Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony VPL-VW570ES | TEST | natywny projektor 4K@60Hz Ultra HD z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Sony VPL-VW570ES | TEST | natywny projektor 4K@60Hz Ultra HD z HDR

Firmę Sony zna chyba każdy. Entuzjastom wysokiej jakości obrazu z projektorów jest ona jednak szczególnie bliska. Producent ten posiada w swej ofercie kilka linii urządzeń, posiadających autorski przetwornik obrazu - SXRD. Technologia ta jest bardzo zaawansowana i generuje obraz o kontraście niedoścignionym dla np. projektów DLP, czy LCD. W związku z tym wszystkie modele 4K celują w wysoki segment rynku, a ich ceny rozpoczynają się od 20 tys. zł. Czy są to produkty idealne? Przekonajmy się!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
110\" do hdr max ekran ....trochę Maciej mnie zmartwiles. Ja mam 130\" I na dodatek szary ekran 0.8 gain i mam rozumieć że projektor za 35tys będzie za słaby aby oddać w pełni zalety hdr na takim ekranie..? Ba nawet jak by mi przyszło zmienić na biały o wysokim gain powyżej 1.0 to i tak będzie on za słaby...? A co jeśli by go porównać do jvc 570 gdzie jest podobna moc lampy, myślisz że by na obecnym moim ekranie wypadl lepiej odnośnie wyświetlania treści hdr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za połowę ceny ( a nawet mniej , bo 14500 pln )Sony masz Jvc 7900 . Myślę , że to jest bardzo dobra oferta. 

Edytowane przez Tofikmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , RS 540 ma złoty pierścień i niby selekcjonowane podzespoły.  Warte dopłaty grubych  $ ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bipo napisał:

110\" do hdr max ekran ....trochę Maciej mnie zmartwiles. Ja mam 130\" I na dodatek szary ekran 0.8 gain i mam rozumieć że projektor za 35tys będzie za słaby aby oddać w pełni zalety hdr na takim ekranie..? Ba nawet jak by mi przyszło zmienić na biały o wysokim gain powyżej 1.0 to i tak będzie on za słaby...? A co jeśli by go porównać do jvc 570 gdzie jest podobna moc lampy, myślisz że by na obecnym moim ekranie wypadl lepiej odnośnie wyświetlania treści hdr?

Przy 130" dla dobrego efektu HDR przydałby się ekran z tkaniną o gain 1.2. JVC RS540 jest teraz dostępny za 22 900zł bez rabatów. To bardzo dobra cena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bipo tylko jak masz gain 1.2 to poczytaj o kątach w recenzji magicscreena, jak kąty odbicia się zgadzają to jest ekstra jak nie to masz wtedy niższy gain. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie mam zamiaru zmieniać ekranu za którego dałem  ok.7tys z którego przez 7 lat jestem bardzo zadowolony na projektorze full hd... ?

Jedynie bym podmienił proja jak bym zobaczył ten efekt WOW u siebie na tym ekranie. Ciekaw jestem jak by te nowe projektory tj.Sony270/JVCn5 czy nawet starsza 540 wypadła w porównaniu do mojej 55 od sonego... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bipo każdy z nich powinien wypasc lepiej od HW55... Troche wyzsza rozdzielczosc co sie przeklada na ostrosc + szeroki gamut i hdr robia konkretna robote. 

Kontrasty natywne beda lepsze na kazdym z ww. 270 i N5 z natywnym przetwornikiem beda bardziej ostre troche lepiej w kontrascie, za to 540 najwieksza roznica w kontrascie.

Najlepiej jednak zobaczyc na wlasne oczy w tych samych warunkach, porownać ze swoim setupem i wyrobić sobie samemu zdanie bo "nie wszystko złoto co sie swieci" ;) 

jesli bedziesz parował JVC z ekranem ALR zwróć uwagę czy nie nasilą się spadki jasnosci na rogach ekranu.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bipo ma taki ekran (nie wiem czy ma "ciemnie" ;) wiec jakby wymienial proja to musi to sprawdzić, pisal ze ekranu nie chce wymieniac ;) 

@Tofikmax Ja nie lubie hotspotow, u siebie mam bialy referencyjny white w pokoju kinowym. Testowalem w swoim setupie ALR i bylo slabo ze wzgledu na to co napisałeś...

Bialy wypadl lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to cos pomylilem ze ma ALR...

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam kaubera 130" 0.8 gain z napinaczami rozwijanego bo za nim jest TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...