Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to w końcu wgrałem ostatni soft do TF'a i w końcu kupiłem HD Toshiba 1TB. Zauważyłem kilka ciekawych rzeczy - może ktoś z użytkowników potrafi odpowiedzieć i wytłumaczyć jego działanie ...

1. najpierw chciałem go sformatować do FAT32 - ale PC tego nie był w stanie zrobić a TF ... zrobił

2. jakość nagrania - jak w TV (nagrałem sobie "Dark Knight" (imo - najlepszy z Batmanów) i dla żony koncert Madonn'y (bez komentarzy..)

3. niestety - dźwięk mi zanika i ... nie wiem dlaczego... - kiedy wyłączyłem i ponownie włączyłem od tego samego miejsca to ... - dźwięk się pojawił - tylko na chwilę i znów zaczął zrywać.

Czyli nagrywany jest właściwie...

4. pojawił się brak synchronizacji obraz-dźwięk. Wyłączenie i ponowne włączenie od tego samego (mniej więcej) miejsca i ... OK (z synchronizacją) ale - dźwięk po jakimś czasie - zrywa...

5. zauważyłem, że dzieje się to PO pełnych dwóch godzinach emisji - do tego czasu zero problemów...

6. mam TF'a z softem niemieckim - i tu kolejna dziwna sytuacja - normalnie na informacji brak jest polskich znaków (to rozumiem) ale na nagranym materiale polskie znaki się pojawiły...

Czy ktoś porównywał polski i niemiecki soft? Dla mnie ważniejszy jest obraz a nie opis w "i" czy tam w "Guide" po polsku, więc wolę nic nie grzebać - no chyba, że różnicy nie ma?

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

przerwy w dźwieku to zmora i stąd czekanie na nowe softy cały czas. ale TF juz olał użytkowników 7700, tak wygląda.

Niemiecki soft jest taki sam, chodzi zawsze o diseqC i prawa autorskie do tego, czyli taki sam soft, opcje językowa są ale nie ma pełnej opcji obrotnicy.

TF formatuje dysk sam. Możesz sie do niego podłączyć potem, żeby naprawić strukturę katalogów.

masz duży dysk, jak się troche zapełni, to się nie zdziw kiedyś, że nie będzie chciał zadzaiłać z TF, wtedy format i wszystko stracone, możesz zrobić backup na kompie jak masz miejsce .Co do synchronizacji, to nie miałem przypadku, wycofaj się do innego softu i spróbju może.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden pod drugim, sorry ale coś nie tak z ustawieniami.

Jeszcze o sofcie, napisałeś, że wgrałeś ostatni, czyli z 16 marca 2009? to jest ostatni. nastepny z grudnia to przerobiony czeski soft beta na niemieckie ID.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ostatni OFICJALNY - nie bawią mnie jakieś próby czeskie :( .

Ciekawostka jest fakt, że te "zaniki" głosu pojawiają się (fajna sprzeczność) - dopiero PO przekroczeniu 2 godzin :( nagrania... Wziąłem taki duży HDD bo mniejsze kosztowały niewiele mniej a w najgorszym przypadku zamienię jedną partycję na zdjęcia albo cuś.. Poza tym traktuję HDD NIE jako zbiór filmów do których będę wracał ale raczej jako podręczny magazyn nie obejrzanych rzeczy. Przy założeniu , że jest to około 60-70 filmów - to spoko.

Do tej pory nie chciałem zmieniać softu z niemieckiego na nasz - bo łudziłem się, że będzie częściej aktualizowany (większy rynek, inna pozycja na rynku w PL i w D). Jak nie będzie jakichś "regionalnych" aktualizacji to pewnie przejdę na wersję PL.

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czechy, i N. zelandia sie też przewija. Jest wersja EU też, i tam są wszystkie diseqCi i usals'y. ja nie masz obrotnicy to "wsio ryba" cza PL, D czy EU.

Wyłącz time shift i drugie wydłuż nagranie powyżej 3 godzin, 2 godz to takie progi dla obu tych opcji, może pomoże. Zanik jest tylko dźwieku HD tak sie domyślam, na stereo jest OK.

Pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomeKK - wstyd się przyznać, ale ... nie mogę znaleźć ani zmian w ustawieniach TimeShift ani czasu max nagrania (do 3 godzin). To są elementy edytowalne podczas nagrania czy w ustawieniach? (bo w tych drugich znaleźć nie mogę..)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timeshift jest w menu-ustawienia, ale nazywa sie jakos inaczej, nie jestem w domu teraz.

A 2 godz nagranie - wtedy możesz zmienić czas jak zaczniesz nagrywać, czyli nie z EPG, tylko z palca, po rozpoczęciu, możesz czas wydłużyć lub skrócić. Ogólnie to wg mnie małe szanse, że nie będzie zaniku dźwięku, dużo ludzi narzeka, ale zdecydowanie mniej tych, który zrobili reset do fabrycznych, po zapisaniu ustawień i potem powrot, wiesz o co chodzi, to już było dawno.

ostatnio bardziej mnie zajmuje Tvix, ciągle sprawdzam, czy nie wyszedł nowy soft do TF, ale wygląda na to, że to juz koniec. Kupiłem go jako tuner bez PVR, potem doszła ta opcja i nie działa dobrze, wkur...ny bym był na miejscu ludzi, którzy kupili go jako PVR. Ale obraz jest OK, potzreba tylko dobre źrodło. Ostatnio bardzo dobrze wygląda tvn na tnk+diablo, jeżeli chodzi o SD.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli OK - w ustawieniach nazywa się to "opóźnienie czasowe" i jest wyłączone. Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem : po 89% nagrania "Dark Knight" się pojawia przerywanie dźwięku. Chwila przerwy i znowu - jest to wkurzające ale trudno. Dla krótszych filmów/programów problemu nie zauważyłem.

Takie rozwiązanie zastosowałem (czasowe) po prostu podałem godzinę rozpoczęcia i zakończenia - więc siłą rzeczy była dłuższa niż 2h. Resetu spróbuję jutro.

Ja mam TVN przez Cyfrę - znasz mój stosunek do n i jej klona w postaci TNK :( Miałem n 2x i wystarczy.

A co do jakości TF - tak HD jak i SD nie mam NAJMNIEJSZYCH zastrzeżeń. To był i jest bardzo dobry zakup. Jak stanieje to pomyślę o SRP 2100. Choć z drugiej strony to od jakości nadawanego programu najwięcej zależy więc... Jak mi się skończy umowa na CP to dokupię znowu ale tym razem w formie modułu i połączę je (C+/CP) w TF'ie - i wystarczy - no chyba że coś się zmieni w dostępności innych (IYKWI mean)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa po kilku dniach użytkowania - a dokładnie dzisiaj : pojawiła mi się dziwna i denerwująca przypadłość najpierw zmrożenia a potem zwiecha z informacją (znaną na pewno wam dobrze) o kanale "niedostępnym lub zakodowanym". Łączę to z podłączeniem HDD - bo tak samo na starym sofcie w CAM'ie i po zmianie softu na inny też to samo. (uniwersalny CAM). Dość to denerwujące ... macie jakąś sugestię?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze odciąć zasilanie od dysku - i już go nie ma, najpierw power off, oczywiście, po co walczyć z softami.

Rozumiem, ze chodzi ci o normalne oglądanie z satelity, a nie odtwarzanie.

To o czym piszesz wygląda raczej na zaniki sygnału, jak masz twina, nie pamiętam, to zamień kable, może ci pada konwerter, albo po prostu plamy na Słońcu. ;)

Jak jakość sygnału? z tego co pamiętam, to używasz zeza.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba plamy na słońcu .... ale dodatkowo zmieniłem jeszcze raz soft w CAM i go wyzerowałem. Nie ważne co - ważne, że działa :) .

Zauważyłem również, że na zanik dźwięku najlepszym (choć z pewnością nie najszybszym...) rozwiązaniem jest wyłączenie odtwarzania i powrót do tego samego miejsca (klawiaturą numeryczną) - pomaga. Ergo - dźwięk jest nagrany prawidłowo :)

Mam jeszcze małego (250GB) 2.5" - bez zasilania. Jeśli pójdzie to po prostu zamienię dyski i już. Nagrywam NIE do archiwizacji tylko jak nie mogę oglądać....

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanik jest tylko dźwieku HD tak sie domyślam, na stereo jest OK.

Pozd

... a tego to nie chwytam - u mnie jest zanik dźwięku a mam tylko podłączony przez HDMI do TV. W ustawieniach TF mam tylko Stereo/Mono/L/R oraz Dolby Digital/PCM. Możesz to wytłumaczyć? Pytam, bo jeżeli na ustawieniach (jak mówisz) stereo, zwiech głosu nie ma - to dla mnie jest OK.

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że coś się chyba wyjaśniło - chyba mam walnięty CAM : zwiechy programów odbywają się przy informacji jakby tuner nie widział (nie mógł) zaktywizować CAM'a...

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj u kolegi podłączyliśmy mojego Topfiellda niestety w F-ce było zwarcie i mój Topfieeld TF 7700 zadymił z tego co widać po zdjęciu obudowy wypalił się się jakiś scalaczek w rejonie głowicy teraz już tylko pokazuje brak sygnału .Czy są szanse to naprawić może macie jakieś pomysły , A może już nie warto tylko kupić coś nowego było by mi ciężk bardzo lubiłem mojego TF ale co zrobić Jakie dekodery na dzień dzisiejszy są warte uwagi interesuje mnie tylko legalne oglądanie C+ żadne szaringi czy takie tam .Najwarzniejsze dla mnie jest jakość obrazu i stabilność ,szybkie przerzucanie kanałów no i wiadomo nie chce wydawać 4 .000 zł Myślałem nawet żeby TF jeszcze raz kupić . dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Najwarzniejsze dla mnie jest jakość obrazu i stabilność ,szybkie przerzucanie kanałów no i wiadomo nie chce wydawać 4 .000 zł Myślałem nawet żeby TF jeszcze raz kupić . dziękuje

... i to jest dobry pomysł : po pierwsze musisz mieć CAM'a (bo miałeś TF) a po drugie teraz TF 7700 HSCI kosztuje jakieś 700 PLN.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... i to jest dobry pomysł : po pierwsze musisz mieć CAM'a (bo miałeś TF) a po drugie teraz TF 7700 HSCI kosztuje jakieś 700 PLN.

pzdr

Męczy mnie jeszcze fakt utraty TF teraz oglądam na PVR Pace cyfry co zrobić wolny ale jakoś idzie nawet obraz nie jest tragiczny .Przeglądałem ofertę sklepów sat i nic ciekawego nie widzę wszędzie pełno fergusonów od 350zł nawet idzie kupić tuner HD co to jest? .Po świętach wyślę mojego TF do Hollexu (chyba że znacie lepsze miejsca gdzie mogli by mi to naprawić ) może coś poradzą jak sądzicie do jakiej ceny warto naprawiać ? Drugie pytanie Jaki z nowych tunerów HD ma obraz jakości TF lub lepszy ?I czy mając wspomnianego PVR cyfry jest sens wydawać kasę na nowy sprzęt czy lepiej poczekać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topfield wrócił z ProFanu cały i zdrowy działa jak nowy a nawet założyli mu zabezpieczenie na wyjściu LNB i jest jak dawniej .

Edytowane przez a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag po miesięcznym użytkowaniu TF jako PVR.

Już jestem po jednym check-disku.. :) Ale najważniejsze, że znowu ruszył. U mnie nie było dodatkowych rozszerzeń typu .rec (?) Co zauważyłem, to fakt, że zawiesił mi się po zaprogramowaniu od razu 5 programów do pamięci nagrania w różnym odstępie czasowym (u mnie to było na przestrzeni 10dni). Ten komunikat jest wkurzający - ale warto pamiętać, ze NIE jest to prawdziwy PVR - niestety. soft jest nie-dopracowany.. znowu - niestety. Bo jakość nagranych programów i łatwość obsługi jest wzorcowa. Nawet na starym pilocie.

Mam Toshibę 1TB i zauważyłem, że po zaniku napięcia (z sieci a nie wyłączenie z pilota) mimo włączenia ponownego TF - HDD nie wzbudza się samodzielnie. Trzeba go włączyć niejako ręcznie z tyłu małym przyciskiem.

Jeżeli zaniku prądu nie ma - to wszystko jest OK. Czyli jest to kwestia HDD. Plusem z drugiej strony jest fakt, że po upływie 10minut od włączenia TF (... i HDD oczywiście automatycznie - z zastrzeżeniem wyżej) i bezczynności on się sam de-aktywuje, więc talerz nie kręci się i jest cisza. Po wejściu na katalog plików sam się ponownie wzbudza. Więc samo "instant recording" trwa te kilka sekund od całkowitego wyłączenia a nie realnie "instant" - ale to nie jest problem.

Czy warto podłączyć Toshibe HDD 3.5" do TF ? - tak. Mimo wszystko.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze w kwietniu, pojawił się oficjalnie na koreańskiej stronie ten grudniowy soft, co był na serwerze w Nowej Zelandii,

z numerem 7.01.10, dla ID niemieckiego.

Trzeba porównać rozmiar i zobaczyć czy to jest to samo.

Edit: ta sama data i rozmiar pliku.

http://topfield.co.kr/

Pozdr.

Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś z was używa przewodowego splittera z topfieldem pod cyfrą +?

Jeśli tak to proszę o podanie modelu, producenta, linka do www itp.

Wszelka pomoc mile widziana :o

Dzięki

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze w kwietniu, pojawił się oficjalnie na koreańskiej stronie ten grudniowy soft, co był na serwerze w Nowej Zelandii,

z numerem 7.01.10, dla ID niemieckiego.

Pobawiłem się trochę z tymi dwoma softami (05 oraz 10) i według moich ocen nowszy (10) jest bardziej zamglony i z większą ilością czerwieni. Pojawia się taki redpush - i trzeba zmieniać ustawienia. Czy ktoś ma podobne wrażenia? TomeKK - masz ten sam model TV - ? Nie sprawdzałem jak działa HDD ale jezeli sie upewnię w tych ustawieniach to wole miec problem z HDD i lepszy obraz niz odwrotnie ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pobawiłem się trochę z tymi dwoma softami (05 oraz 10) i według moich ocen nowszy (10) jest bardziej zamglony i z większą ilością czerwieni. Pojawia się taki redpush - i trzeba zmieniać ustawienia. Czy ktoś ma podobne wrażenia? TomeKK - masz ten sam model TV - ? Nie sprawdzałem jak działa HDD ale jezeli sie upewnię w tych ustawieniach to wole miec problem z HDD i lepszy obraz niz odwrotnie ;)

pzdr

Musiałbym wgrać 05 i porównać, już dawno mam .10.

Wydaje mi się, że red push jest na amerykańskich filmach transkodowanych z NTSC, i to w SD. Widać wyraźnie lekko pomarańczowe twarze.

Co do ostrości, to najlepszy był soft jeszcze przed PVR, już nie pamiętam numeru .64? Potem już było różnie.

Gdzie indziej nie zauważyłem, ale przyjrzę się, dzięki.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem mocno zmienić ustawienia - ale generalnie mam wrażenie, że sygnał (jego jakość) z polskich TV jest coraz gorszy i TV już nie jest w stanie nadążyć za poprawkami. Generalnie zawsze sprawdzam na TVN CNBS i na niemieckich FTA HD.

Mam na chwilę skaler oparty na HQV Realta Video Processor od CYP - zobaczę, podłączę i może zostawię...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpaliłem mojego 7700 chciałem ułożyć sobie listę i widzę że nie wyszukuje mi TVN z 11393 V paski sygnału ten po lewej ma 95%natomiast ten po prawej 0%na tej częstotliwosci w menu instalacja.Co robię żle.a może idzie gdzieś pobrać gotową listę pod C+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja w wyszukiwaniu pilot wł/wył., spróbuj.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...