Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam znawcą projektorów i ich ustawiania nie jestem. Ale zauważyłem jedno. Po ustawieniu parametrów z danych powyżej uważam, że obraz jest gorszy. Mniej wyraźny. Jak wyciągnąłem z pudła mam wrażenie, że obraz był ładniejszy. Znajomy który pomagał mi to instalować to samo zauważył. Dzisiaj mieliśmy seans filmowy. I [beeep]y nie urywa. Pomijając adaptację. Już sobie daruję zmiany. Za 4-5tygodni kalibracja będzie. I będę po remoncie. Wtedy ocenię. Zdaję sobie sprawę,że każdy ma inne oko i nie każdy pisze wprost, że coś mu nie pasuje. Bo dla świętego spokoju nie pisze się źle na temat swojego sprzętu. Zobaczymy jak to u mnie będzie.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci nie pasuje? Nie pytam ze złośliwości a z ciekawości. Mi tez ten projektor aż tak się nie podobał ale przetestowałem go zanim kupiłem. Ale cały czas czytam same zachwyty i taki hype jest mi się zdaje. Mało osób miało chyba większe porównanie i zachwyca się tylko swoim sprzętem. Anyway ja z kalibracja mam mieszane doświadczenia. Podobno na tym modelu dużo daje bo nie zabiera jasności i poprawia black crash który razi po wyjęciu z pudła. Podobno....
Pamietaj ze kupiłeś proja najlepiej sprawdzającego się w dedykowanych pomieszczeniach i nie dużych ekranach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam obiekcję co do ostrości. Nie kontrastu. Mam blu-ray Cambridge Cxuhd i sprawdzam na płytkach. I na razie nie podoba mi się to. Nie bladość i brak kontrastu w jasnych scenach, bo wiadomo tu adaptacja pomieszczenia się kłania. Ale ta pikselizacja. Taki zaśmiecony obraz. Na Full Hd widziałem lepszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelvio a jakie filmy sprawdzałeś? 

Czytałeś moje porównanie z Sony 270. Głównym minusem porównania z sony to minimalnie mniejsza ostrość, niestety ale takiego ostrego obrazu jak miałem nawet na JVC RS2000 nie widziałem. 

Tutaj na rs540 dla poprawienia ostrości  pomogło ustawienie zbieżności paneli ale nie na tyle aby być na równi z natywnym sony. 

Dodatkwo ustaw sobie w odtwarzaczu aby nie scalowal a wysyłał natywny obraz. Tzn. Jeśli masz film full hd to niech JVC otrzyma sygnał full hd, na jvc wyłącz również skalowanie tzn.e-shift ma być 2k lub off.

Dodatkowo ustawienia zbieżności paneli musisz zrobić dla dwóch kolorów kratka po kartce a nie całościowo cały obraz. Schodzi się z tym około 1-2h ale warto.  Z głowy to jest w chyba w 3 zakładce, jak będę miał jvc włączonego to Ci podam ścieżkę.

Tutaj na filmiku 8min 37s masz pokazane o cobchodzi z wyrównanie paneli. Jak masz  włączona siatkę dla jednego koloru w tym przypadku czerwonego to wystaję czerwony kolor po za biała linie. Musisz go przesunąć przyciskami góra dół tak aby się schował za biała linie. To się ustawia na z nosem przy ekranie.  Ja na początku tego nie widziałem dopiero jak mi Szewi palecem pokazał w które miejsce mam patrzeć dopiero to dostrzegłem takie to malutkie.  No i w oczach się mieni... 🙂

Usun wszystko przed httpsOkhttps://youtu.be/Utt4MCoyLog

Nie mogę wstawić linku wiec usuń to co jest przed https i otwórzobie filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj akurat Mission Impossible Fallout i Hobbs&Shaw.
Ustawianie tych linii gdzieś widziałem. Ktoś chyba na forum o tym pisał. Ale na Jvc tego nie znalazłem na razie. Muszę popatrzeć na te skalowanie jak jest ustawione na proju i odtwarzaczu.
Tak się zastanawiam czy przy kalibracji tego wszystkiego nie ustawią mi? Czy oni dokładnie tego nie robią?
Za dwa dni ściągam projektor i już nic nie ustawię. Dopiero po remoncie. Dzisiaj to wiadomo czasu za mało. Może jutro. Bo sam ciekawy jestem czy byłaby znacząca różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słabizna są te filmy, tam jest obraz zapiaszczony i zaszumiony. Powiem Ci tak mam prawie 100 filmów na płytach 4k UHD i można na palcach policzyć ile jest takich co obrazem robią efekt wow. Niektóre filmy są tragiczne jak dla mnie w 4k wole wersje  np.blu ray m.in Predator cz.1 z Arnim dla mnie ten film lepiej wygląda na blu ray.

Nie nastawiaj się że każdy film jaki wlaczysz na płycie 4k będzie taki jak dema na TV z wystawy. Zapewne śledzisz wątek filmy UHD na czarnym hdtv. Tam zawsze opisuje filmy w 4k pod względem obrazu i dźwięku. Przeczytaj go od początku i sam zobaczysz które są jak dla mnie genialnie zrobione.

Tak z pamięci polecam:

1. Transformers ostatni rycerz

2. Terminator 2

3. Życie Pi

4. Ocalony

Kup sobie ww.filmy i zobaczysz dopiero jaka jest różnica pomiędzy tym co oglądałeś a to co reprezentują te filmy odnośnie obrazu. Na media markt Transformers ostani rycerz 4k był ostatnio za 30zl.

Sam w pewnym momencie stwierdzisz, że nie rozdzielczość robi efekt WOW w 4k a szeroka paleta barw i hdr która niekiedy robi kolosalną różnice w stosunku do płyty blu ray.

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transformens mam wszystkie, Ocalony także.
Oczywiście nie liczę na totalne szkło/obraz. Ale na pewno powinno być lepiej niż jest u mnie. Ale w sumie szkoda, że tyle zaszumionych produkcji. Dopiero co to kupiłem, jeszcze będę mieć czas go dopieścić.

Jak kupiłem Cambridge to w tydzień zaopatrzyłem się w to. Żeby coś mieć chociaż na początek. Większość to moje ulubione.8f009bcd3eff5fd8a34e97000fe481b1.jpg

Znalazłem to. Żmudna praca. 35813dccf7998ee19689b6fff2b5c13c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze wszystko ustawiłem ale trochę mi to zajęło czasu. Aż głowa boli od patrzenia.

Tak się zastanawiam czy przy kalibracji ich sprzęt to wszystko ustawia co ja teraz robię? Te wszystkie linie z Red i Blue też się ustawią. Czy to zawsze samemu trzeba zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy robiłem kalibrację, brat Maćka ustawiał kolory i jasność (zresztą perfekcyjnie), zbieżności paneli nie ruszał - i chyba to jest właśnie standard w skalibruj.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powinni chociaż o tym mówić, że trzeba jeszcze tyle rzeczy zrobić. Przecież nie każdy jest na forum i dostaje taką pomoc co ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest wszystko napisane. Nie kazdy producent wymaga takich czynności. W Epsonie tego nie robiłem. W JVC na początku tez mnie denerwowała ostrosc ale jak sobie wszystko poustawialem pod swoje oko to teraz jestem mega zadowolony. Dla mnie to jest projektor rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, STELVIO napisał:

Ale powinni chociaż o tym mówić, że trzeba jeszcze tyle rzeczy zrobić. Przecież nie każdy jest na forum i dostaje taką pomoc co ja.

Ty się ciesz, że masz dostęp do takiego forum :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty się ciesz, że masz dostęp do takiego forum  
Pewnie,że jestem zadowolony. Przecież wiadomo, że sam bym do połowy nie doszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bipo napisał:

No to słabizna są te filmy, tam jest obraz zapiaszczony i zaszumiony. Powiem Ci tak mam prawie 100 filmów na płytach 4k UHD i można na palcach policzyć ile jest takich co obrazem robią efekt wow. Niektóre filmy są tragiczne jak dla mnie w 4k wole wersje  np.blu ray m.in Predator cz.1 z Arnim dla mnie ten film lepiej wygląda na blu ray.

Nie nastawiaj się że każdy film jaki wlaczysz na płycie 4k będzie taki jak dema na TV z wystawy. Zapewne śledzisz wątek filmy UHD na czarnym hdtv. Tam zawsze opisuje filmy w 4k pod względem obrazu i dźwięku. Przeczytaj go od początku i sam zobaczysz które są jak dla mnie genialnie zrobione.

Tak z pamięci polecam:

1. Transformers ostatni rycerz

2. Terminator 2

3. Życie Pi

4. Ocalony

Kup sobie ww.filmy i zobaczysz dopiero jaka jest różnica pomiędzy tym co oglądałeś a to co reprezentują te filmy odnośnie obrazu. Na media markt Transformers ostani rycerz 4k był ostatnio za 30zl.

Sam w pewnym momencie stwierdzisz, że nie rozdzielczość robi efekt WOW w 4k a szeroka paleta barw i hdr która niekiedy robi kolosalną różnice w stosunku do płyty blu ray.

Bipo akurat miałem ten Mission Impissible w UHD i byłem pod dużym wrażeniem jakości obrazu. Świetny kontrast a część scen była kręcona kamerami Imax które mają rozdzielczość dużo wyższą niż 4K co daje super ostry obraz jasny i nasycony kolorami. Te sceny można rozpoznać po tym że obraz przełącza się na format 16:9. 
 

Dlatego jestem zdziwiony ze na JVC nie wyglądało to zjawiskowo u Was.
 

Takimi samymi kamerami Nolan kręcił Dunkirk czy Interstellar które również zjawiskowo się prezentują na projektorze 4K. Te filmy widziałem też na RS3000 i nie miałem zastrzeżeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mission Impossible wyglada super. U mnie jest rewelka. To samo z Dunkierką. Interstellar ma wiecej ziarna ale obraz też jest swietny. Szczególnie sceny z kosmosu z około chyba 30 minuty (gdzieś wcześniej podawałem dokładnie).
JVC to genialny projektor. Z kazdym kolejnym filmem doceniałem go bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Konrado_ napisał:

A co ci nie pasuje? Nie pytam ze złośliwości a z ciekawości. Mi tez ten projektor aż tak się nie podobał ale przetestowałem go zanim kupiłem. Ale cały czas czytam same zachwyty i taki hype jest mi się zdaje. Mało osób miało chyba większe porównanie i zachwyca się tylko swoim sprzętem. Anyway ja z kalibracja mam mieszane doświadczenia. Podobno na tym modelu dużo daje bo nie zabiera jasności i poprawia black crash który razi po wyjęciu z pudła. Podobno....
Pamietaj ze kupiłeś proja najlepiej sprawdzającego się w dedykowanych pomieszczeniach i nie dużych ekranach. 

JVC to nie jest prjektor do ktorego sie pała 'miłościa' od pierwszego odpalenia - tak bylo w moim przypadku jak ogladalem go po raz pierwszy kiedys tam w sklepie.

Trzeba bylo czasu i  skaliborwania "oka" zeby docenić ze jest to rewelacyjny prjektor z mega ostrym obrazem (po ustawieniu paneli) z bardzo dobrym HDR (po ustawieniu) i obejrzeniu ok 200 filmów w 4K. Czy sa lepsze prjektory ? Sa, ale cenowo kilka razy droższe od niego, gdzie mowimy o niuansach poprawy. 

Przy pierwszych testach bez odpowiednich ustawień (na ktore nie ma szans w sklepie) mozna odniesc wrazenie ze prjektor jest ciemny, ze nieostry itp. Co nie jest zgodne z prawda.

Hype raczej to nie jest bo rozni recenzenci jednak docenili to i owo przy testowaniu, gdzie masz pewnosc ze prjektor jest ustawiony odpowiednio oraz jest poziom odniesienia. Tak czy owak nie kazdy bedzie sie zachwycal obrazem JVC. W szczegolnosci docenia go osoby dla ktorych kontrast liczy sie najbardziej, z przystosowanym pomieszczeniem, preferujacy obraz naturalny, bez przejasrwaionych i sztucznie podbitych kolorów.

Akurat Mission Impossible wg mnie swietnie wyglada na JVC  w 16:9 sceny walki pod koniec w gorach rewelacja (podobnie dzwiek), wiec nie wiem skad opinie ze cos jest nie tak.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką miałem nadzieję, że te filmy mają fajny obraz. Ale póki nie będę mieć dobrze ustawione Jvc to tego nie uświadczę. Jeszcze trochę zabawy mnie czeka.😊 Póki nie będzie dobrze będę nie zadowolony. Dokładne testy dopiero po remoncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szewi napisał:

JVC to nie jest prjektor do ktorego sie pała 'miłościa' od pierwszego odpalenia - tak bylo w moim przypadku jak ogladalem go po raz pierwszy kiedys tam w sklepie.

Trzeba bylo czasu i  skaliborwania "oka" zeby docenić ze jest to rewelacyjny prjektor z mega ostrym obrazem (po ustawieniu paneli) z bardzo dobrym HDR (po ustawieniu) i obejrzeniu ok 200 filmów w 4K. Czy sa lepsze prjektory ? Sa, ale cenowo kilka razy droższe od niego, gdzie mowimy o niuansach poprawy. 

Przy pierwszych testach bez odpowiednich ustawień (na ktore nie ma szans w sklepie) mozna odniesc wrazenie ze prjektor jest ciemny, ze nieostry itp. Co nie jest zgodne z prawda.

Hype raczej to nie jest bo rozni recenzenci jednak docenili to i owo przy testowaniu, gdzie masz pewnosc ze prjektor jest ustawiony odpowiednio oraz jest poziom odniesienia. Tak czy owak nie kazdy bedzie sie zachwycal obrazem JVC. W szczegolnosci docenia go osoby dla ktorych kontrast liczy sie najbardziej, z przystosowanym pomieszczeniem, preferujacy obraz naturalny, bez przejasrwaionych i sztucznie podbitych kolorów.

Akurat Mission Impossible wg mnie swietnie wyglada na JVC  w 16:9 sceny walki pod koniec w gorach rewelacja (podobnie dzwiek), wiec nie wiem skad opinie ze cos jest nie tak.

Wszystko się zgadza. Może poza tym ze nie do każdego setupu JVC jest najlepszy wg mnie. 
 

I zawsze pojawia się uśmiech na mojej twarzy kiedy ktoś mówi ze ten lub tamten ma najbardziej naturalne kolory. Otóż zdradzając rąbek tajemnicy napisze ze pracowałem przy kilku Holywoodzkich produkcjach reżyserowanych przez osoby które kadzdy z Was dobrze zna 😉 Było to w poprzedniej dekadzie co prawda i wtedy kolor robiliśmy właśnie pod reżysera i producentów ze studia. Wtedy jeszcze m.in. Kolor robiło się za pomocą chemii a nie jak teraz głównie cyfrowo. I nie ma czegoś takiego jak naturalny kolor. Goście odpowiedzialni za efekt końcowy chcą ciepłych barw albo chcą stonowanych. Chcą ziarno bardziej widoczne albo mniej. Ten sam film mógłby wyglądać inaczej jak by był produkowany przez inne osoby (mówię oczywiście o kolorze). Czy za kolor i postprocess odpowiada np. Technicolor czy Deluxe tez ma znaczenie bo pracowali na innym sprzęcie i zupełnie inni ludzie z innym know how. Także te naturalne kolory.... zreszta weźcie 2 filmy robione np. przez 2 różne studia. Kolory będą w innej tonacji. I nie koniecznie naturalne bo z mojego doświadczenia takich do końca nie ma i nie ma takiego standardu.

Dlatego tak jak u reżysera jeden woli kolory w filmie bardziej stonowane inny bardziej żywe inny woli lekko ocieplone a inny w danym filmie widzi ze lepszy klimat oddadzą kolory chłodniejsze. I dziesiątki innych parametrów obrazu a ze nie jestem inżynierem nie będę dalej tu brnął. 
Dlatego kończąc nie zgodzę się ze stwierdzeniami ze ten jest lepszy bo ma kolory stonowane a tamten bo na bardziej żywe itp. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i nie ma tu tylko dobrych albo złych ustawień. Dlatego tez wybór projektora może być zgrany z indywidualnymi odczuciami i percepcją. Tym co mu najbardziej odpowiada. Ale oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić i później myśleć ze to tak musi i ma być. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poście brakuje ,,chyba" w tych filmach jest obraz zapiaszczony I zaszuminny. ..bo tych filmów nie widziałem tylko opieram post na wpisie Stelvio dlatego podalem  swoje ekstra zrobione filmy. Tak to jest pisać w sylwestra posty... 🙂

pozdrawiam wszystkich JVC - sowców i życzę Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. .. 🙂

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Raf. Najlepszego i dużo radości z projekcji w 2020 :)

 

Wysłane z 1+ 7Pro

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kalibracji to niestety skalibrój.tv nie ustawiał również i u mnie. Jest to żmudna praca około 1-2h. Zrobił to dopiero kolega Szewi jak był u mnie a później ja dokończyłem i dopieściłem na swoje oko. 

Nie zawsze trzeba to ustawiać i zależy to od konkretnego modelu projektora. Jednego RS540/7900 bedzie trzeba mocno poprawić a drugiego okazać się może, że  nie trzeba wcale...

Co do filmu Mission Impossible to z tego co piszecie warto go mieć w kolekcji i będę musiał nabyć... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj licznik lampy i Nowy Rok zaczynam z wyświetlonymi 547h od lutego 2019
A jak u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...