Skocz do zawartości
Irokez

TV do sypialni - samsung vs sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam TV do sypialni odległość ok. 2.5m, źródło kablówka + netflix, rozbija się o trzy modele:

55mu7002 - za 3800pln

55xe9005 - za 5100pln

oraz 65mu7002 - za 5600pln

Zacząłem szukać i byłem już prawie zdecydowany na 55 cali szajsunga ale zacząłem się zastanawiać czy lepiej nie dopłacić do sony, a potem jak zobaczyłem jaka mała jest różnica (500zł) między 55 sony a 65 cali samsungiem to cóż... cali nigdy nie za wiele :P 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy/leżymy na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  - nie ważne, duże zasłone
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Projektor w salonie TW9300
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Netflix
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Netflix (4K), Kablówka UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? UPC, może ps4 pro lub pc
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? -
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 30%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W dzień i wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55 - 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Clouding
19. Preferencje co do marki ? Obojętnie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie  lubię 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Kwota maks do 6k.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - Jak najbardziej ;) aż wręcz nie mogę się doczekać Maćka u mnie w Gdyni do kalibracji projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie już sobie odpowiedziałeś sam. :) Parametrycznie lepszy jest Sony, większy jest Samsung...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cale > jakość ;) - wiesz mam projektor i 120 cali w salonie.

Pytanie czy na kablówce przy 65 calach z 2,5m nie będzie kichy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przeanalizowałem wszystkie za i przeciw wybór padł na 55mu7002, można zamknąć.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc 55MU7002 idzie do zwrotu... nigdy ale to [beeep] nigdy edge led. 
Dodatkowo ślamazarne wifi - speed test netflixa 24Mbps!!!! Youtube się przycina z 4k hdr

Z koma sprawdzałem 190Mbps, po kablu z pc'ta wiadomo najszybciej 340Mbps więc z routerem wszystko cacy. 

 

 

 

 

20180418_210423.jpg

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem. Jak się wqrwie to kupię oleda lub przynajmniej xe9005.

Tez 3800zeta to są wyrzucone pieniądze na krawędziówe w przypadku szajsunga. 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, ale to mozliwe ze taka sztuka ci sie trafiła ;/ niewiem, jutro jade do sklepu i zobacze jak on w realu wyglada, 

nie chce wiecej wydawac niz 4k na telewizor i tak kobieta gada ze mnie chyba ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Irokez napisał:

Też nie wiem. Jak się wqrwie to kupię oleda lub przynajmniej xe9005.

 

I rowniez sie zdziwisz. Nie znajdziesz idealnie podswietlonego ani leda, ani oleda. Im wiekszy tv tym nierownomierne podswietlenie bardziej widoczne. Skup sie w telewizorze na tym, czy widac nierownomierne podswietlenie podczas normalnego ogladania i czy to przeszkadza. Ogladanie takich plansz testowych i na ich podstawie wyrokowanie o jakosci telewizora jest bez sensu..

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Somebody101 napisał:

 

I rowniez sie zdziwisz. Nie znajdziesz idealnie podswietlonego ani leda, ani oleda. Im wiekszy tv tym nierownomierne podswietlenie bardziej widoczne. Skup sie w telewizorze na tym, czy widac nierownomierne podswietlenie podczas normalnego ogladania i czy to przeszkadza. Ogladanie takich plansz testowych i na ich podstawie wyrokowanie o jakosci telewizora jest bez sensu..

Kolego miałem lg lh9000 stary model, który dałem swoim rodzicom jeden z lepszych lcd z bezpośrednim podświetleniem i nie było takich jaj jak w przypadku samsunga.
Po prostu krawędziówka to dla mnie dramat, odpaliłem plansze testowe dopiero po obejrzeniu 1h filmu z pasami że coś mi chyba nie gra. 

Więc proszę Cię nie pisz mi o tym że mam się skupić na telewizorze :rolleyes:

10 godzin temu, Mateusz Michalczuk napisał:

mysle nad kd-55xe8505 ale niewiem czy lepszy, te mu7002 z tego co czytam troche problematyczne..

KD-55xe8505 ma szwagier czerń jest ok, jednak tego hdr'a to za bardzo nie widziałem.... do hdr'a potrzeba min 500cd

11 godzin temu, Mateusz Michalczuk napisał:

kurde, ale to mozliwe ze taka sztuka ci sie trafiła ;/ niewiem, jutro jade do sklepu i zobacze jak on w realu wyglada, 

nie chce wiecej wydawac niz 4k na telewizor i tak kobieta gada ze mnie chyba ... :D

w sklepie tego za cholerę nie zobaczysz, dopiero jak przytargasz tv do domu i odpalisz wieczorem seans... zauważ że samsung pokazuję wyłącznie jasne sceny w swoich demach. 
Najlepiej kup z neta zawsze możesz zwrócić - tylko mnie taka przyjemność będzie kosztować 200zeta :/ tyle kasują w sferis za zwrot.

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Somebody101 napisał:

I rowniez sie zdziwisz. Nie znajdziesz idealnie podswietlonego ani leda, ani oleda. 

No jak kupi oleda to faktycznie się zdziwi. Pamiętam jak przesiadłem się z krawędziowca na oleda. Długo zbierałem szczękę z podłogi jak pierwszy raz odpaliłem film z czarnymi pasami wieczorem przy zgaszonym świetle. Masz przed sobą tylko film, nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie zaczyna/kończy się telewizor. Równomierność plansz na oledzie też dużo lepsza. Wiadomo że oled ma inne swoje problemy, ale jeżeli mówimy o równomierności podświetlenia i braku problemu z czarnymi pasami to oled nie ma sobie równych. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, o ile nie wchodzimy w temat bandingu ktory de facto przypomina nierownomierne podswietlenie na krawedziowcu. A jak kolega jest wyczulony na takie rzeczy, to rowniez bandingiem na oledzie moze byc zniesmaczony.

  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na TV 55'' calowy chcesz wydać:

- 4k zł - do dyspozycji masz średniej klasy ledy z problemami przedstawionymi na zdjęciu

- 5k zł - do dyspozycji masz lepsze (co nie znaczy idealne) parametrycznie ledy (chociażby rozważany przez ciebie xe90)

- 6k zł - do dyspozycji masz jeszcze lepsze ledy lub oledy z zeszłorocznej edycji

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam ale jedynie ciekawą opcja wydaje sie kd-55xe8505 i ue55mu70xx, minus sony to glosniki slabe, nie jestem jakoś wyczulony na jakość obrazu, dla mnie liczy sie przede wszystkim plynosc i chyba wybiore tego samsunga, albo zejde 1k w doł i tez bede happy :D bo już za te 4tys wymagam jakieś jakości i bezproblemowego działania.

U rodziców stoi 2-3 samsung 48cali za 2300zł i jest ok tylko na czarnym widac nierowne podświetlenie na krawędziach ;p  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak jest za 4900 z roczną gwarancję oled 55 cali b7.

Ja może odpalę się jednak na 65 cali c7 za 7200 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a może TCL U55X9006 X2 ? prezentuje sie naprawde swietnie i moznago w promocji wyrwac za 4k tylko ta matryca 50hz ;/ ale cos za cos, musza byc kompromisy

Edytowane przez Mateusz Michalczuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Irokez napisał:

więc tak jest za 4900 z roczną gwarancję oled 55 cali b7.

Ja może odpalę się jednak na 65 cali c7 za 7200 ;) 

Gdzie ty tak atrakcyjną ofertę znalazłeś??? Możesz podać namiar? Przy cenie ~5k, to dla mnie b7 jest faworytem...

21 minut temu, Mateusz Michalczuk napisał:

hmm a może TCL U55X9006 X2 ? prezentuje sie naprawde swietnie i moznago w promocji wyrwac za 4k tylko ta matryca 50hz ;/ ale cos za cos, musza byc kompromisy

Hmm... różne opinię słyszałem o tym TV. Warto poszukać opinii w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

A jak kolega jest wyczulony na takie rzeczy, to rowniez bandingiem na oledzie moze byc zniesmaczony.

Ja jestem wyczulony. Byłem zniesmaczony nierównym podświetleniem mojego LCDka. Na swoim oledzie bandingu nie widziałem ani raz.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem się na 65 cali c7... kobieta mnie zabije. 

Jak to się mówi eskalowało z 3800 :D haha

Ale dla mnie ten Samsung to wyrzucone pieniądze w błoto.

Tv czeka grzecznie na  kuriera:

 

20180419_121040.jpg

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Irokez napisał:

Odpaliłem się na 65 cali c7... kobieta mnie zabije. 

Za 7200 zł to pewnie używany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, efel napisał:

Za 7200 zł to pewnie używany?

Nowy, zafoliowany i sprawdzony tylko roczna gwarancja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Irokez napisał:

Nowy, zafoliowany i sprawdzony tylko roczna gwarancja. 

Gdzie kupowałeś? Allegro? Nie wierzę że jest nowy za 7200 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...