Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nowy soft do tego TF, wersja beta, właściwie dwie wersje, z PVR i bez, jak ktoś chce. Niemcy piszą, że działa. Na stronie TF, w downloads - satelita - model-beta i tam 2 wersje.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć linka, bo ja tego nie widzę. A na niemieckiej stronie coś pisze, że mają jakieś problemy z kanałami HD i jak dobrze zrozumiałem to ma się tam coś ukazać. Ciekawe jak się rzeczywiście nowy soft ukaże to będzie poprawka tylko na niemieckie kanały czy coś więcej tam poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć linka, bo ja tego nie widzę. A na niemieckiej stronie coś pisze, że mają jakieś problemy z kanałami HD i jak dobrze zrozumiałem to ma się tam coś ukazać. Ciekawe jak się rzeczywiście nowy soft ukaże to będzie poprawka tylko na niemieckie kanały czy coś więcej tam poprawią.

Tytaj masz:

http://www.topfield-europe.com/de/10_download/10_00_00_download.php?f=downloads%2fSatellit%2fTF7700HSCI%2fFirmware%2fBeta#downloaddownloadsSatellitTF7700HSCIFirmwareBeta

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już wersja ostateczna dla PVR nowego firmware.

Kilka moich uwag : oczywiście najpierw wgrałem wersję beta BEZ PVR (znając problemy TF z nagrywaniem...) ale ..... brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem (dwie próby i to samo). Więc chciałem wgrać jakiś stary firmware ale w tzw. międzyczasie .... pojawił się do pobrania już docelowy (NIE BETA) PVR. Więc wgrałem.

PVR nie używam ale może kiedyś (z ciekawości) sprawdzę.

Przynajmniej dwa problemy : nic nie zrobili (niejako przy okazji) z innymi elementami (np. brak EPG, info o programie itp)

i drugi - dla nerwowych nie polecam : trzeba na nowo programować CAŁE urządzenie (lista kanałów, satelit itp). Stare zasady z "2606" nie działają - to jest potwierdzone info z forum niemieckiego od Gerti z

TF.

To co zauważyłem to błyskawiczne (<1s) przełączanie pomiędzy kanałami niemieckimi z Astry nawet pomiędzy SD-HD, czy HD-HD nawet z różnych transponderów. A u nas z HB - bez zmian. Nie wiem z czego to wynika.... no chyba, że z oczywistości : rynek PL jest marginalny/nieistotny.

Jakość obrazu bez zmian - czyli doskonała.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że przetestowałeś. Miałem nadzieję, że zrobią coś z EPG i INFO, a tu lipa :(

Ja używam PVR i mnie jeszcze ciekawi to czy poprawili obsługę dysków, tzn. czy tym razem tunek wykrywa za każdym razem dysk, czy tak jak do tej pory włączasz i albo długo myśli, albo trzeba wypiąć i ponownie wpiąć dysk w USB (albo ostatecznie zrobić checkdiska, co też pomaga).

PS. Słyszał ktoś coś o alternatywnym firmware do TF7700HSCI?

Edytowane przez bluebob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o funkcje PVR - to jak kiedyś już pisałem : moim zdaniem tuner nie jest do tego przygotowany (nie wiem procesor czy tam inne chipy...) a ta funkcja została wprowadzona niejako odpowiedź na posunięcia konkurencji, która funkcjonalność PVR wprowadziła prawie natychmiast.

Jak pewnie pamiętasz był to jeden z pierwszych w ogóle tunerów HD na rynku - pierwsze śliwki robaczywki.....

Nie miałem złudzeń, że to poprawią - zbyt dużo zmian to pociągało by za sobą - a nowe tunery TF z serii SRP SBP nie maja problemów (zdaje się... ) z funkcjami PVR. Nowy firmware to efekt sprzedaży TF na przeciągu pierwszych lat (pionierskich HD - he, he, he ... 2006-2008) i zmianami nadawców niemieckich problemów, które z tego wyniknęły (migotanie, klatkowanie czy jak zwał to inaczej).

Nie - nie interesowałem się softami alternatywnymi. Pewnie coś znajdziesz w tzw. topfielpedii (za forum niemieckim- tam znajdziesz namiary).

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację z tym PVR. Pamiętam jak ten tuner wchodził na rynek i jak mnie nie było na niego stać :D i jak po latach staniał to się zdecydowałem na niego, bo to mimo wszystko bardzo dobry tuner. Szkoda, że producent go zaniedbuje, ale nie ma się co dziwić. Sprzedaż nowych modeli musi być. Polityka jak u Samsunga, np. modele TV z B już nie wspierane = użytkowniku kup nowy TV :)

A co do niemieckich stron to poszperam chociaż nie znam ich języka, a z internetowymi tłumaczami to szkoda męczyć wzrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już wersja ostateczna dla PVR nowego firmware.

i drugi - dla nerwowych nie polecam : trzeba na nowo programować CAŁE urządzenie (lista kanałów, satelit itp). Stare zasady z "2606" nie działają - to jest potwierdzone info z forum niemieckiego od Gerti z

TF.

Rzeczywiście jest nowa wersja w downloads, i uwaga Gerti, przy wersji beta nie miałem problemu z resetem 2606, i ten komentarz o którym piszesz jest właśnie przy poście o 2 wersjach beta, komentarzy na temat nowej wersji nie widzę - czy nie jest to czasem tylko zmiana nazwy z beta na oficjalną? nie chce mi się ustawiać od nowa wszystkich satelit, jeszcze raz - wersja beta zachowała wszystkie ustawienia.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczytałem ten oficjalny soft (nie beta) i wszystkie ustawienia się zachowały, tzn. i satelity i główna lista kanałów + moje ulubione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest nowa wersja w downloads, i uwaga Gerti, przy wersji beta nie miałem problemu z resetem 2606, i ten komentarz o którym piszesz jest właśnie przy poście o 2 wersjach beta, komentarzy na temat nowej wersji nie widzę - czy nie jest to czasem tylko zmiana nazwy z beta na oficjalną? nie chce mi się ustawiać od nowa wszystkich satelit, jeszcze raz - wersja beta zachowała wszystkie ustawienia.

Pozdr.

Cześć Tomek

usiłowałem zrobić "jak bozia przykazała" z 2606 i doopa zimna. Stąd mój post. Może coś źle zrobiłem? nie wiem-możliwe...

Fakt jest faktem, że przeszedłem na wersję finalna ze względu na problemu z synchronizacja obrazu-dźwięku...... a to było naprawdę wkurzające. Teraz jest OK.

Pobawię się trochę z PVR - zobaczymy czy coś się zmieniło - drugie podejście -))

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Czy jest na forum gdzieś napisane jak zmienić System ID w Topku TF7700HSCI? Nie mogę nigdzie znaleźć. Teraz mam id 23022, a chciałem zmienić na 23322.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego. Potrzeba kabel i program Vega albo topset. Akurat odwrotnie robił to ChrisPL, Napisz do niego, jak nie chcesz czytać po niemiecku. Program jest tam gdzie softy - w dziale downloads.

http://www.topfield-europe.com/forum/showthread.php?t=44802

http://www.topfield-europe.com/forum/showthread.php?t=44745

Pozdr.

PS ten tomekkk ( z 3K) to nie ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te programy, a niemieckiego nie kumam. Wrzuciłem stronki w tłumacza, ale szkoda nerwów :D

Niestety nie udało mi się zarejestrować na tym niemieckim forum. Wszystko wklepałem jak trzeba i mnie zablokowało.

Edytowane przez bluebob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz kabel nullmodem - to nie jest prosty kabel szeregowy !! zwróć uwagę!! oraz program TF down.

http://www.topfield.co.kr/include/download.asp?dn_dir=3&fname=TFD-Down[2].exe dla win7

jak masz inny, to szukaj w downloads/utility..... nie pamiętam dokladnie, ale programem vega możesz wgrac liste kanałów i jednocześnie zmienić ID, TFdown jest do zmiany i backupu oprogramowania.

pozdr.

Opis:

Update mit Nullmodemkabel (RS232):

Für das Update benötigen Sie das Programm TF_Down.exe, sowie die passende Gerätefirmware (achten Sie auf eine identische System-ID). Beides finden Sie im Downloadbereich auf http://www.topfield.co.kr

Soll das Update unter WindowsXP erfolgen, muss zuvor der Kompatibilitätsmodus gesetzt werden. Hierzu ist die TFD_Down.exe mit der rechten Maustaste anzuklicken und unter EIGENSCHAFTEN - KOMPATIBILITÄT - bei Kompatibilitätsmodus das Häkchen bei Windows 98/ Windows ME zu setzen.

Das eigentliche Update wird dann wie folgt durchgeführt:

- Receiver ausschalten

- Receiver mit PC über Null-Modem-Kabel verbinden

- TF_Down.exe starten

- Firmwaredatei durch klicken auf "Find" laden

- COM-Port auswählen und Übertragungsrate auf 115.200 stellen

- Auf "Download" klicken

- Receiver einschalten

- Warten bis die Übertragung beendet ist und im Display des Receivers das Wort "End" erscheint

- Receiver ausschalten

- Receiver einschalten

- Werksreset durchführen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox.

Kabelek już mam, bo kilka razy zgrywałem i wgrywałem listę kanałów po korekcie. TF-Down nie działa, bo mam Win7 64-bit. Muszę poszukać inną wersję.

I teraz pytanie czy TF-Down wymusi zmianę wersji oprogramowania czy wywali błąd, że nie ten ID, bo w tym niemieckim opisie pisze (google tłumacz :D :D :D), żeby znaleźć FW o tym samym ID.

Programem Vegapack próbowałem zmienić ID, ale się nie dało, tzn. niby zmienił, ale tuner wywalał błąd E-07 przy aktualizacji po USB. A w firmowym Vega w ogóle nie ma opcji zmiany ID.

Edytowane przez bluebob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po USB się nie da, dlatego właśnie kablem. Ja mam niemieckie ID 230, i zawsze było więcej softów, ty też. Dlaczego się tak zaparłeś, żeby to zmienić, bo jest nowy soft, który poprawia ZDF? Nie mówisz po niemiecku, co jeszcze chcesz poprawić?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię po niemiecku, bo nie znam tego języka. Odbieram tylko z Hotbirda, a z Astry kanały niemieckie mnie nie interesują. Może to wygląda, że się uparłem, ale chodzi mi bardziej o pozostałych członków rodziny. Pojawił się nowy soft oznaczony jako PL (więc chyba na Polskę) i pomyślałem sobie, że może poprawili w nim jednak obsługę EPG, bo jak z resztą wiesz teraz są krzaczki, a o TVN nie wspomnę. W zasadzie o to mi chodzi i dlatego drążę ten temat, a jak przy okazji coś jeszcze poprawili to tylko się cieszyć.

Czyli wracając to tematu :D TF-Down po kablu wymusi zmianę softu i zmieni ID?

Edytowane przez bluebob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tfdown tylko ładuje soft. ID się zmienia w Topset albo Vega, nie pamiętam, na początku chciałem to zmienić :), nie wiem ile to już lat temu. Któryś jest do ładowania listy kanałów, bo Niemcy maja tego sporo i tak jest łatwiej, bo po kolei poukładane. Co miesiąc jest lista na astrę.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ID nie da się zmienić ani w Topset, ani w Vega. Topset jest jedynie w stanie wyświetlić jakie jest ID, a Vega nie. Natomiast da się ID zmienić ale w Vegapack. A ten jest inny niż Vega. To dwa różne programy. Z tym, że w Vegapack zmiana ID nic nie daje, bo tuner nie przyjmuje tak zmienionego softu. Robię to tak: wczytuje firmware za pomocą Vegapack. Następnie podmieniam ID i zapisuje nowe FW na dysku. Kopiuję na pendraka i próbuję wczytać za pomocą aktualizacji w tunku i wtedy pojawia się błąd E-07 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na końcu zamiast na pendrive'a wgraj z dysku kablem nullmodem przez TFdown.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem i tak zrobię. Mam nadzieję, że nie "uwale" Topka.

No i lipton :( Dzisiaj próbowałem wgrać nowe FW korzystając z wszelkiej pomocy tu na forum i poprzez wujka "gugla", ale nic z tego. Nie dało rady. Jedyną pocieszającą wiadomością jest to, że nie uwaliłem Topka i nadal działa. Więc jeśli nie znajdę dobrego sposobu jak zmienić to ID na "nasze polskie" to muszę pozostać przy starym.

Edytowane przez bluebob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam - cos dziwnego pojawiło sie na koreańskich stronach Topfielda : nowy update firmware'u. Dla zainteresowanych do sprawdzenia.

Podana jest data sierpień 2013 (??!!) natomiast po sciagnięciu pojawia się data .... 2009. Ale sprawdzić warto.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...