Skocz do zawartości
Advm

Samsung MU8002 vs NU8002. Proszę o szybką odpowiedź, bo goni mnie promocja do 8 rano.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak wiadomo NU8000 jest następcą MU7000 na 2018 rok. MU7000 za to nie różni się bardzo od MU8000. 
Cena MU8002- 4200zł, cena NU8002- 4500zł na promocji do 8:00 11.06.

I tutaj nasuwa się problem, z którym nie mogę sobie dać rady. Dodatkowo nie ma żadnych opinii o serii NU w języku polskim, a na rtings oba telewizory są porównywalne, z lekkim wskazaniem na serię NU(nieco lepsza czerń, lepszy kontrast, lepszy HDR-tak to przynajmniej odczytałem). Wie ktoś coś na temat NU8002? Z jednej strony fajna okazja żeby kupić ten TV, a z drugiej mało o nim jeszcze opinii. Cena niższa o 500 zł tylko do 8 rano, później wraca do 5000 zł. 
Dodatkowo ktoś z forum kupował model 8070. W porównaniu do 8002 ma tylko wyższy Picture Quality Index wystawiany przez Samsunga. 2600 do 2500. Kosztuje on jednak 5000zł, więc uważam, że nie warto się sugerować tym indeksem.

Czy jest się czym przejmować, czy brać NU8002? Jest to TV z tego roku, więc wsparcie aktualizacji TIZENA powinno być dłuższe od MU8000? Jeżeli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedpremierowo (bo jutro pojawi się test) powiem, że lepiej NU8002 ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2018 o 01:05, Advm napisał:

I tym zdaniem postawiłeś ostatnią kropkę :) TV zamówiony.

hejka,i jak kupiles?ja sie spoznilem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Jak będzie u mnie to postaram się coś o nim napisać. 

Sprawdzaj na dniach promocje w zaufanych sklepach. Może się coś jeszcze trafi z racji mundialu. Patrz też czy nie dorzuca go do oferty Euro RTV, bo mają promkę z dwoma ratami gratis i jakby wystartował z ceną 5k to dostaniesz go za 4668 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia po 2 dniach oglądania:
-telewizja:
*wygląda gorzej niż na 40" Sharpie Full HD, ale jest to normalne patrząc, że wyświetla nam się obraz HD na 55 calach,
-Netflix:
*4K wygląda super, jednak obraz traci na jakości przy szybszym ruchu kamerą.                              Jaka opcja to poprawi?
*Przy ciemnych scenach obraz się przyciemnia, przez co czernie prawie się ze sobą zlewają.       j.w.
-Futbol:
*momentami mam wrażenie, że odświeżanie jest za niskie. Lot piłki nie jest "idealny"                     j.w.
-jakość obrazu:
*najlepsza jest w trybie Standard. Gdy przełączę na Film obraz żółknieje. Patrząc po zalecanych ustawieniach z testu przeprowadzonego w tym serwisie, tryb Film powinien być najlepszy. U mnie tak nie jest. Dodatkowo część ustawień, które Maciej poleca były już u mnie zmienione. Czy świadczy to o tym, że mój telewizor wcześniej już u kogoś był? Mogę jakoś sprawdzić ile czasu od pierwszego uruchomienia minęło?
*opcja Motion Plus --> redukcja drgań: Nie widzę żadnej różnicy między najniższym a najwyższym poziomem. Patrząc na jaki typ programu tą różnicę zauważę i będę mógł ten poziom dobrze dostosować?
-Smart TV:
*Youtube: czasem jest problem z aplikacją. Po próbie wyszukania czegoś aplikacja się resetuje. Muszę ją wyłączyć i włączyć ręcznie żeby to ominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym, o czym wspomniał Adam. Mam podobne odczucia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Advm napisał:

Spostrzeżenia po 2 dniach oglądania:
-telewizja:
*wygląda gorzej niż na 40" Sharpie Full HD, ale jest to normalne patrząc, że wyświetla nam się obraz HD na 55 calach,
-Netflix:
*4K wygląda super, jednak obraz traci na jakości przy szybszym ruchu kamerą.                              Jaka opcja to poprawi?
*Przy ciemnych scenach obraz się przyciemnia, przez co czernie prawie się ze sobą zlewają.       j.w.
-Futbol:
*momentami mam wrażenie, że odświeżanie jest za niskie. Lot piłki nie jest "idealny"                     j.w.
-jakość obrazu:
*najlepsza jest w trybie Standard. Gdy przełączę na Film obraz żółknieje. Patrząc po zalecanych ustawieniach z testu przeprowadzonego w tym serwisie, tryb Film powinien być najlepszy. U mnie tak nie jest. Dodatkowo część ustawień, które Maciej poleca były już u mnie zmienione. Czy świadczy to o tym, że mój telewizor wcześniej już u kogoś był? Mogę jakoś sprawdzić ile czasu od pierwszego uruchomienia minęło?
*opcja Motion Plus --> redukcja drgań: Nie widzę żadnej różnicy między najniższym a najwyższym poziomem. Patrząc na jaki typ programu tą różnicę zauważę i będę mógł ten poziom dobrze dostosować?
-Smart TV:
*Youtube: czasem jest problem z aplikacją. Po próbie wyszukania czegoś aplikacja się resetuje. Muszę ją wyłączyć i włączyć ręcznie żeby to ominąć.

1. Zgadza się, rozmiar robi swoje

2. Auto Motion Plus. Do skonfigurowania zgodnie z zaleceniami w teście. Na rozmycie może wpływać też redukcja szumów.

3. Nie da się tego wyłączyć, może różnić się agresywnością w zależności od ustawień telewizora

4. Lot piłki może nie być idealny gdy upłynniacz zbyt mocno ingeruje. Czy po wyłączeniu Auto Motion Plus problem ustaje? jeśli tak to wystarczy zmniejszyć stopień ingerencji

5. Tryb film jest najbliższy pierwowzorowi według obiektywnych kryteriów - podobieństwa do monitorów studyjnych na których powstaje treść. Nie znaczy to, że będzie się Tobie podobać, bo możesz być przyzwyczajony do podbitych kolorów i zbyt zimnej bieli (dlatego tak są fabrycznie konfigurowane TV). Dlatego też przechodząc z jednego trybu na drugi masz wrażenie jakby był zażółcony i mniej żywy. Nie zmienia to faktu, że faktycznie może biel na Twoim nieskalibrowanym trybie jest zbyt żółta.

6. Redukcja drgań działa przy filmach i serialach (24 i 25fps), nie przy sporcie czy tv na żywo (50fps).

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nysztal napisał:

A tak zapytam. Lepiej ue65mu8002 czy ue65nu7472?

Bez dwóch zdań lepiej MU8002, a jeszcze lepiej MU7002 (bo tańszy). Przeczytaj wstęp testu NU8002: "Oznaczenia telewizorów „urosły” i seria „8” zastępuje tą z numerem „7”. Analogicznie model NU7002 jest następcą MU6000, ale tym może zajmiemy się następnym razem." Właściwie próbujesz konfrontować MU8002 z MU6412 tylko wydanym na 2018 rok. To nie ma żadnego sensu.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat teraz w mediamarkt jest w dobrej cenie mu8002 bo za 5499 ? i ładniejszą stopkę ma ? dzięki bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w kwocie 5500zł TV w 65" to najlepsza oferta na dziś ten MU8002 ? 

 

Do kupienia za 5 439,00 ZŁ.

A może lepiej

5 394,07zł - UE65MU7052 ?

Edytowane przez Gravis
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2018 o 22:48, Gravis napisał:

Czy w kwocie 5500zł TV w 65" to najlepsza oferta na dziś ten MU8002 ? 

 

Do kupienia za 5 439,00 ZŁ.

A może lepiej

5 394,07zł - UE65MU7052 ?

MU8002 ma trochę inna powłokę matrycy, wiele osób uważa ją za lepsza do jasnych pomieszczeń. Skoro nie ma różnicy cenowej to bierz jego. Zawsze to też model wyższy, więc i lepsze samopoczucie po zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2018 o 13:27, Maciej Koper napisał:

MU8002 ma trochę inna powłokę matrycy, wiele osób uważa ją za lepsza do jasnych pomieszczeń. Skoro nie ma różnicy cenowej to bierz jego. Zawsze to też model wyższy, więc i lepsze samopoczucie po zakupie :)

A co sądzisz o modelu Philips 65pus7502 ? Jak wypada w porównaniu do mu8002 i zastosowań "w salonie z kuchnią" ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zauważyłem jeszcze jeden problem z NU8002.
Netflix, ciemna scena. W momencie, gdy pojawiają się napisy cały obraz się rozjaśnia. Napisy znikają - obraz wraca do normy.
Da się coś z tym zrobić? Dosyć irytujące działanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś zrobić żeby nie było to takie agresywne i jednocześnie nie wpłynęło na jakość obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić kolor napisów na szary

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj zmienić kolor napisów na szary

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


U siebie tak zrobiłem na projektorze. Od razu lepiej się ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...