane. Zanim zrobiłem format, spróbowałem przewijać listę starych nagrań - nic się nie zmieniło - powoli jak cholera.
Ma działać EPG lepiej, podział dysku na 1,5 gb - czasem nie odtwarzało całości - miałem kilka takich nagrań.
Dźwięk przerywa od razu, więc dalej mam podłączone cinche stereo oprócz optyka.

Jest na pewno poprawa obrazu SD - jest minimalnie bardziej ostry - i to jest najlepsza wiadomość.

Pozdr.

EDIT:

[b]UWAGA: Strona koreańska jest zhakowana - jak ktoś ściąga pliki - nowy soft .82 - to jakiś głupoty - .....fuckjp... script.[/b][/quote]Od dziś jest dostępna na stronie Topfielda wersja firmware dla ID 23332 USB Ready dla Polski.Romuald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Romuald' post='95557' date='08.04.2008, 08:08 ']Od dziś jest dostępna na stronie Topfielda wersja firmware dla ID 23332 USB Ready dla Polski.Romuald[/quote]
Witam !!
Też tą wersję znalazłem, jednak po moich próbach z wersjami niemiecką i europejską wstrzymam się
z aktualizacją. Najgorsze co było w tych softach to działanie dzwięku na kablu optycznym, który zanikał bez żadnej przyczyny
w trakcie oglądania. Nie stwierdziłem też znaczącej poprawy jakości odbioru i nadal twierdzę, ze najlepszy pod tym względem jest
soft 0.62. Może ktoś spróbuje i podzieli się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam
Rover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jest to wersja taka jak tamte zachodnie to ja dziękuję :lol: Poczekam aż ktoś wgra ten soft i oceni. Ja już na dwa ostatnie robiłem za królika doświadczalnego i znudziło mi się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem królikiem cały czas.

Dzwięk w .82 (niem) dalej przerywa, mam podłączone cinchami stereo, żeby był spokój.

ALE-------------- obraz SD uległ rewelacyjnej poprawie, nie ma porównania z poprzednimi wersjami, dlatego IMO warto sie męczyc z dźwiekiem.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='95590' date='08.04.2008, 10:36 ']Ja jestem królikiem cały czas.

Dzwięk w .82 (niem) dalej przerywa, mam podłączone cinchami stereo, żeby był spokój.

ALE-------------- obraz SD uległ rewelacyjnej poprawie, nie ma porównania z poprzednimi wersjami, dlatego IMO warto sie męczyc z dźwiekiem.

pozdr.[/quote]

Cześć!!!
Byc może nie zarejestrowałeś faktu, że jest już polska wersja 82.

Pozdr
Rover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze piszesz o polskiej. Właśnie wracam ze strony tf. Jest też "europe" z datą 1.04. (sic!).

Jeden komentarz - że dźwięk jest OK.

Trudno mi w to uwierzyć, skoro wer. 82 jest z 27 marca (którą mam) i po 4 dniach poprawili soft, żeby działał dźwięk?

Nie działają nagrania z wer. 72 na wersji .82 - tak już było w marcowej .82.



pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem, po zainstalowaniu polskiego softu wersji 82 i podłączeniu dysku WD 500 GB nie mam możliwości nagrywania ani "z ręki " przyciskając F1 ani z menu ustawienia wyłącznika. Okno lista plików- nagrane programy jest nie aktywne. Instalację przeprowadziłem zgodnie z instrukcją ze strony Topfielda. Proszę pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mar65' post='95684' date='08.04.2008, 19:41 ']Instalację przeprowadziłem zgodnie z instrukcją ze strony Topfielda. Proszę pomóżcie[/quote]
Czyli zrobiłeś reset przed wgraniem softu z PVR?
Może to za proste,ale...
Sformatowałeś dysk w topfieldzie?
Dysk musisz podłączyć jak TF jest w stand-by.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek wgrałeś ten nowy soft ? A może ktoś inny i powie nam czy dźwięk nadal przerywa czy jest ok ? Gdyby miał charakterystykę o której pisze Tomek ( 82 ) i do tego dźwięk ok to można się zabrać za zmianę softu. Inaczej ....czekam dalej :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...