Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='jbadurek' post='54297' date='25.07.2007, 14:05 ']Daj znać co się zmieniło w stosunku do wersji wcześniejszych.
Ja będę mógł zainstalować firmware dopiero jutro.
Interesuje mnie, czy poprawiono jakość obrazu SD na wyjściu EURO - jak było to w wersji 31.[/quote]

Oba euro mam zajęte, więc nie mogę ci powiedzieć jak jest i jak było. Używam tylko hdmi do TF, bo component jest zajęty przez dvd.

Na hdmi w trybie auto - (taki używam, bo skaler Sharpa jest lepszy niż Tofielda) pojawiło się nowe cudo Auto1 i Auto2.
Po hdmi - sygnał sd - wydaje się taki sam jak w w.31.

Wreszcie rozwiązano problem czarnej ramki (tzw. balken) wokół obrazu np. Sat1HD, itp.
Auto1 - jest do 576i, Auto2 do 576p (jak wiadomo niektóre niemieckie nadają sygnał w jakości progressive). Teraz obraz jest na cały ekran - bez ramek.

Co do obrotnicy - to stare ustawienia listy były do doopy (tam gdzie Astra był HB i odwrotnie), musiałem zrobić reset do ust. fabrycznych i nowe wyszukiwanie na astrze. Jak wpiszę więcej satelit to skomentuję działanie, teraz rodzina okupuje tv.
Z opisu wynika, że działa USALs- czyli diseqC 1.3 - ustawia się jednego satelitę jako reference - i reszta się kręci sama z pamięci.

Ciekawy przypadek - mam 2 pamięci flash -256 i 1 giga - obie format FAT- sprawdziłem (a nie FAT32) i na jednym TF widzi nowy soft (1 giga actina) przy upgradzie a na drugim nie (256 actina) - tak tolko dlja poddierżanija razgawora - czyli nigdy nic nie wiadomo.

Nic się nie zmieniło z supermodułem, niestety - widzi go i działa, ale po włożeniu loadera - cały czas "initializing".
Na razie- moja rada - kupować diabły i casy3+.

Pozdr. Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Wgrałem nową wersję firmware i niestety kolejne rozczarowanie. Jakość odbioru kanałów SD pogorszyła się.
Jak wielu innych użytkowników u Niemców pozostaję przy wersji 31. Załosne jest to po półrocznym oczekiwaniu
nie ma prawie żadnych postępów w jakości obrazu wręcz przeciwnie jest to kolejny niewypał.
W moich dalszych rozważaniach dotyczących wyboru nowego sprzętu Topfield przestał istnieć.

Rover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rover' post='54371' date='26.07.2007, 07:01 ']Wgrałem nową wersję firmware i niestety kolejne rozczarowanie. Jakość odbioru kanałów SD pogorszyła się.
Jak wielu innych użytkowników u Niemców pozostaję przy wersji 31.[/quote]

Dzisiaj rano jeszcze raz spojrzałem na znane kanały i materiał - jest gorzej w SD na hdmi też- zgadzam się. HD bez zmain.

Ogólnie wioska:
- sat1hd - wczoraj był na cały ekran - dzisiaj na reklamach 2 pasy po bokach (wąskie), na filmie - z 4 stron - niezaleznie od auto1 i auto2.
- obrotnica nie działa - wszystko idzie na astrę - sprawdzę jeszcze ten usals.

Wracam do 31 - obraz jest najważniejszy, szczególnie, że reszta to kicha.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='54391' date='26.07.2007, 12:37 ']Wracam do 31 - obraz jest najważniejszy, szczególnie, że reszta to kicha.[/quote]

Tak trochę off topic - ale mam wrażenie, że jest coraz gorzej z tymi softami od Topfielda. Czy oni nie widzą , że sobie podkopują reputację zdobytą przy okazji np. Masterpiec'a?

Albo jest drugie wytłumaczenie - ja się opowiadam za tym - jest jakiś problem : [b]obecnie dostępne tunery DVB-S2/MPEG4 do HDTV nie są przygotowane do jednoczesnego odbioru sygnału SD w odpowiedniej jakości.[/b]


pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ależ te złomy nawet materiału HD nie potrafią wyświetlić z odpowiednią jakością.

Rover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rover, się chyba wkurzyłeś. Z Hd nie jest tak źle.

Ktos gdzies chyba u niemców, liczył, ile kosztuje napisanie nowego softu i założył ze to 100 tys euro.
Teraz, jeżeli sprzedano tylko kilka tys egz. - to jest kiszka, poprawki tez kosztują.


Czyli jak mawiał mój znajomy dentysta.
:lol: Jak ch*j twardy, to serce miękkie. I odwrotnie. Jak ch*j miękki, to serce twarde. :lol:

Sprawdza się do wszystkiego w życiu, jak się nad tym zastanowić.

Kupili już TF-dy?, serce twarde.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i owszem wkurzyłem się. Nie lubię oglądać mętnych obrazów tym bardziej, że
porównanie obrazu wypada wyraźnie na korzyść Ferka 8800, którego też
wykorzystuję.

Rover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem jeszcze niemiecką wersję 57 (taką z kwadratowym nawiasem w nazwie), to samo. Rózni się tylko brakiem diseqC 1.2.
Jest 1.0, 1.1 i 1.3.

Na żadnej nie działa obrotnica prawidłowo, albo wcale, albo zamieniona astra z hotbirdem i inne też nie na swoich miejscach.
Potem już, tylko szybkie odliczanie i powrót do polskiej v31. :P

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z edycją postu jest chyba jakis limit czasowy, bo teraz już nie można.

Chce zwrócić honor TFdowi. Chodzi o obrotnicę.

Ponieważ mam ją "odkąd-bladych-twarzy-nie-było-jeszcze-na-tych-ziemiach" :P najpierw z analogiem potem z cyfrowym i uważałem, że zawsze tak musi być, ze C1, to ten satelita, a C14 to ten.

Czeka mnie małe, ręczne przeprogramowanie obrotnicy, do numerów satelit, które ma TF - jest na to standard (norma) - numery te zgadzają się z tym co robi TF.

Nie wiem jeszcze czy wszystko jest dobrze w TF, ale muszę tak założyć. Chodzi mi o to, żeby nie dyskryminować w tzw. międzyczasie zestawu TF + obrotnica.

link, jak kogoś interesuje, str. nr 11:

[url="http://www.satcure.co.uk/pdfs/satcure_usals3.pdf"]http://www.satcure.co.uk/pdfs/satcure_usals3.pdf[/url]


Przy okazji miałem powtórkę z geografii, żeby sprawdzić USALS, trzeba wpisać w tunerze swoje współrzędne geograficzne :( - są na wikipedii - szukaj wersji dziesiętnej stopnia, nie da się wpisać minut i sekund.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Rover' post='54371' date='26.07.2007, 07:01 ']Witam

Wgrałem nową wersję firmware i niestety kolejne rozczarowanie. Jakość odbioru kanałów SD pogorszyła się.
Jak wielu innych użytkowników u Niemców pozostaję przy wersji 31. Załosne jest to po półrocznym oczekiwaniu
nie ma prawie żadnych postępów w jakości obrazu wręcz przeciwnie jest to kolejny niewypał.
W moich dalszych rozważaniach dotyczących wyboru nowego sprzętu Topfield przestał istnieć.

Rover[/quote]

Poczytałem troche Niemcówi jest część z nich, bardzo zadowolona z nowego softu.

Doszedłem przypadkowo do nast. wniosków.

(Kiedyś przez tydzień miałem Humaxa.
Teraz przez 2 mies. mam Topfielda.
Od dwóch dni mam oba w domu.)

Czytając komentarze i eksperymentując z formatami obrazu na obu tunerach, doszedłem do wniosku, że skrajne opinie nt. softów czy różnic pomiędzy tunerami mogą zależeć w znacznym stopniu od posiadanego tv, a raczej jego rozdzielczości.

Użytkownicy WXGA - chwalą sobie ostatni soft - v 57,. dla mnie jest on nie do przyjęcia, ale być może w trybie 720p jest najlepszy do tej pory.

Nie chce wywołać burzy w szklance wody, dla mnie obraz z humaxa jest kiepski w por. do TF v. 31 dla SD i dla HD (oba przez HDMI), nieostry i rozmyty.

No właśnie - przez co i do czego podłączony - (u mnie - Humax i TF przez hdmi na 46xd1e).

Kłopoty z TF mnie do tego porównania sprowokowały, i moduł univ. z CI działa tak jak trzeba w humaxie, a w TF nie - nie wiadomo dlaczego.
Nie jest moim celem wykazanie 'lepszości" niczego, tylko przestroga dla tych co szukają opinii w necie.

Wszystko zależy (jak w fizyce :blink: ) od układu odniesienia.
Z konkretnym modelem TV, jeden tuner może dawać lepszy obraz niz inny. Podstawową sprawą również, jest czy współpracuje z dobrze z modułami.
Wchodzą w grę jakość skalera i deinterlacera, i opcje w tunerze - jest automatyczna rozdzielczość, czy nie, etc.
Swoją drogą firmware do tunera może wiele tutaj w opinii namieszać, jak widać z TF.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez 1-2 dni na koreańskiej stronie był soft v. 7.00.58. z 14 września

[color="Red"]System ID : 23022
Loader Version: L1.0.2
Device Version: v1.5.5
Applcation Version: TF-HSCE 7.00.58
Last Update: Sep. 14. 2007[/color]

Już go wycofano. Coś poprawiał - błąd z 60Hz, umlauty, ale popieprzył kilka rzeczy.


Już go nie ma. Czekanie na Godota.

pozdr. Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest nowy soft od dzisiaj, ma datę 1.10.2007. Nazywa się [size=4][color="#000000"]7.00.61
[size=2]

Ci co wgrali, piszą, że gut albo verbessert, zobaczymy, może w końcu.

pozdr.
[/size]

[/color][/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='62733' date='09.10.2007, 15:28 ']Jest nowy soft od dzisiaj, ma datę 1.10.2007. Nazywa się [size=4][color="#000000"]7.00.61
[size=2]

Ci co wgrali, piszą, że gut albo verbessert, zobaczymy, może w końcu.

pozdr.
[/size]

[/color][/size][/quote]

Należy tu zauważyć, że nowe firmware jest dla "innych" systemów ID niż nasze. Szkoda, że nie dali firmware dla naszych systemów (ID 23322), mam nadzieję, że różnica polega naprawdę wyłącznie na gorszej obsłudze polskich znaków ...
(zamiana system ID z 23022 na 23322 jest możliwa za pomocą programu VegaPack (pisano już o tym w piewszych postach)).

Jeśli ktoś dokona jakichś porównań (zwłaszcza z 7.00.31), uprzejmie proszę o info !!!

pozdr.

Andy Edytowane przez Andy_kr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Andy_kr' post='62741' date='09.10.2007, 17:12 ']Jeśli ktoś dokona jakichś porównań (zwłaszcza z 7.00.31), uprzejmie proszę o info !!!

pozdr.

Andy[/quote]

Wg mnie SD jest do doopy. W porównaniu do .31.
Są dwa tryby auto, jak w v.58.
Auto1 - mam zęby na krawędziach (jak deinterlacing), w auto2 - obraz rozmyty.

Da się oglądać na trybie 1080i - ale scaler w Sharpie xd1 jest lepszy i pasuje mi bardziej wyjście 576 po hdmi, zawsze.

Obraz HD jak zwykle, perfekt. Wracam do v.31 niestety z powodu SD.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fier' post='63729' date='16.10.2007, 21:32 ']A liste do Topfielda 7700 HD jak najnowszą otrzmam?[/quote]

HB, Astra, astra2, astra3:
tzw settings by Buko:


[url="http://www.satzentrale.de/download/download.php?action=kategorie&kat_id=1&PHPSESSID=5ec893501a04a95b85364049fc2a004c"]http://www.satzentrale.de/download/downloa...5364049fc2a004c[/url]

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='63790' date='17.10.2007, 14:07 ']HB, Astra, astra2, astra3:
tzw settings by Buko:
[url="http://www.satzentrale.de/download/download.php?action=kategorie&kat_id=1&PHPSESSID=5ec893501a04a95b85364049fc2a004c"]http://www.satzentrale.de/download/downloa...5364049fc2a004c[/url]

Pozdr.[/quote]
Moze glupie pytanie ale czy sprawdzal ktos czy ta lista z tego adresu dziala poprawnie tz. czy sa wszystkie aktualne kanaly z cyfry+ itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiadaczy TF7700HSCI!!

Dzisiaj na serwerze Topfielda ukazał się nowy soft o numerze 7.00.62. dla wersji sprzętu 23322.
Nie miałem okazji sprawdzić. Proszę o komentarze dla tych co zrobią upgrade.

Pozdrawiam
Rover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opisie jest o usunięciu bug'a z wyjściem component. Czyli obraz powinien być bez zmian. Jest tylko dla ID 233....

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wgrałem firmware 7.00.61. Dla mnie bez zmian. Poprawy jakości dla kanałów SD nie stwierdziłem.
Trochę lepiej pracuje EPG. Można jedynie czekać na dalsze wersje z nadzieją poprawy. Coś u Topfielda
słabiutko. Z tego co czytam na niemieckim forum dalej czekają na sterownik chipsetu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rover' post='64693' date='24.10.2007, 09:23 ']Wczoraj wgrałem firmware 7.00.61. Dla mnie bez zmian. Poprawy jakości dla kanałów SD nie stwierdziłem.
Trochę lepiej pracuje EPG. Można jedynie czekać na dalsze wersje z nadzieją poprawy. Coś u Topfielda
słabiutko. Z tego co czytam na niemieckim forum dalej czekają na sterownik chipsetu.

Pozdr.[/quote]


cześć,

czy ktoś mnie, kompletnemu laikowi może pomóc. nie mogę znaleźć/ustawić programu C+ FILM HD na moim T7700. Czy robiliście to "z ręki" i czy możecie mi krok po kroku wytłumaczyć jak to zrobić?

dzięki,
a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z zaladowaniem nowego firmware 7.00.61. wychodzi mi podczas aktualizowania błąd o treści ''Błąd! wybrany plik nie może być odczytany. '' Aktualizacje przeprowadzam z pendriva 1GB. Wie moze ktos jak sie z tym problemem uporać? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maniek, weź innego pendriva. Mam 2, tej samej firmy, ten sam format, oba działają w kompie, a w TF tylko jeden.


I wgraj v.62, jeżeli już.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

Po szeregu próbach i porównaniu jakości odbioru ja preferuję wersję firmware 7.00.61 (Europejska).
Jakość odbioru w tym firmware jest najlepsza pomimo niedogodności braku polskich znaków w EPG.

Pozdrawiam
Rover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rover' post='64931' date='25.10.2007, 10:05 ']Witam!!!

Po szeregu próbach i porównaniu jakości odbioru ja preferuję wersję firmware 7.00.61 (Europejska).
Jakość odbioru w tym firmware jest najlepsza pomimo niedogodności braku polskich znaków w EPG.

Pozdrawiam
Rover[/quote]

Myslę, że to zależy od TV i wyjścia i ustawień. Nie neguję twojej decyzji.

Dla mnie - po hdmi- na sharpie 46xd1 w TF ustwione na auto - 576i - upscalowane dopiero w sharpie, SD wygląda najlepiej - w wersji .31

v. 58, 61 jest nie do zaakceptowania, w auto1 i auto2, z wyj. ustawienia wyjścia na 1080i.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...