Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

65 cali Q9 kupiona 08.09.2018 r:) w media markcie. Pewnie będę montował na ? ścianie jutro i napiszę moje wrażenia :)

Ps mam nadzieję,  że nie będzie za duże te 65 cali:)  wzrok mam około 2.30 m od tafli tv:)  a nie mogę się oddalić za bardzo kanapa:) 

Edytowane przez Crnk1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2018 o 13:14, mirek 59 napisał:

Jak do tej pory czytaj 3 tygodnie nic nie słychać z One Connect jest ciepły ale jest cisza 

Gwarancja jest na 5 lat plełna Od Samsunga 

 

 

Gdzie kupujecie z 5 letnia gwarancją? W sklepach widzę max 2 lata. 5 lat jest również na q7fn?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, squnqs napisał:

Gdzie kupujecie z 5 letnia gwarancją? W sklepach widzę max 2 lata. 5 lat jest również na q7fn?

 

Ja kupilem Q9 z 2018 r (1 przewód do conecta).  Za 11. 649 zl + dokupiłem gwarancję mam 5 lat za 1200 zl. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, squnqs napisał:

Gdzie kupujecie z 5 letnia gwarancją? W sklepach widzę max 2 lata. 5 lat jest również na q7fn?

W Sklepie Samsunga 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Crnk1987 napisał:

Ja kupilem Q9 z 2018 r (1 przewód do conecta).  Za 11. 649 zl

Jak Ci się udało kupić go w MM za taką cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2018 o 15:14, fuze napisał:

Jak Ci się udało kupić go w MM za taką cenę?

Utargowalem 500 zl oraz dostalem tv do Q9 który sprzedalem za 1350 zl co dało taka kwotę powyżej. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś aktualizował Q9? Coś daje nowa aktualizacja?  

Wiadomo kiedy będą komendy głosowe w języku Polskim? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crnk1987: Mógłbyś napisać, jak sprawuje się telewizor? Jak działa upłynniacz i system wygaszania, jak wygląda matryca (czy widzisz jakieś wady, nierównomierne podświetlenie, itp. itd.)?

W MM Q9FN w wersji 65 calowej znów kosztuje 12500 i mam zamiar go dzisiaj zamówić - tym bardziej, że wczoraj pojawiła się chyba pierwsza recenzja ZF9

i nowy TV od Sony niestety rozczarowuje. Rozumiem z niej co prawda może 5-10%, ale obraz potwierdza moje wcześniejsze obawy - spore refleksy i blooming. "Czarne" pasy na filmach wyglądają w zasadzie identycznie jak na znacznie tańszym XF90. W tej sytuacji dopłata ok. 5 tysięcy do serii Master (=marketing) kompletnie nie ma sensu. Lepiej wziąć XF90 za 8k albo dopłacić do Samsunga, który jako jedyny LCD z 2018 roku oferuje przyzwoitą liczbę stref wygaszania. Najlepiej na tym wszystkim wyszli chyba ci, którzy 2-3 miesiące kupili ostatnie, nowe (nieekspozycyjne) sztuki ZD9 za 12-13 tysięcy...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czasu testować za bardzo tv. Odpaliłem kilka starych filmów (obejrzanych kiedys na starym tv).  Te "stare" filmy nabrały nowej jakosci. Rewelacja!  Super plynny obraz, polecam tv powiesić na wieszaku no gap( okolo 500 zl).  Ale warto!  Jak masz. Kino ? domowe polecam podpisać do tv o już nigdy nie Pójdziesz do kina. 

I co najważniejsze zero stresu,  że coś się wypali po. Kilku h oglądania. Dzisiaj zona od 9 h non stop ogląda tv i zero stresu z mojej strony. 

Edytowane przez Crnk1987
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kuman napisał:

Jakie sa znaczace roznice miedzu 65 cali a 55 cali?

Procz 10 cali chyba nie ma żadnych :)

To ten sam model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Crnk1987 napisał:

Procz 10 cali chyba nie ma żadnych :)

To ten sam model. 

Wersja 55 ma podobno mniej stref wygaszania, 320 chyba, i ma gorszą jasność w HDR, według testu na TVTEST średnia realna jasność to 740cd/m. Ogólnie dużo uwag do wersji 55 cali w recenzji na TVTEST. Ciekawe, czy wersja 65 cali jest widocznie lepsza gołym okiem od 55 cali.

Edytowane przez Adi777
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adi777 napisał:

Wersja 55 ma podobno mniej stref wygaszania, 320 chyba, i ma gorszą jasność w HDR, według testu na TVTEST średnia realna jasność to 740cd/m. Ogólnie dużo uwag do wersji 55 cali w recenzji na TVTEST. Ciekawe, czy wersja 65 cali jest widocznie lepsza gołym okiem od 55 cali.

A czy mniej stref wygaszania nie Jest związane z mniejszym ekranem? 

Ale w razie czego mam 65 cali i jest rewelacja. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dragen napisał:

Czy ten model też posiada oko ćmy? nieszczęsne..

Dlaczego nieszczęsne?

Domyślam się, że chodzi Ci o specjalną powłokę redukującą refleksy (tak podpowiada google). Jeśli tak, to na 99% model Q9FN ją posiada. Byłem kilka dni temu w MM, porównywałem Q9FN do różnych OLEDów oraz XF90 pod względem refleksów i TV Samsunga wypadł w tym porównaniu zdecydowanie najlepiej.

OLEDy robiły za lustro, XF90 na ciemnych treściach też odbijał sklepowe regały (tylko nieco rozmazane), natomiast na Q9FN nawet na czarnych treściach odbić nie było praktycznie wcale.

Początkowo wietrzyłem spisek i myślałem nawet, że czerń na promocyjnej animacji Samsunga (z muzykami) nie jest idealnie czarna tylko np. nieco szara (czego w jasnym sklepie nie widać) przez co ekran lepiej radzi sobie z odbiciami (bo dzięki wyświetlaniu szarości jest nieco jaśniejszy), ale jeśli to zasługa specjalnej powłoki to spisuje się ona rewelacyjnie.

3 godziny temu, Crnk1987 napisał:

A czy mniej stref wygaszania nie Jest związane z mniejszym ekranem? 

Ale w razie czego mam 65 cali i jest rewelacja. 

Stref w mniejszym modelu jest chyba mniej, niż wynikałoby to z samego zmniejszenia ekranu (proporcje ilości stref do wymiarów matrycy nie są zachowane).

Ja swojego Q9FN też zamówiłem, będzie we wtorek :) Patrząc na pierwsze recenzje ZF9 nie żałuję - Sony ma zdecydowanie mniej stref wygaszania (=większy blooming) i dużo gorzej radzi sobie z odbiciami.

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fuze napisał:

 

OLEDy robiły za lustro, XF90 na ciemnych treściach też odbijał sklepowe regały (tylko nieco rozmazane), natomiast na Q9FN nawet na czarnych treściach odbić nie było praktycznie wcale.

 

dziwne - ja tam na q9n w sklepie na czarnych obrazach nie miałem problemu by siebie zobaczyć - fakt że jakby mniej wyraźnie niż na oled ale różnica niezbyt duża

  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71: Nie ma sensu prowadzić jałowej dyskusji - Ty napiszesz swoje, ja swoje. Żaden z nas nie udowodni drugiemu, co tamten widział.

Dlatego każdemu przed zakupem TV za kilka-kilkanaście tysięcy polecam wizytę w większym sklepie RTV i porównanie na własne oczy, a nie na zdjęciach czy filmach (chociaż nawet na nich widać różnicę - wystarczy odpalić dowolną recenzję gdzie w tle stoi TV).

W moim przypadku wyglądało to tak, jak wielokrotnie napisałem:

OLED = lustro. Na niemal wszystkich ciemniejszych treściach każdy klient, regał, pudło odbijało się idealnie i bardzo wyraźnie. Na średnio-jasnych kolorach (np. granat, zieleń) też dało się zauważyć niewielkie odbicia, których nie było widać dopiero na bardzo jasnych kolorach (biel, jasny błękit, itp. itd.)

Sony XF90 i (chyba) XF8xxx = średnie (ale niewyraźne i rozmazane, przez co nawet akceptowalne) refleksy na ciemnych kolorach. Praktycznie zero refleksów na średnich i jasnych odcieniach.

Samsung Q9FN. Zero refleksów na średnich i jasnych kolorach. Słabe/średnio-słabe refleksy na czerni. Na Sony widziałem w zasadzie całe swoje odbicie, na Samsungu w zależności od kąta patrzenia dostrzegałem tylko jakieś fragmenty ciała (nie ma oczywiście mowy o absolutnym braku odbić).

Moim zdaniem różnica między Sony a Samsungiem była wyraźna, a Samsunga i OLEDy dzieliła przepaść. Początkowo myślałem nawet, że to kolejny trick/oszustwo Samsunga (polegające na puszczeniu specjalne spreparowanego filmu, który ma za zadanie wyolbrzymić efekt czerni bez odbić), ale jeśli to zasługa samej folii, to nie mam pojęcia dlaczego Dragen nazwał ją "nieszczęsną".

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano temu, że tego nikt nie wie jak czyścić, mając świadomość że można zepsuć i to bardzo, co przy takiej wartości TV jest już trochę słabe..
Technologia na pewno spełnienia swoje zadanie, ale niech napiszą jak się z tym obchodzić, szmatką i wodą to mogą sobie czyścić blaty na ekspozytorach w BS.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv w porównaniu do innych tv nie odbija aż tak ? refleksów co jest rewelacyjne w oglądaniu tv w nasłonecznionym salonie jaki mam. Jak kupicie tv to samsung będzie miał folię ochronną która odbija wszystko jak oledy bez foli. Ściągamy ja i od razu widac,  że " oko ćmy " sprawdza się rewelacyjnie. 

Nie zamieniłbym Samsunga Q9 na innego. Jak wrócę z urlopu zobacze czy można jakoś poradzic sobie z edycją programów tv. Czy da się tak zedytowac programy pod siebie. Np program jaki oglądam na 40 programie nie da sie przesunąć na 1:)

Fuse jak tv ci przyjdzie daj znać jak wrażenia :)

Ps u mnie od nowosci soft mam 1134 i nie ma wyższego przynajmniej tv mi mowi,  że nie ma nowszej wersji. Ta wersja co mam eliminuje agresywne podswietlenie oraz dodaje dts-a.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Eleonor napisał:

Co tu masz na myśli ? 

Dodali dts czyli Digital Theatre System. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przez to rozumieć że pliki z DTS są odtwarzane na tv i ew puszczane przez HDMI ? 

Możesz jakieś fotki z tym podesłać dla wiarygodności ?  Jakoś nigdzie nie znalazłem takiej informacji a infolinia Samsung uparcie twierdzi ,że w modelach 2018 nie ma i Nie będzie wsparcia dla DTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

Mam przez to rozumieć że pliki z DTS są odtwarzane na tv i ew puszczane przez HDMI ? 

Możesz jakieś fotki z tym podesłać dla wiarygodności ?  Jakoś nigdzie nie znalazłem takiej informacji a infolinia Samsung uparcie twierdzi ,że w modelach 2018 nie ma i Nie będzie wsparcia dla DTS

Jak wrócę z urlopu za 2 tyg wysle zdjecie jak znajdę ta opcje:) w sofcie jaki mam mial byc dts oraz poprawione agresywne podświetlenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne , że zaczekam..

Prośba dla innych użytkowników - czy potwierdzacie ,że dodali obsługę DTS  ?  bo coś nie dowierzam za bardzo ....

Głośno by było ..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...