Skocz do zawartości
Jac Zak

Jaki TV powyżej 80" czy lepiej 75"

Rekomendowane odpowiedzi

Włącz filmy 4k w odtwarzaczu (płyta lub plik), na wyjściu daj 2160p

Następnie na tym samym filmie 4k daj na wyjściu 1080p i powiedz, czy widzisz różnicę.

 

Że na dwóch różnych transmisjach widać różnicę, to się zgadza, bo ta w 4k ma wyższy bitrate i jest robiona lepszymi kamerami (tak przypuszczam).

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Hahaha. Ja Ci zarzucam bezstronność, a Ty dalej do mnie strzelasz swoim bełkotem marketingowym, że: ZF9 będzie ZDECYDOWANIE NAJLEPSZY. 

Czyli jednym słowem zgadzamy się. Zawsze uważałem się za racjonalistę technologicznego, który widzi zalety i wady różnych rozwiązań technologicznych - a ponieważ zarzucasz mi bezstronność (czyli zgadzasz się, że tak jest :D), to ten akapit uważam za zamknięty. Jednocześnie mam dla ciebie dwa słowa do sprawdzenia, bo widać że ostatnio nie odrobiłeś lekcji: INDOLENCJA UMYSŁOWA.

2 godziny temu, efel napisał:

Być może specyfikację ma na papierze najlepszą, być może to będzie dobry sprzęt, ale poczekamy do testów i przede wszystkim zobaczymy ile to będzie kosztować. Wy marketingowcy nauczcie się w końcu jednej fundamentalnej rzeczy: dla normalnego człowieka to, że coś ma najlepszą specyfikację papierową czy nawet rzeczywistą nie czyni z tego czegoś najlepszego sprzętu. Ważny jest też kontekst ceny. Jeżeli jakiś TV jest najlepszy na rynku pod względem obrazu, ale jest lepszy od całej stawki o jakieś 5%, a kosztuje 50% więcej ciężko go z czystym sumieniem polecać komukolwiek. Tylko taki marketingowiec jak Ty może to robić bez skrupułów, bo ma w tym wiadomo jaki interes. Większość zwykłych ludzi nie zauważy różnicy w jakości obrazu kilkuprocentowej. Brak kilku, czy kilkunastu tysięcy na koncie zauważy każdy, nawet milioner. 

I nie pisz do mnie o faktach i argumentach, bo w tym momencie nie dyskutuję o specyfikacji telewizora, którego jeszcze nie ma. Nie mam na to czasu ani energii. Podważam Twoją bezstronność i pokazuję że nie piszesz swoich postów bezinteresownie. Na to jedynym i wystarczającym dowodem są Twoje własne posty i miejsca w których się pojawiają (np wyjątkowo często w dziale 'Co kupić' i w dziale 'Oled' gdzie starasz się przy każdej okazji pokazać, że oleda nie warto kupować, mimo że jak podejrzewam widziałeś go jedynie na wystawie w sklepie u konkurencji).

Chciałbym przypomnieć ci, o co toczy się dyskusja. Stwierdziłem, że ZF9 będzie najjaśniejszy i będzie najlepszym wyborem spośród telewizorów rozważanych w tym wątku, na co podałem odpowiednie argumenty. Ponieważ kolega @Jac Zak chciał kupić duży TV, poleciłem go za kolegą @klaus71. Po prostu przeczytaj cały wątek od początku. Tak swoją drogą już wiadomo, ile ZF9 będzie kosztować, wystarczy trochę poszperać na forum - cena jest zdecydowanie atrakcyjna, więc twój nie wiadomo po co podniesiony argument właśnie utonął. I tradycyjnie na koniec: już wiele razy zwracałem ci uwagę, że obrażasz ludzi nie mającymi pokrycia w rzeczywistości, pustymi stwierdzeniami. Weź w końcu wyjdź z piaskownicy i zachowuj się jak dorosła osoba. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tyle mowa o ZF9  to fakt, iż jest to następca ZD9 nie znaczy, że będzie lepszy. Zwłaszcza, że ZD9 miał ok. 600 LED-ów a ZF9 ma tylko 104 i również 104 stref przyciemniania. Jasność też mniejsza (1500 vs 2000 nits). Bełkot o tym, że silniejszy procesor poprzez sprawne sterowanie strefami zrekompensuje brak 80% punktów podświetlania jest tylko bełkotem, którego nikt poważny nie traktuje poważnie. Będą pewnie lepsze kąty widzenia - ale mówienie, że będzie na pewno najlepszy (mając na uwadze, że nie ma recenzji, na prezentacji robienie zdjęć było bardzo ograniczone i będzie sporo tańszy od ZD9) faktycznie odzwierciedla niedojrzałość autora wypowiedzi.

(źródło: http://www.hifi-forum.de/viewthread-314-136.html)

Czy ktoś może jeszcze coś powiedzieć o TV > 80 cali ?????????????

Edytowane przez Jac Zak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jac Zak - oczywiście masz rację. ZF9 nie będzie tak spektakularny jak ZD9 - to taki odpowiednik xe94. Nie zmienia to faktu, że z telewizorów wymienionych w tym wątku jest zdecydowanie najlepszy technologicznie. Podkreślę jeszcze raz: z telewizorów wymienionych w tym wątku. Sugeruję również nie szafować określeniami, które później niepotrzebnie podgrzewają atmosferę dyskusji. Nie rozważałeś projektora zamiast TV? W takim budżecie można znaleźć bardzo zacne modele.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-San: Dlaczego uważasz, że ZF9 będzie zdecydowanie lepszym wyborem od wspomnianego przez @RHJG Samsunga Q9?

Nie chodzi mi o technologiczne/marketingowe niuanse, oceniam wyłącznie "gotową" jakość obrazu.

Nie chcę wchodzić w wojenki, pytam bo stoję przed podobnym wyborem (tylko w mniejszych rozmiarach) i ostatni filmik z ZF9 w roli głównej (ten z redaktorem hdtvpolska) mocno rozczarował (ogromne refleksy i blooming).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wszyscy - należą wam się przeprosiny. Nie zauważyłem, że został zaproponowany Samsung Q9FN, który technologicznie jest również bardzo zaawansowany. W tej sytuacji rzeczywiście należy zastanowić się, co będzie lepsze. Czernie dzięki gęstemu FALDowi w Samsungu będą lepsze, gracze niewątpliwie docenią najmniejszy input lag na rynku. Z drugiej strony lepsze odwzorowanie kolorów na Soniaku i lepsze kąty (nawet dla mnie to słaby argument). W tej sytuacji wybór jest rzeczywiście ciężki i miałbym problem z wskazaniem odpowiedniego TV. Dla mnie argumentem byłby OS systemu - wolę Androida, ale wiem że sporo osób reaguje alergicznie na OS Googla. W każdym razie jeszcze raz - MEA CULPA, MEA CULPA. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-San: Teraz się zgadzamy :) Dla jednego lepszy będzie Sony, dla drugiego Samsung. Czepiałem się tylko tego słowa "zdecydowanie", bo jak sam się poprawiłeś wybór nie jest wcale taki prosty :) 

Do plusów Sony można dodać jeszcze m.in. najlepszy upłynniacz na rynku (moim zdaniem ogromna zaleta) i brak problemów z kodekami/formatami. Samsung wygrywa natomiast lepszą powłoką antyrefleksyjną (Sony oceniam wyłącznie po filmiku na YT, może na żywo wypadnie lepiej i utrzyma poziom choćby XF90).

W każdym razie już podjęcie decyzji między XF90 a Q9FN wbrew pozorom nie było takie łatwe, a teraz będzie jeszcze trudniej :P 

Edit: Co do bloomingu w ZF9... Obejrzałem pozostałe relacje z targów i "blooming" widoczny był nawet na OLEDach. Może więc ustawienia kamery były mocno podkręcone (z uwagi na ciemne pomieszczenie) i to one są powodem moich negatywnych, pierwszych ocen. Może na żywo będzie zdecydowanie lepiej... Eeeech... Trzeba chyba poczekać na  testy. Dobrze, że TV pojawią się w sprzedaży dość szybko i nie trzeba na nie czekać do nowego roku :)

Edytowane przez fuze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jac Zak napisał:

Skoro tyle mowa o ZF9  to fakt, iż jest to następca ZD9 nie znaczy, że będzie lepszy. Zwłaszcza, że ZD9 miał ok. 600 LED-ów a ZF9 ma tylko 104 i również 104 stref przyciemniania. Jasność też mniejsza (1500 vs 2000 nits). Bełkot o tym, że silniejszy procesor poprzez sprawne sterowanie strefami zrekompensuje brak 80% punktów podświetlania jest tylko bełkotem, którego nikt poważny nie traktuje poważnie. Będą pewnie lepsze kąty widzenia - ale mówienie, że będzie na pewno najlepszy (mając na uwadze, że nie ma recenzji, na prezentacji robienie zdjęć było bardzo ograniczone i będzie sporo tańszy od ZD9) faktycznie odzwierciedla niedojrzałość autora wypowiedzi.

(źródło: http://www.hifi-forum.de/viewthread-314-136.html)

Czy ktoś może jeszcze coś powiedzieć o TV > 80 cali ?????????????

A ja bym spojrzał na serię NU w 82". Cena jakość - nie ma konkurencji bo nie ma nikt inny czegoś takiego w ofercie. Ja np. teraz atakuję ten telewizor jako sprzęt do grania : ) https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue82nu8002.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument, że przy tej odległości nie ma co iść w najbardziej zaawansowane modele, do mnie trafił bardzo celnie. Właściwie stoję przed wyborem UE82NU8002 lub KD85XF8596BAEP.

LG to IPS i obawiam się o czerń.

@Gmeru : Czytałem twoją pozytywną minirecenzję tego sony-go (cena obecnie 18.000) ale cena UE82NU8002 sporo mniejsza (14,000 i pewnie większe możliwości negocjacji) . Może jakieś mini-porównanie wynikające z praktycznym zetknięciem się z tymi modelami??? :)  Mieszkam daleko od sklepów,  w których mógłbym zobaczyć chociaż jeden z tych modeli, nie mówiąc już o porównaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największa różnica to systemy i możliwości wynikające z tego. Na android możesz robić cuda o ile jest Ci to potrzebne. Obrazowo to podobna półka. Samsung dodatkowo 3 cale mniejszy. To też ma znaczenie. Z drugiej strony cena za Samsunga to wręcz promocja... 4-5tyś to ogromna różnica. Wybór ciężki ; ) Zależy też od portfela... Jak zależy Ci na kontraście to oczywiście jeden z tych dwóch.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.09.2018 o 11:53, Gmeru napisał:

A ja bym spojrzał na serię NU w 82". Cena jakość - nie ma konkurencji bo nie ma nikt inny czegoś takiego w ofercie. Ja np. teraz atakuję ten telewizor jako sprzęt do grania : ) https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue82nu8002.bhtml

Kupujesz go w sklepie czy masz jakieś inne źródło? Pytam, bo w linku, który podałeś jest promocja -25% na drugi produkt. Szukam chętnego na zakup drugiego 82NU8002, może ktoś się skusi? Wychodzi po 12249,13 zł na głowę.

 

Niestety spóźniłem się na wcześniejszą promocję, gdzie 82NU8002 kosztował 12k zł.

Edytowane przez lycone
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, na razie testowo od Samsunga. Ale to co napisałeś to jest już w ogóle kosmos i łapałbym się na to od razu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trochę ciężko kogoś do pary znaleźć :D
Masz go już u siebie? Jak się sprawuje w porównaniu do mniejszego brata z testu na portalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, jakie są opcję wykupienia dodatkowych 3 lat gwarancji od Samsunga. Chodzi mi o przedłużenia gwarancji producenta a nie jakiekolwiek ubezpieczenia i tym podobne produkty. Chyba to się nazywa Guard Serwis. Czy można kupić odrębnie od tv czy tylko w sklepie firmowym Samsung wraz z telewizorem? 

@Lycone: jeszcze rozważam, dam ci wkrótce znać. Zależy też jakie są opcje gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2018 o 18:13, Toma-San napisał:

ponieważ zarzucasz mi bezstronność (czyli zgadzasz się, że tak jest :D), to ten akapit uważam za zamknięty. Jednocześnie mam dla ciebie dwa słowa do sprawdzenia, bo widać że ostatnio nie odrobiłeś lekcji: INDOLENCJA UMYSŁOWA.

Nie wiem jakim cudem użyłem słowa 'bezstronność'. Chodziło mi dokładnie o coś przeciwnego. Za dużo Twoich postów najwyraźniej ostatnio przeczytałem i zaraziłem się tą Twoją 'indolencją umysłową'.  

Dnia 8.09.2018 o 11:30, Toma-San napisał:

@wszyscy - należą wam się przeprosiny

Przeprosiny przyjęte.

17 godzin temu, Jac Zak napisał:

Czy ktoś wie, jakie są opcję wykupienia dodatkowych 3 lat gwarancji od Samsunga. Chodzi mi o przedłużenia gwarancji producenta a nie jakiekolwiek ubezpieczenia i tym podobne produkty. Chyba to się nazywa Guard Serwis. Czy można kupić odrębnie od tv czy tylko w sklepie firmowym Samsung wraz z telewizorem? 

Zwał jak zwał. To jest ubezpieczenie tylko inaczej się nazywa. Poczytaj sobie warunki tego ubezpieczenia, ekhem 'usługi'. Już w drugim zdaniu :

Cytat

Samsung GUARD Serwis© nie stanowi gwarancji w rozumieniu art. 577 kodeksu cywilnego

Dalej masz standardowy bełkot i najważniejszy akapit czyli wyłączenia. Wygląda standardowo, jak w normalnym ubezpieczeniu:

Cytat

Samsung GUARD Serwis© nie obejmuje usterek ani wad:

a. Powstałych z winy umyślnej użytkownika Produktu Samsung lub osoby trzeciej.

b. Polegających na uszkodzeniu dodatkowych akcesoriów: materiałów eksploatacyjnych, przewodów, okularów 3D, baterii, karty SIM, karty pamięci, ładowarki, zestawu słuchawkowego oraz pozostałych niebędących standardowym wyposażeniem Produktu Samsung.

c. Powstałych w wyniku naturalnego zużycia Produktu Samsung, w tym m.in. obniżenia jasności ekranu, wypalenia ekranu, utrwalenia fragmentów obrazu na ekranie.

d. Będących różnego rodzaju uszkodzeniami estetycznymi powstałymi z przyczyn zewnętrznych, np. mechanicznych, w wyniku zjawisk atmosferycznych m.in. wgniecenia, zadrapania, wytarcia, odbarwienia, które nie mają wpływu na funkcjonowanie Produktu Samsung.

e. Powstałych w wyniku ingerencji nieautoryzowanych podmiotów, w tym nieautoryzowanego punktu naprawczego.

f. Powstałych w wyniku instalacji, eksploatacji, użytkowania Produktu Samsung w sposób niezgodny ze specyfikacją Produktu Samsung, niezgodnie z instrukcją obsługi.

g. Oprogramowania innych producentów, dostarczonego wraz z Produktem Samsung. Warunki licencyjne na oprogramowanie zostały określone przez producentów.

h. Będących skutkiem wadliwego lub częściowego działania Produktu Samsung, spowodowanego konfliktem lub niezgodnością pomiędzy współpracującymi z Produktem Samsung urządzeniami, zainstalowanymi aplikacjami a środowiskiem pracy, pochodzących lub zainstalowanych przez osoby trzecie inne niż Samsung oraz wpływe wirusów komputerowych.

i. Pozostałych usterek wykluczonych w Gwarancji Standardowej na dany Produkt Samsung.

Nie wiem po co ktokolwiek chciałby za to płacić, bo jak będziesz chciał z tego skorzystać Samsung pierwsze co zrobi to napisze że: usterka powstała z winy umyślnej użytkownika albo powstała w wyniku naturalnego zużycia produktu. Ciężko się później walczy z takimi ogólnikowymi zarzutami, bo żeby udowodnić że jednak racja jest po Twojej stronie będziesz musiał wynająć rzeczoznawcę itp. Po co pakować się w coś, co z definicji przysporzy Ci problemów i bólu głowy w przyszłości? I jeszcze za to płacić? 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Jac Zak napisał:

Czy ktoś wie, jakie są opcję wykupienia dodatkowych 3 lat gwarancji od Samsunga. Chodzi mi o przedłużenia gwarancji producenta a nie jakiekolwiek ubezpieczenia i tym podobne produkty. Chyba to się nazywa Guard Serwis. Czy można kupić odrębnie od tv czy tylko w sklepie firmowym Samsung wraz z telewizorem? 

@Lycone: jeszcze rozważam, dam ci wkrótce znać. Zależy też jakie są opcje gwarancji.

Daj znać na PW w razie czego. Jestem zdecydowany na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lycone:  Nie jestem jeszcze zdecydowany, ale nawet gdyby tak to chyba nie bardzo da się to przeprowadzić. Nie da się kupić tego telewizora w sklepie stacjonarnym, tylko do domu. Rabat jest naliczany ale piszą, że produkt jest dostarczany "tylko do domu".  Do tego problematyczność, że faktura musiałaby być wystawiona też tylko na jedną osobę. Trochę za dużo problemów i ryzyka. Mam pytanie  - gdzie i kiedy ten tv był w promocji za 12k.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna FV to nie problem, bo niby czemu?
Jak byś był ze Śląska to mógłbym Ci przywieźć ten TV do domu.
Za 12k zł był do kupienia w Euro RTV AGD, na wcześniejszej promocji "nawet do 2500 zł na wybrane produkty" czy coś takiego. Ten NU łapał się na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś śledził i chce jeszcze kupić - obecnie w MM Sony kosztuje 16.000  minus bony  31 x 50 zł na zakupy w Carrefour  czyli 1550 - razem wyjdzie 14.450  zl. - to dotąd najlepsza cena i skończy się w czwartek. 

Samsung był do wzięcia za 10,800 w salonie firmowym Samsung (w czarny weekend, ale jak się potargujesz też za tę kwotę dostaniesz - trzeba pytać i negocjować w salonie - oni sami nie wystawiają niższych cen). CO WAŻNE !!! W salonie bez problemu (jeżeli się poprosi - powoła na ich regulamin) dostaje się przedłużenie fabrycznej gwarancji do 5 lat za darmo. To jest duża przewaga salonu nad innymi sklepami.  Takie przedłużenie kosztuje krocie w innych sklepach.

Nie mówię tu o ubezpieczeniach czy podobnych tworach co do których w żywe oczy kłamią sprzedawcy MM, ze to to samo bo będzie naprawiał serwis autoryzowany Sony/Samsung. Mówię o umowie serwisowej, w której stroną umowy jest firma Samsung lub Sony.

Warunki są takie same jak normalna gwarancja i jest mało pola do szukania haczyków a efel pisze bzdury powyżej co do Samsung GUARD Serwis, bo idąc tokiem jego rozumowania, można kupić TV bez gwarancji, bo pierwsze co (Samsung) zrobi to napisze że: usterka powstała z winy umyślnej użytkownika albo powstała w wyniku naturalnego zużycia produktu (takie zapisy są w każdej gwarancji). A takie chwyty stosują ubezpieczyciele najczęściej z automatu aby zobaczyć czy klient będzie walczyć czy się sądzić. Dlatego bierze się przedłużenie od producenta (kiedy stroną umowy jest producent) a nie firma ubezpieczeniowa. A Sprzedawcy często kłamią bezczelnie w żywe oczy. (Należy spytać kto będzie stroną umowy i już wiemy wszystko!)

Poza tym, mówimy o BEZPŁATNYM przedłużeniu gwarancji w przypadku salonów Samsunga. W przypadku Sony to się nazywa Gwarancja SONY Serwis Extra BEWY507 na 5 lat i kosztuje 1029,00 zł. 

Ja porównywałem 85xf8596 bezpośrednio z 75" serii 9000  (czyli z FALD) w Berlinie (stały obok siebie) i nie tylko trudno mi było wyczuć różnicę czerni, ale 85" wydawał się być jaśniejszy a na pewno nie ciemniejszy. Szkoda, że recenzent HDTV (P. gremek) nie wspomniał, że 85" ma podświetlenie bezpośrednie a nie krawędziowe. To ważna informacja i zaniedbanie w recenzji. Świadczy o tym nie tylko specyfikacja techniczna, ale nieproporcjonalny duży skok w poborze prądu w stosunku do mniejszych modeli. 

Kupiłem za 15,000 plus 1029 za gwarancję, bo przy  tych kwotach warto zabezpieczyć inwestycję (cena bez żadnych bonów itp. tylko normalna cena w Matrix....).

Kwota 10,800 wraz z gwarancją 5-letnią to naprawdę świetna cena i gdyby nie fakt, że opcja ta pojawiła się tuż po zakupie może bym ją wybrał ze względu na 5,000 różnicę w cenie.

Jestem bardzo zadowolony - rozmiar robi ogromne wrażenie i po 2 tygodniach wydaje się, że każdy mniejszy to byłby za mały. 

Jedyny mankament, na który mogę narzekać to fakt, że Android (7) jest naprawdę wolny. Nawet zmiana głośności jest wolna przy podłączonym amplitunerze Sony.

Powodzenia wszystkim zainteresowanym dużym rozmiarem !

Edytowane przez Jac Zak
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki zakupu i dzięki za podzielenie się cennymi informacjami co do zakupu. Co do podświetlenia jest tak jak napisane w teście. Widzisz wieczorem na nim strefy wygaszania? Bo my w ciemnościach ich nie widzieliśmy stąd takie info w teście. Jeżeli już to symbolicznie. Nie tak półka cenowa. W naświetlonym markecie ciężko oceniać czerń tak jak napisałeś - w sumie jest to niemożliwe. Może Ci się co najwyżej wydawać w większości przypadków. To dobry (może nawet bardzo dobry) telewizor jak na swoją wielkość ale nie wybija się niczym specjalnym obrazowo (porównując np. do ZF9 to jest w ogóle inna półka) bo tutaj liczy się cena jakość wielkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem nic o wygaszaniu. Lokalnego na pewno nie ma, strefowe ma - i tak jak napisałeś - mało zauważalne. Chodzi mi o to, że nie jest to podświetlanie krawędziowe jak wszystkie inne Sony serii 85 czy jak wszystkie Samsungi (poza najwyższym modelem 9) ale bezpośrednie - co ma wpływ na ilość diod, jasność i równomierność oświetlenia (stąd znacznie większe zużycie prądu). (43"=143W,  49"=160,  55"=192, 65"=218, 75"=272; 85"=400) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2018 o 18:35, Jac Zak napisał:

Warunki są takie same jak normalna gwarancja i jest mało pola do szukania haczyków a efel pisze bzdury powyżej co do Samsung GUARD Serwis, bo idąc tokiem jego rozumowania, można kupić TV bez gwarancji, bo pierwsze co (Samsung) zrobi to napisze że: usterka powstała z winy umyślnej użytkownika albo powstała w wyniku naturalnego zużycia produktu (takie zapisy są w każdej gwarancji). A takie chwyty stosują ubezpieczyciele najczęściej z automatu aby zobaczyć czy klient będzie walczyć czy się sądzić. Dlatego bierze się przedłużenie od producenta (kiedy stroną umowy jest producent) a nie firma ubezpieczeniowa. A Sprzedawcy często kłamią bezczelnie w żywe oczy. (Należy spytać kto będzie stroną umowy i już wiemy wszystko!)

Poza tym, mówimy o BEZPŁATNYM przedłużeniu gwarancji w przypadku salonów Samsunga. W przypadku Sony to się nazywa Gwarancja SONY Serwis Extra BEWY507 na 5 lat i kosztuje 1029,00 zł. 

To co jest minimalnie powiększoną czcionką wkleiłeś z maila od pracownika Samsunga? Bo na to wygląda... Ja nie napisałem bzdur, tylko zacytowałem warunki tej 'przedłużonej gwarancji' vel ubezpieczenia które można znaleźć w internecie. To kto jest stroną w tej umowie jest bez znaczenia - ważna jest jej treść, a w szczególności wyłączenia, które zacytowałem. Na Twoje nieszczęście (a w zasadzie to na nieszczęście wszystkich nas, konsumentów) te zacytowane przeze mnie wyłączenia są w tej konkretnej umowie bardzo ogólnikowe, więc w przypadku chęci skorzystania z tej gwarancji dochodzi jeszcze problem zwany: interpretacja zapisów umowy. A to jest temat rzeka i w zasadzie pracownik, który będzie rozpatrywał Twoje zgłoszenie reklamacyjne może zrobić co mu się podoba, czyli najczęściej odrzuci taką reklamację, bo z tego jest później rozliczany i nie ponosi za to żadnych konsekwencji prawnych. Dopiero później musisz się sądzić i udowadniać swoje racje, wynajmować rzeczoznawcę, zapłacić prawnikowi, który inaczej zinterpretuje zapisy tej umowy i przedstawi to w sądzie. A miało być tak prosto, bo to producent jest stroną, nie?

Myślisz że po co te umowy o przedłużoną gwarancje są tak skonstruowane i mają takie niejasne zapisy wyłączające? Żeby było Tobie wygodniej z tego skorzystać? Nie! Żeby Ci się odechciało dalej walczyć jak dostaniesz pierwszą odmowę reklamacji, pójdziesz do rzecznika praw konsumenta i się okaże że jednak nie będzie tak łatwo wygrać!

Gdyby salon Samsunga albo Sony był taki pro konsumencki i chciał Tobie zrobić dobrze napisałby, że przedłużona gwarancja obejmuje wszystkie usterki produktu, poza mechanicznymi z umyślnej winy użytkownika i już. 

Napisałem to wszystko bo miałem do czynienia z odmowami reklamacji, walczyłem z ubezpieczalniami i wiem że mimo że przepisy nas, konsumentów teoretycznie chronią, to niestety nie jest tak różowo i czasem po prostu lepiej odpuścić niż się sądzić latami. 

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efel – Przepraszam za słowo „bzdury” – nie powinienem używać takich słów.

A co do rozbieżności zdań:

1)     Powiększoną czcionką napisałem słowo BEZPŁATNE ponieważ,  nawet  jeżeli nie możemy się zgodzić co do tego, czy mówiąc w skrócie „przedłużenie” jest egzekwowalne – to jeżeli jest bezpłatne – sam na pewno się zgodzisz, że warto mieć. Stan faktyczny jest taki, że w salonie zawsze dostaniesz taką samą cenę jaką inny „znani gracze” podają na swoich stronach.  A do tego jeszcze dostajesz przedłużoną gwarancję. Fakt  bardzo niewygodny dla innych sprzedawców ale skoro już jestem po zakupie dlaczego mam się nie podzielić wiedzą.

2)     Gwarancja jest wyrobem dowolnie kształtowanym przez producenta. Nie musi nawet w ogóle jej dawać jeżeli nie chce (o ile dobrze pamiętam). Przeczytaj warunki gwarancji standardowych Sony czy Samsung i zauważysz, że takie zapisy są tam też podobne. Czy to oznacza, że nie ma znaczenie czy TV ma w ogóle gwarancję? Taki jest twój tok argumentowania.

3)     Moje doświadczenie jest zgoła inne. Mój obecnie 10-letni Sony 52W4000 (CCFL) miał też przedłużoną (wtedy w ramach promocji bezpłatnie) gwarancję do 5 lat. Po. 4.5 roku pojawił się pionowy pasek na ekranie. Przyjechał serwisant, spisał protokół, zabrał TV (miałem profilaktycznie oryginalny karton – warto pamiętać i nie wyrzucać. Dostałem z powrotem z nowym panelem i dlatego utkwiłem z nim już na 10 lat.

4)     Z racji pracy znam praktyki jakie mają miejsce w „obiegu”. To co piszesz o odrzucenia z góry jest odwieczną praktyką ubezpieczycieli na całym świecie. Oni mają w nosie swoją reputację, bo kupując ich produkt ubezpieczeniowy poznajesz ich nazwę najczęściej po fakcie, wierząc sprzedawcy, że to gwarancja producenta. Dlatego odradzałem jakiejkolwiek formy ubezpieczeń bo mają one taki charakter jak piszesz.  Praktyka jest dokładnie taka jak piszesz.

5)     Jednak gdy stroną jest producent, sprawa nie jest taka prosta i praktyka wcale nie taka zła. Na forach internetowych producenta jest sporo krytycznych postów o działaniu sprzętu, itp. Przedstawiciele próbują pomóc – proszą o kontakt z BOK itd. Producentowi trudno ci na piśmie odmówić naprawy, np. podając absurdalny powód ponieważ publikując to pismo wszem i wobec możesz  bardzo mu zaszkodzić. Ubezpieczycielowi nie.

Reasumując, każdy może odmówić naprawy czekając czy pójdziesz do sądu. Ale 1) nie każdemu się to opłaci i 2) dla producenta jest to niewspółmiernie niższy koszt niż dla ubezpieczyciela (ubezpieczyciel płaci praktycznie za nowy TV – a producent bierze z zapasów magazynowych przestarzały już panel LCD/płytkę/itp. i kończy sprawę).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Trochę odgrzebię temat ale też mam podobny dylemat. Czy lepiej kupić słabszy większy czy lepszy mniejszy? Szukam tv do wszystkiego - trochę filmów i trochę gier, oglądanie w dzień. Chętnie Samsung,  telefon mam Samsunga i obecne telewizory też. Działają bez problemu, chcę tylko coś większego. Czy z tych modeli których jest lepszy lub gorszy? A może coś innego?

SAMSUNG QLED QE85Q80T - 11990 pln

SONY LED KD-85XH9096BAEP -9960 pln

LG LED 86NANO903NA - 12499 pln

pozdr adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...