Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

A to wyszło w UHD?
W ogóle ten nośnik jeżeli chodzi o koncerty to póki co porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, montas napisał:

W ogóle ten nośnik jeżeli chodzi o koncerty to póki co porażka emoji22.png

Poszukałem...4 opery, Liszt, Michael Schenker no i ta Mylene Farmer

Za bogato to rzeczywiście nie jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mnie skalibruj zaskoczyło. Taka szybka opcja kalibracji. A ja jeszcze daleko w polu z remontem. Musiałem odmówić wizytę. Szkoda. Ale w następnym terminie chyba dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działam działam. Elektryka zrobiona, kable do głośników zrobione. Teraz szpachlowanie w toku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi zeszło napisanie drugi raz tego posta - pierwszy długi skasował mi się prawie na końcu i musiałem tydzień ochłonąć 🙂

 

Otóż udało mi się w końcu zbudować mój mały pokój kinowy. Pokrótce:

- pokój 4,7 x 3,0 x 2,76 m (długość x szerokość x wysokość)

- prawa i tylna ściana beż matowy, pozostałe ściany i sufit - sigma czarny mat antyrefleksyjna; drzwi były robione w domu na zamówienie wszystkie białe, ale udało mi się załatwić, że od strony salki drzwi i futryna  oraz klamka są czarne; efekt super 🙂

- ekran Adeo Professional Tensio 117" w proporcji 16:9, z czarną kasetą, uruchamiany triggerem z projektora

- projektor, oczywiście JVC RS540 zamontowany pod sufitem na uchwycie Peerless

- z tyłu pod projektorem stoi duża szafa rack (nie wiem, czy nie za duża...) - Pulsar 42U (600 x 600), jakościowo wydaje się super - na razie polecam

-  w szafie 4 wiatraki z termostatem jako sufit, 

- zawartość szafy aktualnie: Denon AVR x4500h , Panasonic UB820, XBOX One S, rejestrator do monitoringu domu z monitorem

- nagłośnienie - wszystko SVS w wersji piano black: 

- - centralny Ultra, 

- - frontowe Ultra Bookshelf na podstawkach Atacama Nexus i7 w wersji czarnej

- - boczne Ultra Surround (biopolowe)

- - tylne (jeszcze nie zamontowane z uwagi na brak dodatkowego wzmacniacza do napędzenia) Prime Sattellites - pozycja wymuszona ustawieniem tylnej ściany, są trochę za wysoko, ale musiały wskoczyć powyżej drzwi...

- - górne - 4 x Prime Elevation Speakers ustawione na ścianie pod sufitem po bokach

- - sub - SVS PC4000 w konfiguracji extended (Zapchany gąbką jeden port)

- pod sufitem idzie gzyms z kolorowymi ledami z możliwością zmiany również natężenia światła - przydatne

- stara kanapa z pierwszego mieszkania sprzed kilkunastu lat :-)) 

Do zrobienia: zamówiłem 4 panele akustyczne 100 x 60 cm o grubości 11 cm wypełnione wełną z nadrukiem w formie plakatu filmowego - jak przyjdą to podzielę się wrażeniami co do jakości samych paneli jako absorberów jak i jakości nadruku - druk w technologii druku cyfrowego, jakoby wygląda na tkaninie bardzo ładnie. zobaczymy...

Pokój całkowicie zaciemniony - w narożnym oknie są rolety zewnętrzne, nawet w słoneczny dzień nie przepuszczają praktycznie światła.

Wrażenia:

OBRAZ: - początkowo wydawał mi się... średni. Niby OK, ale spodziewałem się czegoś lepszego, prawdziwego opadu żuchwy do podłogi... takie wrażenia dopiero pojawiły się po zmianie odtwarzacza z xboxa na Panasonica - na razie trudno mi powiedzieć, ile z tego to ten auto tone mapping w Panasonicu, a ile coś innego. Jak będę miałczas, to porównam oba odtwarzacze. Z filmów, które udało mi się obejrzeć całe (lub prawie cale), to na razie:

- Lif of Pi - obraz przecudowny, kolory superżywe, w ciemnych scenach opad szczęki totalny (może z tą oledową czernią to przesada, ale HDR widoczny jest zdecydowanie). W filmie jest scena nocna, po której przychodzi scena chyba ze wschodu słońca, którym oświetlone niebo odbija się od lustra wody. No masakra. Coś pięknego :-))

- Koralina i tajemnicze drzwi - to zwykły bluray, ale kolory również przepiękne, graficznie bajka po prostu wgniotła mnie w fotel.

Jeszcze sporo filmów do obejrzenia przede mną (mam w sumie ok 50 filmów na płytach UHD i ze 20 na blu ray, także jest co oglądać).

DŹWIĘK: 

- początkowo oglądałem bez subwoofera - już wtedy dźwięk był bardzo dobry. Dołożenia suba oczywiście poprawiło wrażenia 🙂 mam nadzieję, że powieszenie absorberów jeszcze trochę poprawi jakość dźwięku, w planach mam kolejnego suba (pewnie już PC2000, drugiej sztuki PC4000 raczej nie przewalczę z małżonką 🙂

Plany:

1. absorbery

2. drugi sub

3. wzmacniacz do frontowych 3 głośników, żeby zwolnić miejsce do napędzenia tylnych przez amplituner i będzie pełne 7.1.4 (lub 7.2.4)

4. jakieś pomysły??

pozdrawiam

PS wrzucę zdjęcia w oddzielnym poście, bo te mam na telefonie, ale od razu mówię, że nie oddają nawet 50% tego, jak to naprawdę wygląda (trochę też przez te czarne ściany, które tak mało odbijają światła, że zdjęcia wychodzą kiepskie z telefonu; może spróbuję zrobić Lumixem)

Porcja zdjęć8df9a9d4d41bb9690fd38fb450e98888.jpgb765158cab4788eac9fd930a92248cd2.jpg8c23a5deeb0560e9daaaeb4bc0044b1c.jpgd493404b40dafde6b9c7c915a2fcb836.jpg6d1864fbc48f647d787cfad3e914cde0.jpge8864909a2889316a12502c49942ec81.jpg26a50f46208fd472d60ee3c4dc76b036.jpg96e6c4a28f4d4495a85d1fd8b2450f14.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale czemu nie zdecydowałeś się do pomalowania tej prawej ściany na czarno, w tedy już byś miał pełnoprawną jaskinie?

Czy wbijales podstawowe nastawy do hdr co podawalismy w tym wątku kilka postów wcześniej oraz czy coś zmieniałeś odnośnie hdr w optamizerze Panasonica?

Czemu wybrałeś taki sub w formie walca a nie tradycyjny, robiłeś porównanie jak on się ma do tradycyjnego jeśli tak mógłbyś coś więcej opisać ?

Ps.gratuluję pokoju no i odpowiedniego proja 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gratulacje. Oddzielny pokój i taki projektor. To jest to.
Ale w sumie chciałem zadać podobne pytania co Bipo. Na zdjęciach obraz wygląda nie za dobrze. Podobnie jak ja swoje wrzuciłem. I ten sub ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Żona sie nie zgodziła na cały czarny pokój, ale szczerze mówiąc zupełnie w trakcie projekcji mi to nie przeszkadza
2.nastawy hdr wbijałem, ale nie zauważyłem wyraźnej poprawy; w ustawieniach panasonica na razie nic nie grzebałem
3. Pokój mały a cylindryczna wersja zajmuje nieco mniej miejsca w poziomie. Poza tym akurat udało mi się kupić w dobrej cenie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maro18 gratuluje !  Fajnie miec dedykowane pomieszczneie pod prjektor taki jak JVC. Nie bede marudzil o kolorze scian. Jesli jednak żona nie chce czarnych scian to każdy ciemniejszy kolor jednak bedzie lepszy niż biały. lub np jakies rozsuwane zaslony czarne welurowe wzdluz scian.

Zwrocilem natomiast uwage na fajna szafke rack  :) tylko jakos w niej pusto na ten moment - rozumiem ze bedzie sie stopniowo zapełniać albo jeszcze nie wszystko podlacozne na miejscu ;) Rozwiazanie na pewno przyszlosciowe.

Moja obserwacja jest taka ze na przyszlosc - jesli robic od podstaw rozwojowa salke  to warto od razu pomyslec wlasnie o takim rack'u z tyłu gdzies lub w osobnym / wydzielonym pomieszczeniu oraz od razu robic instalacje pod atmosa min 4 glosniki sufitowe (nawet jesli np sie dwoch nie wykorzystuje to warto miec pod to instalacje na przyszlosc)

Sam mysle nad takim rozwiazaniem (rack) bo sprzet pod ekrnanem jest ok jak powiedzmy ma sie jedno dwa klocki A/V, ale jak  dajmy na to postawimy tam kilka wieokanałowych  wzmacniaczy mocy  i kilka innych urzadzen to juz sie robi tłok. Tylko ze teraz musialbym robic kolejny remont i nie chce mi sie :) Zwazywszy na kable w scianie bede musial pewnie ogrnaiczyc plan do kilku mini rackow pod ekranem.

Tymczasem u mnie chwilowo nic sie nie dzieje  :) Czekam na  koncowke do napedzenia ostatnich atmosowych glosników oraz kable zeby to wszystko podlaczyc to oznacza ze zostanie mi do ogarniecia tylko pre pro A/V, kalibracja dzwieku + kabliracja proja oraz dokonczneie salki (gwiezdziste niebo).

Zobacyzmy jaka bedzie roznica w dzwieku  ;) procesor ma 16 kanałów wiec kusi o   rozszerzenie z 7.2.4 na 9.2.4 lub 7.2.6 ale w salce ktora nie jest duza to nie ma sensu juz ladowac kolejnych kolumn. 

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szewi napisał:

@maro18 gratuluje !  Fajnie miec dedykowane pomieszczneie pod prjektor taki jak JVC. Nie bede marudzil o kolorze scian. Jesli jednak żona nie chce czarnych scian to każdy ciemniejszy kolor jednak bedzie lepszy niż biały. lub np jakies rozsuwane zaslony czarne welurowe wzdluz scian.

Zwrocilem natomiast uwage na fajna szafke rack  :) tylko jakos w niej pusto na ten moment - rozumiem ze bedzie sie stopniowo zapełniać albo jeszcze nie wszystko podlacozne na miejscu ;) Rozwiazanie na pewno przyszlosciowe.

Moja obserwacja jest taka ze na przyszlosc - jesli robic od podstaw rozwojowa salke  to warto od razu pomyslec wlasnie o takim rack'u z tyłu gdzies lub w osobnym / wydzielonym pomieszczeniu oraz od razu robic instalacje pod atmosa min 4 glosniki sufitowe (nawet jesli np sie dwoch nie wykorzystuje to warto miec pod to instalacje na przyszlosc)

Sam mysle nad takim rozwiazaniem (rack) bo sprzet pod ekrnanem jest ok jak powiedzmy ma sie jedno dwa klocki A/V, ale jak  dajmy na to postawimy tam kilka wieokanałowych  wzmacniaczy mocy  i kilka innych urzadzen to juz sie robi tłok. Tylko ze teraz musialbym robic kolejny remont i nie chce mi sie :) Zwazywszy na kable w scianie bede musial pewnie ogrnaiczyc plan do kilku mini rackow pod ekranem.

Tymczasem u mnie chwilowo nic sie nie dzieje  :) Czekam na  koncowke do napedzenia ostatnich atmosowych glosników oraz kable zeby to wszystko podlaczyc to oznacza ze zostanie mi do ogarniecia tylko pre pro A/V, kalibracja dzwieku + kabliracja proja oraz dokonczneie salki (gwiezdziste niebo).

Zobacyzmy jaka bedzie roznica w dzwieku  ;) procesor ma 16 kanałów wiec kusi o   rozszerzenie z 7.2.4 na 9.2.4 lub 7.2.6 ale w salce ktora nie jest duza to nie ma sensu juz ladowac kolejnych kolumn. 

 

Ściana jest jaka jest i już na razie taka musi pozostać. Jak patrzę w skrajnie prawe i skrajnie lewe części ekranu to pewna różnica jest, ale na co dzień niezauważalna (siedzę w takiej odległości, że ściany się nie łapią w pole widzenia).

Co do szafy - rzeczywiście podziałałem przyszłościowo. Po pierwsze chciałem, żeby część sprzętu była dosyć wysoko, a wówczas opcje są dwie-  szafa duża, lub szafa wisząca. Zdecydowałem się na wysoką. Póki co nie mam jeszcze stałego dostępu do neta - mam nadzieję, że w ciągu 2 tygodni zawita u mnie światłowód od Orange, a wtedy otworzą się nowe możliwości. W szafie będzie modem, router, switch, NAS, w przyszłości pewnie Emotiva 5 Gen 3 do napędzenia przedniej sceny (docelowo może też bocznych), co pozwoli mi zwolnić miejsce dla tylnych głośników w Denonie.

Okablowanie też starałem się zrobić przyszłościowo (włącznie z kablem na Voice of God dla AURO 3D), oczywiście rozsądnie - nie zamierzam w tak małym pokoju wyskakiwać poza 7.2.4, bo będzie przerost formy nad treścią.

Trochę Ci zazroszczę tej Emotivy 🙂

Jeszcze mam pytanie dot kalibracji - w jaki sposób masz zamiar kalibrować system nagłośnieniowy? Tylko za pomocą automatycznej kalibracji z Emotivy, czy REW, czy coś jeszcze innego?

Zamówiłem już panele akustyczne w formie plakatu - zrobię zdjęcia jak dobrze wyjdą 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzwiek plan jest taki jak bedzie update firmware do Dirac Live wtedy zamawiam kalibracje dzwieku.

Narazie czekam na poprawki oprogrmaowania i na DL, ale chce byc gotowy z innymi tematami  i jak pojawi sie procesor to tylko podpinam i gotowe (Emotivy jeszcze nie mam, ale na 95% to bedzie ten sprzet bo podoba mi sie, pasuje do mojego setupu i taki był plan jak poszedlem w oddzielne wzmacniacze, zeby w pelni wykorzystac caly system).

Ciekawy pomysl z panelami.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, szewi napisał:

Tymczasem u mnie chwilowo nic sie nie dzieje  :) Czekam na  koncowke do napedzenia ostatnich atmosowych glosników oraz kable zeby to wszystko podlaczyc to oznacza ze zostanie mi do ogarniecia tylko pre pro A/V, kalibracja dzwieku + kabliracja proja oraz dokonczneie salki (gwiezdziste niebo).

Zobacyzmy jaka bedzie roznica w dzwieku  ;) procesor ma 16 kanałów wiec kusi o   rozszerzenie z 7.2.4 na 9.2.4 lub 7.2.6 ale w salce ktora nie jest duza to nie ma sensu juz ladowac kolejnych kolumn. 

 

Szewi, pochwal się zdjęciami swojego pomieszczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zochu1 napisał:

Szewi, pochwal się zdjęciami swojego pomieszczenia :)

nie ma sie czym chwalić ;) moze jak zrobie całość tj. sufit.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, szewi napisał:

nie ma sie czym chwalić ;) moze jak zrobie całość tj. sufit.

Fajniej ogląda się postępy prac, a z tego co czytałem to całkiem godny sprzęcik u siebie masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2020 o 19:35, raf7705 napisał:

Też masz Auro3d?

Warto inwestować w Auro3d? Chyba potrzeba przednie górne głośniki zamontować?  Mam demona x4500h i ma ten system. Lepiej to brzmi niż Atmos 5.1.2.2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 5.1.4 atmos...
Jak głównie filmy oglądasz, to lepiej mieć atmos.

Muzyka, w szczególności koncerty, lepiej brzmią w Auro3d.
Moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Chodziło mi o 5.2.2 Atmos oczywiście. W Stanach dużo ludzi mówi o auro 3D dlatego zwróciłem uwagę i pytam. Mało wiem o tym systemie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "innym" forum mieliśmy fajny temat o Auro3d.
Mało ludzi go ma i temat, ucichł, ale poczytać możesz, parę stron tam jest.
Ja już tam nie piszę, bo tamto forum nie działa na Tapatalk, a ja tylko w ten sposób fora czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na "innym" forum mieliśmy fajny temat o Auro3d.
Mało ludzi go ma i temat, ucichł, ale poczytać możesz, parę stron tam jest.
Ja już tam nie piszę, bo tamto forum nie działa na Tapatalk, a ja tylko w ten sposób fora czytam.
Które raf7705 nie działa na Tapatalk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu...
Wypróbowałem 3d - zadziałało z okularami samsunga, które kupiłem za czasów eksploatowania plazmy Panasonica. Mam 3 płyty - Zwierzogród, Koralina i tajemnicze drzwi i Auta 3. Na razie na podstawie kilku minut Zwierzogrodu powiem, że efekt jest rewelacyjny! Spróbuję trochę dłużej pooglądać dzisiaj wieczorem, szczególnie Koralinę, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie już w 2d 1080p (polecam z czystym sumieniem). Czuwaj!

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...