Skocz do zawartości
  • 0
maniunio57

Jaki kabel hdmi do 4k

Pytanie

Mam panasa dx900 do którego dokupiłem dmp ub 400 i teraz pytanie Jaki dobry kabel polecacie do podłączenia tych zabawek (cena 500-1000zł)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 minutę temu, Barnaba napisał:

Mam wrażenie, że nie czytasz, co piszą inni użytkownicy tego forum:(

Problem generalnie tkwi w robieniu zamieszania przez sprzedawców. Masz wyżej podane przez kolegę standardy i masz równocześnie podane przez użytkowników ich doświadczenia.

 

Wydaje mi sie ze Ty nie czytasz bo nie zacytowales nawet zmienionej wersji mojego tamtego posta. Zamieszanie przez sprzedawcow to jedno, ale ciagniecie kasy z kupujacych przez producentow to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 minut temu, Lordani66 napisał:

Skad masz ten opis?

Czyli kabel ktory nie ma napisane w opisie PREMIUM nie moze miec przesylu 18gbps? Ja rozumiem ze high speed high speedowi nie rowny, bo jak sam wyslalem pierwszy link, ten kabel miał tylko 10gbps, czyli standard HS. Ten nastepny to standard HS ale z zaznaczonym 18gbps, wiec w czym problem?

 

Edit: Okay, wiem juz skad masz ten opis, z wikipedii ktora sie posilkowala tym zrodlem: https://www.hdmi.org/consumer/finding_right_cable.aspx

Czytaj: Strona oficjalna HDMI ktory oczywiscie ze chce zarabiac na naiwniakach jak najwiecej, czyli kupuj tylko najdrozsze kable HDMI PREMIUM bo według nas nie moze byc kabla z przesyłem 18gbps, mimo że są, ale my nie dajemy im zielonego swiatla na naszej stronie. Lel.

Absolutnie nie! Słówko "Premium" nie odnosi się do ceny kabla, w ten sposób rozróżniono specyfikacje kabli. Kabel o specyfikacji "Premium high speed" nie oznacza kabla premium z rozumieniu kwoty, jaką trzeba na niego wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Przed chwilą, Lordani66 napisał:

Wydaje mi sie ze Ty nie czytasz bo nie zacytowales nawet zmienionej wersji mojego tamtego posta. Zamieszanie przez sprzedawcow to jedno, ale ciagniecie kasy z kupujacych przez producentow to drugie.

Jesteś z tych, co zawsze muszą mieć rację?;) Przeczytaj, co napisałeś i daj już spokój:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Przed chwilą, Toma-San napisał:

Absolutnie nie! Słówko "Premium" nie odnosi się do ceny kabla, w ten sposób rozróżniono specyfikacje kabli. Kabel o specyfikacji "Premium high speed" nie oznacza kabla premium z rozumieniu kwoty, jaką trzeba na niego wydać.

I tak i nie. Oznacza tyle:

" Ustaliliśmy też, że oznaczenie Premium ma charakter oficjalny, ale jest raczej płatną gwarancją braku wad niż czynnikiem wpływającym na jakość tego, co trafia do naszego telewizora. "
" Problem w tym, że z uwagi na fakt, że taki certyfikat kosztuje pieniądze – co odbija się na cenie przewodu – wielu producentów z niego rezygnuje. Nie jest on bowiem obowiązkowy, by uzyskać zgodność z HDMI 2.0. "

Kupujac kabel oznaczony PREMIUM wydajemy 2x tyle kasy tylko po to zeby miec bluze z adidasa nadal z etykietką zamiast bez niej. W świecie technologii mija się to z celem.

Przed chwilą, Barnaba napisał:

Jesteś z tych, co zawsze muszą mieć rację?;) Przeczytaj, co napisałeś i daj już spokój:(

WY probujecie mi wcisnąć kit że 18 gbps innym 18 gbps jest nierówne bo pierwsze nie ma znaczka "PREMIUM".

Tl;dr - kabel nie musi być w standardzie premium ktory nałożyło HDMI, zeby przesylal 18gbps i nie wmowicie mi ze jest na odwrot. A do bledu przyznac sie potrafie, przyznalem ze ten pierwszy kabel to przesylal zaledwie 10gbps danych. To Wy nie potraficie przyznać mi racji kiedy mowie, że aby uzyskac obraz 4K, 60Hz z HDR nie potrzeba miec kabla PREMIUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 minut temu, Lordani66 napisał:


Tl;dr - kabel nie musi być w standardzie premium ktory nałożyło HDMI, zeby przesylal 18gbps i nie wmowicie mi ze jest na odwrot. A do bledu przyznac sie potrafie, przyznalem ze ten pierwszy kabel to przesylal zaledwie 10gbps danych. To Wy nie potraficie przyznać mi racji kiedy mowie, że aby uzyskac obraz 4K, 60Hz z HDR nie potrzeba miec kabla PREMIUM.

bum:)

1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Z praktyki wielu ludzi (i mojej również) wynika jednak, że tego typu kable (HS) mają jednak wystarczające parametry, aby osiągnąć przepływność 18 Gbps. Testowałem sporo, nieraz stareńkich, kabli i tylko jakieś najnowsze badziewie (szumnie opisane jako 2.0) nie przesłało pełnego sygnału UHD.

Czyli są dwa wyjścia: albo kupujemy tani HS i testujemy (w razie co odsyłamy) albo ciut droższy z pełną certyfikacją "premium".

Koszt premium również nie za duży, bo kilkadziesiąt złotych. Oczywiście piszę o krótkich kablach. 

czytanie ze zrozumieniem ma zalety;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 minuty temu, Barnaba napisał:

bum:)

czytanie ze zrozumieniem ma zalety;)

Wiem, że ma, tylko nie wiem dlaczego wszedles w rozmowe moja i Toma-San gdzie on zaparcie twierdzi że kabel oznaczony 18gbps przesyłem MUSI mieć standard premium, stad od razu pomyslalem ze jednak bronisz tego. To ze jakis sprzedawca moze napisać "standard 2.0" a kabel nie miec przesylu 18gbps to inna bajka, że wykorzystuje naiwność kupujacego, tymbardziej ze zaatakowales ten drugi kabel ktory tu podalem, od razu skreslajac go bo ma napisane cos o standardzie 2.0, mimo że ma zaznaczony przesył 18gbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Przed chwilą, Lordani66 napisał:

Wiem, że ma, tylko nie wiem dlaczego wszedles w rozmowe moja i Toma-San

włamałem się na wasz prywatny chat?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
59 minut temu, Toma-San napisał:

High speed może nie wystarczyć. Artykuł błędny, kabel o przepływności 18 Gbps musi mieć specyfikację "Premium high speed". Jak podłączysz sobie konsole, odpalisz grę 4k HDR, która wykorzystuje pełne pasmo HDMI 2.0, podany przez ciebie kabel może "klęknąć". Do filmów 4k HDR, które przeważnie kodowane są z chromą 4:2:0 wystarczy.

Z TYM miałem i mam problem, żeby była jasność o ktorym kawałkku tekstu mowilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Lordani66

1. Przeczytaj mojego poprzedniego posta.

2. Jeśli uważasz, że specyfikacja "Premium high speed" oznacza kabel PREMIUM, patrz punkt 1.

Możesz podłączyć TV metalowym wieszakiem, pewność że będzie on działał zgodnie ze standardem HDMI 2.0 uzyskasz, jeśli spełni specyfikacje "Premium High Speed".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Barnaba napisał:

włamałem się na wasz prywatny chat?!

Nie, po prostu atak na kabel ktory tu podalem zmylil mnie i myslalem ze sadzisz to co Toma-San, co post wczesniej zacytowalem. Skrzętnie pominales reszte mojego posta. Ale dobra, nie ciagnijmy juz tego.

7 minut temu, Toma-San napisał:

@Lordani66

1. Przeczytaj mojego poprzedniego posta.

2. Jeśli uważasz, że specyfikacja "Premium high speed" oznacza kabel PREMIUM, patrz punkt 1.

Możesz podłączyć TV metalowym wieszakiem, pewność że będzie on działał zgodnie ze standardem HDMI 2.0 uzyskasz, jeśli spełni specyfikacje "Premium High Speed". 

Nie nie nie nie NIEEEE kolego, zmieniasz zeznania teraz. Teraz piszesz o "pewności" Przedtem napisałeś TO:

" Artykuł błędny, kabel o przepływności 18 Gbps musi mieć specyfikację "Premium high speed". "

Przed paroma postami pisales konkretnie o kablach premium, nie mów że nie. Nie ma czegos takiego jak rozlaczenie Premium high speed od kabli high speed oznaczonych 18gbps oznaczonych jako "premium" bo takich to ja nawet nie widzialem. Albo miały napisane Premium high speed i były oznaczone 18gbps, albo nie były opisane premium high speed, były nadal oznaczone 18gbps i 2x tańsze.

Artykuł ktory cytowalem tez mowil o kablach "PREMIUM HIGH SPEED" a nie o kablach z wyższej polki cenowej - premium.

Edytowane przez Lordani66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolega @Barnaba ma rację - nie potrafisz czytać zrozumieniem. 

Może przykład samochodowy:

Masz matiza w specyfikacji "High speed", który może jechać 150 km/h i masz matiza w specyfikacji "Premium high speed", który może jechać 180 km/h. Jeśli kupię matiza w specyfikacji "Premium high speed", mam pewność, że pojadę 180 km/h. Jeśli kupię matiza w specyfikacji "High speed",  to na pewno pojadę 150, ale może trafię na model, który pozwoli mi osiągnąć 180 km/h. Tak samo jest ze specyfikacją kabli, rozumiem, że słowo "Premium" ma dla ciebie magiczne znaczenie - proponuję, żebyś zamknął oczy i wyobraził sobie, że zamiast słówka premium jest tam np. słówko "Turbo". Wtedy łatwiej będzie ci zrozumieć to, co napisałem wcześniej.

Czyli mamy kabelki "High speed" i "Turbo high speed". I teraz kabel "High speed" może osiągnąć wydajność kabla "Turbo high speed", ale nie musi. Kabel "Turbo high speed" taką wydajność ma zagwarantowaną. Więc jeśli ktoś pisze, że kabel "High speed" osiągnie prędkość kabla "Turbo high speed" to po prostu powinien napisać, że ma produkt "Turbo high speed", bo jest to w zgodzie z nazewnictwem i specyfikacją kabli pod standard HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Toma-San napisał:

Czyli mamy kabelki "High speed" i "Turbo high speed". I teraz kabel "High speed" może osiągnąć wydajność kabla "Turbo high speed", ale nie musi. Kabel "Turbo high speed" taką wydajność ma zagwarantowaną. Więc jeśli ktoś pisze, że kabel "High speed" osiągnie prędkość kabla "Turbo high speed" to po prostu powinien napisać, że ma produkt "Turbo high speed", bo jest to w zgodzie z nazewnictwem i specyfikacją kabli pod standard HDMI.

Do Ciebie dalej nie dociera że kable z przesylem 18gbps nie roznia sie od siebie NICZYM. Fakt, sa kable High Speed ktore NIE SĄ 18 gbps jak ten moj pierwszy całkiem. Ale Ty ciagle twierdzisz ze kabel 18gbps nie dorowna kablowi 18gbps drozszemu bo ma znaczek Premium High Speed. Tak, majac kabel premium high speed na pewno masz te 18gbps, majac kabel high speed musisz przeczytac w specyfikacji czy jest on 18gbps. Ty nadal twierdzisz ze ten drugi może z jakiegoś powodu nie dorównać temu pierwszemu nawet jesli ma oznaczony przesyl 18gbps i tak twierdziłeś od poczatku. TO SĄ BREDNIE. Placisz tylko wiecej za swoje lenistwo jesli nie chce Ci sie zajrzec do specyfikacji kabla ktory kupujesz, a marka HDMI na Tobie zarabia, no ale jak chcesz jechać z Krakowa do Gdańska przez Tel Aviv, to prosze bardzo.

Przykładu z samochodami wymyslonego na kolanie nawet nie bede czytal bo zapewne nijak ma sie do rzeczywistosci kabli HDMI a tak czy inaczej nie zmieni rzeczywistości jaka jest... A jest taka, ze wystarczy kupic kabel z przesylem 18gbps i ktory nie musi byc oznaczony PREMIUM HIGH SPEED, bo producent kabla za ta "naklejke" nie chcial placic marce HDMI, przez co kabel kupujesz 2x tańszy. Wedlug Ciebie to nadal nie ten sam kabel bo nie ma "naklejki"... OŁRAJT.

Z ciekawosci zapytam - jak TY kabel kupiles i ile za niego dales?

Edytowane przez Lordani66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gdybyś czytał uważnie moje posty, to wiedziałbyś, że dałem około 100 zł. Cały czas odnoszę się do danych zawartych w standardzie HDMI. I znowu nie przeczytałeś tego, co napisałem powyżej. To są tylko NAZWY, które oznaczają, czego można się po kablach spodziewać. Jeśli udałoby mi się wyprodukować kabel o przepływności 18 Gbps, to na pudełku napisałbym "Premium high speed", ponieważ wiedziałbym, że mój kabel spełnia wymaganą specyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To już pisałem, ale powtórzę, bo ciągle są niedomówienia: nie wierzcie do końca opisom kabli, że są takie super-hiper. Lepiej kupić skromniejszy kabel ale z możliwością zwrotu/wymiany niż dać się nabrać krzykliwym reklamom. Zazwyczaj w tych opisach występuje magiczne słówko "do" (18 Gbps) lub powołują się na normy złącza, co oznacza tylko, że da się wetknąć;). Są również opisy, że kabel jest "premium", ale w sensie potocznym, słownikowym a nie że zgodny z normą Premium High Speed (tu trzeba szukać w opisie odpowiedniego, zastrzeżonego symbolu).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 minut temu, Toma-San napisał:

Gdybyś czytał uważnie moje posty, to wiedziałbyś, że dałem około 100 zł.

Nie bede pamietal dokladnie kazdej kropki nad i.

A Ty dalej nie rozumiesz ze za dodanie nazwy "PREMIUM HIGH SPEED" producent kabla musi zapłacić. Produkuje kabel 18gbps i nie placi za nazwe i jej nie dodaje. PROSTE? A tak w ogole widzialem kabel PREMIUM HS ktory mial rzekomo 18gbps ale był 4:2:0 jesli chodzi o piksele, dlatego chce wiedziec dokladnie co kupiles i sprawdzic czy nie zaplaciles wiecej za cos czego nie masz.

Z tego co widze to chyba jedynym, bo tanim kablem Premium jest ten: http://allegro.pl/kabel-hdmi-2-0-goobay-premium-4k-60hz-1-5m-i7170691229.html?fromVariant=7169149845

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Lordani66 napisał:

 A tak w ogole widzialem kabel PREMIUM HS ktory mial rzekomo 18gbps ale był 4:2:0 jesli chodzi o piksele,

No widzisz - sam cytujesz jakiś zupełnie bezsensowny opis, co tylko potwierdza, ze i producent i sprzedawca może sobie pisać dowolne rzeczy:(

Warto doczytać o fizycznych właściwościach kabla. Pomóc może też np taka tabelka:

Podobny obraz

Podobny obraz

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, Barnaba napisał:

No widzisz - sam cytujesz jakiś zupełnie bezsensowny opis, co tylko potwierdza, ze i producent i sprzedawca może sobie pisać dowolne rzeczy:(

A nie no ze sprzedawca moze klamac i w ogole naciagac rzeczywistosc to juz w ogole inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Barnaba - dokładnie.

@Lordani66 - zapłaciłem za kabel, który umożliwia mi przesłanie maksymalnej przepływności standardu HDMI 2.0.

Szlag. Rzeczywiście według specyfikacji HDMI, "Premium" oznacza konieczność przejścia certyfikacji. Czyli producenci, którzy nie chcą płacić za certyfikację muszą kombinować w inny sposób - chociażby umieszczając na pudełku informacje o max. przepływności. Inna sprawa, jak później takie kable działają. Tak czy inaczej, zwracam honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.05.2018 o 17:30, maniunio57 napisał:

Mam panasa dx900 do którego dokupiłem dmp ub 400 i teraz pytanie Jaki dobry kabel polecacie do podłączenia tych zabawek (cena 500-1000zł)

Widzę że rozpętałem burzę w szklance wody-ale do rzeczy Po przeczytaniu Waszych postów jak i zagłębieniu się w internecie oraz co poleca Maciek -Nasze Guru PureLink PI 1000

postanowiłem kupić PureLink ProSpeed PS 3000 (dł jak napisałem 5m)

Dnia 25.05.2018 o 17:30, maniunio57 napisał:

Mam panasa dx900 do którego dokupiłem dmp ub 400 i teraz pytanie Jaki dobry kabel polecacie do podłączenia tych zabawek (cena 500-1000zł)

Widzę że rozpętałem burzę w szklance wody-ale do rzeczy Po przeczytaniu Waszych postów jak i zagłębieniu się w internecie oraz co poleca Maciek -Nasze Guru PureLink PI 1000

postanowiłem kupić PureLink ProSpeed PS 3000 (dł jak napisałem 5m)

Dnia 25.05.2018 o 17:30, maniunio57 napisał:

Mam panasa dx900 do którego dokupiłem dmp ub 400 i teraz pytanie Jaki dobry kabel polecacie do podłączenia tych zabawek (cena 500-1000zł)

Widzę że rozpętałem burzę w szklance wody-ale do rzeczy Po przeczytaniu Waszych postów jak i zagłębieniu się w internecie oraz co poleca Maciek -Nasze Guru PureLink PI 1000

postanowiłem kupić PureLink ProSpeed PS 3000 (dł jak napisałem 5m)

Widzę ,że rozpętałem burzę w szklance wody -ale dorzeczy.Po przeczytaniu Waszych postów i zagłębienia się w necie oraz co poleca Nasze Guru Maciej PureLink PI 1000 postanowiłem zakupić PureLink ProSpeed 3000 ( mowa o dł 5m)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bardzo dobry wybór. Ile dałeś?

Ja mam "chińczyka" 15 m:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 godzin temu, Lordani66 napisał:

Zamieszanie przez sprzedawcow to jedno, ale ciagniecie kasy z kupujacych przez producentow to drugie.

 

Jesli chcesz kupić kabel 3m za 30 zł, który prześle 18 Gbps to ja stawiam, że takiego nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

a niby czemu nie ?

na wyprzedaży hamy takie są po 15-30zł - na plakietce mają 18mbps

ale fakt - normalna cena moze byc wyzsza - choc mi 4k chyba przelatuje na każdym kablu jaki mam - nawet na jakichs za 25zł z lidla sprzed 5 lat

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi też "przelatuje" pełne UHD na każdym, nawet tym sprzed 10 lat (sic!). Nie "przeleciało" tylko na najnowszym, który miał właśnie te kolorowe naklejki "2.0" i "18". Inna sprawa, że wszystkie max 2 m. Przy 3 m spodziewałbym się problemów zacznie częściej ale to tylko moje gdybanie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość

Ja miałem problem z interferencjami na Apple TV 4K z kablem HDMI za 50 pln

Sprawę rozwiązał kabel rekomendowany przez Apple

https://www.apple.com/pl/shop/product/HLL52ZM/A/przewód-hdmi-belkin-ultra-high-speed-4k-2-m?fnode=7bc0133e700e7f3e57445503512751cebb5c81f8511bdc55c51e4b14aa3bd3af6fd1e0d213b4fa5f7edc92a5bf7fba5f9f6c6f8e7e051921da9f5a6731dbc88461ba0a76e7b946de7205422b4e33e18e96401c609de99ed0a265aef7d946af02

http://www.belkin.com/us/p/P-AV10175;jsessionid=9B432C4BE8DFFBE8B032F921786CD0AC/

w sekcji Q&A Belkin można przeczytać, że obsługuje HDMI 2.1, wyświetlacze 8K, przepustowość 48Gb/s

z tego co pamiętam na opakowaniu nie było tych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...