Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.01.2022 o 22:11, opus napisał:

https://www.avforums.com/threads/dolby-vision-including-hdr10-conversion-w-dtm-on-projectors-yes.2254350/

pierwsza lub druga strona,

WI

Podłączyłem ATV4K do procesora, Vertex 2 za procesorem. Na ATV4K pojawił mi się w ustawieniach Dolby Vision, jest kilka opcji ale maximum jakie. mogę ustawić to Dolby Visual 30hZ. jak próbuje wyżej sprawdza i informuje, że nie da rady, mam sprawdzić kabel. Mam kabel optyczny Fiber 10 m. W ustawieniach HDR mogę ustawić nawet 60Hz. DV potrzebuje lepszy kabel?

Na podlinkowanym wątku na pierwszych 4-ech stronach jest wszystko opisane.

Jutro spróbuję wgrać nowy EDID i sprawdzić różne opcje wyswietlania na OLED i proju JVC.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 17:39, Barnaba napisał:

Co w twoim przypadku jest najciekawszą funkcją tego pudełka?

Możesz podać linka do sklepu w PL?

Z tego co piszą na avforums, wygląda na to że najciekawsza funkcja jest umożliwienie odtwarzania low latency Dolby Vision, które jak wiadomo w jednej warstwie ma zakodowane metadane czyli mapowanie tonów dla każdej sceny  filmu i jest powszechnie uznawany za standard lepszy niż HDR10, na displayach nie posiadających obsługi DV poprzez zmiany EDID (extended display identification data). Oprócz płyt UHD jest sporo filmów w streamingu które maja DV na ATV 4K/Netflix.

To urządzenie tez z tego co czytałem może na odpowiednich odtwarzaczach które potrafią wymusić sygnał DV przekonwertować sygnał SDR / HDR10 do DV.

Jest trochę zabawy z konfiguracja w różnych zakładkach Vertex2. Najlepiej ponoć spisują się w tym rozwiązaniu odtwarzacze UHD Sony serii 700, czy X800. 

Sam jestem ciekaw jak to działa. Ogólnie na AVforums opinie są pozytywne  ale w większości osób które maja projektory bez wbudowanego mapowania tonów. Niewiele jest opinii jak to się ma do wbudowanego DTM. Tutaj raczej nie spodziewam się przewagi rozwiązania Vertex z LLDV. Z tych które znalazłem na forum UK można wyczytać, ze  wbudowany DTM w projektory czy procesory z DTM są rozwiązaniem lepszym, ale ze rozwiazanie z LLDV daje ciekawe rezultaty: https://www.avforums.com/threads/dolby-vision-including-hdr10-conversion-w-dtm-on-projectors-yes.2254350/post-27545295


 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szewi napisał:

Z tego co piszą na avforums, wygląda na to że najciekawsza funkcja jest umożliwienie odtwarzania low latency Dolby Vision, które jak wiadomo w jednej warstwie ma zakodowane metadane czyli mapowanie tonów dla każdej sceny  filmu i jest powszechnie uznawany za standard lepszy niż HDR10, na displayach nie posiadających obsługi DV poprzez zmiany EDID (extended display identification data). Oprócz płyt UHD jest sporo filmów w streamingu które maja DV na ATV 4K/Netflix.

To urządzenie tez z tego co czytałem może na odpowiednich odtwarzaczach które potrafią wymusić sygnał DV przekonwertować sygnał SDR / HDR10 do DV.

Jest trochę zabawy z konfiguracja w różnych zakładkach Vertex2.


 

I te dwie funkcjonalności mnie interesują. Pierwsza do odsługi JVC R520, druga do obsługi i JVC i OLEDa C1.

Rzeczywiście "obsługa" i ustawienia w Vortexie elimiunują to urządzenia dla laika. Na szczęście jest to w miare po ludzku opisane na avforum. Dzisiaj zabawa, zobaczymy czy sobie poradzę :) .

Wymysliłem sobie metodologie testową. Zamierzam grać materiał z dwóch odtwarzaczy OPPO. Oba podłączone przez Vortexa do dwóch wejść HDMI raz w OLEDzie i potem drugi test w JVC. Na jedno wejście wchodzi sygnał przetworzony przez Vortexa, na drugie nieprzetworzony w trybie pass trough. Przełączając wejścia HDMI w projektorze czy w TV będe mógł w czasie rzeczywistym porównywac różnice.

Dzisiaj wieczorem będzie się działo :) .

 

Oto tłumaczenie z avforum jak to działa:

The wait is over!!! I know everyone has wondered and asked and there have also been many questions as to whether we could get Dolby Vision on our home theater projectors. Which amazingly also gives an awesome side benefit......... DTM (Dynamic Tone Mapping) by auto converting your SDR HDTV and HDR10 UHD HDR Blu-Ray collections!!! All this, without having to pay thousands of dollars/pounds on the likes of a Lumagen Radiance Pro or MadVR PC or Envy, nor the setup and tweaking hassles. This also means that you DO NOT have to have a newer JVC 4K LCoS with it's latest FW with DTM, nor wait for your specific brand to offer it as an "upgrade". You can enjoy this no matter the brand of projector you have right now, be it Sony, Epson, Optoma, BenQ, Vivitek or even an older JVC eShift and also the vaunted RS4500/Z1!!!

How do we do this, you ask?

1. Acquire and install an HDFury Vertex (or similar I would guess, i.e. - Vertex 2, Integral 2, Maestro, Diva, etc.) and use the "Sony A1" EDID in the Custom EDID List or use Automix with the LLDV (and even HDR10+!) option enabled . Force HDR10 on the output by checking the "Force HDR" box on Vertex1 or the various LLDV options as desired on the Vertex2/Integral2/Maestro/Diva (to make your projector go into its HDR PQ mode) and set then send the LLDV custom string metadata to whatever luminance parameters your display works best.

2. Use a Sony (X700, X800M2, X1100ES) or Oppo (UDP-203 or 205) UHD Blu-ray player, which can each force Dolby Vision output, and activate this mode. If using the Oppo, also force Dolby Vision "Player Led" mode.

This should result in some amazing images where you can clearly see the DTM working when you compare it to your older, static HDR metadata images. Custom curves and expensive DTM solutions should be a thing of the past now! Of course you should do at least a basic calibration (black and white clipping, color, etc.), but it will be surprisingly close to what you already have for HDR10 Static. At least it is on my amazing BenQ LK990.

Play all your favorite discs and shows, be they SDR HDTV, HDR10 or Dolby Vision, and you will easily see the improvement! Your UHD BR player will confirm that you are getting the Dolby Vision mastering on the input and output when playing a DV disc, and DV at the output when playing an HDR10 disc, showing it's being converted to DV with DTM. (Do a long press on the "i" button on the Oppo remote or the “Display” button on your Sony renoteto verify this).

I was able to immediately see the results with DV movies like Mortal Engines, Star Wars Last Jedi and Solo, Rocketman, The Meg, Aquaman, Justice League, Fantastic Beasts: Grindelwald, Black Panther, etc. and the best part, DTM with HDR10 discs like Blade Runner 2049, The Revenant, Guardians of the Galaxy 2, Lucy, et. al.

I will try to post some menu pictures for ease of setup if/when I can. Feel free to fire away any questions and post your thoughts and opinions if you try this. I think this is a game changer and HUGE money saver to boot. Enjoy!!!

 

Sorki, wkleiło mi sie bez tłumaczenia.

 

Koniec czekania!!! Wiem, że wszyscy się zastanawiali i pytali, a także było wiele pytań, czy moglibyśmy uzyskać Dolby Vision na naszych projektorach kina domowego. Co zdumiewająco daje również niesamowitą korzyść uboczną......... DTM (Dynamic Tone Mapping) poprzez automatyczną konwersję Twoich kolekcji SDR HDTV i HDR10 UHD HDR Blu-Ray!!! Wszystko to bez konieczności płacenia tysięcy dolarów/funtów na Lumagen Radiance Pro lub MadVR PC lub Envy, ani kłopotów z konfiguracją i ulepszaniem. Oznacza to również, że NIE MUSISZ mieć nowszego JVC 4K LCoS z jego najnowszym oprogramowaniem sprzętowym z DTM, ani czekać, aż konkretna marka zaoferuje go jako „ulepszenie”. Możesz cieszyć się tym bez względu na markę projektora, który masz teraz, czy to Sony, Epson, Optoma, BenQ, Vivitek, czy nawet starszy JVC eShift, a także osławiony RS4500/Z1!!!

Jak to robimy, pytasz?

1. Zdobądź i zainstaluj HDFury Vertex (lub podobny, jak sądzę, np. Vertex 2, Integral 2, Maestro, Diva, itp.) i użyj EDID „Sony A1” na liście Custom EDID lub użyj Automix z LLDV ( a nawet HDR10+!) włączona opcja. Wymuś HDR10 na wyjściu, zaznaczając pole „Wymuś HDR” w Vertex1 lub różne opcje LLDV zgodnie z wymaganiami w Vertex2/Integral2/Maestro/Diva (aby projektor przeszedł w tryb HDR PQ) i ustaw, a następnie wyślij niestandardowy LLDV metadane ciągu do dowolnych parametrów luminancji, które Twój wyświetlacz działa najlepiej.

2. Użyj odtwarzacza Blu-ray UHD Sony (X700, X800M2, X1100ES) lub Oppo (UDP-203 lub 205), który może wymusić wyjście Dolby Vision, i aktywuj ten tryb. Jeśli używasz Oppo, wymuś także tryb Dolby Vision „Player Led”.

Powinno to zaowocować niesamowitymi obrazami, na których wyraźnie widać działanie DTM w porównaniu ze starszymi, statycznymi obrazami metadanych HDR. Niestandardowe krzywe i drogie rozwiązania DTM powinny teraz odejść w przeszłość! Oczywiście powinieneś wykonać przynajmniej podstawową kalibrację (przycinanie czerni i bieli, kolor itp.), ale będzie to zaskakująco zbliżone do tego, co już masz w przypadku HDR10 Static. Przynajmniej jest na moim niesamowitym BenQ LK990.

Odtwarzaj wszystkie swoje ulubione płyty i programy, niezależnie od tego, czy są to SDR HDTV, HDR10 czy Dolby Vision, a z łatwością zobaczysz poprawę! Twój odtwarzacz UHD BR potwierdzi, że otrzymujesz mastering Dolby Vision na wejściu i wyjściu podczas odtwarzania płyty DV oraz DV na wyjściu podczas odtwarzania płyty HDR10, pokazując, że jest konwertowany na DV za pomocą DTM. (Naciśnij i przytrzymaj przycisk „i” na pilocie Oppo lub przycisk „Wyświetlacz” na renote Sony, aby to sprawdzić).

Od razu mogłem zobaczyć wyniki w filmach DV, takich jak Mortal Engines, Star Wars Last Jedi and Solo, Rocketman, The Meg, Aquaman, Justice League, Fantastic Beasts: Grindelwald, Black Panther itp. oraz najlepsza część, DTM z HDR10 płyty takie jak Blade Runner 2049, The Revenant, Guardians of the Galaxy 2, Lucy, et. glin.

Postaram się opublikować kilka zdjęć menu, aby ułatwić konfigurację, jeśli/kiedy będę mógł. Jeśli spróbujesz, możesz odrzucić wszelkie pytania i opublikować swoje przemyślenia i opinie. Myślę, że jest to zmiana gry i OGROMNA oszczędność pieniędzy. Cieszyć się!!!

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ze screenów łatwiej niż z opisu.

 

Jestem po podłączeniu i pierwszym sprawdzeniu. Wszystko działa tak jak opisano na zagranicznych forach. Nie robiłem porównania łeb w łeb tak jak opisałem bo nie było czasu. W przyszły weekend.

Najpierw minusy. Albo tak jest albo czegoś nie wiem albo nie umiem, nie działa "robienie dobra LLDV" z sygnałów PAL/NTSC. Czyli np. z DVD.

Największym plusem jest to co potrafi to urządzenie zrobić z sygnałami HD (720p, 1080i i 1080p). Z BD robi się prawie BD-UHD :) . Szczególnie na projektorze. Niestety tryb HDR powoduje wymuszenie trybu "z wiatrakiem" non-stop.

Czy obraz na proju dla sygnałów z DV jest lepszy ... nie wiem, tutaj potrzeba testu, o którym wspomniałem.

Zarządzania dźwiękiem, ARC/eARC na razie nie testowałem.

Poza tym puszczenie sygnałów przez HDMI IN też mi nie działało tak jak bezpośrednio z Oppo. Nie mam drugiego urządzenia z DV żeby to sprawdzic dogłębnie.

Jak na pierwsze koty za płoty jestem baaardzo zadowolony.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, trochę sie dzisiaj pobawiłem i ... pomęczyłem, żeby otrzymać coś takiego:

wVLDTc.jpg

 

4K@60 nie chce mi chodzić w trybie splitter:

output TX0 input 0

output TX1 copy TX0 (ew. input 0)

Musze wybrać tryb matrix czyli:

output TX0 input 0

output TX1 input 1.

 

Czyli nie będę mógł jednoczesnie wyświetlić obrazu 4K@60 na OLEDzie i JVC. To nie jest wielki problem ale będzie upierdliwe. 

Wiecie dlaczego tak jest? Musze się nad tym zastanowić.

 

Nie mogę także wybrać w OPPO trybu USER, muszę wybierać tryb DIRECT.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

EDIT: ten tryb USER w Oppo działa bez problemu gdy wybiore teyb matrix w Vertex2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest tak wesoło jak wyglądało na początku.

Jest super dla BD-UHD z HDR10 oraz BD fullHD z 24fps i 23,976fps. Ten materiał wyświetla się jako LLDV i jest za[beeep]-iście.

Niestety materiał 29,97fps, 30fps ale 1080@60i oraz 1080@50i nie wyswietla się jako LLDV.

Ktoś ma jakieś pomysły? Vertex2 nie potrafi robić konwersji fps więc zapewne trzeba coś pogrzebać w ustawieniach EDID żeby oszukać wyświetlacze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pmcomp napisał:

No to nie jest tak wesoło jak wyglądało na początku.

Jest super dla BD-UHD z HDR10 oraz BD fullHD z 24fps i 23,976fps. Ten materiał wyświetla się jako LLDV i jest za[beeep]-iście.

Niestety materiał 29,97fps, 30fps ale 1080@60i oraz 1080@50i nie wyswietla się jako LLDV.

Ktoś ma jakieś pomysły? Vertex2 nie potrafi robić konwersji fps więc zapewne trzeba coś pogrzebać w ustawieniach EDID żeby oszukać wyświetlacze. 

Co masz na myśli jak piszesz że (gdy) działa zaje... Czy masz jakieś porównanie do innych konwersji HDRu? 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 20:45, Barnaba napisał:

Ok - powodzenia :) Ja nie widzę żadnego zastosowania tego urządzenia, ale dzięki za inspirację...

Nabyłem (do testu, a jakże) inny produkt: HDFury HDF0130 Dr. HDMI 4K - HDMI EDID Manager, który być może rozwiąże mi problem HDCP z dekoderem 4K od C+

Bardzo polecam urządzonko - zadziałało na wbudowanych "programach" i skończyły się moje problemy HDCP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sebna napisał:

Co masz na myśli jak piszesz że (gdy) działa zaje... Czy masz jakieś porównanie do innych konwersji HDRu? 

Pozdrawiam

Nie mam. Mam porownanie jak wyswietlacze dzialaja z i bez tego urzadzenia.

MadVR czy Lumagena nie kupię bo to nie moja polka cenowa. A HDfury zaczyna  isie podobac choc po ustawieniach poruszam sie „po omacku”.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Nie mam. Mam porownanie jak wyswietlacze dzialaja z i bez tego urzadzenia.

MadVR czy Lumagena nie kupię bo to nie moja polka cenowa. A HDfury zaczyna  isie podobac choc po ustawieniach poruszam sie „po omacku”.

 

Acha, spoko. To dobrze słyszeć że jesteś zadowolony z efektu. Ciekawe jak się porównuje do Panasonica statycznej konwersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

HDfury Vertex2 zostaje u mnie. 

Ogarnąłem obraz, tzn. chyba jeszcze nie wszystko, patrz poniżej.

Moja konfiguracja to OPPO203>HDMI AOC cable>Marantz AV7702MkII>HDMI AOC cable>LG OLED 77C1 i JVC RS520.

Marantz podłączony do wejścia HDMI0 w Vertex2, wyjście TX0 w Vertex2 (EDID: ILAFPJ--X10J9 )podłączone do  JVC, wyjście TX0 w Vertex2 (EDID: LG TV SSCR2 ) podłączone do OLEDa LG. Dla wejścia HDMI0 wybrano custom EDID dla SONY A1 LLDV BT2020.

Dla takiego setupu otrzymuję nastepujące rezultaty:

- dla 4K@24, 4K@30, 4K@60: HDR10 > LLDV (metadane DV przekazywane są przez HDR, LG wykrywa flagę HDR zamiast DV)

dla 1080p@24: HDR10 > LLDV: to jest najciekawszy tryb "robiący HDR" z materiałów 1080p@24 (dla innych fps ale wg. opisów w urządzeniu powinno działać ale ja nie umiem tego wymusic czy ustawić). W LG i JVC wszystko przełącza sie automatycznie, działa flaga HDR. Nie wiem "jak to działa" ale obraz jest fantastyczny. Nowa jakość materiału z blu-ray'a. Wygląda jak w HDR, ma BT2020. Można sie pomylić, że to BD-UHD. Tylko dla tej opcji warto pomysleć o tym urządzeniu.

- dla 1080i materiał wyświetlany jest normalnie tzn w BT709. 

- dla 720p nie sprawdzałem

- dla materiałów DVD PAL/NTSC materiał wyświetlany jest normalnie.

Dla powyższych trzech nie włącza się ani w proju tryb HDR tylko THX (dla SDR). W LG podobnie tylko włącza się trym kalibracji IFS (dla SDR). Tryb pokazywany na Vertex2 to np. 4K59.94 444 709. Jeśli dokonam w Marantzu upscalowania z DVD, 1080i do dowolnej wyżej ze zdjęciem przeplotu czy nawet konwersją fps to nie mogę wymusić trybu LLDV w Vertex2. Pewnie nie umiem. Zapewne trzeba pogrzebać w EDID dla SONY A1 albo pobawić sie ustawieniami w zakładce MACRO. Za cienki jestem, może jak wpadnie Koper to coś poradzi.

 

No i nie mam pojęcia jak wymusić audio na wyjściu HDMI audio (podłączałem do słuchawek SONY z wejściem HDMI 1.4) i na optycznym w Vertex2. Trybu ARC też nie odpaliłem :( .

 

Tyle na dziś.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 20:49, pmcomp napisał:

dla 1080p@24: HDR10 > LLDV: to jest najciekawszy tryb "robiący HDR" z materiałów 1080p@24 (dla innych fps ale wg. opisów w urządzeniu powinno działać ale ja nie umiem tego wymusic czy ustawić). W LG i JVC wszystko przełącza sie automatycznie, działa flaga HDR. Nie wiem "jak to działa" ale obraz jest fantastyczny. Nowa jakość materiału z blu-ray'a. Wygląda jak w HDR, ma BT2020. Można sie pomylić, że to BD-UHD. Tylko dla tej opcji warto pomysleć o tym urządzeniu.

To bardzo ciekawe, o czym piszesz. Wiadomo, że biblioteka BD jest sporo większa niż UHD, więc takie "cuda" byłyby mocno pożądane przez entuzjastów dobrego obrazu.

Jeśli dodanie "flagi" HDR do materiału BD, powoduje tak spektakularna obróbkę obrazu, to być może projektory z wbudowanym DTM osiągną jeszcze więcej? (chyba coś podobnego pisali na AVforum ?) @szewi, jak myślisz?

 

Przy okazji nasuwa mi się kolejne pytanie. Jeśli inwestować, to w jaki model? Widzę (za hdfury.com):

- 4K VERTEX2 18GBPS

- 8K VRROOM 40GBPS (bardziej przyszłościowy, tylko czy potrafi to co ten wyżej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nim zastanawiałem ale wygląda na to, że wyświetlacza 8K nie kupię powiedzmy przez nastepne 5 lat. A jak nie będzie contentu to pewnie i dłużej.

Do tego czasu wszystko od źródła do TV i tak się zestarzeje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Barnaba napisał:

 

Jeśli dodanie "flagi" HDR do materiału BD, powoduje tak spektakularna obróbkę obrazu, to być może projektory z wbudowanym DTM osiągną jeszcze więcej? (chyba coś podobnego pisali na AVforum ?) @szewi, jak myślisz?

 

 

Pamiętaj, że to urządzenie obsługuje u mnie nie tylko projektor JVC ale także OLEDa LG C1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Barnaba napisał:

Przy okazji nasuwa mi się kolejne pytanie. Jeśli inwestować, to w jaki model? Widzę (za hdfury.com):

- 4K VERTEX2 18GBPS

- 8K VRROOM 40GBPS (bardziej przyszłościowy, tylko czy potrafi to co ten wyżej?)

Jeszcze jest 3 opcja:

- 4K Diva 18Gbps

Tu chyba dodano sterowanie "inteligentnym" podświetleniem LED i test InputLag (kabelek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje ustawienia dla Vertex2:

9vRMLQ.jpg


QaYryT.jpg


NEAG6q.jpg


h6aXUC.jpg


9m5DrN.jpg


lHQK7O.jpg


shR5o7.jpg


6DgDQg.jpg

 

 

Musze jeszcze pobawić tym dźwiękiem.

 

Pozdro

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pmcomp napisał:

Oto moje ustawienia dla Vertex2:

Musze jeszcze pobawić tym dźwiękiem.

Dość przerażające ;) Gmerałeś sam w tych parametrach, czy ich wartości wynikają z predefiniowanych zbiorów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, skopiowałem krok po kroku z opisu z linkowanego tu forum. Wbrew pozorom nieduzo jest do zmiany od standardu.

I napisałem co i jak działa.

A potem ostrożnie bawiłem niektóre parametry patrząc jaki i na co to ma wpływ.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Barnaba napisał:

To bardzo ciekawe, o czym piszesz. Wiadomo, że biblioteka BD jest sporo większa niż UHD, więc takie "cuda" byłyby mocno pożądane przez entuzjastów dobrego obrazu.

Jeśli dodanie "flagi" HDR do materiału BD, powoduje tak spektakularna obróbkę obrazu, to być może projektory z wbudowanym DTM osiągną jeszcze więcej? (chyba coś podobnego pisali na AVforum ?) @szewi, jak myślisz?

 

Przy okazji nasuwa mi się kolejne pytanie. Jeśli inwestować, to w jaki model? Widzę (za hdfury.com):

- 4K VERTEX2 18GBPS

- 8K VRROOM 40GBPS (bardziej przyszłościowy, tylko czy potrafi to co ten wyżej?)

Na pewno LLDV przez Vertex to fajna sprawa szczególnie jak nie ma DTM. Ciekawostka z ta poprawa 1080 :)Przez chwile tez zastanawiałem się czy nie brać na testy. Miałbym  wtedy full przegląd: HDR przez Panasa, LLDV przez Vertex i DTM wbudowane ewentualnie potem procesor obrazu, ale stwierdziłem że nie będę łapać za dużo srok za ogon. Z tych opinii osób które czytałem i były zaangażowane w to rozwiazanie można wywnioskować ze LLDV raczej nie jest konkurencja jak już się ma mapowanie w projektorze. Nie mialem czasu przestudiować wszystkich wątków w tym temacie, szczególnie z perspektywy osób mających już mapowanie w projektorze, ale chętnie poczytam jeśli jednak warto w ten temat wejść mimo wbudowanego DTM - bo jednak wydawanie sporej $ na procesor obrazu - warto zbadać alternatywy. Myślę ze mapowanie tonów w projektorach tez jakoś się pewnie będzie rozwijać. Kierunek jakie sobie postawiłem to jednak procesor obrazu albo MadVR Envy albo Lumagen ewentualnie wykorzystam PC w salce i postawie na nim madVR ale musialabym zrobić upgrade grafiki do jakiejś nowszej z RTX. Chyba jednak wole rozwiazanie plug'n'play  już ze wszystkim które podpinasz i masz spokoj (aka MadVR Envy lub Lumagen). Pojawiają się znaki zapytania co dalej na przyszłość :) Wymiana projektora dalej po RS3000 czy jest sens (chociaż never say never...)? Ostatnio coraz częściej zbieram szczękę z podłogi jak wyglada obraz na RS3000 mimo ze ciężko żeby mi coś zaimponowało, to tutaj się to czasem zdarza i w sumie czasem zastanawiam czy trzeba jeszcze coś dalej poprawiać.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szewi napisał:

Na pewno LLDV przez Vertex to fajna sprawa szczególnie jak nie ma DTM. Ciekawostka z ta poprawa 1080 :)Przez chwile tez zastanawiałem się czy nie brać na testy. Miałbym  wtedy full przegląd: HDR przez Panasa, LLDV przez Vertex i DTM wbudowane ewentualnie potem procesor obrazu, ale stwierdziłem że nie będę łapać za dużo srok za ogon. Z tych opinii osób które czytałem i były zaangażowane w to rozwiazanie można wywnioskować ze LLDV raczej nie jest konkurencja jak już się ma mapowanie w projektorze. Nie mialem czasu przestudiować wszystkich wątków w tym temacie, szczególnie z perspektywy osób mających już mapowanie w projektorze, ale chętnie poczytam jeśli jednak warto w ten temat wejść mimo wbudowanego DTM - bo jednak wydawanie sporej $ na procesor obrazu - warto zbadać alternatywy. Myślę ze mapowanie tonów w projektorach tez jakoś się pewnie będzie rozwijać. Kierunek jakie sobie postawiłem to jednak procesor obrazu albo MadVR Envy albo Lumagen ewentualnie wykorzystam PC w salece i postawie na nim madVR ale musialabym zrobić upgrade grafiki do jakiejś nowszej z RTX. Chyba jednak wole rozwiazanie pług'n'play  już ze wszystkim która podpinasz i masz spokoj (aka MadVR Envy lub Lumagen). Pojawiają się znaki zapytania co dalej :) Wymiana projektora dalej po RS3000 chyba nie ma sensu (chociaż never say never...). Ostatnio coraz częściej zbieram szczękę z podłogi jak wyglada obraz na RS3000 mimo ze ciężko żeby mi coś zaimponowało, to tutaj się to czasem zdarza i w sumie czasem zastanawiam czy trzeba jeszcze coś dalej poprawiać.

DTM prędzej czy później będzie funkcją dostępną w wielu urządzeniach jako dodatek. Nawet jeżeli nie, to pojawią się tańsze dedykowane alternatywy niż Lumagen i MadVR Envy. Ostatecznie sam algorytm i idea są proste jak budowa cepa tyle, że rynek jest stosunkowo mały (bo główni zainteresowani to posiadacze PJ) więc zainteresowanie produkowaniem takiego sprzętu jest odpowiedni małe niestety.

Mnie np interesuje tylko i wyłącznie DTM w dedykowanych procesorach. Cała reszta funkcji mi zwiewa i powiewa. Wysoka cena tych urządzeń częściowo ma być usprawiedliwiania tymi dodatkowymi funkcjami... płacenie drugie tyle co za PJ (albo wielokrotność jego wartości) za samo DTM jest lekkim szaleństwem. Na pewno fajnym szaleństwem ale jednak szaleństwem :) (biorąc pod uwagę, że za 2-4 lata DTM powinien być powszechną funkcją).

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sebna napisał:

DTM prędzej czy później będzie funkcją dostępną w wielu urządzeniach jako dodatek. Nawet jeżeli nie, to pojawią się tańsze dedykowane alternatywy niż Lumagen i MadVR Envy. Ostatecznie sam algorytm i idea są proste jak budowa cepa tyle, że rynek jest stosunkowo mały (bo główni zainteresowani to posiadacze PJ) więc zainteresowanie produkowaniem takie sprzętu jest odpowiedni małe niestety.

oby tak było :) przypominają mi się czasy jak mialem optome FHD z darbee ;))

W innym temacie wreszcie wziąłem się za zrobienie maskowania ekranu 16:9 z wykorzystnaniem weluru do cinema scope - jak kogoś to interesuje podzielę się jak to zrobię (oczywiście jeśli będzie czym i nie okaże się to spektakularną klapą...

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...