Skocz do zawartości
damian1011

Jakie 2 telewizory salon , sypialnia 55-60 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupić 2 telewizory jeden do salonu  w którym będzie oglądana nc+ z dekoderem 4 k na wprost 

1. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?  2 m - 2,5 m 

2. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
3. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Nadawał się do oglądania filmów w dobrej jakości nc+ oraz netflix
4. Preferencje co do wielkości?  55 cali
5. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 

 

 

Mam tutaj już upatrzonego Samsung QE55Q6FN oraz Sony kd-55xf8596 .

 

Drugi Tv będzie w sypialni  do niego będzie podłączony PC hdmi , w przyszłości PS4 , netflix  oraz może nc+

1. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 metry 

2. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
3. Co chcemy aby telewizor posiadał ? uniwersalność do grania i oglądania , nowoczesne  multimedialne funkcje  , 

4.Preferencje co do wielkości?  55-65 cali
5. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  tutaj liczyłem bardziej na promocyjny strzał ale 3850 ustalmy . 

 

Tutaj przyznam mam kilka telewizorów upatrzonych w różnych cenach ponieważ zależało mi aby to był telewizor z dobrym stosunkiem cena do jakości  nie musi być   pod samą górną granicą cenową no chyba że  faktycznie warto .

 

- Samsung QE55Q6FN     cena 3850

- Samsung ue65NU7462   cena 3500

- Sony kd-55xf8596 cena   cena 3400

- Panasonic TX-55EX700  cena 2999

- LG 65UK6100                  cena 2999      

KD60XF8305 UHD            Cena 3700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz dwie sztuki to do 29 listpada w Euro RTV jest promocja -25% na drugą rzecz, moge byc nawet dwie takie same.

Najlepiej dwa modele w zblizonej cenie

Np. do sypialni Sony KD-55XF9005 a do salonu Sony KD-60XF8305, wychodzi 7623 zł za oba - mieści się w budżecie

Najwazniejsze czy ogladasz na wprost czy pod katem, wtedy sobie dobierzesz jaki typ matrycy (VA vs IPS) bedzie lepszy

Edytowane przez pawel.sz
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawel.sz napisał:

Jak potrzebujesz dwie sztuki to do 29 listpada w Euro RTV jest promocja -25% na drugą rzecz, moge byc nawet dwie takie same.

Najlepiej dwa modele w zblizonej cenie

Np. do sypialni Sony KD-55XF9005 a do salonu Sony KD-60XF8305, wychodzi 7623 zł za oba - mieści się w budżecie

Najwazniejsze czy ogladasz na wprost czy pod katem, wtedy sobie dobierzesz jaki typ matrycy (VA vs IPS) bedzie lepszy

Hej do Salonu został wybrany Qled i nie miałem na to wpływu więc tutaj temat zamknięty natomiast teraz  szukam czegoś do swojego pokoju więc dłuższą chwilę przeglądałem aktualne promocje i  na tą chwilę biorę pod uwagę te oto modele 

Samsung UE55NU8002 znalazłem w cenie  3370

Samsung QE55Q6FN     Cena 3800

KD60XF8305 UHD            Cena 3700

 Sony kd-55xf8596 cena   cena 3400

Wyboru dokonam w poniedziałek może na cyber Monday będzie jakaś promocja która mnie zainteresuje  a jak nie to chciałbym któryś z tych . 

Telewizor będzie używany głównie przez netflix , Pc (gry) , Ps3   prawdopodobnie nie będzie telewizji cyfrowej tylko internetowa . 

Pod telewizor Planuje podłączyć dodatkowe audio (wieże) , zależy mi na płynności aplikacji i różnorodności  takich jak np programy do oglądania telewizji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawęziłbym wybór do XF85XX (https://hdtvpolska.com/sony-xf85-test-bravia-android-tv-2018-ultra-hd-z-procesorem-x1-kd-55xf8505/) oraz NU8002 (https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/). Pewnie cena zagra tutaj główne skrzypce...

Tyle, że Sony w 55" jest na IPS więc w nocy gorsza czerń ale lepsza kąty. Samsung na odwrót: słabiutkie kąty i dobra czerń.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dokładnie przejrzałem obydwa artykuły porównując te dwa telewizory na każdej płaszczyźnie i wynika z tego że Samsung bije na głowie tego Sony ma każdej płaszczyźnie  a i Cena również dobra   bo jest odrobinę nawet tańszy od tego Sony. Jeżeli w Cyber Monday nie zostanie przedstawiona jakaś lepsza oferta jestem zdecydowany na Tego Samsunga . 

Zastanawia mnie również Dlaczego @Gmeru  odrzuciłeś Tego Sony KD60XF8305 UHD z tego co widzę jest na matrycy VA  i ciekawi mnie jakby miał się do Tego Samsunga w starciu jakościowym . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja akurat 60 jest na VA. Ma jednak gorsze parametry UHD czyli HDR np. Ale nie jest zły. Samsung ma lepsze parametry trochę ale za to 5 cali mniej. Musisz wybrać... sam nie wiem co ważniejsze ;) Z 3m to w sumie oba podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałbym wrócić do tematu ponieważ telewizor do salony wybrany samsung Samsung QE55Q6FN. 

Natomiast szukam jakiejś promocji do pokoju i zaciekawił mnie model LG OLED 55B7V

Cena tego modelu to 4200 zł  jest nowy tylko jego mankamentem jest lekkie wgniecenie na krawędzi telewizora chodzi o to aluminum się odkształciło . Sprzedawca oferuję gwarancję 12 miesięcy tylko ta gwarancja jest w jego salonie . Czy wart tej ceny telewizor oraz warto brać pod uwagę taką opcje gwarancji ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Sam telewizor w tej cenie to idealna promocja. Ale nie wiem jak to wygląda - może jakieś foto? 12 miesięcy to nie jest długo ; ) zleci szybko. Lepiej by było odpalić tv, zobaczyć czy jest ok itd. Zobacz ten temat: https://hdtvpolska.com/jak-sprawdzic-tv-przed-zakupem-poradnik-najwazniejsze-cechy-oraz-czy-jest-nowy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gwarancja krótka natomiast podobno jest nowy i nie był na wystawkach. Gwarancja sprzedawcy ale ma dużo opinii pozytywnych. Poniżej zdj jakie mi wysłał 

IMG_20181204_133955.jpg

IMG_20181204_133936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, damian1011 napisał:

Hej chciałbym wrócić do tematu ponieważ telewizor do salony wybrany samsung Samsung QE55Q6FN. 

Natomiast szukam jakiejś promocji do pokoju i zaciekawił mnie model LG OLED 55B7V

Cena tego modelu to 4200 zł  jest nowy tylko jego mankamentem jest lekkie wgniecenie na krawędzi telewizora chodzi o to aluminum się odkształciło . Sprzedawca oferuję gwarancję 12 miesięcy tylko ta gwarancja jest w jego salonie . Czy wart tej ceny telewizor oraz warto brać pod uwagę taką opcje gwarancji ? 

Jak szukasz oledowej okazji z mankamentami zajrzyj również na tą oferte https://allegro.pl/oferta/lg-oled55b8-4k-uhd-smart-tv-dolby-niewid-linia-7726300399

Tu masz oleda b8 z fabrycznym błędem niewidocznym z dwóch metrów i dwuletnią gwarancją sprzedawcy. Pozatym nówka sztuka.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem od tego sprzedawcy fakt dopiero teraz i inny egzemplarz . Sam telewizor w sobie fajny ale budzi mieszane uczucie ta linia bo myślałem że będzie to biala niewidoczna linia a okazało się ,że jest to niebieska linia widoczna na kolorze niebieskim oraz czarnym ale tylko losowa czerń raz jest raz nie ma . Fakt dałem sporo taniej i zdawałem sobie sprawę ,mankamentu ale myślałem ,że z 3 metrów będzie ją inanczej widać . Swoją drogą idzie coś zrobić z tym czy to jakaś wada matrycy bo bardzo dużo jest tych modeli z 2018 roku z tą wadą

 

https://allegro.pl/oferta/telewizor-55-lg-oled-55b8-4k-uhd-smart-tv-7773663264?snapshot=MjAxOS0wMS0xMVQyMzo1MDozMy43MzVaO2J1eWVyOzEzZGRiYjdiZjgzYzgxZWM4ODY4NDRhZGMzNmRjOTcxYjIwZjdmM2VlMGU3ZWQ3NmJlNWNmMjFlYjU3MjMxYmY%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, damian1011 napisał:

Witam kupiłem od tego sprzedawcy fakt dopiero teraz i inny egzemplarz . Sam telewizor w sobie fajny ale budzi mieszane uczucie ta linia bo myślałem że będzie to biala niewidoczna linia a okazało się ,że jest to niebieska linia widoczna na kolorze niebieskim oraz czarnym ale tylko losowa czerń raz jest raz nie ma . Fakt dałem sporo taniej i zdawałem sobie sprawę ,mankamentu ale myślałem ,że z 3 metrów będzie ją inanczej widać . Swoją drogą idzie coś zrobić z tym czy to jakaś wada matrycy bo bardzo dużo jest tych modeli z 2018 roku z tą wadą

 

https://allegro.pl/oferta/telewizor-55-lg-oled-55b8-4k-uhd-smart-tv-7773663264?snapshot=MjAxOS0wMS0xMVQyMzo1MDozMy43MzVaO2J1eWVyOzEzZGRiYjdiZjgzYzgxZWM4ODY4NDRhZGMzNmRjOTcxYjIwZjdmM2VlMGU3ZWQ3NmJlNWNmMjFlYjU3MjMxYmY%3D

Do 14 dni możesz oddać bez podania przyczyny. Wieść niesie że LG w montowni w Mławie sortuje matryce na "lepsze i gorsze", gdy przyjeżdżają w kontenerze od lg display. Te gorsze trafiają do modeli oznaczonych literką "B" a te lepsze do wyższych serii. Pewnie stąd takie defekty.

PS. Ten egzemplarz który podawałem miesiąc temu był lepszy od tego który finalnie kupiłeś. Oledy są wręcz katowane na ekspozycjach a ten świecił 4 tygodnie.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem i tu mnie gryzie bo ta linia faktycznie jest trochę bardziej widoczna niż podawał sprzedawca znów cena 3300 była fajna natomaist nic nie idzie zroibć z tą linią żeby chociaż zniwelować jej poswiatę ? JAkby ona była jakaś transparętna to jeszcze fajnie ale taki ciemny niebieski neon to jednak daje w oczy . Plusem jest to ,że matryca bez przebarwień  

Porównywałem tego oleda z Qled 55q6 i jednak jakościowo widzę różnicę  na korzyść lg pilot i smart również . Będe miał cięzki orzech do zgryźenia bo nie ukrywam jakbym oddał ten telewizor i tak szukałbym jakiegoś oleda outled do 4 tyś .

Może philips bo również one są w zasięgu ręki jeżeli chodzi o półkę cenową 

Ewentualnie czy takie małe przebarwienia są spowodowane katowaniem telewizora w stylu 4 tyś godzin oraz czy mają wpływ na to co widzę ogladając filmy ?

https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-oled-65b7d-smarttv-4k-ultrahd-hdr-7763918405#aboutSeller

Edytowane przez damian1011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, damian1011 napisał:

Ewentualnie czy takie małe przebarwienia są spowodowane katowaniem telewizora w stylu 4 tyś godzin oraz czy mają wpływ na to co widzę ogladając filmy ? 

https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-oled-65b7d-smarttv-4k-ultrahd-hdr-7763918405#aboutSeller

To egzemplarz z rynku niemieckiego, to po pierwsze. Wypalenia są już widoczne. "Przebarwienia" jako takie nie występują w telewizorach oled. To domena telewizorów lcd. W oledach mamy do czynienia z "wypaleniami". Twój wybór. Jeśli drażni cie ta linia z dalszej odległości to chyba nie ma innego wyjścia i telewizor odesłać.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy trwałości wyświetlacza lepszym defektem jest taka linia i brak wypaleń czy  takie wypalenie dyskwalifikuje taki ekran do dugiego żywota . Wiem ,że producenci takich sprzętów często dają tylko 12 msc rękojmi i też o to się zastanawiam .  Powiedz mi jeszcze  ta linia  to w każdym egzemplarzu z aukcji będzie tak swiecić czy to też zależy od wady matrycy bo często piszą ,że ta linia jest niewidoczna z metra ty również to wspominałeś a mi się akurat taka niebieska co widać nawet z 2 metrów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem chyba lepszym defektem jest linia bo z taką wadą matryca opuściła już fabryke. Była poprostu wadliwa. Gdy matryca oled jest już "napoczęta" wypaleniami to z biegiem czasu będzie tylko gorzej i powidoków będzie przybywało.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...