Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami widać, czasami nie ;)

Kupując flagowca oczekuje się jakości. Obraz jaki generuje ten tv jest fantastyczny, ale nad kontrolą jakości Samsung powinien trochę popracować... 

Przez ten dse pozostaje jednak lekki niedosyt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Paweł Zając napisał:

Obraz jaki generuje ten tv jest fantastyczny,

To fakt. Mam go jakiś czas i za każdym razem jak oglądam film czy to z Netflixa czy z płyty 4K nie mogę wyjąc z podziwu. Przez te zachwyty wydaje kupę kasy na filmy 4K bo nie mogę się oprzeć. Później jednak gdy oglądam taki film nie żałuję ani jednej wydanej złotówki bo obraz jest genialny. Teraz kupiłem trylogię Nolana - Mroczny rycerz i nie mogę wyjść z podziwu ?

 

15 minut temu, Paweł Zając napisał:

ale nad kontrolą jakości Samsung powinien trochę popracować... 

To tez fakt. Szkoda ze kupując taki telewizor trzeba się bawić w testowanie w sklepie żeby kupić „dobrą sztukę” to niedopuszczalne. Ale jak już się trafi ..... mi od dwóch tygodni banan nie schodzi z twarzy. I po raz kolejny przekonałem się że Samsung wiele poprawił nowym softem. Nie ma już mowy o znikających gwiazdach i ciemnych plamach zamiast obrazu. Oglądając Mrocznego Rycerza scena z twarzą Jokera w ciemnym pomieszczeniu jest genialna. Nie ma już tego problemu że w tej scenie niewiele było widać. Teraz wyświetlana jest rewelacyjnie. Czerń jest czarna a po środku tylko biała twarz. Miazga. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo :)

Oglądam na nowo całą kolekcję BR i kupuję hurtowe ilości filmów w 4k ;)

No nic, poczekam jeszcze chwilę, poobserwuję na ile mi przeszkadza ten dse i najwyżej zgłoszę do reklamacji.

Przynajmniej sprawdzę jak do reklamacji podchodzi Samsung. Taka wiedza przyda się przy kupowaniu następnego tv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj obejrzałem test Samsunga Q9FN zrobiony przez Vincenta Teoh, zastanowiła mnie jedna rzecz, w swojej recenzji piszecie że Samsung ma zbyt agresywnie działający system wygaszania, Vincent pokazał to w praktyce w porównaniu do Sony ZD9, porównanie zrobione było na niebie pełnym gwiazd i co, stary poczciwy ZD9 pokazał powiedzmy wszystkie gwiazdy, na samsungu było ich z 50% mniej, trochę dziwnie to wyglądało a na święta ów samsung miał u mnie stanąć w pokoju. Wiem niektórzy powiedzą ile razy ktoś ogląda taki obraz, ale zastanawiam się ile detali zostanie utraconych w związku z tym agresywnym wygaszaniem w ciemnych scenach.

   

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie lokalnego wygaszania zostało poprawione nowym softem. Teraz wszystkie filmy które wcześniej ukazywały zbyt agresywnie działający algorytm nie maja już nic wspólnego z rzeczywistością. Oglądałem już Mrocznego Rycerza ze scena z Jokerem w ciemnym pomieszczeniu, oglądałem Grawitację i inne filmy z trudnymi scenami. Teraz Q9 radzi sobie z nimi genialnie. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Porter11 napisał:

Działanie lokalnego wygaszania zostało poprawione nowym softem. Teraz wszystkie filmy które wcześniej ukazywały zbyt agresywnie działający algorytm nie maja już nic wspólnego z rzeczywistością. Oglądałem już Mrocznego Rycerza ze scena z Jokerem w ciemnym pomieszczeniu, oglądałem Grawitację i inne filmy z trudnymi scenami. Teraz Q9 radzi sobie z nimi genialnie. 

Jaki masz soft?  Sam go wgrywales?  Czy tv automatycznie go pobral? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacząłem zastanawiać się nad takim TV https://sklepsamsung.pl/telewizory/telewizor-qled-8k-65-seria-9-qe65q900ratxxh Czy na takim TV obraz przeskalowany będzie lepszy niż na 4KQ9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Crnk1987 napisał:

Jaki masz soft?  Sam go wgrywales?  Czy tv automatycznie go pobral? 

Najnowszy. Wgrałem poprzez aktualizacje oprogramowania w TV w ustawieniach. 

41 minut temu, abart68 napisał:

 Czy na takim TV obraz przeskalowany będzie lepszy niż na 4KQ9

W mojej ocenie napewno nie. Dlaczego ? Bo będzie skalowany. Wolę „prawdziwe” 4K niż skalowanie do 8K. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1153 chyba jest najnowsze?  Tv mam od 3 miesięcy i dziś pojawily mi się dziwne plamy po lewej i prawej stronie na dole . Po wyl tv  i odczekaniu kilku minut problem zniknął. Jak byc coś z podświetleniem ? zglosilemsiłem to od razu do działo technicznego Samsunga z poziomu tv.  O co może chodzic ?

Tutaj foto

IMG_20190101_171426.jpg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1153. Co do tego syfu wyglada bardziej na brudną matryce ale nie wiem 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy posiadacze tv q9fn chciałbym sie spytać czy za pomocą apple tv lub xiaomi box uruchomi sie film ze ścieżką dzwiekową w DTS?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Porter11 napisał:

1153. Co do tego syfu wyglada bardziej na brudną matryce ale nie wiem 

Brudna matryca to by byla jak testowałem tv(nic nie bylo) tak ? po za tym i nie po 3 miesiacach urzytkowania. Nagle i po wyl i wl nagle się naprawia ? Jak by coś z podświetleniem matrycy.  Na ? razie kilka h oglądania i nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nevellan napisał:

Drodzy posiadacze tv q9fn chciałbym sie spytać czy za pomocą apple tv lub xiaomi box uruchomi sie film ze ścieżką dzwiekową w DTS?

Jak podłączysz Apple TV pod amplituner. TV nie obsługuje DTS, było już o tym pisane wiele razy. Chyba ze zmieniła coś aktualizacja oprogramowania ale wątpię. Ja mam amplituner wiec Ci nie sprawdzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prawdą jest, że QLED'y lepiej niż OLED'y radzą sobie ze skalowaniem obrazu Full HD do jakości 4K?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2018 o 18:42, Porter11 napisał:

Działanie lokalnego wygaszania zostało poprawione nowym softem

Wybacz, ale jestem niewiernym Tomaszem. Chętnie zobaczyłbym jakiś rzetelny test na potwierdzenie tych słów. Twierdzenie typu 'u mnie widać dużo gwiazd' więc musieli coś poprawić ma znamiona szamaństwa wg mnie :)

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, efel napisał:

Wybacz, ale jestem niewiernym Tomaszem. Chętnie zobaczyłbym jakiś rzetelny test na potwierdzenie tych słów. Twierdzenie typu 'u mnie widać dużo gwiazd' więc musieli coś poprawić ma znamiona szamaństwa wg mnie :)

Piszę po prostu jak jest. Pewnie potwierdzą to inni użytkownicy tego tv. Specjalnie oglądałem filmy ze scenami o których kilka miesięcy temu tu pisano aby to sprawdzić. I wszystkie te zdjęcia i filmiki które były tu cytowane nie mają już nic wspólnego z rzeczywistością. Nie wierzysz ? To kup telewizor i się przekonasz. Nie widzę powodu abym miał Ci cokolwiek udowadniać. Podobnie jak nie mam powodu aby kłamać. Nie jestem osobą która na sile będzie coś zachwalać tylko dlatego że coś kupiła. Piszę o tych rzeczach tylko po to aby pomoc osobom takim jak ja które naczytali się nieaktualnych już postów i wąchały się przed zakupem. Ja protestowałem ten telewizor w sklepie podobnie jak zf9 i kupiłem Q9fn i jestem bardzo zadowolony. Nie wierzysz, twoje prawo i osobista tragedia ? Ja nie czuje się zobowiązany aby Ci cokolwiek udowadniać bo sądząc po Twoim nic nie wnoszącym do tematu poście który jedynie niepotrzebnie miesza w głowach innym, i tak byś się doliczył jednej gwiazdy mniej. Tak jak pisałem local dimming nie działa już tak agresywnie nawet przy ustawieniu na max. Scena z Batmana z Jokerem wyglada obłędnie i jest wyświetlana poprawnie. To samo w Grawitacji czy Pasażerach. Tyle. 

I jeszcze dwa słowa do graczy. Dziś po raz pierwszy odpaliłem na Q9fn i ps4 Pro „God Of War”. Przeszedłem ją wcześniej na swoim starym Sony KDL-47W805A i uważałem tą grę za piękną. Teraz brakuje mi słów. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Żadne zdjęcie tego nie odda. W 4K i z HDR-em wygląda obłędnie. 

  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Porter11 napisał:

Nie wierzysz ? To kup telewizor i się przekonasz.

Świetna porada, czekaj już wyciągam z portfela te drobne 10 tys zł. Najwyżej jutro mi na bułki nie starczy.

Dobra, koniec sarkazmu. Najpierw piszesz tak:

2 godziny temu, Porter11 napisał:

Piszę o tych rzeczach tylko po to aby pomoc osobom takim jak ja które naczytali się nieaktualnych już postów i wąchały się przed zakupem

i to jest postawa godna forumowicza. Starasz się pomóc osobom niezdecydowanym. Ale na pytanie o jakieś konkrety, dowody, zdjęcia, cokolwiek więcej niż puste słowa, reagujesz tak:

2 godziny temu, Porter11 napisał:

Nie widzę powodu abym miał Ci cokolwiek udowadniać (...)

Ja nie czuje się zobowiązany aby Ci cokolwiek udowadniać bo sądząc po Twoim nic nie wnoszącym do tematu poście który jedynie niepotrzebnie miesza w głowach innym, i tak byś się doliczył jednej gwiazdy mnie

Nie musisz mi czegokolwiek udowadniać, ja wiem że Q9FN to dobry telewizor, ale go nie kupię bo jest moim zdaniem za drogi, zresztą mam również dobry telewizor jakim jest oled LG B7. Udowodnij to tym osobom niezdecydowanym, które widziały pierwsze recenzje Q9FN, widziały wyniki shootout'u w Nowym Jorku i wahają się z zakupem tego TV z powodu dość komicznego działania algorytmu lokalnego wygaszania.

Jeśli piszesz że:

2 godziny temu, Porter11 napisał:

Specjalnie oglądałem filmy ze scenami o których kilka miesięcy temu tu pisano aby to sprawdzić. I wszystkie te zdjęcia i filmiki które były tu cytowane nie mają już nic wspólnego z rzeczywistością

 to co za problem włączyć te sceny jeszcze raz, cyknąć chociaż jakieś fotki i wrzucić dla porównania fotki sprzed paru miesięcy? 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Wybacz, ale jestem niewiernym Tomaszem. Chętnie zobaczyłbym jakiś rzetelny test na potwierdzenie tych słów. Twierdzenie typu 'u mnie widać dużo gwiazd' więc musieli coś poprawić ma znamiona szamaństwa wg mnie :)

Najlepiej wybrac się do sklepu i opisac Nam co Widziałeś :)

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mirek 59 napisał:

Najlepiej wybrac się do sklepu i opisac Nam co Widziałeś :)

W sklepie przy oświetleniu jarzeniowym wyłapiesz niuanse działania algorytmu lokalnego wygaszania? Taaa....

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tosamo moge napisac kto ma Profi aparat aby zrobić zdjęcia które oddadzą takie niuanse  jak oczekujesz ?!

W Gdańsku w Brańdzie jakoś nie było problemu aby zrobić w miarę oświetlenie !?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mirek 59 napisał:

W Gdańsku w Brańdzie jakoś nie było problemu aby zrobić w miarę oświetlenie !?

Praktycznie nigdzie nie ma, tylko trzeba chcieć. Ja bawiłem się qledem i Sony zf9 w sali konferencyjnej w MediaMarkt ? gdzie mogłem wyłączyć światło i było ciemno. Dlatego po 5 minutach Sony wrócił na półkę sklepową. Zresztą jak ktoś jest zainteresowany kupnem tv za 10k to powinien zadać sobie odrobine trudu i samemu potestować a nie szukać zdjęć na forum. Wszystkie zdjęcia bardzo mocno przekłamują to jak faktycznie wyglada obraz. Przekonałem się o tym osobiście. Tyle że ta „rozmowa” w ogóle nie ma sensu bo kolejną bezsensowną  „burzę w nocniku” robi gość który nie jest zainteresowany kupnem tego tv bo jest za drogi, a poza tym ma oleda LG a wiadomo oledy od LG są ........ najlepsze ??? 

 

 

Edytowane przez Porter11
  • Plusik 3
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...