Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TOmeKK, sprawdziłem na pen drivie i działa wszystko dobrze, ale na HDD WD 500 GB nie działa . Dysk jest fabrycznie sformatowany (FAT 32). Nie co zrobić z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Topfield sam dzieli dysk na części po 1,5 giga i musisz go sformatować w Topfieldzie. W menu jest opcja. Nie pójdzie na formatach komputerowych.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem zrobić to co napisałeś TOmeKK, ale przy formatowaniu w topfieldzie pokazuje się komunikat BŁĄd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mar65' post='95719' date='08.04.2008, 21:38 ']Próbowałem zrobić to co napisałeś TOmeKK, ale przy formatowaniu w topfieldzie pokazuje się komunikat BŁĄd![/quote]
Widziałem coś takiego na niemieckim forum problem jest z dyskiem, nie z TF i jest jakieś rozwiązanie, nie pamiętam, jak znasz niemiecki to poszukaj, jak nie to zrobię to w wolnej chwili, coś chyba było z komendą chkdisc.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedż, spróbuję poszukać u Niemców, ale jakby się nie udało to będe znowu prosił o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='95709' date='08.04.2008, 21:06 ']Tomek wgrałeś ten nowy soft ? A może ktoś inny i powie nam czy dźwięk nadal przerywa czy jest ok ? Gdyby miał charakterystykę o której pisze Tomek ( 82 ) i do tego dźwięk ok to można się zabrać za zmianę softu. Inaczej ....czekam dalej :rolleyes:;)[/quote]
Daniel wgrałem wersję EU z 1go kwietnia (230).

Nie widzę różnicy. Jest diseqC 1.2 w menu, mimo, że w .82 z 27 marca (GER) go miało nie być, to zachowało ustawienia z .72 i tak kręciło obrotnicą!!!
W opisie jest jakaś bzdurna poprawa odtwarzania , jak na radiowych, to przerywało odtwarzanie hd z dysku, coś co pewnie nikt nie używa.
EPG działa dobrze jak się przechodzi z kanału do epg, jak się zmienia kanał będąc w epg, to czasem pokazuje pozycję dzień do przodu i innej godziny - trzeba się cofnąć, przewinąć. Albo to jest losowe, albo pamięta coś, co się wcześniej chciało podglądnąć, nie wiem.

Dźwięk DD rwie prawie natychmiast. Ale Daniel - ostrość obrazu - teraz to rewelacja na auto1.
Z dźwiękiem, już pisałem, jak dd - to inne wejście w amplitunerze - stereo, jak inny dźwięk, to po optyku.

Po hdmi, dźwięk jest cały czas - czyli jak ktoś ma ampli z hdmi - to nie ma problemu, albo ma dźwięk w TV - oczywiście nie te formaty.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

i ja wgralem primaaprilisowa :lol: wersje firmware (.82 PL), przesiadlem sie z .72 niemieckiej. Zalety i wady jak wyzej, przy czym problemy z DD wystepuja u mnie akurat niezbyt czesto.

Natomiast mozna nagrywac teraz TVN, TVN7 czy Eurosport: dla mnie to moze i rybka, ale dla mojej rodzinki bomba. Dlatego pomecze sie z ta wersja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomocy!!!
po wgraniu nowego softu,wyszukiwanie kanalow,znikly mi wszystkie HD z cyfry!
Nie mam ich wogole na liscie!Probowalem kilka razy i nic !
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paulby' post='95966' date='10.04.2008, 09:01 ']Pomocy!!!
po wgraniu nowego softu,wyszukiwanie kanalow,znikly mi wszystkie HD z cyfry!
Nie mam ich wogole na liscie!Probowalem kilka razy i nic !
Pozdr.[/quote]

Wyjmij moduł z odbiornika i przeszukaj transporder jeszcze raz.
Powinny sie pojawić.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paulby' post='95966' date='10.04.2008, 10:01 ']Pomocy!!!
po wgraniu nowego softu,wyszukiwanie kanalow,znikly mi wszystkie HD z cyfry!
Nie mam ich wogole na liscie!Probowalem kilka razy i nic !
Pozdr.[/quote]

Ludzie!
Ci którzy mają problem z modułem C+HD lub nie wyszukuje wam wszystkich kanałów zróbcie upgrade oprogramowania modułu do wersji 1.10 (Cyfra udostępniła tą wersję jakiś czas temu) i problemy już się nie będą pojawiać :rolleyes:

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to że nie mam sygnału na transponderze Częstotliwość: 11278
Polaryzacja: V (Pionowa)
SR: 27500
FEC: 2/3
A to właśnie tutaj cyfra przełożyła wszystkie HD.
Dlaczego ???
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paulby' post='96129' date='10.04.2008, 20:10 ']chodzi o to że nie mam sygnału na transponderze Częstotliwość: 11278
Polaryzacja: V (Pionowa)
SR: 27500
FEC: 2/3
A to właśnie tutaj cyfra przełożyła wszystkie HD.
Dlaczego ???
Pozdr.[/quote]
W menu instalacja w podmenu wyszukiwanie kanałów przy pozycji modulacja ustaw DVB-S2/8PSK i wówczas wszystko zostanie przez tuner wyszukane. Uwaga ta dotyczy tylko wyszukiwania programów HD. Romuald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='92641' date='22.03.2008, 18:54 ']Chodzi o wyczyszczenie flasha.

Zapewniam cię, że działa. Oczywiście najważniejszy jest powrót do fabrycznych przed wgraniem nowego softu.
Nie chodzi o zapamiętanie ustawień, do których fabryczny PIN kod to jest 2606. :rolleyes:
Za każdym razem jest wyłączenie pilotem do stand-by (nie z sieci - jeżeli ci o to chodziło), to oczywiste.

Pozdr.[/quote]
Masz rację.Powinno się postąpić tak jak opisałeś.Pozdrowienia- Romuald

Edytowane przez Romuald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Romuald' post='96154' date='10.04.2008, 19:57 ']W menu instalacja w podmenu wyszukiwanie kanałów przy pozycji modulacja ustaw DVB-S2/8PSK i wówczas wszystko zostanie przez tuner wyszukane. Uwaga ta dotyczy tylko wyszukiwania programów HD. Romuald[/quote]
Wielkie dzieki !!! Pomoglo.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,
Ja wracam do softu .62 :)
Jednocześnie dementuje pogłoski, że w sofcie .82 po HDMI dźwięk DD chodzi dobrze - jest problem dla mnie nie do zaakceptowania :/
Rwania nie ma takiego jak po optyku, ale są co kilka godzin przerwy (brak dźwięku) kilkuminutowe!!! W tym samym momencie po optyku jest dźwięk a po HDMI nie ma. Ja wracam do starego softu, bo tam takim niespodzianek nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Arcy-Master' post='96240' date='11.04.2008, 09:11 ']Jednocześnie dementuje pogłoski, że w sofcie .82 po HDMI dźwięk DD chodzi dobrze[/quote]

Prawdopodobnie korzystamy z innych ustawień. Na rozdzielczości Auto dźwięk DD nie przerywa, na wymuszonym 1080i - tak (oczywiście przy wł. PCM).
Nie korzystam ze skalera w TF, nie ma rewelacji i ogranicza formaty obrazu do wybotu w tv - dlatego mam ustawione Auto1.
Oczywiście zaniki DD przy sygnale upscalowanym do 1080i, to bug jest.


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa przypadłość. <_<

Podczas grzebania w EPG, włączyłem nagrywanie, potem zrezygnowałem, nastąpił samoczynny reset - do fabrycznych - język się zrobił angielski, część w menu zaszarzona, czyli nie ma kanałów.

Jeżeli ktoś używa .82, albo czegoś innego, to zabezpieczenie się przed tym jest proste - w menu jest opcja - zapiszcie sobie ustawienia - fabryczny PIN to [b]2606.[/b]
Brak tego, mnie kosztował układanie listy do obr. od nowa, ulubione, etc. Po czymś takim, reset nie straszny, powrót do ustawień , to kilka kliknięć.

Mimo bugów, resetów, problemów z dźwiękiem, TF z .82 ma najlepszy obraz SD z sat. z wszystkich tunerów HD jakie widziałem. Będę się męczył dalej. Mam nadzieję, że poprawią dźwięk i nie spieprzą obrazu.


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='96581' date='13.04.2008, 07:50 ']Prawdopodobnie korzystamy z innych ustawień. Na rozdzielczości Auto dźwięk DD nie przerywa, na wymuszonym 1080i - tak (oczywiście przy wł. PCM).[/quote]
Przy włączonym bistream także przerywa ale w trochę inny sposób. Szęstotliwość występowania przerw jest dużo mniejsza ale są one bardzo długie (nawet kilka min.)
Problem jest także kiedy rozdzielczość jest Auto a odbierany kanał nadaje w 1080i (np. C+Film HD) - wtedy są przerwy.

[quote name='TOmeKK' post='96581' date='13.04.2008, 07:50 ']Nie korzystam ze skalera w TF, nie ma rewelacji i ogranicza formaty obrazu do wybotu w tv - dlatego mam ustawione Auto1.
Oczywiście zaniki DD przy sygnale upscalowanym do 1080i, to bug jest.[/quote]
No niestety.
Ja juz wróciłem do .62 i zaczekam na poprawki - wtedy się zastanowię :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już załamuję ręce nad tym co onie robią z tymi softami. Jacyś amatorzy to im piszą i wypuszczają bez testowania i sprawdzenia podstawowych funkcji ? Bo nikt mi nie powie, że dźwięk DD po optyku lub hdmi to jest jakiś fajerwerk :) Swoją drogą Tomek ja zawsze oglądam na wymuszonym 1080i. Jak włączę Auto1 to strasznie drży mi cały obraz. Jedynie na Auto2 jest ok. Wróciłem już do starego softu. Jak wypuszczą konkretny sprawdzony nowy soft PVR Ready to go wgram. Teraz sądzę, że każdy kto szanuje dobry dźwięk nie zadowoli się dźwiękiem przez chinche a i mam nadzieję, że Topfield zrobi coś by zaoferować nam porządny soft pod PVR Ready. Nie mam nic do zarzucenia softom bez PVR Ready ale te wszystkie wypuszczone ostatnio - z funkcją PVR to jakaś straszna porażka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy mam jakis specjalny model Topka,bo jestem na sofcie .82 i nie mam z dzwiekiem zadnych problemow.Jade po optyku na Yamaha RX-V661 i do dzisiaj
problem przerywania dzwieku jest mi nieznany.Sprawdzalem po HDMI i rowniez wszystko dziala poprawnie.Nie uzywam zadnych dyskow zewnetrznych ,ale ze wzgledu
na SD ( REWELACJA !!! ) korzystam wlasnie z tego softu.Dodam ze odbieram cyfre w Monachium i to tu wlasnie kupilem TF 7700 HSCI , ID 23022 , soft .82 na niemcy.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo ID - zmienić można w każdej chwili. Niestety u mnie jak i u innych problem ten wystepuje więc sądzę, że masz specjalnego Topka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Daniel softy robią w Korei.


Ja też mam ID 230.... na pewno próbowałeś wystarczająco długo na dźwięku DD? włącz np premiere i poczekaj, bez obrazy - sprawdź na wyświetlaczu na aplitunerze czy masz dźwięk przestrzenny. Zostaw tylko toslink, wyłacz hdmi i inne cinche.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='knigen' post='95618' date='08.04.2008, 14:28 ']czy ma ktoś spsób,żeby z nagrań z topfielda wypalić na kompie płytę dvd[/quote]

Witam !
Nie mam w tej chwili dysku twardego , ale po testach
na Pendrive 1GB pliki nagrane w SD chodzą pod Linuxem
jako *.rec lub można zmienić na *.mpeg.
Można z tym plikiem zrobić wszystko i DVD i Divix , Xvid.
Codec 4CC MPEG , audio MP2 takie codeki wykorzystuje
Topfield do SD.Natomiat plki zapisane HD nie otwierają się
na kompie , bynajmniej u mnie. Może Pendrive jest za słaby
szybkościowo do HD , na Topfieldzie odtwarzanie idzie skokowo
, tylko HD.Pendrive sformatowany pod Linuxem programem Gparted w
systemie plików EXT2 , EXT3 też widzi , ale ntfs i reiserfs już nie.
Nie formatowałem Pena w Topfilidzie.Na kompa można przekopiować
sam plik *.rec i to wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='boot23' post='98058' date='21.04.2008, 16:38 ']Witam !
Nie mam w tej chwili dysku twardego , ale po testach
na Pendrive 1GB pliki nagrane w SD chodzą pod Linuxem
jako *.rec lub można zmienić na *.mpeg.
Można z tym plikiem zrobić wszystko i DVD i Divix , Xvid.
Codec 4CC MPEG , audio MP2 takie codeki wykorzystuje
Topfield do SD.Natomiat plki zapisane HD nie otwierają się
na kompie , bynajmniej u mnie. Może Pendrive jest za słaby
szybkościowo do HD , na Topfieldzie odtwarzanie idzie skokowo
, tylko HD.Pendrive sformatowany pod Linuxem programem Gparted w
systemie plików EXT2 , EXT3 też widzi , ale ntfs i reiserfs już nie.
Nie formatowałem Pena w Topfilidzie.Na kompa można przekopiować
sam plik *.rec i to wystarcza.[/quote]

w jaki sposób zamieniasz rec na mpeg?
ja mam windows-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='knigen' post='98128' date='22.04.2008, 00:07 ']w jaki sposób zamieniasz rec na mpeg?
ja mam windows-a[/quote]
Witam !
Po prostu zmieniam słowo po kropce z .rec na mpeg,
ale to jest zabieg typowo kosmetyczny , system
Windows czy to Linux wie czym otwiera mpeg i plik
jest otwierany w programie domyślnym automatycznie.
Natomiast jak klikniesz w plik *.rec to system pyta czym
ten plik chcesz otworzyć bo nie ma przypisanego programu
domyślnego do plików z takim rozszerzeniem czyli *.rec
Więc jak nie otwiera *.rec to i nie otworzy po zmianie na
*.mpeg , pewnie sprawa braku kodeków.Ja bym jednak
pod Windows radził otworzyć w programie VirtualDub , jest
to zarazem konwerter formatów i edytor video odpowiednik
linuxowego Avidemux w którym jak pisałem zrobisz wszystko
z tym plikiem lub Mplayer pod Windows , nie mylić z Windosowym
Mediaplayerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...