Skocz do zawartości
Maciej Wąsiewicz

Lg Oled b8 vs c8 vs sony af8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam obecnie sony 55w905a, chciałbym zmienić na 65.

prosze o pomoc osoby, które znają się na telewizorach :)

kiedys było podejście do LCD LG 65 4K ale była przepaść w jakości obrazu.

Sony czy LG?

Jak LG to b8 czy c8? :)

z góry dziękuje za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Sony. Tu masz porównanie LG C8 i Sony A8F

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1525423234

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1523863026

Lepszą ocenę uzyskał Sony. Najlepiej jechać do sklepów i zobaczyć oba na własne oczy. Jeśli nie ma w sklepach, to brać w ciemno.

Dla mnie osobiście Sony jest lepszą firmą od LG. Mimo,że Sony ma matryce od LG. W Sony mniej problemów z jakością matryc. LG nie trzyma poziomu. W LG to loteria.

 

 

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie który system operacyjny Ci bardziej odpowiada, bo różnica w jakości obrazu jest pomijalna.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej Wąsiewicz napisał:

Sony czy LG?

Jak LG to b8 czy c8? :)

AF8 to taki ''prosty''A1.A1 jak będzie stał jest bardziej stylowy.Może poczekać na AF9 serii Master?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę, że procesory w tv są z reguły słąbsze niż w przystawkach tv. Wielu uzytkowników narzeka na bardzo późny lub brak w ogóle upgrade systemu android w odbiornikach tv.

Nie kierowałbym sie w tym przypadku systemem. Raczej obraz....potem wygoda użytkowania na końcy wtgląd.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat, ale widziałem jak sprawdza się android w porównaniu do webos i wybrałem C8.

Obecnie drugą istotną kwestią jest zaniżanie jasności hdr po aktualizacji oprogramowania w Sony. Poczytaj w tamtym wątku, bo problem może być istotny, a chyba jeszcze nie został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, fio2 napisał:

Obecnie drugą istotną kwestią jest zaniżanie jasności hdr po aktualizacji oprogramowania w Sony.

Felerna aktualizacja jest już dawno zablokowana,mi osobiście sam A1 jej nie pobrał-czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, gangi007 napisał:

Felerna aktualizacja jest już dawno zablokowana,mi osobiście sam A1 jej nie pobrał-czemu?

Przepraszam zatem za niekatulaną informację. Dobrze, że Sony się zreflektował, bo początkowo nie widział problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A LG B8 vs LG C8 ??? Są tam jakieś znaczące różnice? Podobno dużych niema nawet dla wytrawnego oka, a różnica w cenie jest znacząca ok. 1000zł zawsze B8 tańszy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2018 o 14:11, fio2 napisał:

Zalety serii C to znacznie szybsza obsługa głosowa (B8 dłużej rozpoznaje polecenia), łagodna gradacja - funkcja, która łagodzi przejścia tonalne ( https://www.youtube.com/watch?v=3sqfxrKcw5Q  - czas około 20 sekunda), oprogramowanie z innej linii produktowej, szybsze działanie systemu WebOS,  znacznie lepszy dźwięk. Tyle. Niewiele i jeżeli dopłata jest duża to już trzeba by się zastanawiać.

 

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...