Skocz do zawartości
Gmeru

Sony Soundbar HT-ZF9 | TEST | Listwa głośnikowa z Dolby Atmos i DTS:X

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś obecnie lepszego na rynku od tytułowego soundbara? z tak dużą obsługą wszelkich formatów audio/video i funkcjonalnością w cenie 1800zł?

Może być delikatnie droższy

Ja mam Yamaha BAR 400 i jestem zadowolony, sprawdź parametry. Niekoniecznie lepszy od Sony, ale chyba też nie gorszy.

 

Wysłane przez Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- błąd inny model sprawdziłem.--

zaraz się mu przyjże.

Dla mnie odpada nie dekoduje truehd, atmos , dd+, tylko ARC, tylko jeden port HDMI, pewnie też brak obsługi DV.

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, podłączę się do pytań, planuję zakup tej belki bo moje stare kino panasonica po 15 latach zaczyna wariować. Przejrzałem mnóstwo opinii i recenzji w necie i najbliżej mi do tego zestawu sony jednak najbardziej nurtuje mnie jakość basu z tego suba? Odsłuchanie w sklepie niewiele mi dało bo akurat w media expert na wielkiej sali i po optyku to raczej nie odda pokojowych warunków pomieszczenia jakieś 20m2... Czy ktoś z szanownych użytkowników może szczerze opisać czy gra to w miarę dobrze? Dodam też że po analizie recenzji na rtings.com rozważam również samsunga q800t... niemniej jednak, iż posiadam sony xf9005 to ponownie... bliżej mi do belki od sony... z góry dzięki za pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś ten model podpięty pod xf90 TV? Będzie to kompatybilne? W jaki sposób podłączyć TV z tym soudbarem najlepiej? Mam jeszcze ps4 pro i dekoder zgemma 4k 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy soundbar z HDMI ARC będzie kompatybilny. Najlepiej puścić dekoder do soundbara, a soundbar podłączyć do TV (wejście HDMI nr 3). Jeśli soundbar ma dwa wejścia HDMI IN, konsolę też możesz puścić przez niego, jeśli nie, to bezpośrednio do TV (port nr 2) - nie ma różnicy.

 

Wysłane przez Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Buhaj47 napisał:

Każdy soundbar z HDMI ARC będzie kompatybilny. Najlepiej puścić dekoder do soundbara, a soundbar podłączyć do TV (wejście HDMI nr 3). Jeśli soundbar ma dwa wejścia HDMI IN, konsolę też możesz puścić przez niego, jeśli nie, to bezpośrednio do TV (port nr 2) - nie ma różnicy.

 

Wysłane przez Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Przy takim połączeniu będzie normalnie dźwięk z dekodera i ps4 oraz tv szedł przez soundbar? Można kupić sam soundbar czy lepiej dokupić te tylne satelitki sony bo one dość drogo wychodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie. Tylne głośniki na pewno poprawiłyby dźwięk, ale nie jest to coś niezbędnego. Zawsze można dokupić za jakiś czas.

Wysłane przez Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2021 o 23:51, jarzab1922 napisał:

Ma ktoś ten soundbar ogólnie i w połączeniu z sony xf90? 

Mam, od niedawna i testuję właśnie w połączeniu z xf9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2021 o 13:25, kalmar napisał:

Mam, od niedawna i testuję właśnie w połączeniu z xf9005

I jak oceniasz? Masz te satelitki też czy sam soundbar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam, od niedawna i testuję właśnie w połączeniu z xf9005
Z ciekawości, masz coś podłączone do TV przez soundbar, np. konsolę? Zastanawia mnie, czy pasek informacyjny pojawia się regularnie na tym wejściu.

Wysłane przez Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Buhaj47 napisał:

Z ciekawości, masz coś podłączone do TV przez soundbar, np. konsolę? Zastanawia mnie, czy pasek informacyjny pojawia się regularnie na tym wejściu.

Wysłane przez Tapatalka
 

Do soundbara mam puszczony dekoder multimedia, na chwilę podłączałem też xboxa żeby sprawdzić atmosa (normalnie u syna w pokoju podpięty)... jeśli przez pasek rozumiesz info o złączu hdmi to pojawia się tylko przy podłączeniu/włączeniu zestawu... a jeśli chodzi ci o informacje z przycisku display to oczywiście wyświetla wszystko ok - jak sygnał jest z dekodera czy xboxa to pokazuje na ekranie tv, jak leci z tv po arc to pokazuje na wyświetlaczu belki.

W dniu 19.02.2021 o 01:30, jarzab1922 napisał:

I jak oceniasz? Masz te satelitki też czy sam soundbar?

pierwszego dnia byłem zawiedziony ale jak podmieniłem kable hdmi następnego dnia to już inna bajka. Wcześniej miałem podpięte stare kino panasonica, soczysty bas, trochę przestrzeni z 5 głośników, szersza scena ... z kolei w zf9 pomimo że nie mam jeszcze satelitek (planuję kupić niedługo) to mam wrażenie, że dźwięk jest bardziej precyzyjny, sub potrafi pięknię zagrać i w filmach robi niezłą robotę także jak kupować ten soundbar to zdecydowanie bardziej do filmów niż do muzyki. Na ten moment wyłączyłem drc i używam ustawienia music ...(ewentualnie standard lub auto sound). Potrzebuję trochę czasu żeby posłuchać więcej z dolby virtalizer. Tu mam jeszcze pytanie do posiadaczy satelitek - jak one grają przy słuchaniu muzyki (z youtube czy spotify) -  po równo albo można to wymusić głośnością z pilota? I jeszcze może ktoś podpowie czy jest duży problem z kablami jak się go powiesi na ścianie - bardzo ciasno?

Edytowane przez kalmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2021 o 12:01, Buhaj47 napisał:

Z ciekawości, masz coś podłączone do TV przez soundbar, np. konsolę? Zastanawia mnie, czy pasek informacyjny pojawia się regularnie na tym wejściu.

Wysłane przez Tapatalka
 

Mam połączone z XH90.

Do soundabara podłączone PS4PRO i Blu-Ray UBP-X800 , a PS5 bezpośrednio do TV.

Na pasku wyświetla się PS4 😉

PS4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli mój xf90 nie obsługuje Dolby Atmos chyba, że ma a nie wiem to czy soundbar z Atmos będzie na tym tv dawał efekt atmos?

W dniu 22.02.2021 o 08:01, kalmar napisał:

Do soundbara mam puszczony dekoder multimedia, na chwilę podłączałem też xboxa żeby sprawdzić atmosa (normalnie u syna w pokoju podpięty)... jeśli przez pasek rozumiesz info o złączu hdmi to pojawia się tylko przy podłączeniu/włączeniu zestawu... a jeśli chodzi ci o informacje z przycisku display to oczywiście wyświetla wszystko ok - jak sygnał jest z dekodera czy xboxa to pokazuje na ekranie tv, jak leci z tv po arc to pokazuje na wyświetlaczu belki.

pierwszego dnia byłem zawiedziony ale jak podmieniłem kable hdmi następnego dnia to już inna bajka. Wcześniej miałem podpięte stare kino panasonica, soczysty bas, trochę przestrzeni z 5 głośników, szersza scena ... z kolei w zf9 pomimo że nie mam jeszcze satelitek (planuję kupić niedługo) to mam wrażenie, że dźwięk jest bardziej precyzyjny, sub potrafi pięknię zagrać i w filmach robi niezłą robotę także jak kupować ten soundbar to zdecydowanie bardziej do filmów niż do muzyki. Na ten moment wyłączyłem drc i używam ustawienia music ...(ewentualnie standard lub auto sound). Potrzebuję trochę czasu żeby posłuchać więcej z dolby virtalizer. Tu mam jeszcze pytanie do posiadaczy satelitek - jak one grają przy słuchaniu muzyki (z youtube czy spotify) -  po równo albo można to wymusić głośnością z pilota? I jeszcze może ktoś podpowie czy jest duży problem z kablami jak się go powiesi na ścianie - bardzo ciasno?

Jeśli TV nie obsługuje Atmos a belka ma Atmos to czy ten Atmos działa np z netflixa włączonego przez tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z telewizora, nie.
Ale jak byś kupił np Apple TV 4k i z niego puścił Netflix, to wtedy będzie dolby atmos.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, raf7705 napisał:

Z telewizora, nie.
Ale jak byś kupił np Apple TV 4k i z niego puścił Netflix, to wtedy będzie dolby atmos.

Nie rozumiem.  Znaczy jak odpale netflix z android tv to nie będzie atmos? Czyli nie ma sensu kupować belki z atmos skoro tv xf90 nie obsługuje atmos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K... jaki Atmos z belki ? Bo logo ? Bo głośniki ma w górnej części belki ? 

Jakieś pi... substytuty !!! 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Tofikmax napisał:

K... jaki Atmos z belki ? Bo logo ? Bo głośniki ma w górnej części belki ? 

Jakieś pi... substytuty !!! 

Namiastka atmos może. Ale nie o to pytałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tv nie jest w stanie wypuścić atmosa to belka nie dostanie atmosa to logiczne.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, D4r3KS napisał:

Skoro tv nie jest w stanie wypuścić atmosa to belka nie dostanie atmosa to logiczne.

W jaki sposób to zrobić by ten atmos dostało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z TV? kupić nowy jeśli twój nie ma opcji atmos w np netflix. Albo podłączyć do "belki" odtwarzacz multimedialny który obsługuje atmosa.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, D4r3KS napisał:

Z TV? kupić nowy jeśli twój nie ma opcji atmos w np netflix. Albo podłączyć do "belki" odtwarzacz multimedialny który obsługuje atmosa.

Jak podepnę ps5 do soundbara np? Czy jaki odtwarzacz multimedialny? Tv na razie na pewno nie zmienię. 

Edytowane przez jarzab1922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, prodarek napisał:

W PS5 netflix jest bez atmosa tylko z płyty BD/UHD będzie atmos.

To co innego miałeś na myśli? Faktycznie z tym ps5 nie doczytałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ci napisałem.

Użyć zewnętrznego odtwarzacza, który obsługuje taki atmos.

 

Np. Apple TV, Xbox one X, Xbox series X.

 

Na stronie Netflix znajdziesz kompatybilne odtwarzacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...