Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powoli noszę się z zamiarem zakupu tv. Obecny telewizor jest troszkę za mały i miło byłoby przerzucić się na 4k. Nie miałem zbytnio styczności z marką, którą sobie obrałem, ale testy na forum dodatkowo utwierdziły mnie, że chyba właśnie Philipsa mi trzeba. Na chwilę obecną waham się pomiędzy pus6412- cena a pus8102- świetne wyniki testow. Oba tv powinny spokojnie zaspokoić  apetyt na input laga i system ambilight. Największy problem to przeskok cenowy- czy  rzeczywiście warto placic niemal 2x wiecej i cieszyc sie pieknym obrazem czy wystarczy sam fakt przeskoku z fhd na 4k i 20" wiecej.  Jeszcze kwestia awaryjnosci mnie nurtuje' ponoć właśnie ta marka nie cieszy się renomą. Do rzeczy:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m przy filmach, 1.5-2m grając na pufie
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno dokładnie naprzeciw tv, rolety na dół i problemu nie ma
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 46f6320
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, choć namiastkę HDR, Smart, fajnie jakby dogadywał się z telefonami podczas przeglądania fotek.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Wszystko
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 pro, czasem chodzi ps3
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Sporo, nawet 10-12h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Tv naziemna i gry na konsoli
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50/50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Mulaste menu
19. Preferencje co do marki ? Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Im mniej tym lepiej. Wszystko rozbija się o jakość efektu HDR. 4-7k

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier, to nowy nu8 jak najbardziej. Philips z tego co można poczytać, bardzo awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ary masz uczulenie na philipsa 8102 ? - awaryjny jak każdy inny.

Poprzednie modele z niedopracowanym androidem rzeczywiście wyrobiły złą opinię - opinie o 8102 raczej są pochlebne (nie licząc nawiedzonych co nie mieli kontaktu a w co 2 poście o nim piszą)

Obecnie do wyrwania lekko powyżej 6k.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiedzeni? Minimum wiedzy potrzeba i chęci czytania ze zrozumieniem, by zrozumieć, że Philips to za przeproszeniem [beeep]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż...chyba rzeczywiście wybiję sobie z głowy markę Philips. Szkoda bo wg danych powinien oferować wszystkie bajery które mi się wymarzyły :-)

Może w takim razie mu7002? Parametry też nienajgorsze, HDR powinien być zauważalny, input lag bardzo niski a i cena całkiem przyzwoita- ok. 5500 na chwilę obecną to też duży plus.

Z obecnym Samsungiem nie mam żadnych problemów, choć szczyt techniki to to nie jest:-P

Nie dopisałem o tym, że często gęsto oglądamy filmy na Netflix i hbo, czasem YT choć chyba każdy Smart TV sobie z nimi radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza o telewizorach jest bardzo ograniczona, ale z tego co czytam to każdy telewizor ma swoje wady. Jest tyle samo osób co poleca philipsa co i odradza. Tak samo jest z samsungiem, sony czy oledami.

np. Samsung mu7002 też sporo osób na niego narzeka, szczególnie posiadacze ps4,  podobno obraz potrafi co chwile znikać/migać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość, że każdy tv ma wady i zalety. Natomiast czytam o telewizorach na tym forum od 2006 roku i jedna marka zdecydowanie wybija się na prowadzenie, jeśli chodzi o ilość krytycznych uwag. Niestety jest to niegdyś bardzo dobry, a teraz mierny Philips:(

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips jest tylko z nazwy. Kupili ich Chińczyki, więc Holendrzy już nie mają nic do powiedzenia.

8102 na papierki super tv. Niższa cena nie bierze się znikąd.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy własność decyduje o poziomie sprzętu - mi jest obojętnie kto jest właścicielem Philipsa.

Ary jak masz potwierdzone negatywne opinie o tym konkretnym tv to podziel się nimi a nie siej plotek.

W samym dniu dzisiejszym to już chyba Twój 7 wpis o 8102. Sam pisałeś, że widziałeś go krótko w sklepie więc może poczytaj ze zrozumieniem testy i opinie na forach - też tych zagranicznych - większość negatywnych opinii o tym modelu to stereotypy związane z doświadczeniami z innymi tv od tej firmy lub mantra tych samych troli. Nie twierdzę, że firma ta jest super - wręcz poziom obsługi po sprzedażowej jej jest karygodny ale jak czytam wpis kogoś kto jako argument o wadliwym tv podaje zepsutą płytę główną w tym konkretnym produkowanym od 7 miesięcy tv po 2 latach użytkowania  to wybacz - ale nie będę z Tobą dyskutować. W innym wątku napisałeś, że w czasie prób zawieszał ci się android - może w tym jest problem - trochę techniki i się gubisz - mi przez 6 dni testów w domu nie udało się go zawiesić.  Każdy o każdym tv może napisać że to (beeeep) ale ja osobiście jestem wrogiem stereotypów.  \

Wracając do tematu autor testu pisze, że 50/ 50 chce korzystać z konsoli więc po wpisach na tym forum odradzam mu7002 - dużo jest osób z problemami. Nic nie wiadomo jaki sposób oglądania preferuje - jeżeli nie lubi oglądać w ciemności to po co matryca va? (ja przez to nie kupiłem philipsa - tv oglądam w półmroku i  w dzień a projektor do koncertów i seansów nocnych ,więc jego czerń do mnie nie przemawiała) Jest parę innych tv w 65calach w tym przedziale cenowym też wartych chociażby zobaczenia. Około 6 k można kupić np flagowy lg 9500 z ubiegłego roku - do konsoli chyba najlepszy wybór a  system i pilot zasługują w nim na uznanie. Jak można trochę poczekać na spadek cen(sądzę że za 2-3 miesiące jak w zeszłym roku lg wyprostuje się z kosmicznych cen za nowości)  to nowe modele na ten rok od lg są jeszcze lepsze a co ważne tzw sztuczna inteligencja po polsku kusi) W rtings jest recenzja słabszego modelu sk9000 - odpowiednik naszej850 - oceny jak na tv z matrycą ips co najmniej pochlebne (ocena na poziomie q7f)

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu xe93 na androidzie więc się naprawdę ogarnij chlopczyku.

Twoja wiedza o tv jest zerowa, widać to po tv jakie polecasz. Robisz ewidentnie na złość. Ile ci płacą za te brednie?

Ps. Mój błąd co do philipsa i sprawy w sądzie. Mój niemiecki nie jest już tak dobry, więc pogubilem się ze zrozumieniem artykułu. Niemniej tu na forum ten temat też był poruszany, ale mniejsza o to. Załóżmy, że się ogłupiłem szerząc ferment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ary dalsza dyskusja z Tobą na forum jest bezcelowa. Doceniam to, że potrafisz przyznać się do błędu - nie walczę z Tobą tylko ze stereotypami - dużo jest osób które gdzieś coś przeczytają bez zrozumienia i dociekliwości i potem dalej sprzedają te informacje. Co do wycieczek osobistych to proszę pisz do mnie na priv. Mam za dużo lat aby wdawać się w dyskusje na takim poziomie na forum.

I wracając do tematu - tak jak pisałem autor nie określił szczegółowo potrzeb więc polecany przykładowo tv z matrycą ips może być bardziej korzystny dla niego. Znam twoje zdanie na temat tv z matrycami ips ("straszna bieda") ale wybacz każdy ma inne potrzeby, na które może przeznaczyć określoną gotówkę. Ja tylko sugeruję autorowi zobaczenie innych tv a Ty znowu jako ekspert i guru wyznaczasz standardy innym.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do guru. Może faktycznie warto zobaczyć czy ips wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz Polański - jeśli zdecydujesz się na Philipsa koniecznie daj znać, jak TV się sprawuje. Rozumiem oczywiście, że opinia będzie wstępna, ale pozwoli chociaż w przybliżeniu potwiedzić lub zaprzeczyć stereotypom krążącym w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Toma-San napisał:

@Mariusz Polański - jeśli zdecydujesz się na Philipsa koniecznie daj znać, jak TV się sprawuje. Rozumiem oczywiście, że opinia będzie wstępna, ale pozwoli chociaż w przybliżeniu potwiedzić lub zaprzeczyć stereotypom krążącym w sieci.

Podpisuje się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj matrycy nie ma dla mnie raczej znaczenia. TV przez 90% czasu jest oglądany na wprost, nie jest więc dla mnie wyznacznikiem kąt widzenia, a głębia czerni z tego co wyczytałem jest przez producentów usprawniana dodatkowymi bajerami. Chyba, że wybór matrycy rzeczywiście powinien mnie interesować, wtedy się doedukuje, jednak myślę, że do obu jestem w stanie się dostosować.

Obecny tv ma przeszło 4lata i nic mu nie dolega (choć to nie powinien być wcale żaden wynik, monitor 21.5" ma z 8lat a  poprzedni tv Samsung ale crt ma już dobre 22 lata i z ciekawości zniosę go kiedyś że strychu sprawdzić:-P). Kupując kolejny chciałbym żeby okres użytkowania nie skończył się po roku czy dwóch, a czytając opinie Philips może nie wytrzymać. Nie bardzo wiem w co wierzyć, bo w zasadzie o jakim modelu bym nie czytał to każdy jest w stanie się do czegoś przyczepić.

Każda wasza propozycja i uzasadnienie jest dla mnie ważne i otwiera nieco szerzej oczy.

Może w takim razie celować w Sony, Samsung lub LG a Philipsa usunąć z listy poszukiwanych? Jest wiele tematów odnośnie wyboru a i tak jak widać nie da się bez podpowiedzi wybrać czegoś odpowiedniego- w którymś temacie to właśnie pus8102 i mu7002 były polecane do konsol i generalnie wykorzystania w moim typie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze najlepiej wygląda pus8102. Musisz sobie odpowiedzieć, czy chcesz podjąć potencjalne ryzyko zakupu. I żeby nie było - każdy TV może się zepsuć, niezależnie od marki. Dobrym kontrkandydatem może okazać się Sony XE9005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od twoich preferencji i wrażliwości (oraz zasobności portfela) Najpierw określ priorytety na czym Ci najbardziej zależy potem sam zobacz dane tv w sklepie  - możesz kupić je internetowo i po sprawdzeniu odesłać (przepraszam wszystkich sprzedawców) Na konkurencyjnym forum kiki oferuje domowe prezentacje ale to kosztuje dodatkowe pieniążki.

Na stronie rtings,com możesz poczytać jak w danych tv recenzenci wyceniają przydatność np do gier, sportu, seansów kinowych itp. Co prawda rynek US ma w większości inne nazwy ale pod koniec recenzji masz nazwy na Europę. Może zacznij od tego, że określ czy wolisz oglądać tv w całkowitej ciemności czy w półmroku. 

Ja wybrałem jako swój typ tv z matrycą ips nanocel - Philips 8102  testowałem z uwagi właśnie na pozytywne recenzje użytkowników - wbrew stereotypowi (coraz częściej używane słowo :) ) czytając opinie, większość negatywnych opinii odnosiła się do marki a nie danego tv, resztę naprawili (no może nie wszystko ale wszystkiego nie miałem tego jak sprawdzić) Równocześnie miałem do testów co prawda tylko grzecznościowo od znajomego po 1-2 godziny dziennie LG 55sj850. Odesłałem Philipsa  i obecnie czekam na zejście cenowe lg 65sk9500 ->do moich potrzeb i z moim portfelem bardziej przydatny - potrzebuję dobry tv jako wyświetlacz do kompa, wolę oglądać tv z podświetleniem z tyłu lub w półmroku (tu trochę żal mi podświetlenia fabrycznego od Philipsa) oraz wg, mojego wzroku nawet ubiegłoroczny i niski model nanocel od lg miał w dzień i półmroku lepsze kolory - różnic innych nie widziałem lub były dla mnie nieistotne. Ponadto urzekł mnie pilot od tv - wbrew pozorom ważna sprawa oraz prostota i funkcjonalność webOS. Kusi też w nowych tv lg thinQ.  Może gdybym nie bał się wypaleń to byłby to OLED lub gdybym preferował kinowe seanse na tv to  Sony zd9 lub x930 lub gdybym nie szanował swoich pieniędzy i nie miał innych potrzeb to Samsung Q9FN - tak więc sam musisz decydować.

Życzę samych udanych decyzji i zadowolenia z tv - tak do końca nikt Ci nie podpowie co masz kupić każdy ma inną wrażliwość i potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do mnie to pytanie to nie miałem porównania w domu do innego tv z matrycą va - używam Toshibe 55l7453 na matrycy ips, porównywałem też z LG na ips. Przez 6 dni bawiłem się ustawieniami, materiałami 4k ale nie zrobiło na mnie to super wrażenia - siedzę od tv 3,5m obraz w dzień porównywalny do tośki, LG bardziej do mnie przemawiał przez lepsze? oddanie kolorów (rzecz gustu - żonie bardziej odpowiadał obraz z philipsa ale bez ambilightu) . W dzień za dużej różnicy nie ma w nocy w całkowitej ciemności faktycznie czerń o wiele lepsza ale dla mnie to nieistotne. Biorąc go na próbę miałem nadzieję że zastąpi mi projektor gdzie lampa powoli się kończy ale wiem teraz, że ilość cali ważniejsza od czerni - ekran mam około 120 cali - może zamiast lampy wymienię z czasem projektor właśnie aby zwiększyć kontrast dla seansów nocnych. Kąty oglądania nie tak tragiczne jak myślałem - oczywiście i LG i Tośka bez konkurencyjna ale na kanapie obojętnie czy na środku czy z brzegu to to samo. Jedynie jak siadłem przy ławie na fotelu to obraz blakł trochę i wchodząc do pokoju przy włączonym tv (boczne wejście) - obraz wręcz denerwował.

Co do defektów opisywanych do sprawdzenia tv na forum to albo trafił mi się dobry egzemplarz albo ślepnę na starość - nic złego nie zaobserwowałem. Android zauważalnie lepszy od systemu w Toshibie ale wg. mnie gorszy od WebOS z LG, to samo z pilotami od tv. Pliki z komputera te co puszczałem odtworzył wszystkie. Przez usb zapuściłem plansze i programy testowe  - też ok. Nie miałem modułu aby sprawdzić jak poradzi sobie z kartą od N-ki.

Jedyne z czym miałem trochę problemu na Philipsie to dźwięk - na niektórych materiałach odtwarzanych z androida w tv przez ampli Yamaha 777 - bez problemu radził sobie z wszystkim tylko LG (ale nie bawiłem się ustawieniami - brak czasu na dogłębne sprawdzanie możliwości). Gry porównywalnie (ale ja przez kompa a kolega przez PS4 więc na pewno na Philipsie i LG lepiej będzie wyglądać) Tak więc każdemu wg potrzeb - ja czekam na normalne ceny LG 65sk950 - może do tego czasu coś innego mnie zainteresuje ale też pewnie na matrycy ips - chyba, że przeniosę komp do drugiego pokoju razem z Tośką to wtedy OLED do salonu.

Jeszcze jedna uwaga - u mnie tv wisi w specjalnej wnęce w ścianie tak aby ekran licował ze ścianą - Przy philipsie do poprawnego działania podświetlenia z tyłu winien być on odsunięty od ściany więc testy robiłem bez powieszenia tv - dźwięk z zawieszonych tośki i LG był gorszy - pewnie z tego powodu. (oczywiście bez ampli)

Gdybym miał polecać Philipsa to jak najbardziej go polecam do kina domowego idealny - przy normalnym użytkowaniu bez różnicy z innymi tv, jeżeli ktoś ma przyzwyczajenie do niezmiennego obrazu w zależności od kątów oglądania to OLED lub IPS

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie ryzykować i brać sprawdzony model. Tak jak pisałem tv chodzi często i tym samym o różnych porach.  Najczęściej jednak w użyciu  jest delikatne podświetlenie taśmą LED za  tv. Nie jestem jakimś zboczeńcem jakości. Do seansów filmowych używam amplitunera Pioneer 5.1. w innych wypadkach dźwięk z tv wystarcza. Siedzę głównie na wprost tv, odległość zależnie czy leżę czy siedzę na pufie 1.5-3.5m. 

Wybór uzależniony jest głównie od zasobności portfela, myślę że 7k za tv to i tak za dużo- ludzie za takie kwoty samochody kupują.

Nie spieszy mi się z zakupem ale być może na Rosja 2018 będą jakieś promocje ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się rozbija o szczegóły. Philipsa radziłbym omijać z daleka, albo przygotować się fizycznie i psychicznie na to że jak go kupisz, będziesz zmuszony oddać, bo nie spełni Twoich oczekiwań. Niby nie masz ich wysokich ale z tego co napisałeś to chciałbyś:

- oglądać Netflixa i HBO GO (HBO GO nie było oficjalnie dostępnego na platformie Android u Philipsa, nie wiem jak jest teraz)

- oglądać Youtube (na Philipsie mogą nie działać filmy 60fps,  o HDR na Youtube też możesz raczej zapomnieć)

- podłączyć TV pod aplituner żeby mieć dźwięk 5.1 (tu jest temat rzeka, generalnie dźwięk 5.1 z aplikacji Android do amplitunera na Philipsach działa jak chce, częściej nie działa)

Każda z tych rzeczy może nie działać dobrze na Philipsie, albo może początkowo działać a później wyjdzie jakaś aktualizacja, która ją popsuje. Philips jest znany z tego, że na papierze wygląda wszystko hiper super, a później się okazuje że jak chcesz skorzystać z tego co miałeś obiecane na papierze to nie działa, albo działa kulawo. Jeszcze gorzej jest jak jesteś zadowolony z jakiejś funkcji a później ją popsują aktualizacjami. Jak przyjdzie Ci zmierzyć się z ich supportem, bo jednak się uprzesz na jakąś funkcję, z której chciałbyś korzystać mimo że nie działa, to dopiero poznasz jaka to świetna firma i jakie kapitalne ma nastawienie do swoich klientów. Poszukaj na internecie oficjalnego forum Philipsa, na którym mógłbyś poprosić o pomoc w razie jakiś problemów z TV. Albo wiesz co? Nie szukaj, bo nie znajdziesz. Czemu? Bo Philips takie forum ostatnio zamknął, widocznie doszli do wniosku że za często użytkownicy ich telewizorów pisali tam, że coś nie działa i te TV są do [beeep]y. Skoro nie widać problemu, to go nie ma, co nie? Genialne. Taka to jest świetna firma... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam PUS8102/12 i nie narzekam. Obraz bajka, android czasem przymuli ale to norma dla tego systemu (btw HBO go nie wydano dla androidTV od żadnego producenta, tak samo jak HDR w YouTube). Netflix działa bezproblemowo. Co do YouTube to 60fps jak najbardziej działa prawidłowo. Trochę drażnią mnie opinie osób nie posiadających TV na temat którego się wypowiadają.

Edytowane przez xMaraSSx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano oglądałem i ostatecznie zamówiłem pus8102. W czwartek ma przyjechać do domu. Okiem laika puszczałem i oglądałem kilka materiałów testowych. Wszystko wygląda ok, bez przebarwień czy problemów z podświetlaniem. Mam póki co napięty grafik i tv będzie użytkowane dopiero po weekendzie. Po paru dniach dam znać jakie wrażenia.

Zdaje sobie sprawę z supportem Philipsa, to dla mnie główna wada której dalej się boję. W pakiecie z tv dobrałem 5cio letnią gwarancję, może z tym ewentualne problemy pójdą łatwiej.

HBO go używam dosyć sporadycznie więc nie sugerowałem się ta aplikacja, za to kodi interesuje mnie znacznie bardziej (min. Filmy z CDA z którymi wiecznie mam problem).

To chyba na tyle póki co, nurtuje mnie jeszcze kwestia uchwytu ściennego, posiadam dwa takowe ale brane pod tv 46" więc powiedzmy z zakresu 40-60" być może któryś by się nadawał- w co wątpie. W innym wypadku jak ktoś może polecić coś godnego uwagi bez wydawania kupy pieniędzy za niego to chętnie poszukam/poczytam/pooglądam. Głupio by było jakby tv spadł przez zły uchwyt...

Tak pół żartem pół serio- ciekawe czy wieszak będzie tak potrzebny skoro tv ma szansę być połowę czasu u mnie a połowę w serwisie:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...