Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Zbigniew Barchanowicz napisał:

Ok, dzięki za info. A jeszcze jedna kwestia: jak rozwiązana jest funkcja pauzy, przewijania lub zatrzymywania filmu np. na Netflix? Na pilocie takich przycisków nie ma. Czynności te wykonujemy kursorem?

Jak chcesz zapauzować, naciskasz na "rolkę" - taka jak od myszki. Przewijanie wydaje mi się, że działa, jak przyciska się przyciski obok "rolki" - prawo i lewo.
Ogólnie działa to bardzo sprawnie, bardzo wygodnie i szybko.

Edytowane przez Paweł Usinowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj bardzo pozytywnie zdziwiłem, jak odpaliłem sobie dema dolby atmos na youtube. Mam już stare i budżetowe kino domowe Samsunga lecz ono się chowa przy tym co usłyszałem z głośniczków tego tv. Zdaję sobie sprawę, że są lepsze sprzęty do tego, ale jeśli ktoś się zastanawia nad dźwiękiem, a nie stać go lub nie chce kupować kina, czy soundbara to polecam, pod względem dźwięku ten tv naprawde daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kmicic13 napisał:

pod względem dźwięku ten tv naprawde daje radę

Dlatego, że dopłaciłeś do C8. W B8 jest dobrze, ale jednak brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kmicic13 napisał:

Ja się wczoraj bardzo pozytywnie zdziwiłem, jak odpaliłem sobie dema dolby atmos na youtube. Mam już stare i budżetowe kino domowe Samsunga lecz ono się chowa przy tym co usłyszałem z głośniczków tego tv. Zdaję sobie sprawę, że są lepsze sprzęty do tego, ale jeśli ktoś się zastanawia nad dźwiękiem, a nie stać go lub nie chce kupować kina, czy soundbara to polecam, pod względem dźwięku ten tv naprawde daje radę.

YouTube i Dolby Atmos??

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cały ten marketing na tym polega... Tak przedstawić i zachęcić że nawet rzeczy niemożliwe do usłyszenia ludzie słyszą.:)

Z YouTube to max co uzyskasz to stereo, jedynie od niedawna NVIDIA shield ma w swojej aplikacji możliwość odtwarzania 5.1 tylko że na YouTube materiałów z tym dźwiękiem to kilka sztuk jest.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie znam się, ale dźwięk był naprawdę fajny i było wrażenie, że mnie otacza. Oczywiście na tyle na ile to możliwe z takich głośników. Nie wiem po co zaraz ta szydera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, nie znam się, ale dźwięk był naprawdę fajny i było wrażenie, że mnie otacza. Oczywiście na tyle na ile to możliwe z takich głośników. Nie wiem po co zaraz ta szydera?
Przecież to nie była szydera. Tylko trzeba trochę info naprostować żeby bzdur ludzie nie powtarzali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, bo potem dużo ludzi czyta i koloryzuje ten szary świat.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w najbliższym czasie sprawdzę sobie jak brzmi np. w grach na XOX. 

Jestem laikiem w kwestii dolby atmos, więc może napisałem coś nie tak. Generalnie chodziło mi bardziej o to, że dźwięk jak na tv jest naprawdę dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak mamy  podpięte dwa źródła internetu WIFI oraz LAN to które źródło ma priorytet?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko u mnie, czy niektóre opcje nie wpływają w żaden sposób na obraz? Mam tu na myśli Super rozdzielczość, Temp. barw (gdy wejdę w tę to temperatury są wyszarzone, choć mogę je wybierać). W moim starym oledzie dość wyraźnie widać zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, darekgra napisał:

Normalnie powinien mieć LAN.

Wątpię. Wyniki z fast.com z przeglądarki w TV, robione ok. godz. 21:

- Wifi - 180-240 Mb/s (duży rozrzut chyba w 5 testach, na Samsungu S7 mam zwykle umowne 300 Mb/s);

- Wifi + kabel - jak wyżej....!;

- kabel - uwaga! - 25-30 Mb/s.

Więc mam podłączone oba źródła. Router stoi 20 cm za TV obok złącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to jestem strikte graczem na konsoli spedzam z 5-6h dziennie,niegram w gry typu fifa 18 gdzie mamy na stałe umieszone stałe elementy interfejsu gdy tylko mam taka możliwość wyłączam HUD w grze do tego lubie poogladac co jakis czas filmy na blu ray tudzież na youtube,telewizja całkowicie odpada w ogole nieuzywam :) czy istnieje duże ryzyko ze po kupnie C8 po jakimś czasie może dojść do wypalenia lub powidoków ? Moze mamy tu na forum kogoś ktos używa oleda tylko do gier :] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fbalas_93 napisał:

Dajmy na to jestem strikte graczem na konsoli spedzam z 5-6h dziennie,niegram w gry typu fifa 18 gdzie mamy na stałe umieszone stałe elementy interfejsu gdy tylko mam taka możliwość wyłączam HUD w grze do tego lubie poogladac co jakis czas filmy na blu ray tudzież na youtube,telewizja całkowicie odpada w ogole nieuzywam :) czy istnieje duże ryzyko ze po kupnie C8 po jakimś czasie może dojść do wypalenia lub powidoków ? Moze mamy tu na forum kogoś ktos używa oleda tylko do gier :] pozdrawiam

Cześć, ja jak tylko mam czas, to sporo gram i dokładnie tak jak Ty - głównie bez HUD-a, albo z minimalnym.

Obecnie np. AC:Origins i wziąłem ten tv świadomie. Nie dajmy się zwariować, nawet Microsoft poleca te telewizory do Xbox One.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie 3x wypalil obraz tvn24, xbox nigdy a sporo grałem swojego czasu w fife. Teraz mam taki ladny pasek na dole jakbym caly czas ogladal tvn24 :)

aaaaa tvn 24 ogladam tak plus minus godzine dziennie czasami nie ogladam po kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mjasinsk napisał:

mnie 3x wypalil obraz tvn24, xbox nigdy a sporo grałem swojego czasu w fife. Teraz mam taki ladny pasek na dole jakbym caly czas ogladal tvn24 :)

aaaaa tvn 24 ogladam tak plus minus godzine dziennie czasami nie ogladam po kilka dni

Na modelu C8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, był to szósty model.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Nurnik napisał:

Z tego co pamiętam, był to szósty model.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

Model C8 ma poprawioną matrycę (gdzieś to już wiele razy czytałem), więc na pewno problem będzie mniejszy, ale jak to OLED, warto uważać :) Ja na TVN24 mam osobny profil w TV z podświetleniem 10, małym kontrastem. W grach... nic nie zmieniałem, korzystam z trybu GRA - może ktoś ma w tym temacie jakieś propozycje? Grając z Wiedźmina są stałe elementy interfejsu i nie wyłączę ich, bo są potrzebne... Ale w Wiedźmaka gram maks. 3 godziny, rzadko dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Widźmaku o ile dobrze pamiętam( grałem na PC), elementu HUD-u są półprzezroczyste, więc nie powinno być problemu.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nurnik napisał:

W Widźmaku o ile dobrze pamiętam( grałem na PC), elementu HUD-u są półprzezroczyste, więc nie powinno być problemu.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

Pasek zdrowia (czerwony) jest krwiście czerwony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Przejście Wiedźmaka z dodatkami to ok 200 godzin, także spoko. Ale rozumiem Twoje obawy. Sam też się waham, ale ale informacyjnych oglądam ok. 2-3 h dziennie. Trochę za długo.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nurnik napisał:

Sam też się waham, ale ale informacyjnych oglądam ok. 2-3 h dziennie. Trochę za długo.

Radzę, jak już oglądasz, ustawić osobny profil z mniejszym podświetleniem OLED i myślę, że zapobiegnie to wypaleniom (albo dużo opóźni). Wiadomo, jak krótko oglądam to nie przełączam, ale jak coś ważnego jest i leci dłużej, to ustawiam osobny profil obrazu i jest GIT. Albo wyłączam ekran, jak chce tylko słuchać, bo chodzę po chałupie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...