Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MarcinKK napisał:

Mam pytanie do posiadaczy 65 B8 / C8 itp.

Jak u was z materiałami 4K HDR z Netflixa? U mnie bez upłynniacza cały obraz się jąka, zacina itp. nie da się oglądać i to opinia domowników (gdybym tylko ja tak twierdził to udałbym się do psychologa) Generalnie 90% materiału zacina się. w związku z nowym serialem podam dwie pierwsze lepsze sytuacje.

- odcinek 5 serialu NIGHTFLYERS od początku jak jest scena jak pokazują schody.

- kolejny przykład to 13:10 odcinek 4 NIGHTFLYERS. Tutaj widać to jeszcze bardziej bo na wyłączonym upłynniaczu lampa cała drga jakby na pokładzie mieli problem z natężeniem prądu ?

Oczywiście mogę włączyć upłynniacz ale wtedy np. na początku tego serialu i na końcu, kolorowe pasy rozchodzą się na boki. Przy wyłączonym upłynniaczu wyglądają ok, przy nawet +1, pojawiają się artefakty. Żeby obraz nie jąkał się non stop, trzeba minimum +4-5, wtedy bardzo często występują artefakty. Jak wezmę na pośredni to wszystko się rozwala jak tylko ktoś przejdzie normalnie. Nawet z lekkim upłynniaczem ruch jest taki tępy? Nie wiem jak to profesjonalnie opisać ale jest duża różnica pomiędzy materiałami 4K a 4K HDR.

 

Można to zwalić na Netflixa ale jeżeli to ich wina to wolałbym zakupić telewizor bez HDR lub HDR wyłączyć na zawsze.... A coś mi się wydaje, że tylko u Panasonica występuje ten problem...

 Przynajmniej tak piszą za granicą. Dodam, że 4K wygląda mega.

 

Dajcie znać jak wygląda to na LG. Mam możliwość przetestowania to na LG ale dopiero za tydzień.

Nagrałem Ci film. 4 odcinek od 13:00

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być od odświeżania. U mnie w domu jak nagram filmik w 240 klatkach też żarówki Led mrugają :)

Patrz jaka dyskoteka w 240 klatkach. Zwolnione do 30

 

A przy pasku, który jest podłączony przez zasilacz nie ma takiego efektu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest inna sprawa...

moje nagranie prawie nie widać klatkowania na tej lampie a w rzeczywistości było ogromne.

 

scena z Pachnidło już trochę widać ale mniej niż na żywo

https://youtu.be/-RdVTQe9q1k

drugie nagranie tej lampy widać trochę ale również niewiele w stosunku do rzeczywistości

https://youtu.be/MBXZgGTJH64

wpływ ma na to częstotliwość odświeżania i zgranie jej z klatkami na sprzęcie nagrywającym

wszystkie filmiki bez IFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film na pewno nie jest w 120 klatkach nagrywany, to mruganie to bardziej efekt jakby wypadania klatek lecz nie na całym obrazie. 

przypatrz się jej na żywo jak to wygląda na bank ją klatkuje, zerknij jak możesz u siebie na film pachnidło, prawie na początku na te słupy jak w moim filmiku i napisz jak je widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także MarcinKK zmiana tv nic ci nie pomoże wychodzi na to, że wszystkie tak mają na Netflixie.

trzeba z tym żyć :) niestety.

Marcin_ketrzyn teraz będziesz widział to częściej jak już wiesz o co chodzi ?

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawcie de judder ja 2 i nie będzie szarpania, po co się męczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie , że zrobię dubel postu z tematu B8 ale zapewne są ludzie którzy nie śledzą tamtego wątku a znają odpowiedź

Czy ktoś w was posiada dysk hdd 2.5' usb 4TB ? Czy tv normalnie go widzi i bez problemu użytkuje?

Na stronie LG znalazłem info co do hdd usb pod webOS:

  • Używa dysków USB sformatowanych w systemie plików Fat32 lub NTFS dostarczanym przez system operacyjny Windows.

  • Nie jest konieczne formatowanie dysku, ale zalecamy, aby poprawić wydajność podczas nagrywania.

  • Używa 2 TB dysków twardych USB.

Oraz

"Użyj zewnętrznych dysków twardych USB, które wymagają maksymalnej 500 mA. Jeśli urządzenie przekracza te wymagania, telewizor może nie być w stanie dostarczyć niezbędnej energii do prawidłowego działania. Zalecamy 2,5-calowe zewnętrzne dyski twarde bez zasilania zewnętrznego, dlatego po wyłączeniu telewizora telewizor również wyłączy zasilanie z dysku i oszczędza energię. Jeśli dysk nie działa, może wymagać większej mocy niż jeden dostarczony przez port USB w telewizorze."

I właśnie jestem na kupnie dysku pod oglądanie z niego filmów , z tego opisu wynika , że max 2TB? (byłem zdecydowany na 4TB od seagate) oraz czy to 500mA w usb wystarczy do każdego nowego dysku 2.5' cala na rynku i to jest standard? Nie mogę jakość w specyfikacji technicznej znaleźć ile maksymalnie zużywa seagate model expansion albo back up plus.

Pzdr i z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zykfyr napisał:

Czy ktoś w was posiada dysk hdd 2.5' usb 4TB ? Czy tv normalnie go widzi i bez problemu użytkuje?

mam taki dysk ale 1TB firmy WD (NTFS), niestety TV LG go nie widzi, moze to być spowodowane napięciem o którym wspominasz, ale nie znam az takich szczegółów technicznych swojego dysku , ale na poprzednim TV z 2012 Samsungu działało i  filmy .mkv na nim sie oglądało ;)

Teraz zmuszony bylem do zakupu pendrive 128GB i bawie sie w kopiowanie... :/

 

HP LG , odpisało mi jednym zdaniem: 

Cytat

Informujemy iż nie jesteśmy w stanie zagwarantować kompatybilności ze wszystkimi dyskami na rynku. Prosimy o sprawdzenie innego dysku. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Prosimy o sprawdzenie innego dysku" wtf? czyli co wydam 200-400zł na dysk i się okaże, że nie będzie kompatybilny... To może ktoś się pochwalić jakimś dyskiem 2TB i dokładnie modelem - wolałbym wydać kasę na coś co na 100% będzie działać niż mieć ruletkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CeZaR83 napisał:

na poprzednim TV z 2012 Samsungu działało i  filmy .mkv na nim sie oglądało ;)

Samsungi miały (czas przeszły, bo nie wiem jak jest teraz, mój z 2013r. miał) specjalne wejście dla dysków usb z oznaczeniem 5V 1A.

Szkoda, że Lg o tym nie pomyślało. Na moje szczęście mój 500gb dysk Samsunga dział na poprzednim tv i działa na c8.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transcend Storejet 2,5" H3B 2Tb Usb3.0 Blue działa bez najmniejszych problemów. Funkcja w TV wyłączania dysku też działa. Po jakimś czasie dioda już nie mruga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W domu,
po weekendzie kupuje swój sprzęt i zaczynam zabawę. 
A co za sprzęt kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kmicic13 napisał:

Samsungi miały (czas przeszły, bo nie wiem jak jest teraz, mój z 2013r. miał) specjalne wejście dla dysków usb z oznaczeniem 5V 1A.

Faktycznie masz racje , właśnie zerknąłem na zdjęcie które kiedyś zrobiłem..... ;)

Szkoda szkoda....że tyle portów USB w C8 i żaden nie przystosowany :(

 

20181218_083511.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, venom200 napisał:
Dnia 2.02.2019 o 23:05, tonybcc napisał:
W domu,
po weekendzie kupuje swój sprzęt i zaczynam zabawę. 

A co za sprzęt kupiłeś?

Kupilem swój kolorymetr i będę się bawił w kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem swój kolorymetr i będę się bawił w kalibrację.
Ale jaki kupiłeś kolorymetr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, venom200 napisał:
Dnia 2.02.2019 o 23:05, tonybcc napisał:

 

i1 display od x-rite za 500, raz użyty.

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie twardych dysków każdy film odbiera bez problemu ale nie idzie dzwięk Dolby Atmos ,sprawdzałem na kilku filmach.Jaki może być problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzikiraj napisał:

Ja mam pytanie odnośnie twardych dysków każdy film odbiera bez problemu ale nie idzie dzwięk Dolby Atmos ,sprawdzałem na kilku filmach.Jaki może być problem

Musi działać, masz w opcjach dźwięku włączoną obsługe Atmos?

Poza tym po co Ci Atmos na głośnikach wbudowanych? :) 

Jesli idzie to przez jakiś zewnętrzny Amplituner na zestaw głośników to musisz wiedzieć ze taki Apmlituner musi dekodować dźwięk Atmos. (jesli to jest starszy typ Ampli to tego nie zrobi)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o Sound Bar LG żeby na nim był Atmos,nawet Z LG był "fachowiec " i wiedział tyle co ja

1 godzinę temu, CeZaR83 napisał:

Musi działać, masz w opcjach dźwięku włączoną obsługe Atmos?

Poza tym po co Ci Atmos na głośnikach wbudowanych? :) 

Jesli idzie to przez jakiś zewnętrzny Amplituner na zestaw głośników to musisz wiedzieć ze taki Apmlituner musi dekodować dźwięk Atmos. (jesli to jest starszy typ Ampli to tego nie zrobi)

 

 

Edytowane przez dzikiraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku o dyskach zewnętrznych to jak coś to moj B8 obsługuje ten dysk -wersja 4TB 

https://cenowarka.pl/western-digital-wd-elements-se-4tb-wdbjrt0040bbk-a1764415.html

dzisiejszy nabytek tak tylko informuje w ramach sprawdzonego modelu o tej pojemności bo po postach widać , że różnie z tymi zewnętrznymi bywa. Oczywiście nie kupowałem w ciemno tylko kierownik sklepu (MM) naszczęście pozwolił otworzyć dysk i podpiąć go do wystawowego B8 :). 

Edytowane przez Zykfyr
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy wam obsługuje DTS HD master Dolby True HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...