Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Konrado_ napisał:

Nie potrzeba Nawet Kopera - można ogarnąć samemu jak się ma wiedzę, sprzęt i soft :)O

Grubo.

Znafca :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że te kable na Amazonie mocno podrożały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak Amazon wraca jak bumerang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie to mam problem z kablem hdmi - supra 12m... No signal
HDMI optyczny potrzebujesz.
Otóż, to.
Widzę, że te kable na Amazonie mocno podrożały.
Ja wiem....
Płaciłem chyba £50, dokładnie, za ten z linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

Grubo.

Znafca :) . 

Chyba Piszesz o sobie w mało elegancki sposób gdyż nie znasz specyfikacji projektora którego używasz.  Widzę tez ze nawet pojęcia nie masz jak wyglada kalibracja inna niż ta która polecasz. 
Odnośnie innego twojego postu. Wyczytałeś informacje z internetu widzę ale wyciągnąłeś niewłaściwe wnioski. Jak nie wiesz jak to funkcjonuje to nie pisz wprowadzając innych w błąd. 
 EOT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:

HDMI optyczny potrzebujesz.Otóż, to.Ja wiem....
Płaciłem chyba £50, dokładnie, za ten z linku.

Rozumiem, że potrzebuje kabel HDMI optyczny by uzyskać projekcje w 4K 60hz. A jak to wygląda gdy planuje korzystać też z chromcasta? Myślałem o tym bo wtedy mogę obsługiwać sprzęt bezprzewodowo np z telefonu. Czy wtedy też potrzenuję taki kabel by uzyskać taką jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak A propos, rozmawiałem w pażdzierniku z P. Arturem i mówił ża mają ostatnie sztuki RS540. Więcej nie będzie bo producent już nie ma w centralnych magazynach.

Oni są jak jest napisane na ich stronie: "Wyłączny dystrybutor projektorów JVC Professional w Polsce. (czyli seria RS)"

 

Wchodząc na ich witrynę: 

https://www.facebook.com/JVCProfessionalPolska/?fref=ts

Jest napisane że 16 grudnia poszła ostatnia sztuka RS 540 w PL. Kto nie kupił ten gapa :)

Jest też  unboxing RS2100. I  HDTVPolska chyba dostanie od nich ten proj na testy :)

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Konrado_ napisał:

Widzę tez ze nawet pojęcia nie masz jak wyglada kalibracja inna niż ta która polecasz. 

 

A mi się zawsze wydawało, że jest jedna kalibracja. 

Jaka jest ta twoja ... inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A NO jest inna. Za pomocą softu gdzie po kalibracji wszystkie „suwaki” w projektorze cały czas są w pozycji zero. Robisz kalibrację odpowiednim softem komputerem i czujnikami i skalibrowane pliki wgrywane są do projektora. W ten sposób masz skalibrowane wszystkie standardowe i niestandardowe tryby obrazu projektora niejako jak „fabryczny” firmware projektora. Kalibracja jest robiona fabrycznym softem JVC. Kalibratorzy często kalibrują poprzez zmiany „suwakami” bez wgrywania plików do projektora lub tworzą skalibrowane tryby pod trybem „user”. Także o takiej różnicy pisałem. 

Edytowane przez Konrado_
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że potrzebuje kabel HDMI optyczny by uzyskać projekcje w 4K 60hz. A jak to wygląda gdy planuje korzystać też z chromcasta? Myślałem o tym bo wtedy mogę obsługiwać sprzęt bezprzewodowo np z telefonu. Czy wtedy też potrzenuję taki kabel by uzyskać taką jakość?
Jak masz powyżej 5-6m do projektora, to na miedzianym może nie pójść.
Chyba że takiego Chromecasta, wepniesz bezpośrednio w projektor. Ale co z dźwiękiem wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Konrado_ napisał:

A NO jest inna. Za pomocą softu gdzie po kalibracji wszystkie „suwaki” w projektorze cały czas są w pozycji zero. Robisz kalibrację odpowiednim softem komputerem i czujnikami i skalibrowane pliki wgrywane są do projektora. W ten sposób masz skalibrowane wszystkie standardowe i niestandardowe tryby obrazu projektora niejako jak „fabryczny” firmware projektora. Kalibracja jest robiona fabrycznym softem JVC. Kalibratorzy często kalibrują poprzez zmiany „suwakami” bez wgrywania plików do projektora lub tworzą skalibrowane tryby pod trybem „user”. Także o takiej różnicy pisałem. 

Tiaaaa ... a SONY, EPSON, Barco ...

A ta kalibracja robiona "suwakami" to na jakimś innym sofcie niż ten od JVC? Na innym firmware? Tak więc różnica ... żadna.

Ktoś ci bajek marketingowych naopowiadał, a ty łykasz jak pelikan. Gorzej że jeszcze na forach bajki opowiadasz.

Walnij sobie sok ze świątecznego śledzia, to będzie lepsza kalibracja niż śledziem z talerza za pomocą zębów.

Puenta: moim zdaniem śledź jest śledziem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego NAJ z okazji świąt Bożego Narodzenia! I niech lampy w naszych dżejwisach będą wieczne ;)
 

IMG_20211224_233857.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świątecznego nastroju,
miłosnego podboju.
Sexu w łóżeczku,
pieniędzy w woreczku.
Finlandii na stole,
porsche w stodole.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Konrado_ napisał:

A NO jest inna. Za pomocą softu gdzie po kalibracji wszystkie „suwaki” w projektorze cały czas są w pozycji zero. Robisz kalibrację odpowiednim softem komputerem i czujnikami i skalibrowane pliki wgrywane są do projektora. W ten sposób masz skalibrowane wszystkie standardowe i niestandardowe tryby obrazu projektora niejako jak „fabryczny” firmware projektora. Kalibracja jest robiona fabrycznym softem JVC. Kalibratorzy często kalibrują poprzez zmiany „suwakami” bez wgrywania plików do projektora lub tworzą skalibrowane tryby pod trybem „user”. Także o takiej różnicy pisałem. 

To jest metoda dająca identyczny efekt. A czy robisz ją modyfikując firmware czy suwakami? ... na jedno wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

To jest metoda dająca identyczny efekt. A czy robisz ją modyfikując firmware czy suwakami? ... na jedno wychodzi.

Inna metoda i robię ja. Efekt musi być ten sam co oczywiste.  Przynajmniej czegoś się dowiedziałeś. 

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2021 o 12:33, pmcomp napisał:

RS520:

Dynamiczna przysłona w HDR działa.

Jest tryb low latency.

 

Dzięki! Właściciel z US napisał to samo co Ty. Puki co jeszcze czekam na sprzęt więc sam nie mogę sprawdzić. Czy dynamiczna przesłona w HDR działa bez dodatkowego oprogramowania typu HDFury? 

W dniu 24.12.2021 o 17:42, raf7705 napisał:

Jak masz powyżej 5-6m do projektora, to na miedzianym może nie pójść.
Chyba że takiego Chromecasta, wepniesz bezpośrednio w projektor. Ale co z dźwiękiem wtedy?

Dźwięk też można podłączyć bezprzewodowo do chromcasta. Może to jest jakieś rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Konrado_ napisał:

Inna metoda i robię ja. Efekt musi być ten sam co oczywiste.  Przynajmniej czegoś się dowiedziałeś. 

Powinien być ten sam ale ... nie będzie. Dlaczego? Wyboldowałem.

Bo jak robisz tak samo jak tu piszesz to będzie g nie kalibracja :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pmcomp napisał:

Powinien być ten sam ale ... nie będzie. Dlaczego? Wyboldowałem.

Bo jak robisz tak samo jak tu piszesz to będzie g nie kalibracja :) .

Twoja wiedza jest na tym samym poziomie co twoja kultura osobista i wszystko wiadomo. Pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza jest tutaj prezentowana od 15-u lat, poczytaj, może się czegoś nauczysz.

Twoja jest taka jak twoje wpisy. Osąd pozostawiam czytelnikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2021 o 16:16, Konrado_ napisał:

Inna metoda i robię ja. Efekt musi być ten sam co oczywiste.  

Proponuję trochę ... pokory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Moja wiedza jest tutaj prezentowana od 15-u lat, poczytaj, może się czegoś nauczysz.

Twoja jest taka jak twoje wpisy. Osąd pozostawiam czytelnikom.

 

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Proponuję trochę ... pokory.

Człowieku weź przestań mnie komentować. Mam dłuższe i szerokie doświadczenie w świecie projektorów od ciebie. Nie na forum ale w praktyce. Nie wiesz z kim rozmawiasz. Potrafisz tylko szydzić. I wtedy właśnie widzę ze jest dużo rzeczy o których nie masz pojęcia lub np. Ku mojemu zdziwieniu nie wiesz. Może powinieneś wyjść trochę ze swojego grajdołka i nabyć trochę wiedzy praktycznej. Proszę już weź się odczep i po prostu przestań zatruwać to forum komentarzami nic nie wnoszącymi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...