Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Niedługo wchodzi do sprzedaży Samsung Q900R 8K QLED

Rekomendowane odpowiedzi

Bez HDMI 2.1 na pokładzie ten telewizor w ciagu kilku miesięcy stanie sie technologicznym złomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też okazać się najlepszym LCD Ultra HD na rynku na wiele lat a w bonusie dostaniemy 8K ;D I to w niezłej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze. Samsung sprzeda matkę, żeby udowodnić swoje racje w walce przeciwko OLEDowi. Ale jest na przegranej pozycji. Nie wiem czy sam upscaling do 8K wart jest ładowania takiej kasy w coś co za chwileczke, już na wiosnę przyszlego roku bedzie przestarzałe. HDMI 2.1 otworzy nowe mozliwosci przed wejsciem materialu do wyswietlacza. 48Gbps dake ogromen mozliwosci. Ten standard moze nam posluzyc dlugo. Ale Samsung musi zrobic ten falstart uciekajac do przodu, nie mając OLEDa w ofercie. 

Nwet jak nie sprzedadzą ani jednej sztuki to bedą trąbić, że mają w ofercie.

A w Polsce? Rynek telewizorów został calkowicie rozregulowany. Takiej kichy sprzedazowej nie bylo daaawno. Moim zdaniem rynek i klienci oczekują STABILIZACJI, a nie co chwile wrzutek z noinkami i nowościami. Po co nam dzisiaj 8K? Komu to potrzebne? Klientom? Nadawcom treści? Operatorom? Dystrybucji? NIE. Jedynie producentom uciekajacym do przodu.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wszedł do sprzedaży zf9 sony dają sundbara z głośnikami za 4tys w cenie tv ,ale poczekam na test zf9 wasz i Qled 8k myślę że Qled będzie dużo lepszy tylko pytanie kiedy w Polsce będzie dostepny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam z ciekawoscia na test tego nowego Qled 8K..bo mysle tak za 2-3 lata zakupic taki model, choc zdaje sobie sprawe, ze do tego czasu technologia sie rozwinie i umocni w tym 8K wiec na spokojnie, poki co od 3 lat cieszy moje oczy 78 JS9500..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę kupić tv jeszcze w tym roku na początku myślałem o zd9, później zf9, qled q9fn  a teraz qled 8k

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze kupuj ten ostatni, najwyzszy model, aby byl przynajmniej na kilka lat, bo wiadomo ze nie wymienia sie tv z najwyzszej poki co roku.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k bez hdmi 2.1 to tak jak kupno pierwszych tv 4k ze zlaczem hdmi 1.4. 

Samsung wzialby sie za masowa produkcje microleda lub oleda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomylił Wam się temat, który jest nie o Sony tylko o Samsungu. Co do reszty to bez komentarza. Nikt nic nie musi. Tylko może. Jak ktoś ma jakiś wewnętrzny problem to zapraszam na priv - forum na pewno nie jest od tego typu postów.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tym telewizorem:

 

Edytowane przez Porter11
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 cali można kupić na allegro za 25k PLN, czekam na recenzje i zamiast rozczarowującego ZF9 i Q9FN, chyba się skuszę na ten TV  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam jeśli 75 cali będzie za 25 tyś to lepiej to wziąść niż zf9 i qleda q 9 który już tanieje 75 cali za 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co będziecie Panowie oglądać na tym TV ? Mając świadomość że żaden materiał nie będzie wyświetlany 'naturalnie jako "prawdziwy obraz" tylko wszystko będzie upscalowane do 8K dla mnie to raczej nieporozumienie. Może w przyszłym roku wypuszczą 16K gdzie obraz będzie się składał w większości ze sztucznych pikseli ? Ale jest też plus pojawienia się tego TV. Za chwilę jak sądzę mocno polecą w dół ceny Q9fn na co z niecierpliwością czekam. ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego akurat można się zapoznać z tym tv i jego skalowaniem. Zarówno na płytach UHD, Netflix czy grach obraz wypada bardo dobrze i nawet z bliskiej odległości nie widać problemów z faktem nie wyświetlania "natywnego" materiału. Ale to trzeba zobaczyć na własne oczy a nie teoretyzować w internecie. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, qazar napisał:

Ale to trzeba zobaczyć na własne oczy a nie teoretyzować w internecie. 

Widziałeś ? Pytam z czystej ciekawości, nie złośliwie. Mają go już w salonach ? Chętnie sam zobaczę. Chociaż jak wynika z pierwszych informacji w necie na zagranicznych portalach nie do końca jest tak różowo i nie pozbyli się wszystkich przypadłości q9. 

19 minut temu, qazar napisał:

Zarówno na płytach UHD, Netflix czy grach obraz wypada bardo dobrze i nawet z bliskiej odległości nie widać problemów z faktem nie wyświetlania "natywnego" materiału

W żadnym salonie Samsunga w jakim byłem nie mają odtwarzaczy UHD (trzeba przyjść ze swoim ?) a tym bardziej konsol do gier. Jak chcesz żeby puścili Ci coś z Netflixa to trzeba się zalogować na swoje konto. Stąd moje pytanie, czy widziałeś to na własne oczy czy gdzieś czytałeś. Podkreślam, pytam z ciekawości a nie żeby się wykłócać. Sam planuje zakup TV w listopadzie.

1 godzinę temu, qazar napisał:

na własne oczy

 a więc jednak "teoretyzowanie w internecie" ........?

Edytowane przez Porter11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Porter11 napisał:

I co będziecie Panowie oglądać na tym TV ?

Pewnie podobnie jak w przypadku pierwszych TV UHD (4K) to nic (oprócz materiałów demonstracyjnych i pierwszych jaskółek na Youtube).

To się na pewno zmieni, ale nie tak jak było z 4K. Sądzę, że filmów kinowych na 8K nie będzie bo w tak zwanym "sweet spot" na sali kinowej oko ludzkie i tak nie zobaczy różnicy w stosunku do 4K z wyjątkiem pierwszych 2-3 rzędów tuż pod samym ekranem. Co innego produkcje w stylu kina IMAX, programy przyrodnicze, transmisje sportowe, programy rozrywkowe, programy na żywo. W przypadku takich produkcji jednak przewiduję, że będzie szerszy kąt widzenia (szersze obiektywy i do nich osobne kamery) aby widz poczuł, że jest wewnątrz scenerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Porter11 napisał:

Widziałeś ? Pytam z czystej ciekawości, nie złośliwie. Mają go już w salonach ? Chętnie sam zobaczę. Chociaż jak wynika z pierwszych informacji w necie na zagranicznych portalach nie do końca jest tak różowo i nie pozbyli się wszystkich przypadłości q9. 

W żadnym salonie Samsunga w jakim byłem nie mają odtwarzaczy UHD (trzeba przyjść ze swoim ?) a tym bardziej konsol do gier. Jak chcesz żeby puścili Ci coś z Netflixa to trzeba się zalogować na swoje konto. Stąd moje pytanie, czy widziałeś to na własne oczy czy gdzieś czytałeś. Podkreślam, pytam z ciekawości a nie żeby się wykłócać. Sam planuje zakup TV w listopadzie.

 a więc jednak "teoretyzowanie w internecie" ........?

Tak, można sprawdzić w Galmoku i można podłączyć jeśli "wykaże się zainteresowanie" dowolne media i zobaczyć go na żywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz tv za 25tys to pewnie 10 lat będziesz go miał więc filmy w 8k będą już na pewno dostępne więc jest to inwestycja w przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Polane napisał:

filmy w 8k będą już na pewno dostępne

Szczerze, nie byłbym o tym tak przekonany. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu TV a tym bardziej abyście go kupili, to Wasza sprawa a co ważniejsze Wasze pieniądze ? ale wątpię aby 8K przyjęło się w tzw. kinomatografii. Zobacz ile lat istnieje format 4K a ile masz dostępnych filmów ? Szczególnie w naszym super mocarstwie. A wracając do TV to chyba wole zainwestować w dobry TV 4K i oglądać filmy w natywnym 4K niż upscalowane bo nie chce mi się wierzyć ze skalowany obraz będzie równie dobry co „prawdziwy”. Ale być może się mylę. Muszę zobaczyć „live” jak to wygląda. Obawiałbym się również jak będzie wyglądała „nasza” TV skalowana do 8K. 

A co do inwestycji ..... 10 lat ? Przypuszczam że nie jesteśmy w stanie sobie nawet wyobrazić jakie telewizory będą za 10 lat ??? więc inwestowanie takiej kasy w pierwszy TV z 8K, czy to napewno dobra inwestycja ? Czas pokaże. Tak czy inaczej całkiem szczerze życzę Wam udanych zakupów a przede wszystkim zadowolenia z kupionego sprzętu. Sam będę w listopadzie podejmował trudną decyzje przy wyborze TV. Na razie stawiam na q9 ale może .....?

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Piszesz ze jest mało filmów 4k?? na świecie jest ok 500... a tez ja sam w domu mam swoja niemałą kolekcje z ok 250 szt 4k..i powiem Ci, ze nie kupuje  w Polsce bo dystrybutorzy stosują ceny zaporowe a tez sprowadzając zza granicy w ok 60% płyty tam wydawane tez posiadają polskie napisy czy tez dźwięk.. za cenę prawie o polowe niższą niż u nas..nawet mam pozycje co nigdy nie były u nas w ofercie a za granic asa z polska wersja.. ciekawe, prawda?  w większości kupuje w UK za średnio ok 20 funtów/ sztuka, a często są przeceny, okazje itp..( patrz : www.hmv.com ) albo via internet  ze strony www.blu-ray.com.

i nie martwił bym się teraz ze nie ma nic w rozdzielczości 8K.. spokojnie technologia bardzo szybko się rozwija..

dariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...