Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie przekonałem się do tej pory do HDR, więc raczej źródła SDR 1080p mnie będą interesować, ewentualnie SDR 2160p. Tak więc kabla wymieniać nie będę.

 

Z zakupem wahałem się ze dwa dni (kiedy już miałem ofertę), bo myślałem o tym projektorze już wcześniej oczywiście.

 

Zgadnijcie co zaważyło o decyzji zakupu....

 

Spytałem żony, co o tym myśli...

Powiedziała że ok. Kupować, bo czarny bardziej pasuje do półki

(Półka z czarnego szkła).

 

 

Mam w planie zrobić porównanie ale takie łeb w łeb.

Akurat mam teraz stół duży pod ścianą.

Postawie oba projektory.

Źródłem będzie blu-ray Marantz z dwoma wyjściami HDMI.

Na połowie ekranu obraz z JVC na drugiej połowie obraz z Epsona.

Wtedy mam nadzieję zobaczę,cza co zapłaciłem

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko HDR 60Hz ale też szybsza synchronizacja miedzy projektorem a zrodlem. Moim zdaniem warto zmienić ale to sam sobie ocenisz. Daj znać jak wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za co zapłaciłem, znaczy.

 

 

Chodzi Ci o to kiedy projektor zmienia odświeżanie z 60Hz, na 24Hz i spowrotem...

Eee. Nie trwa to na tyle długo, żeby miało mnie drażnić.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Szewi kupił, za nim poszedł user więc salonowcy epsonowcy   wszyscy poszli za Szewim... No oprócz mnie - ja jednak w TV... Pewno jak bym miał salkę jak mają koledzy to też by było to JCV lub to SONY, ale 75'' to z odległości 2,5m dobry wybór...
A to SONY to też bardzo ciekawa opcja... Muszę poczytać o tym proju...
A mówiłeś, że masz 95% (bodajże), zaadoptowany pokój

Ja TV 79" też posiadam.
Ale TV jest dobry do wszystkiego, tylko nie do filmów kinowych.
Sam to pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za co zapłaciłem, znaczy.
 
 
Chodzi Ci o to kiedy projektor zmienia odświeżanie z 60Hz, na 24Hz i spowrotem...
Eee. Nie trwa to na tyle długo, żeby miało mnie drażnić.
 
 
Poczekaj na JVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, raf7705 napisał:

Skusiłem się jednak i poszedł dziś zakup X7900.

gratulacje..

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

  x7900 +ekran  PLUS INNE DODATKI  to  za tyle kasy wolał bym qleda  85  model  2019   ogladasz w kazdej poze i  jest prawdziwy HDR I CZERŃ i zadnego  wypalania lampy

Edytowane przez kendo999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  x7900 +ekran  PLUS INNE DODATKI  to  za tyle kasy wolał bym qleda  85  model  2019   ogladasz w kazdej poze i  jest prawdziwy HDR I CZERŃ
Nie tak do końca. Telewizor większość ma. Niektórzy z najwyższej półki. Ale jeśli ktoś chce efekt kinowy to już 100"+. A taki dobry projektor robi dobrą robotę. Ja mam takie zdanie. A tak poza tym to Oled ma najlepszy obraz. Ja mam 65" i jestem mega zadowolony. Ale gdyby było mnie stać kupił bym taki projektor do kina bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cena identyczna. Qled 2019 85" to Q900R kosztuje 15000$ a X7900 tez 15000 tylko PLN
Obecny top samsunga czyli 75Q9FN kosztuje 16999
Qledy 2019 beda 82" i gigant 98" z cenami kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezrobimy nowego teamtu o optymalizacji MadVR na projektorze?

dzienky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, raf7705 napisał:

Mam w planie zrobić porównanie ale takie łeb w łeb.

Akurat mam teraz stół duży pod ścianą.

Postawie oba projektory.

Źródłem będzie blu-ray Marantz z dwoma wyjściami HDMI.

Na połowie ekranu obraz z JVC na drugiej połowie obraz z Epsona.

Wtedy mam nadzieję zobaczę,cza co zapłaciłem emoji3.png

Super... Bardzo potrzebne porównanie.. Z góry dziękuję !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hubio napisał:

Super... Bardzo potrzebne porównanie.. Z góry dziękuję !!!

Wynik jest oczywisty.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, raf7705 napisał:

A mówiłeś, że masz 95% (bodajże), zaadoptowany pokój emoji3.png

Ja TV 79" też posiadam.
Ale TV jest dobry do wszystkiego, tylko nie do filmów kinowych.
Sam to pisałeś.

U mnie nie chodzi o problem z zaadaptowanym czy nie salonem tylko o wielkość, a w zasadzie odległość... Ja oglądam z 2,5m i inaczej się nie da... Z takiej odległości 75'' - 80'' jest optymalne przynajmniej jeśli chodzi o 16:9, Z kolei 100'' jest za duże bo wzrok nie obejmuje wszystkiego. W przypadku filmów panoramicznych z pasami na proju jest lepiej, na TV trochę za mało...

Jeśli chodzi o samą jakość obrazu to topowe TV zarówno OLEDy jak i FALDy oferują znacząco lepszą jakość obrazu w porównaniu do projektorów. Np kontrast ANSI, efekty HDR, jasność itd. Ja nie pisałem, że TV nie jest dobry do filmów kinowych tylko, że na proju jest zachowany fajny klimat kinowy... Natomiast też to pisałem zanim nie zobaczyłem Samsunga Q9FN, który mnie rzucił na kolana... I z tych wszystkich powodów kupiłem nowy TV, a nie proj... Pewno jak bym miał warunki na 120'' to decyzja mogła by być też na JVC...

Ale jednak: lepsza całościowo jakość obrazu, niższa cena i właściwy rozmiar zdecydowały o TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio a skąd takie wnioski jak nie widzialeś jaki obraz jest ani z JVC ani z Sony?

A co do ceny to... Twoj Qled jest drozszy od JVC...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, user7878 napisał:

@hubio a skąd takie wnioski jak nie widzialeś jaki obraz jest ani z JVC ani z Sony?

A co do ceny to... Twoj Qled jest drozszy od JVC...

Owszem nie widziałem, ale piszę wyłącznie o parametrach. Szczególnie deklasacja jest w ANSI, który jest bardzo ważnym parametrem.

JVC:

c07754e440fb3c5a.jpg

dbf814ca90212d31.jpg

Q9FN

1076601f4d081f1a.jpg22c4a74ceb01b3b1.jpg

 

Co do ceny za swój Q9FN wydałem 16 tyś... Da się za tyle kupić to JVC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio uparles się tego ANSI i w kazdym temacie o tym walkujesz. TV to nie projektor i na odwrót. Najlepiej zobaczyc i porownac na własne oczy. TV ma przewagę w jasnosci i HDR ale masz "tylko" 75". Pisalem juz kiedys - 100" OLED i mozna myslec o wymianie. Na dzisiaj klimat uzyskiwany z dobrej klasy projektora na 100" i wiecej jest nie do osiągnięcia na TV. Ja np. mimo iz HDR lepiej wyglada na TV to wszystkie filmy ogladam na JVC, a wiesz ze TV tez mam dobry.

Co do cen to z tego co wiem to dałeś 18999 za Q9FN. Nie zmienia to faktu, że JVC mozna było kupic za 16000 a nawet mniej. Jak jest obecnie nie wiem bo weszly nowe modele i dostępność starszych juz też pewnie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się sprzeczać. Zainwestowałem w Oled bo uważałem, że mimo wszystko miał lepszy obraz od tego Samsunga 9Q. I zastanawiałem się jak do tego będzie pasował projektor. Miałem okazję zobaczyć JVC 540 w akcji. I powiem szczerze, że się nie zawiodłem. Plus duży ekran. Jest inaczej ale super obraz. Jak napisał kolega wyżej nie ma co porównywać tv do projektora i na odwrót. Są plusy i minusy.
Ja siedzę od tv 2,8m. I śmiało poszedłbym w 100" plus projektor. Ale z tytułu, że mam ogólnie mały pokój, bo 17m2 to rozglądałbym się za ultra krótkim rzutem. Może do tego czasu coś będzie fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, user7878 napisał:

@hubio uparles się tego ANSI i w kazdym temacie o tym walkujesz. TV to nie projektor i na odwrót. Najlepiej zobaczyc i porownac na własne oczy. TV ma przewagę w jasnosci i HDR ale masz "tylko" 75". Pisalem juz kiedys - 100" OLED i mozna myslec o wymianie.

... bo ANSI jest bardzo ważne... Najwięcej scen w filmach to są sceny mieszane, a nie całkowicie czarne... I nie mówimy o drobnej różnicy tylko o różnicy 190:1 vs 4700:1... ale i w innych parametrach mam nieskończony kontrast, a w JVC np. 960:1... Akurat na TV to też masz słabiutkie ANSI, ale tam chociaż działa lokalne wygaszanie...

Oczywiście to wszystko to tylko cyferki i przy subiektywnych odczuciach może być zupełnie inaczej... I powiem tak - jeśli chodzi o czernie to jestem spokojny, bo już na Epsonie jest dobrze, o tyle problemem dla mnie na pewno by były na tym proju i każdym innym - biele... Jasnego, słonecznego dnia to ja na proju nigdy nie zobaczę... :) Tutaj rządzą niepodzielnie telewizory... Dochodzą do tego moje własne preferencje, że zawsze lubiłem trochę jaśniejszy i dynamiczniejszy obraz i tu też lepiej sprawdzą się telewizory... Jak zawsze pisałem - na proju jest zachowany super klimat filmowy i np. takiej Casablanki to nie wyobrażam sobie oglądać na TV... ale już jakiś najnowszy film s-f naszpikowany efektami specjalnymi i HDR to tylko na TV...

6 minut temu, user7878 napisał:

Na dzisiaj klimat uzyskiwany z dobrej klasy projektora na 100" i wiecej jest nie do osiągnięcia na TV. Ja np. mimo iz HDR lepiej wyglada na TV to wszystkie filmy ogladam na JVC, a wiesz ze TV tez mam dobry.

Tu pełna zgoda... Klimat typowych filmów kinowych tylko na proju...Co do efektów HDR to obejrzałem na Epsonie, a potem kilka scen włączyłem sobie na TV i żałowałem, że jednak nie TV... To był film - "Ciche Miejsce"... Teraz już decyzja jest taka, że wszystkie filmy nowe zarówno SDR jak i HDR będę oglądać na TV, a te starsze na Epsonie... Tak samo będę dzielił z uwagi na gatunek filmowy... Może to głupie założenia, ale po testach tak doszedłem do wniosku... Żeby nie było, że zawsze wszystko lepiej mi się ogląda na TV np film "Ostatni Mohikanin" obejrzałem na proju i potem testowo na TV i zdecydowanie na proju wyglądało to lepiej...

Pamiętaj też, że u mnie są inne warunki oglądania niż u was. Ja mam oba wyświetlacze w tej samej odległości od oczu... Mogę nawet podzielić sobie obraz na połowę i na żywo mam podgląd co gdzie jak wygląda... Różnica miedzy 75'' a 100'' też to nie jest przepaść, a do tego dochodzi fakt, że z odległości 2,5m i tak nie skorzystam z tych 100'' więc na proja nadają się wyłącznie filmy panoramiczne z pasami... (jeśli chodzi przynajmniej o kwestie percepcji)

Czy na JVC było by na tyle lepiej że by mi wszystko bardziej pasowało ? Tego nie wiem, ale obecnie jestem pod takim wrażeniem Samsunga Q9FN, że trudno by to było przebić... A kupowałem go właściwie, nawet nie z myślą o filmach... :)

6 minut temu, user7878 napisał:

Co do cen to z tego co wiem to dałeś 18999 za Q9FN. Nie zmienia to faktu, że JVC mozna było kupic za 16000 a nawet mniej. Jak jest obecnie nie wiem bo weszly nowe modele i dostępność starszych juz też pewnie inna.

Wydałem dokładnie 16999zł (sprawdziłem teraz), obecnie można kupić już nawet za 16 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio Ty nie masz po prostu warunkow na projektor. 2,5 m odleglosci od ekranu to tylko TV. 75" jest idealny. Jakbyś miał salke/pokoj gdzie moglbys siedziec 4m od ekranu, dodatkowo zamienilbys Epsona na JVC lub Sony to rozmowa bylaby inna. Teraz tylko teoretyzujesz.

Jak juz Ci wiele razy pisałem fajnie ze jestes zadowolony z Q9FN i ja to szanuję ale ciągłe podkreslanie ze ZF9 jest slabszy bo ANSI mniejsze nic nie zmieni. Ja w przeciwieństwie do Ciebie widzialem oba w jednym pokoju... a co wybralem to wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj na JVC
No właśnie coś znalazłem na ten temat na forum USA.
Czyli JVC jednaoma jakieś minusy względem Epsona....
Choć pisali, że coś poprawili w najnowszym oprogramowaniu....
Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 czas pomiedzy zmianą trybow to dla mnie największy minus JVC. Trwa to ze 3 x dłużej niż na Epsonie. Po zmianie kabla na światłowodowy jest lepiej ale dalej dłuzej niz powinno. Mozna się przyzwyczaic ale czasem mnie to wkur...

Co do testow JVC vs Epson odpal Blade Runner 2049

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  x7900 +ekran  PLUS INNE DODATKI  to  za tyle kasy wolał bym qleda  85  model  2019   ogladasz w kazdej poze i  jest prawdziwy HDR I CZERŃ i zadnego  wypalania lampy
85" z pasami vs 120" w formacie kinowym na JVC.
Dobry żart.
Dla mnie nie ma żadnego albo albo.
Trzeba mieć i projektor i duży telewizor.
Wybór jednego, będzie zawsze kompromisem.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynik jest oczywisty.
No wynik nie będzie zaskoczeniem, ale chodzi o to, jak naprawdę wygląda ta różnica na żywo, nie na papierze.
Wydałem dokładnie 16999zł (sprawdziłem teraz), obecnie można kupić już nawet za 16 tyś
3900 EUR za projektor dałem z Niemiec, bo mam odrazu wysyłkę do UK.
Może w Polsce są lepsze ceny.....
Oficjalna jest 17220-17500zl.
@raf7705 czas pomiedzy zmianą trybow to dla mnie największy minus JVC. Trwa to ze 3 x dłużej niż na Epsonie. Po zmianie kabla na światłowodowy jest lepiej ale dalej dłuzej niz powinno. Mozna się przyzwyczaic ale czasem mnie to wkur...

Co do testow JVC vs Epson odpal Blade Runner 2049
Nie mam tego filmu na płycie BD.
Odpalę to.
Często było na różnych porównaniach w tym temacie.b4149a14f94b7ec9ebd560374aecef0a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...