Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Paweł Usinowicz napisał:

Na modelu C8 ?

na modelu c6 ale modele c7 i c8 mają problemy z wypalaniem bez najmniejszych wątpliwości. Fakt mniejsz eniz seria 6 al emją wiec zawsze to loteria na kogo wypadnie na tego bęc.

40 minut temu, Zbigniew Barchanowicz napisał:

Czy w tym przypadku obejmuje to gwarancja? Pytam o te wypalenie paska TVN24.

gwarancja obejmowała ale 3 juz nie objęla bo LG zabrakło cześci (:)))))))))) )i chcieli zeby sklep zwricl mi kase umywajac rece, a sklep sie wypial. Wiec teraz jestem w sporze ze sklepem i zLG z LG ze nie jest w stanei obsłuzyć gwaracnji aze slepem ze sie wypial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, chyba jednak nie tutaj, że C8 wyposażony jest w funkcję zabezpieczającą lub ograniczającą wypalanie się pikseli. Funkcja ta włącza się okresowo i automatycznie bez wiedzy użytkownika i jest dla oka niezauważalna. Działa rzekomo również podczas trybu STANDBY. Czy ktoś to potwierdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbigniew Barchanowicz napisał:

Czy ktoś to potwierdzi?

Wszyscy To Potwierdzą co mają C8 bo ta funkcja opisana jest w tej pożal sie boże papierowej Instrukcji. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mjasinsk napisał:

na modelu c6 ale modele c7 i c8 mają problemy z wypalaniem bez najmniejszych wątpliwości. Fakt mniejsz eniz seria 6 al emją wiec zawsze to loteria na kogo wypadnie na tego bęc.

gwarancja obejmowała ale 3 juz nie objęla bo LG zabrakło cześci (:)))))))))) )i chcieli zeby sklep zwricl mi kase umywajac rece, a sklep sie wypial. Wiec teraz jestem w sporze ze sklepem i zLG z LG ze nie jest w stanei obsłuzyć gwaracnji aze slepem ze sie wypial :)

Można wiedzieć co to za sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy wybieram się jutro na testowanie (i ewentualny zakup jak będzie wszystko OK) LG 65'' C8 do RTV EURO AGD i chciałbym się Was zapytać skąd mogę pobrać plansze testowe i materiały żeby wrzucić je na pendrive i móc przetestować ten TV?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbigniew Barchanowicz napisał:

Można wiedzieć co to za sklep?

lokalna sieciówka z Siedlec. Nie kupowałem przez internet co dodatkowo mnie wk...... bo chciałem uniknąc tematu sprzetu z Niemiec, Uk itd

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, prycek napisał:

Drodzy Koledzy wybieram się jutro na testowanie (i ewentualny zakup jak będzie wszystko OK) LG 65'' C8 do RTV EURO AGD i chciałbym się Was zapytać skąd mogę pobrać plansze testowe i materiały żeby wrzucić je na pendrive i móc przetestować ten TV?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Są np. na YT:
5%

10%

20%

I kolorowe:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, prycek napisał:

Drodzy Koledzy wybieram się jutro na testowanie (i ewentualny zakup jak będzie wszystko OK) LG 65'' C8 do RTV EURO AGD i chciałbym się Was zapytać skąd mogę pobrać plansze testowe i materiały żeby wrzucić je na pendrive i móc przetestować ten TV?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Polecam świetny artykuł:

https://hdtvpolska.com/jak-sprawdzic-tv-przed-zakupem-poradnik-najwazniejsze-cechy-oraz-czy-jest-nowy/

Plansz szarości w warunkach sklepowych nie sprawdzisz niestety. Ja chciałem w MM je testować gdzieś na zapleczu w ciemności, ale nie było dla mnie zrozumienia.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, robert6969 napisał:

Plansz szarości w warunkach sklepowych nie sprawdzisz niestety.

Fakt, musi być całkiem ciemno w pomieszczeniu... Ja kupiłem C8 65 cali w RTVeuroAGD, zamówiłem przez neta, przywieźli, wnieśli, złożyli i mam 2 tygodnie na oddanie. Sprawdziłem jak przyszli, kiedy i gdzie był produkowany - w Polsce, w grudniu 2018, więc świeża sztuka. I polecam tak właśnie zrobić. Jest wtedy czas 2-tygodniowy na testy i ewentualny zwrot. MI trafiła się jeszcze promocja i za 65 cali dałem 9100 - myślę, że to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paweł Usinowicz napisał:

Fakt, musi być całkiem ciemno w pomieszczeniu... Ja kupiłem C8 65 cali w RTVeuroAGD, zamówiłem przez neta, przywieźli, wnieśli, złożyli i mam 2 tygodnie na oddanie. Sprawdziłem jak przyszli, kiedy i gdzie był produkowany - w Polsce, w grudniu 2018, więc świeża sztuka. I polecam tak właśnie zrobić. Jest wtedy czas 2-tygodniowy na testy i ewentualny zwrot. MI trafiła się jeszcze promocja i za 65 cali dałem 9100 - myślę, że to dobra cena.

Dobra cena, jak i na teraz moja (55" B8 za 5300). Za kilka miesięcy pewnie obydwa będą nieco tańsze, np. 55" B7 od XII 2017 do VI 2018 staniał o jakieś 600-700 zł. Co do testowania to mam go 10 dzień i już skończyłem oglądanie plansz: na 5% widać niewielki banding, pikseloza czerni na polecanych do testów fragmentach filmu jest - a obydwie ułomności są na codzień zupełnie niewidoczne. Najbardziej bałem się oglądania sportu, ale jest świetnie, także 100 % biel jest bez zarzutu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robert6969 dzięki za link, zaraz sobie poczytam.

Pawle, również dziękuję za linki. Teraz cena jest gorsza - 9726zł (co ciekawe 2 dni temu była jeszcze 10599zł), ale dają raty 50x0% co pozwoli znacząco rozłożyć płatność (porównując z 9100zł wygląda na to, że koszt kredytu wliczyli w cenę). Kiedyś u mnie w RTV Euro AGD mieli takie zaciemnione pomieszczenie do testowania gdzie stały telewizory i zestawy audio. Nie było tam bardzo ciemno ale na pewno dużo ciemniej niż na sklepie. Teraz po modernizacji sklepu nie ma już tego pomieszczenia.

Edytowane przez prycek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, prycek napisał:

robert6969 dzięki za link, zaraz sobie poczytam.

Pawle, również dziękuję za linki. Teraz cena jest gorsza - 9726zł (co ciekawe 2 dni temu była jeszcze 10599zł), ale dają raty 50x0% co pozwoli znacząco rozłożyć płatność (porównując z 9100zł wygląda na to, że koszt kredytu wliczyli w cenę). Kiedyś u mnie w RTV Euro AGD mieli takie zaciemnione pomieszczenie do testowania gdzie stały telewizory i zestawy audio. Nie było tam bardzo ciemno ale na pewno dużo ciemniej niż na sklepie. Teraz po modernizacji sklepu nie ma już tego pomieszczenia.

Jeszcze jedna uwaga: wielokrotnie raportowano o dużych zmianach na korzyść w zakresie bandingu po pierwszej automatycznej kompensacji, tak było i u mnie. Więc lepiej kupić przez internet (14 dni na zwrot) i spokojnie potestować TV w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, prycek napisał:

Co to jest ta automatyczna kompensacja?

Automatyczne czyszczenie matrycy TV po wyłączeniu. Trwa około 10 minut. Wykonuje się, gdy TV działa 4 godziny, ważne, że zlicza też przerwy, a więc zawsze po 4 godzinach oglądania (np. godzina, dwie godziny, godzina) uruchamia się automatyczna kompensacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

PS. Czyszczenie z czego? Kurzu? :)

Edytowane przez prycek
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, prycek napisał:

Dzięki za wyjaśnienie.

PS. Czyszczenie z czego? Kurzu? :)

Polecam 109 stronę w wątku B7.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robert6969 napisał:

Jeszcze jedna uwaga: wielokrotnie raportowano o dużych zmianach na korzyść w zakresie bandingu po pierwszej automatycznej kompensacji, tak było i u mnie. Więc lepiej kupić przez internet (14 dni na zwrot) i spokojnie potestować TV w domu.

Ale on chce wziąć na raty, więc pewnie zostaje opcja z odbiorem w sklepie. A wtedy Euro rtv robią problemy ze zwrotami. Wielokrotnie już ludzie o tym pisali, że ten sklep ma swój własny i mało pro kliencki regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tym RTV euro AGD jest Roche inaczej bo ostatnio zamawiałem drobny sprzęt z odbiorem i płatnością w sklepie, jest trochę inaczej to opisane niż w innych sklepach... traktowane to jest nie jako zakup przez internet tylko rezerwacja sprzętu w sklepie stacjonarnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie raz brałem w RTV euro AGD raty przez internet, więc polecam tę opcję, wypełnia się formularz i tyle, przynajmniej nie trzeba słuchać Pani, która namawia do wzięcia ubezpieczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw opini kogos kto juz ma Oleda z dajmy na to 2-3 lata i jest graczem jak to wyglada u niego? Wiadomo C8 jest relatywnie swieżym telewizorem,po 5-8 miesiacach cieżko narzekać na jakieś problemy jesli telewizor uzywa sie z głową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, darekgra napisał:

Faktycznie z tym RTV euro AGD jest Roche inaczej bo ostatnio zamawiałem drobny sprzęt z odbiorem i płatnością w sklepie, jest trochę inaczej to opisane niż w innych sklepach... traktowane to jest nie jako zakup przez internet tylko rezerwacja sprzętu w sklepie stacjonarnym. 

RTV a MM, kilka opinii:

 

15 minut temu, fbalas_93 napisał:

Jestem ciekaw opini kogos kto juz ma Oleda z dajmy na to 2-3 lata i jest graczem jak to wyglada u niego? Wiadomo C8 jest relatywnie swieżym telewizorem,po 5-8 miesiacach cieżko narzekać na jakieś problemy jesli telewizor uzywa sie z głową :)

Powiem tak: nie kojarzę sygnału o wypaleniu B/C -7/8 w związku z intensywnym graniem. 3-4 sygnały o wypaleniach w temacie B7 (najobszerniejszy) były związane albo z paskami w telewizjach informacyjnych, albo z kupnem TV poekspozycyjnego.

Edytowane przez robert6969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Kmicic13 napisał:

Ale on chce wziąć na raty, więc pewnie zostaje opcja z odbiorem w sklepie. A wtedy Euro rtv robią problemy ze zwrotami. Wielokrotnie już ludzie o tym pisali, że ten sklep ma swój własny i mało pro kliencki regulamin.

Na raty można kupić jak najbardziej przez Internet i zgodnie z prawem masz 14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, robert6969 said:

Dobra cena, jak i na teraz moja (55" B8 za 5300). Za kilka miesięcy pewnie obydwa będą nieco tańsze, np. 55" B7 od XII 2017 do VI 2018 staniał o jakieś 600-700 zł.

Według cenowarki to nawet nie 600-700 a ponad 1300zł. Więc teoretycznie jeszcze jest duża przestrzeń do spadku ceny. Tyle, że już teraz B8 jest tańszy niż B7 w czerwcu więc jak to mówią: "na dwoje babka wróżyła" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...