Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Hubio ciesze sie ze Ty sie cieszysz ze swojego odtwarzacza i postanowiles nam to tu obwieścić :) Znowu nie wiem co ma do tego Oppo i czemu maja sluzyc porownania tego typu ze wskazaniem konkretnych osob. 

Nigdzie nie pisalem ze Panas nie robi roboty. Przyznalem ze w temacie wyswietlania HDRu ma przewage nad Oppo ze wzgledu na tone mapping.

O UB820 / UB9000 mozna duzo w sieci pozytywnych opinii znalezc.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szewi napisał:

Hubio ciesze sie ze Ty sie cieszysz ze swojego odtwarzacza i postanowiles nam to tu obwieścić :) Znowu nie wiem co ma do tego Oppo i czemu maja sluzyc porownania tego typu ze wskazaniem konkretnych osob. 

Nigdzie nie pisalem ze Panas nie robi roboty. Przyznalem ze w temacie wyswietlania HDRu ma przewage nad Oppo ze wzgledu na tone mapping.

O UB820 / UB9000 mozna duzo w sieci pozytywnych opinii znalezc.

Chodziło mi o to, ze jak ja pisałem to nie pisałeś, że cię przekonałem do testów tego Panasonica... Jak pół roku później napisał Bipo to już cię przekonał... Czuję się niedoceniony i zazdrosny... :) Takie mam uczucia.... :)  Szewi to oczywiście żarty, ale ja też czasami mam rację.... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do ogarniających tematy PC + MadVR + projekcja HDR, czy karta Nvidii GeForce GTX 1060 da rade z MadVR w 4K, czy od razu trzeba iść w GTX 1080 Ti ?

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 bendzie OK...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bęndzię mieć na sprzedaż okulary 3D dla JVC (RF Pro High Diamond | 3D glasses for JVC projectors | 90° polarized ). Jeśli ktoś byłby zainteresowany, proszę pm.

Dzienky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2019 o 09:55, szewi napisał:

pytanie do ogarniających tematy PC + MadVR + projekcja HDR, czy karta Nvidii GeForce GTX 1060 da rade z MadVR w 4K, czy od razu trzeba iść w GTX 1080 Ti ?

Filutek wracaj :) To jedyny mi znany ekspert w tym temacie... Ale uważaj Szewi bo zacznie się o duszy projektora :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audio-video-praha-2019.jpg

Prezentacja JVC i nowego ekranu ARL ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2019 o 17:34, hubio napisał:

Filutek wracaj :) To jedyny mi znany ekspert w tym temacie... Ale uważaj Szewi bo zacznie się o duszy projektora :)

 

 

The weird thing is that SoftCubic70 goes into the opposite direction than Bicubic, compared to the default of Mitchell. So it's a bit weird that both Bicubic and SoftCubic70 are better than Mitchell? But not impossible, I guess. FWIW, Anti-ringing is usually not very helpful for the softer SoftCubic variants.

So here's a new build with added SoftCubic80 and SoftCubic100:


http://madshi.net/madVRhdrMeasure56.zip

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@riddle kupiłem też ten kabel optyczny HDMI ATZEBE z amazona 2x 15m. Rewelka. Za 50 eur 15m super kabla. Wszystko śmiga 4k60Hz z HDR. Podpiąłem zarówno JVC jak i TV Sony ZF9 jako drugą strefę do amplitunera. Synchronizacja i zmiana formatów szybka i bezproblemowa. Polecam. U nas z 5x drożej takie kable.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, user7878 napisał:

@riddle kupiłem też ten kabel optyczny HDMI ATZEBE z amazona 2x 15m. Rewelka. Za 50 eur 15m super kabla. Wszystko śmiga 4k60Hz z HDR. Podpiąłem zarówno JVC jak i TV Sony ZF9 jako drugą strefę do amplitunera. Synchronizacja i zmiana formatów szybka i bezproblemowa. Polecam. U nas z 5x drożej takie kable.

Wiem... mam ten sam i jest extra i za te cene ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie.. kolega niemial wolnego ciasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PC gamingowy zagościł w salce, wiec bedzie mozna sie przekonać o co chodzi z tymi zachwytami dot HDR przez MadVR ...;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

madVR ENVY

The world's best 4K HDR tone mapping from any source. No HTPC required! Sign up to be the first to know about breaking news and the pre-order.

http://madvr.com/

Edytowane przez riddle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madVR to fajna rzecz przy projektorze JVC, bo nic nie stoi na przeszkodzie by skalibrować do D65 P3, gamma 2.2 z najwyższą jasnością i robić cały tone-mapping do HDR Rec 2020 po stronie tej aplikacji, a ona ma ciekawe opcje np. dynamicznego dostosowywania krzywej do jasności danej sceny (znając jasność projektora). Niektórzy moi klienci korzystają z takiego setupu.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skusiłem się jednak i poszedł dziś zakup X7900.

No no no. Myślisz, że to optymalny wybór? A nie Sony VPL-VW270ES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, STELVIO napisał:

No no no. Myślisz, że to optymalny wybór? A nie Sony VPL-VW270ES.emoji848.png

Jak Szewi kupił, za nim poszedł user więc salonowcy epsonowcy :)  wszyscy poszli za Szewim... :) No oprócz mnie - ja jednak w TV... Pewno jak bym miał salkę jak mają koledzy to też by było to JCV lub to SONY, ale 75'' to z odległości 2,5m dobry wybór...

A to SONY to też bardzo ciekawa opcja... Muszę poczytać o tym proju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że szewi ma jvc540.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs540 i X7900 to takie same projektory . Jeden z serii profesjonalnej a drugi konsumenckiej. Roznice w kolorze ringa i uzytych selekcjonowanych podzespolach. W praktyce jej nie widać a cena kilka tys mniej
VW270 tez super projektor. Dla mnie ciut za ciemny. Myślę że VW570 bylby blizej JVC. Ale w testach 270 też mi się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@user7878
Rs540 i X7900 to takie same projektory . Jeden z serii profesjonalnej a drugi konsumenckiej. Roznice w kolorze ringa i uzytych selekcjonowanych podzespolach. W praktyce jej nie widać a cena kilka tys mniej.
A widzisz. Tego niewiedziałem. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No no no. Myślisz, że to optymalny wybór? A nie Sony VPL-VW270ES.
Mnie jednak bardziej do JVC ciągnie.W tym Sony nie ma chyba programowanych ustawień pozycji soczewki.

Dopiero wyższy model to posiada.

A u mnie ta funkcja jest bardzo ważna.

Mam ekran w formacie kinowym i jak bym ewentualnie czasem chciał coś 16:9 obejrzeć, to jedno kliknięcie.

No jak w epsonie to mam, to nie wyobrażam sobie nie mieć w następnym projektorze

 

A jest w tej chwili do kupienia rs540 za tą samą cenę co x7900 na eBay z Niemiec.

Chaczyk jest taki, że bez możliwości zwrotu.

Ale nowy i gwarancja 2lata.

 

 

Haczyk, znaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...