Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, shpath napisał:

 

ooo widzę, że ta kompensacja faktycznie czyni cuda :)

Czy aby ona się wykonała trzeba bite 4h z zegarkiem w ręku mieć włączony TV, przy krótszym czasie pracy się nie wykonuje?

z tego co sie zdarzylem dowiedziec oprogramowanie sobie sumuje czas pracy (moze byc kilka razy  po 1h) i sobie to zsumuje razem i po przekroczeniu 4h sie zapuszcza po wylaczneniu tv z pilota w tryb standby. Wtedy trawa to cos ok 10 minut. 

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, konrado75 napisał:

U mnie na c8 leca wszystkie 3 linki bez zajakniecia :)

Czyli wina B7V :( , a jaka jest karta sieciowa Lan 100 czy 1000 w C8?

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, konrado75 napisał:

U mnie na c8 leca wszystkie 3 linki bez zajakniecia :)

U mnie na C8 również płynnie. Sieć WiFi 5Ghz, łącze 500 MB/s (około 330 na oddalonym od routera tv).

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szewi napisał:

z tego co sie zdarzylem dowiedziec oprogramowanie sobie sumuje czas pracy (moze byc kilka razy  po 1h) i sobie to zsumuje razem i po przekroczeniu 4h sie zapuszcza po wylaczneniu tv z pilota w tryb standby. Wtedy trawa to cos ok 10 minut. 

To sprytna bestia z niego :) Będę się musiał wgłębić w temat.

 

No i wreszcie mój wyczekiwany przybył :) Jeszcze siedzi w pudełku, które jest tak samo ładne jak u Ciebie :D 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, shpath napisał:

To sprytna bestia z niego :) Będę się musiał wgłębić w temat.

 

No i wreszcie mój wyczekiwany przybył :) Jeszcze siedzi w pudełku, które jest tak samo ładne jak u Ciebie :D 

Super! warto sobie go dobrze ustawić / zaznajomic sie z ustawieniami - gosc z rtings fajnie mowi jaki tryb do czego oraz jakie podstawowe ustawienia, chyba byl tu wklejony gdzies link do tego filmiku z YT. Jaki odtwarzacz UHD do niego wziales ?

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wreszcie przeczyta co dostaje za opłatę "ubezpieczeniową" ? Ktoś ma choć jakieś "blade" pojęcie ?

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Super! warto sobie go dobrze ustawić / zaznajomic sie z ustawieniami - gosc z rtings fajnie mowi jaki tryb do czego oraz jakie podstawowe ustawienia, chyba byl tu wklejony gdzies link do tego filmiku z YT. Jaki odtwarzacz UHD do niego wziales ?

Te filmiki i ustawienia z rtings to już kilka razy przeglądałem. Na razie sprzęt ciągle w pudełku, czekam na kolegę, który pomoże mi go od razu na ścianie zamontować - nie mam miejsca żeby go normalnie na stopce postawić z racji iż za stolik RTV robi u nas w salonie komoda (życzenie żony, rzekomo praktyczniejsze :) a na niej już stoi ampli, kolumna center i oczywiście jakieś ozdóbki.

Na razie nie mam odtwarzacza UHD. Biorę Netflixa (30 dni i tak jest gratis) a później będę się zastanawiał co jeszcze dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz taki ktory ma dolby vision, wbrew pozorom nie ma duzego wyboru. Netflix chodzi bardzo ladnie na tym TV.

 

 

 

 

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzałem na taki. Blu Ray LG UBK90.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten naped LG powinien byc ok. Ja mam toretycznie 3.

Do oleda mam bezposrednio podpiete 2: konsole xbox 1 s ktora ponoc ma dostac akualizacje do DV dla napedu jelsi wierzyc do konca roku oraz poprzedni model LG UP970 na ktorym DV dziala dobrze (teraz mozna dostac w okazyjnych cenach, trzba sie liczyc tylko z tym ze przewaznie sa one b glosne i trzeba zastosować fix ktory jest dostpeny na necie zeby wyciszyc prace napedu to wymaga troche zachodu, nowe modele nie maja tej wady) oraz Oppo 203 ktorego jeszcze nie podpinalem bo mam go sparowanego z projektorem w innym pomieszczeniu.

z tego co wiem nowe modele Panasa np UB820 tez maja DV.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo to już za wysokie progi dla mnie. Ale nie trzeba mieć wszystkiego naj.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, STELVIO napisał:

Ja patrzałem na taki. Blu Ray LG UBK90.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

To jest ten sam model co zeszloroczny UP970 tylko w nowej obudowie i wyciszonym napedem. Troszke zmienili soft i oto jest nowy, lepszy UBP 90. Na Yutubach jest porownanie obu modeli , w srodku wygladaja identycznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest ten sam model co zeszloroczny UP970 tylko w nowej obudowie i wyciszonym napedem. Troszke zmienili soft i oto jest nowy, lepszy UBP 90. Na Yutubach jest porownanie obu modeli , w srodku wygladaja identycznie
To który kurcze jest nowszy, cichszy. Bo już straciłem rachubę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Oppo to już za wysokie progi dla mnie. Ale nie trzeba mieć wszystkiego naj.

Sam jestem na etapie kupna Blu-Ray 4k dla A1.Panasonic ub820 nie ma konkurencji w tej klasie cenowej-teraz kosztuje w RTV 1749.Technologicznie jest super tylko ta obudowa troszkę mi nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna promocja Media Markt choć brak możliwości kupna :( 

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 droższy od C8? Dlaczego nie można kupić

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, STELVIO napisał:

B8 droższy od C8? Dlaczego nie można kupić emoji848.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

W tej cenie nie można  :( , już zmienili cenę :( 

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy soft do c8 sie pojawil. Juz drugi update w przeciagu kilku dni. To dobrze :) Ciekawe co dodali poza asystentem googla, cos jeszcze innego ? Ktoś wie ? na stronie LG nie ma jeszcze info o najnowszym.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy w sensie 04.10.05 czy jest już coś nowszego?

BTW ja nie widziałem jeszcze żadnej europejskiej listy zmian nawet do 04.10.05. Podobno poprawiona obsługa HDR z PC, ARC, dźwięk, asystent googla, kolory w HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dzisiaj nie było żadnej prawdziwej i faktycznie mega promocji w MM, o której nieco wyżej mxmxm napisał i zaprezentował ofertę.

Otóż, zdaje się, że wczoraj skończyła się jakaś iluś tam dniowa promocja, a dzisiaj wskoczyła nowa cena podstawowa (czyli oczywiście dużo niższa niż ta do wczoraj, bo dla celu akcji promocyjnej cena podstawowa mocno się zwiększyła do absurdalnej wysokości, ażeby duży rabat w rzeczywistości nie był zbyt duży), lecz z jakiegoś powodu nie znikło naliczanie zakończonego wczoraj rabatu. Stąd cena LG 55C8 4,5 tyś. złotych. To trwało do czasu aż się w MM zorientowali. Przypuszczam, że złożone zamówienia zostały anulowane. Co ciekawe, jakoś raptownie potraciły się na ich stronie wszystkie OLED-y LG 55C8 i 55B8. Najpierw znikła dostępność tych TV (w całej Polsce), a następnie nawet oferta/prezentacja tych sprzętów bez dostępności egzemplarzy, jakby ich nigdy w ofercie sklepu internetowego MM nie było i więcej być nie miało. Może w ten sposób zabezpieczają się i szykują do walki z tymi, którym udało się złożyć zamówienia? Ale zdaje się, że zgodnie z prawem MM może je anulować?

Wiem, że to nie po raz pierwszy, kiedy w MM w pierwszym dniu po zakończeniu prawdziwej promocji przez kilka godzin "nakładają się", współgrają, stary rabat z nową, obniżoną, ceną podstawową, co w konsekwencji daje cenę, której MM nigdy nie zamierzał zaoferować.  

Sądzę jednak, że w kwietniu i maju przyszłego roku 55C8 będzie kosztować poniżej 5 tyś. zł., a 55B8 poniżej 4,5 tyś. zł., ale prawie na pewno nie w tych bardzo drogich sieciówkach typu MM. Nie zdziwię się, jakby cena 55B8 na sam koniec sprzedaży spadła bliżej 4 tyś. zł., a 55C8 4,5 tyś. zł. Ale też nie zdziwię się, jeśli aż tak niskie ceny nie zostaną osiągnięte.

A obecnie można jeszcze dostać 200 zł. zwrotu od LG, więc powyższa cena 4.5 tyś. za 55C8 wyniosłaby 4,3 tyś. No ale to był na 99.99% fake.

Edytowane przez WPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie :) czy dla użytkownika, który ogląda w salonie zawsze przy świetle OLED ma sens? W moim TV Sonym czarny mi nie przeszkadza, ale brakuje 4K.

Dajcie dobre rady :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie patrząc na ceny OLED to cieszę się, że sprzedałem swojego LG 55B7.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to był fake, mi się udało złożyć zamówienie i opłacić ale w sklepie po obejrzeniu telewizora anulowali nagle przy kasie mimo zapewnień sprzedawcy, że produkt zostanie wydany. Tylko kasa  zamrożona.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SPYKER napisał:

Potwierdzam to był fake, mi się udało złożyć zamówienie i opłacić ale w sklepie po obejrzeniu telewizora anulowali nagle przy kasie mimo zapewnień sprzedawcy, że produkt zostanie wydany. Tylko kasa  zamrożona.

 

Hmm,.. SPYKER, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że Ty już zawarłeś z nimi umowę, zgadza się?

Bo jeśli potwierdzili Tobie realizację zamówienia, a Ty zapłaciłeś (ale przede wszystkim potwierdzenie realizacji zamówienia jest ważne), to znaczy, że została zawarta umowa. W takiej sytuacji sprzedawca nie ma już żadnej prawnej możliwości wycofać się z niej. Są zobowiązani do wydania towaru, zgodnie z zawartą z Tobą umową.

Zresztą, jaki podali Tobie powód anulowania... no właśnie... zamówienia czy zawartej już umowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było trochę inaczej zamówiłem produkt do innego marketu w tej samej miejscowości a nie zauważyłem, że jest dostępny w drugim markecie. Po zamówieniu widniała informacja, że będzie ściągany z marketu w tej samej miejscowości. Więc podjechałem do tego marketu aby mi go wydali bo po co mają wysyłać do marketu drugiego który jest 15km dalej. Pracownik który zajmował się zamówieniem internetowym poinformował, że towar będzie możliwy do odbioru tylko musi zmienić na odbiór u nich. TV sprawdziłem czy jest cały, zeszło tam z 30 minut a przy kasie podchodzi i mówi, że zamówienie anulowane a na infolinii również błąd cenowy i tyle i teraz czekaj na zwrot środków.

To chyba tak jak z tą dodatkowa gwarancją/ubezpieczeniem zachwalają sprzedawcy a w rzeczywistości żadnego pożytku z niej z tego co tu pisały niektóre osoby.

I takiego e-maila otrzymałem (kolejny był o anulowaniu zamówienia):

Dwa wcześniejsze e-maile:  Nowe zamówienie oraz Zamówienie zostało opłacone.

 

screencapture-.png

Edytowane przez SPYKER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...