Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic FX700 | ZAPOWIEDŹ | Niedrogi LCD 2018 Ultra HD

W związku polską premierą najnowszych telewizorów Panasonic na 2018 rok, udało nam się rzucić okiem na najnowszą, niedrogą serię FX700, która na początku lata tego roku trafi do sprzedaży. Co zaoferują użytkownikom nowe telewizory japońskiego producenta?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest wrzucone jako zapowiedź już ma wszystko to co jest w teście, więc pewnie telewizor jest tak beznadziejny, że nie chcieli dawać mu nawet oceny "Polecamy", i stąd brak pełnoprawnego testu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze nie jest tak zle bo sa male testy ogolne na innych stronach np. stuffpolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy róznią się od tej zapowiedzi. Poczekajmy i nie twórzmy oceny przed testem. Wszystko zależy od ceny i do czego potrzebujesz dany tv. Ja od tv na ips-ie nie oczekuję rewelacyjnej czerni. Ma inne zalety dla innych może ważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamowilem ten tv jutro bedzie u mnie zobaczymy co potrafi

wybralem miedzy tym fx750 a lgsk9500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do FX 780.Może ktoś , coś o nim napisać?Ktoś go już kupił?Znam IPS bo mam Panasa IPS z 2013 roku.I jak to IPS wieczorem jet trochę lipy.Ale i tak jestem zadowolony.Chciałbym wiedzieć czy tegoroczne matryce lepiej sobie radzą z czernią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.08.2018 o 16:05, arowan napisał:

Przymierzam się do FX 780.Może ktoś , coś o nim napisać?Ktoś go już kupił?Znam IPS bo mam Panasa IPS z 2013 roku.I jak to IPS wieczorem jet trochę lipy.Ale i tak jestem zadowolony.Chciałbym wiedzieć czy tegoroczne matryce lepiej sobie radzą z czernią?

nie kupuj nie warty lepiej wybierz cos innego (mialem i oddalem) lepszy od niego bedzie lg9500 choc tez szalu nie ma  ale bedzie lepszy 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny komentarz czytalem na hdforum.Komentarz  raczej bez sensu bo w   telewizorach  lg  tez znajduje sie  panel IPS  .Przyklad w linku nizej  lg9500  (panel IPS)

https://www.displayspecifications.com/en/model/72d311c0

Jesli poziom czerni ma   bardzo duze znaczenie  to trzeba  kupic telewizor  LCD z panelem VA lub  OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grundig napisał:

Podobny komentarz czytalem na hdforum.Komentarz  raczej bez sensu bo w   telewizorach  lg  tez znajduje sie  panel IPS  .Przyklad w linku nizej  lg9500  (panel IPS)

https://www.displayspecifications.com/en/model/72d311c0

Jesli poziom czerni ma   bardzo duze znaczenie  to trzeba  kupic telewizor  LCD z panelem VA lub  OLED.

tu nie chodzi tylko o sam panel poczytaj o tych dwoch tv  i zobaczysz , mialem oba tv w domu i oddalem najpierw panasa FX750 bo to uk a pozniej wzialem lg9500 i praktycznie obraz niczym sie nie roznil od panasa, troszke lepsza czern ale duzego przeskoku nie bylo jedynie lepsze kolory no i system bije panasa na glowe ale obraz porownywalny  , dlatego wzialem samsunga 8070 katy gorsze ale obraz lepszy choc tez ma swoje wady , dlatego kazdy wybierze pod swoje upodobania tv i kazdy bedzie mial swoje zdanie .

Ja wybralem samsunga i jak narazie jest ok

pozdrawiam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung bardzo  czesto sie psuje i jest  bardzo zly wybor. Wpisz w  google  samsung uwaga  gwarancja.Dowiesz sie wiecej. Telewizor      fx700   ogladalem w sklepie .Przez  chwile  myslalem ze to oled, gdy podszedlem blizej zauwazalem ze to  lcd .Jakosc obrazu byla na  dobrym poziomie.

  • Lubię 1
  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie nawet lcd za 599zł świeci jak oled - bo jest jasno

mam ex780 i w dzień świeci jak oled - przychodzi wieczór i już tak dobrze nie jest, a na IPS bedzie jeszcze gorzej z czernią, no chyba że pod kątem

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grundig napisał:

Samsung bardzo  czesto sie psuje i jest  bardzo zly wybor. Wpisz w  google  samsung uwaga  gwarancja.Dowiesz sie wiecej. Telewizor      fx700   ogladalem w sklepie .Przez  chwile  myslalem ze to oled, gdy podszedlem blizej zauwazalem ze to  lcd .Jakosc obrazu byla na  dobrym poziomie.

wez do tego sklepu sobie jakies materialy testowe na usb  i ustaw tv na domowe ogladanie to zobaczysz wtedy , odrazu zmienisz zdanie plansze testowe na wszystkich tv wygladaja bajecznie a oledy to juz calkowicie ale zarzuc zwykle HD to juz tak cukierkowo nie bedzie zobaczysz

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie  musze sprawdzac  w sklepie bo  codziennie  ogladam  okolo  700  ekranow  telewizorow z panelem IPS  w  pracy.   O  sprzedazy   dycyduje popyt.Popyt  na  telewizory z panelem IPS  jest wiekszy niz  z VA.Znacznie wiekszy popyt dotyczy     telewizorow z panelem  IPS.Poziom czerni gorszy ale  katy boczne  i wrazenia wizualne  lepsze  niz  w telewizorze z panelem VA.Dobrze  prezentuje sie VA  glare ale kazdy VA    mat to straszna lipa.

Dlaczego  glare?  bo w pewnym stopniu  jakosc  obrazu jest  zblizona do   pdp czyli  plazmy ( szyba)

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1
  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grundig napisał:

Nie  musze sprawdzac  w sklepie bo  codziennie  ogladam  okolo  700  ekranow  telewizorow z panelem IPS  w  pracy.   O  sprzedazy   dycyduje popyt.Popyt  na  telewizory z panelem IPS  jest wiekszy niz  z VA.Znacznie wiekszy popyt dotyczy     telewizorow z panelem  IPS.Poziom czerni gorszy ale  katy boczne  i wrazenia wizualne  lepsze  niz  w telewizorze z panelem VA.Dobrze  prezentuje sie VA  glare ale kazdy VA    mat to straszna lipa.

Dlaczego  glare?  bo w pewnym stopniu  jakosc  obrazu jest  zblizona do   pdp czyli  plazmy ( szyba)

 

Niezłe prochy tam macie w tym szpitalu, czytałem że na haju ludzie mają różne zwidy, np.walczą ze smokami, ale żeby ktoś miał zwidy że składa telewizory to chyba pierwszy taki przypadek.Coraz lepsze te piguły.

  • Plusik 2
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie   prosument z hdforum i dvhk.Twoje komentarze nie robia  na mnie zadnego wrazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2018 o 16:28, grundig napisał:

Telewizor      fx700   ogladalem w sklepie .Przez  chwile  myslalem ze to oled, gdy podszedlem blizej zauwazalem ze to  lcd .Jakosc obrazu byla na  dobrym poziomie.

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze  jakosc  obrazu z tego telewizora  jest na dobrym poziomie..cytat z niemieckiego  testu dotyczy  odpowiednika tego telewizora sprzedawanego w niemczech tez z panelem IPS    60 hz   czyli Panasonica TX-49FXW724

https://www.displayspecifications.com/en/model/af31117a

  to niezawodny, ultra-wysokiej rozdzielczosci telewizor LCD, który doskonale nadaje się do codziennego uzytku, z doskonalym obrazem tunera, nieskazitelnym skalowaniem.Niezawodny, nowoczesnie wyposazony telewizor o nienagannej jakosci obrazu.

http://www.areadvd.de/tests/test-panasonic-49-zoll-ultra-hd-lcd-tv-tx-49fxw724/

 

 

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy kontraście 1000:1 to musiał im panasonic grubo zapłacić by taki wynik im wyszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy brak argumentow  to zawsze mozna napisac ..zaplacili. Kontrast na papierze moze byc nawet  50:1. Najwazniejsze sa wrazenia wizualne.Tak jak wczesniej napisalem , ogladalem ten telewizor w sklepie.Jakosc obrazu  na dobrym poziomie.

Ja  np uwazam ze ten telewizor czyli FX700  jest lepszy od kazdego lcd  samsunga.

Zaden telewizor  tak czesto nie psuje sie jak samsung .Wystarczy   np przeczytac ostatnie komentarze w watku nizej.

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kocham Samsunga ale twoje twierdzenie nie jest prawdziwe.

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grundig napisał:

Gdy brak argumentow  to zawsze mozna napisac ..zaplacili. Kontrast na papierze moze byc nawet  50:1. Najwazniejsze sa wrazenia wizualne.Tak jak wczesniej napisalem , ogladalem ten telewizor w sklepie.Jakosc obrazu  na dobrym poziomie.

przez porównania w sklepie to 10 lat temu kupiłem pewną plazmę - grała tak samo jak stojący obok Kuro - tylko dlatego się zdecydowałem - skoro nie widac róznicy po co płacić 2 razy więcej

w domu - wieczorem był mega dramat - obraz tragiczny - przemęczyłem 6 miesięcy, sprzedałem i kupiłem Kuro - poziom poprawy obrazu był kosmiczny

tyle w kwestii oceny obrazu w sklepie pod jarzeniówkami o mocy tysięcy lumenów

 

IPS fajnie gra tylko  w dzień lub przy zapalonych światłach - wtedy udaje się oszukać jego brak czerni - jesli ktoś tak ogląda to rzeczywiście IPS może go zadowolić bo wg mnie kąty i kolory na nich są po prostu lepsze niż na VA - no ale przy zgaszonych światłach już tak dobrze nie będzie - są tacy którym świecąca czerń to nie przeszkadza - dla nich IPS jest super

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam  pdp a dokladnie  az cztery telewizory plazmowe.W  jasnym   oswietleniu sklepowym   plazmy  zawsze  prezentowaly sie slabo .Do czego zmierzam? Jesli  FX700  prezntowal sie dobrze  to w domu bedzie  jeszcze lepiej.Wiadomo ze poziom czerni  w telewizorach z panelem IPS jest gorszy niz VA ale  dla wielu osob to bez znaczenia.  Wieksze znaczenie  maja katy boczne w IPS ktore sa lepsze niz w VA.  Jesli jednak poziom czerni  jest bardzo  istotny to trzeba  kupic telewizor z panelem VA.

 

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...