Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec Panowie, nie zamęczam was już, zadowolenia z posiadanych TV Wam życzę, a tych którzy zamierzają kupić dopiero oleda polecam dokładne przyjrzenie się egzemplarzowi który nabywają i przestudiowania nie tylko tego forum w poszukiwaniu opinii o danym modelu. Życzę wam jeszcze jednej rzeczy - aby to forum było bardziej merytoryczne - a nie tylko miejscem do wzajemnej adoracji. Pomagajcie innym jak umiecie i możecie, nie bagatelizujcie tych którzy mają problemy, w dobie dziwnych praktyk wielu producentów (nie tylko LG) pomoc może okazać się nie zbędna - a i to forum będzie miało dzięki temu większy sens. Wk... jestem namęczyłem się, na dźwigałem, wydałem 9 koła i du... za przeproszeniem. A teraz jeszcze jakimś cudem muszę go odwieźć 

Ale dobra spadam - wszystkiego dobrego 

 

Dzięki i cześć pieśni... 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W nowym 55C8 na planszach widoczne są takie pasy. Ciężko zrobić zdjęcie, które to dobrze obrazuje, ale mniej więcej tak to wygląda jak poniżej tylko jest trochę wyraźniejsze. 3 pasy, im bliżej prawej krawędzie tym bardziej widoczne. Na 3% praktycznie nic nie widać, na 4% trochę, a na 5% i 6% widoczne wyraźnie. Telewizor ustawiony na ekspert, ciemne pomieszczenie jasność ok 50, poziom czerni niski, podświetlenie LED 22.  Podłączony od niecałych 30 godzin. Jak do tej pory pracował kilka godzin.

Co o tym sądzicie?

 

 

 

 

Clipboard01.jpg

Clipboard03.jpg

Edytowane przez 0zivyjem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2019 o 18:02, PsiCore napisał:

Pamiętam, że mocno dawało mi to w kość na Netfliksie. Gładko, gładko, drgnięcie (coś jak milisekundowe przesunięcie taśmy), gładko, gładko, drgnięcie i tak w kółko.

Mój kolega ma identyczny problem przy odtwarzaniu na Android tv - nVidia Shield podpięta do rzutnika. Przy innych źródłach - brak.

Dnia 26.06.2019 o 00:00, zorro102 napisał:

ile kosztuje pełne skalibrowanie C8? łącznie z HDR? - 1000zł? czy więcej

Cennikowo u Maćka Kopera 650 zł z dojazdem. W Warszawie za jednoczesną kalibrację u mnie i sąsiada zapłaciliśmy po 500 zł.

Dnia 26.06.2019 o 00:00, zorro102 napisał:

większość czasu chyba nie oglądasz tylko treści 4K HDR

Mam 30 lat i ani ja, ani nikt z moich znajomych w podobnym wieku nie ma kablówki. Nasze źródła to przede wszystkim Netflix, często dochodzi do tego jeszcze HBO Go. 4K jeszcze nie stanowi większości, ale w rok czy 2 - pewnie będzie. Inna sprawa, że odkąd mam TV z HDR, to wybierając rzeczy do oglądania zwracam na to uwagę i chętniej wybieram te, które HDR mają. 

Dnia 26.06.2019 o 00:00, zorro102 napisał:

wróć do softu z nr 20 - jest lepiej z gammą niż na wyższych -  nie spodziewaj się jakieś diametralnej różnicy oczywiście

A tu mam pytanie do się znających. Kalibrację robi się do wartości bezwzględnych na podstawie odczytów kolorymetru. Jakie więc ma to znaczenie, na którym sofcie robisz kalibrację, skoro zawsze dąży ona do tych samych bezwzględnych parametrów? Oczywiście jest różnica, jeśli nowy soft zmienia przebieg krzywej gammy - wtedy potrzebna jest korekta (gdzie na przykład Maciej Koper opublikował parametry korekcyjne dla nowych softów jeśli kalibrowałeś u niego na starych). Ale jeśli jej nie zmienia? Instalujesz najnowszy soft, na nim kalibrujesz i zapominasz o problemie innej gammy (do czasu ewentualnej zmiany oczywiście). Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



A tu mam pytanie do się znających. Kalibrację robi się do wartości bezwzględnych na podstawie odczytów kolorymetru. Jakie więc ma to znaczenie, na którym sofcie robisz kalibrację, skoro zawsze dąży ona do tych samych bezwzględnych parametrów? Oczywiście jest różnica, jeśli nowy soft zmienia przebieg krzywej gammy - wtedy potrzebna jest korekta (gdzie na przykład Maciej Koper opublikował parametry korekcyjne dla nowych softów jeśli kalibrowałeś u niego na starych). Ale jeśli jej nie zmienia? Instalujesz najnowszy soft, na nim kalibrujesz i zapominasz o problemie innej gammy (do czasu ewentualnej zmiany oczywiście). Czy się mylę?


Dokładnie tak jest. Jeśli firmware nie zmienia gammy, wszystko jest ok. I tak było do wersji .30. Teraz nie wiadomo czy kalibrować 20, czy 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych komentarzy na temat gammy i związanych z nią dylematów na temat tego, którą wersję softu wybrać. 

Przecież @Maciej Koper wstawiał na tym forum dane korekcyjne do nowych wersji softu, które przywracają gammę do takiej z tych starszych wersji ,. Można więc zaktualizować tv do najnowszej wersji a następnie zastosować te dane (nawet jeśli tv nie był kalibrowany) i w ten sposób rozwiązujemy problem gammy i w ogóle problem softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem tych komentarzy na temat gammy i związanych z nią dylematów na temat tego, którą wersję softu wybrać. 

Przecież [mention=140433]Maciej Koper[/mention] wstawiał na tym forum dane korekcyjne do nowych wersji softu, które przywracają gammę do takiej z tych starszych wersji ,. Można więc zaktualizować tv do najnowszej wersji a następnie zastosować te dane (nawet jeśli tv nie był kalibrowany) i w ten sposób rozwiązujemy problem gammy i w ogóle problem softu.

Po pierwsze ja nie mam zaufania do takich rozwiązań "systemowych". Tyle się mówi, że kalibracja jest niepowtarzalna dla każdej matrycy. Że matryce tak bardzo różnią się od siebie.

 

Po drugie, nie naprawisz w ten sposób ani trybu HDR, ani tym bardziej DV. Ten ostatni szczególnie był dla mnie nieoglądalny na nowym FW.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chmiel2k napisał:

Po pierwsze ja nie mam zaufania do takich rozwiązań "systemowych". Tyle się mówi, że kalibracja jest niepowtarzalna dla każdej matrycy. Że matryce tak bardzo różnią się od siebie.

A ja mam zaufanie do takich rozwiązań i do tego co pisze Maciej. Wprowadziłem te dane korekcyjne w swoim (nieskalibrowanym) tv i obraz z "zaciemniałego" wrócił do takiego samego jak sprzed aktualizacji. Także polecam ten sposób.

 

2 minuty temu, chmiel2k napisał:

Po drugie, nie naprawisz w ten sposób ani trybu HDR, ani tym bardziej DV. Ten ostatni szczególnie był dla mnie nieoglądalny na nowym FW.

Ani w HDR, ani w DV nie zauważyłem spadku jakości obrazu w swoim C8 w nowej wersji softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ani w HDR, ani w DV nie zauważyłem spadku jakości obrazu w swoim C8 w nowej wersji softu.

 

Mam sprzęt do kalibracji SDR i HDR, więc nie muszę korzystać.

 

Nie chodzi o spadek jakości, a o spadek jasności. U mnie występował, szczególnie w DV w aplikacji Netflix. Bez wątpienia.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chmiel2k napisał:

Nie chodzi o spadek jakości, a o spadek jasności. U mnie występował

To miałem na myśli pisząc "jakość" - nie zauważyłem spadku jasności  ani innych cech obrazu wpływających na jakość.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem tych komentarzy na temat gammy i związanych z nią dylematów na temat tego, którą wersję softu wybrać. 
Przecież [mention=140433]Maciej Koper[/mention] wstawiał na tym forum dane korekcyjne do nowych wersji softu, które przywracają gammę do takiej z tych starszych wersji ,. Można więc zaktualizować tv do najnowszej wersji a następnie zastosować te dane (nawet jeśli tv nie był kalibrowany) i w ten sposób rozwiązujemy problem gammy i w ogóle problem softu.
Panowie gdzie znajde ustawienia korekcyjne?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem tylko napisać ze w przyszły wtorek wymieniają moja matryce z żółtym zafarbem pozdrawiam
Moja wymieniona z powodu dużego bandingu i jak na razie nowa spisuje się bdb.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem nowy tv 65 oled C8, skonfigurowałem go i mam bardzo dziwny problem. Mianowicie w menedżerze kanałów nie mogę poustawiać kolejności kanałów, ponieważ nie mam tam tych dwóch niezbędnych opcji (jak na zdjęciu). Mam tv kablową UPC, pakiet podstawowy bez dekodera. Kilka razy włączałem automatyczne strojenie i nadal nie mam opcji do ustawiania numerów kanałów. Oprogramowanie zaktualizowałem do najnowszego i nie wiem co dalej robić, żeby ustawić sobie 30 kanałów.

20190627_185122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visterious webos tak ma i na moim C6 tez tak miałem. Reset i tylko reset pomoże 

wyciag z prądu i się pojawi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, chmiel2k napisał:

Podstawowa różnica nie jest ogólnie w kolorach ale w skali szarości i w detalach w bliskich czerni szarościach. 

 

W odcieniach czy w jasności? Bo jasność da się w miarę łatwo wyregulować na planszach (inna sprawa, że na takim TV wtedy dość mocno bolą źle zmasterowane materiały, na których czerń jest kodowana nie na 0 tylko na wyższe, "świecące" poziomy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Jestem posiadaczem LG C8 55 cali. Proszę o informację co należy zrobić aby działała funkcja głosowa typu "włącz kanał 20", "włącz TVP sport" czy "włącz mecz Polska - xxx"? Wiem, że jest to możliwe ale ja mam dekoder Horizon I u mnie tych komend nie rozpoznaje. Dodatkowo proszę o informację o co chodzi z Live TV? Gdy mam podłączony dekoder to nie mogę dodawać kanałów do ulubionych, używać tej funkcji przełączania kanałów gdyż w live TV mam zwyczajnie pusto jeśli chodzi o kanały. Kabel antenowy mam podpięty do dekodera Horizon a dekoder kablem Hdmi do tv. Dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oglądasz TV z dekodera to nie ma takiej możliwość. Musiałbyś miec taką funkcje w samym dekoderze.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam kolejny raz bo wcześniej nie uzyskałem odpowiedzi... skąd pobrać poprawne nastawy obrazu dla C8?

Kalibrację dopiero najwcześniej za miesiąc będę miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Adrian oled fan napisał:

Chciałem tylko napisać ze w przyszły wtorek wymieniają moja matryce z żółtym zafarbem pozdrawiam

Jak duży byl zafarb? Bo nie wiem czy swój reklamować u mnie zauważalny jest tylko w przeglądarce na białym tle ... podczas normalnego oglądania nie zauważyłem , chyba ze nie trafiłem na film w którym bedzie to widoczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2019 o 10:08, 0zivyjem napisał:

Witam

W nowym 55C8 na planszach widoczne są takie pasy. Ciężko zrobić zdjęcie, które to dobrze obrazuje, ale mniej więcej tak to wygląda jak poniżej tylko jest trochę wyraźniejsze. 3 pasy, im bliżej prawej krawędzie tym bardziej widoczne. Na 3% praktycznie nic nie widać, na 4% trochę, a na 5% i 6% widoczne wyraźnie. Telewizor ustawiony na ekspert, ciemne pomieszczenie jasność ok 50, poziom czerni niski, podświetlenie LED 22.  Podłączony od niecałych 30 godzin. Jak do tej pory pracował kilka godzin.

Co o tym sądzicie?

 

 

 

 

Clipboard01.jpg

Clipboard03.jpg

 

Mógłby się ktoś wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Filipson89 napisał:

Jak duży byl zafarb? Bo nie wiem czy swój reklamować u mnie zauważalny jest tylko w przeglądarce na białym tle ... podczas normalnego oglądania nie zauważyłem , chyba ze nie trafiłem na film w którym bedzie to widoczne...

Tak to wyglada

3FAD26D3-31D3-4CD4-B26D-85378650FA78.jpeg

C46112F6-B116-42FE-A987-DD90BFB051B3.jpeg

C7FD372E-1305-4BA5-92DD-F3272B68B35B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia ... myśle nad zakupem 77C9 ale takie ,, kwiaty,, mnie mocno zniechęcają - nie chciałbym bawić się w serwisy , nie po to taką kasę wydawać by takie przygody uświadczać ..

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...