Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gmeru napisał:

z ciekawości: Co Ci Kapusta nie podpasowało?

Obraz. Przesiadałem się z KS 7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś konkretnie? Bo tv ma dużo trybów fabrycznych ;) Czerń kontrast? Płynność? O kolory to tak średnio pytam bo oba można też skalibrować więc w sumie będą świecić tak samo no ale to pytanie czy chcesz obraz taki jak jest w org. źródle. Ciekawi mnie to bo NU był wręcz rozchwytywany i wiele osób płacze, że go nie może już kupić czemu się nie dziwię. W tej cenie nie było nic lepszego... HDR np. miał taki jak telewizory dwa razy droższe. Oczywiście Sony XF9005 to też przekozak obrazowo ;) Tak jak mówię: ciekawi mnie to bo znam na wylot NU i wiem jaki był dobry  (w swojej cenie ciężko było o konkurencję pod 4K Ultra HD) 😜 i też wiem, że KS7000 był też dobry co też jest ciekawe w kontekście, że zrobiłeś takie wymiany.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo84 - po pierwsze - zdjęcie które wstawiłeś pokazuje logo androida podczas uruchamiania telewizora. Wtedy żadne algorytmy strefowego wygaszania nie działają. Podobnie jest w menu telewizora, w menu aplikacji (np. Netflix). Jest tak na wszystkich telewizorach LCD Sony z chipsetem X1 Extreme. Sony oczywiście od lat nie widzi w tym problemu. Uruchom sobie na Youtube jakiś filmik z czarnym ekranem (wpisz w wyszukiwarce "black screen") i zobacz jak to wygląda. Na bank będziesz miał wtedy całkowicie czarny ekran.

Po drugie - niestety, ale blooming i poświaty świetlne w tym telewizorze to całkowita porażka. W moich dwóch egzemplarzach wyglądało to gorzej niż w starszym modelu XE9005. Nic z tym nie zrobisz. Efekt ten można jedynie odrobinę zminimalizować stosując lekkie oświetlenie w pokoju podczas nocnych seansów (bias lighting) i zmniejszając jasność podświetlenia TV do naprawdę niskich wartości.

Po trzecie - fatalne kąty to niestety fakt. Ja siedząc idealnie na wprost wersji 55 cali z odległości 1,5-2m widziałem już jak lewa i prawa krawędź ekranu ma inne odcienie. Siedzenie we 2 osoby na kanapie przed tym telewizorem doprowadzało mnie już do szału. Wspomniane kąty w połączeniu z bloomingiem i totalnie skopany HDR (głównie Dolby Vision) spowodowały, że pozbyłem się tego TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Gmeru napisał:

Ale coś konkretnie? Bo tv ma dużo trybów fabrycznych ;) Czerń kontrast? Płynność? O kolory to tak średnio pytam bo oba można też skalibrować więc w sumie będą świecić tak samo no ale to pytanie czy chcesz obraz taki jak jest w org. źródle. Ciekawi mnie to bo NU był wręcz rozchwytywany i wiele osób płacze, że go nie może już kupić czemu się nie dziwię. W tej cenie nie było nic lepszego... HDR np. miał taki jak telewizory dwa razy droższe. Oczywiście Sony XF9005 to też przekozak obrazowo ;) Tak jak mówię: ciekawi mnie to bo znam na wylot NU i wiem jaki był dobry  (w swojej cenie ciężko było o konkurencję pod 4K Ultra HD) 😜 i też wiem, że KS7000 był też dobry co też jest ciekawe w kontekście, że zrobiłeś takie wymiany.

Dla  mnie jakość obrazu była tragiczna. Obraz był przeżółkły, słaba jasność, ogólnie mdły.

Wymiana KS była wymuszona wymianami matryc. Gdyby nie to, to ten Samsung był by u mnie do dnia dzisiejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem co jest z nim nie tak bo go polecilem dla kolegi z racji małego budżetu i to szukaliśmy 42/72 gdzie 8002 był dużo tańszy ciekawe czemu niby matryca 8bit ... sam się nad nim zastanawiałem... kumpel miał panasa Full hd zwykła telewizja na tym nu wygląda gorzej, hdr dobry przy 8 strefach wygaszania świeci jak mój stary cx700 bez hdr też tyle stref miał w 2015 roku, przy zwykłej telewizji nawet w hd słabo to wygląda dopiero materiały yt Full hd 4k wyglądają dobrze, dobra włączamy ps4 co jest k... z obrazem przeskakuje sygnał czy co raz jest raz czarny ekran ... dobra dawaj dark souls 3 z uplynniaczem ale będzie jazda ... No i to jaka tyle artefaktów że jakaś masakra widać procek tv nie wyrabia albo nie może przewidzieć ruchu postaci, w xf dużo lepiej sobie uplynniacz radzi niż tak zachwalany nu. To jest właśnie tv dla teścia do oglądania detektywa i trochę sportu i teściowej do oglądania tasiemca. W chwili obecnej na jego nie korzyść dla fanów filmów przegrał wojnę formatów hdr. Ten tv niczym się nie broni ma wyższy kontrast od xf szczerze to jest tak mała i nie mała różnica chyba jakieś 1000 ansi, że przy graniu i oglądaniu nie widzę różnicy żeby to zobaczyć musiałbym skupić się na działaniu wyświetlaniu obrazu niż na graniu czy fabule filmu. Tak tv był rozchwytywany przystępny cenowo marketing zrobił swoje i się sprzedał.

Gadasz jak poparzony masz tu zdjęcie z twoimi algorytmem wygaszania specjalnie zrobiłem przed chwilą dla Ciebie 

20191012_232613.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Joe wiarygodne, ze tak chwalony TV ma tak druzgodzace momentami opinie. Czasem wam wraze ie, ze do 5k nie da się kupić dobrego TV 55/65 cali z fajnym HDR do sportu i konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty mówisz jasne że się da ale po pierwsze primo nie porównujemy nu do xf takiego porównania nie ma nawet na necie jest q6 q7 do xf. Po drugie primo ultimo jeżeli ktoś się pozbył tv i go nie ma po co się w ogóle udzielać w tym temacie ja to uznaje za marketingowcow od konkurencji. Po 3 i najważniejsze prawda i obiektywne spojrzenie... większość ludzi kupuje tv do telewizji i konsoli i trzeba jasno powiedzieć do czego dany tv się nada nie można dawac znaczka super tv tylko dlatego bo matrycę ma oled, czy coś tam. Jesteś kinomaniakiem bierz oleda jesteś niedzielniakiem oglądasz jak masz czas nie przepłacaj bierz nu. Pisza ze katy są słabe kolory blakna a co taki oled nie ma problemów z białym kolorem pod kątem czy też z kleksami białymi uplynniacz też nie jest super za[beeep]isty - przyczepilem się oleda bo ktoś tu wymienił xf na panasa oled wytykajac wady xf. Wiec za 5 kola mozna kupic dobry tv może nie do wszystkiego trzeba ustalić priorytety i wybrać.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2019 o 14:48, kapusta7 napisał:

 Odbicia od  sufitu są dla naiwnych, tak samo jak SoundbAry z Atmosem lub z  dźwiękiem dookulnym który ma się odbić za Tobą od  ściany . 

Najpierw trzeba mieć taki soundbar i posłuchać, potem można wypisywać takie brednie dla naiwnych.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, irroo napisał:

Najpierw trzeba mieć taki soundbar i posłuchać, potem można wypisywać takie brednie dla naiwnych.

Masz taki Soundbar i  będziesz go bronił, to normalne.

Fizyki nie oszukasz i tyle. Polecam powieści kolumny pod sufitem i sprawdzić a nie udawać znawce. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, blablabla napisał:

@mateo84 - po pierwsze - zdjęcie które wstawiłeś pokazuje logo androida podczas uruchamiania telewizora. Wtedy żadne algorytmy strefowego wygaszania nie działają. Podobnie jest w menu telewizora, w menu aplikacji (np. Netflix). Jest tak na wszystkich telewizorach LCD Sony z chipsetem X1 Extreme. Sony oczywiście od lat nie widzi w tym problemu. Uruchom sobie na Youtube jakiś filmik z czarnym ekranem (wpisz w wyszukiwarce "black screen") i zobacz jak to wygląda. Na bank będziesz miał wtedy całkowicie czarny ekran.

Po drugie - niestety, ale blooming i poświaty świetlne w tym telewizorze to całkowita porażka. W moich dwóch egzemplarzach wyglądało to gorzej niż w starszym modelu XE9005. Nic z tym nie zrobisz. Efekt ten można jedynie odrobinę zminimalizować stosując lekkie oświetlenie w pokoju podczas nocnych seansów (bias lighting) i zmniejszając jasność podświetlenia TV do naprawdę niskich wartości.

Po trzecie - fatalne kąty to niestety fakt. Ja siedząc idealnie na wprost wersji 55 cali z odległości 1,5-2m widziałem już jak lewa i prawa krawędź ekranu ma inne odcienie. Siedzenie we 2 osoby na kanapie przed tym telewizorem doprowadzało mnie już do szału. Wspomniane kąty w połączeniu z bloomingiem i totalnie skopany HDR (głównie Dolby Vision) spowodowały, że pozbyłem się tego TV. 

Dokładnie chodzi o ten blooming i poświaty + mega słabe kąty + reakcja na pilota jak w budżetowym telefonie sprzed 6 lat. TV leży w spakowany w pudełku i czeka na kuriera. W 90% czasu oglądania byłby to super TV, ale jednak przez te 10% szlag mnie trafiał i zamiast skupić się na oglądaniu, widziałbym te latające chmury, mimo że aż takim maniakiem obrazu nie jestem...

Odpaliłem znowu mojego starego Panasa 50g30 i mimo że lata lecą to uświadomiłem sobie, że nacodzień jest to całkiem fajny TV :) 

 

14 godzin temu, TrueGrand napisał:

To Joe wiarygodne, ze tak chwalony TV ma tak druzgodzace momentami opinie. Czasem wam wraze ie, ze do 5k nie da się kupić dobrego TV 55/65 cali z fajnym HDR do sportu i konsoli

Też o tym samym pomyślałem. Muszę przemyśleć jednak OLEDA, chętnie wziąłbym philipsa ze względu na ambilight, ale znowu ten android. Wlaściwie zostaje mi poczekać na LG, zależy mi na 65 calach, ale nie chce wydać więcej niż około 6000-6500zł. I jeszcze muszę zablokować żonie oglądanie programów informacyjnych ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tymi kanałami informacyjnymi. Tam też są reklamy, czasem przełączyć kanał czy wybaczyć na noc. Nie a co popadać w paranoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, TrueGrand napisał:

Nie przesadzaj z tymi kanałami informacyjnymi. Tam też są reklamy, czasem przełączyć kanał czy wybaczyć na noc. Nie a co popadać w paranoje.

Może masz rację, chociaż teściu miał plazme panasonic chyba z 2009 roku, wypalona była na maxa, wszystkie loga, paski info, to była masakra. 

Na mojej plaźmie po 8 latach, właściwie nic nie dolega. Może faktycznie to wypalanie tych OLEDów  jest przesadzone...

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mateo84 napisał:

Dokładnie chodzi o ten blooming i poświaty + mega słabe kąty + reakcja na pilota jak w budżetowym telefonie sprzed 6 lat. TV leży w spakowany w pudełku i czeka na kuriera. W 90% czasu oglądania byłby to super TV, ale jednak przez te 10% szlag mnie trafiał i zamiast skupić się na oglądaniu, widziałbym te latające chmury, mimo że aż takim maniakiem obrazu nie jestem...

 

Blooming faktycznie jest dokuczliwy, ale z drugiej strony to naprawdę jest niewielki odsetek scen w filmach. Najważniejsze to zmiana koloru napisów z białego na szary/żółty bądź też inny i wówczas tylko ciemne sceny ze źródłami światła dają w kość. Kąty, jak w przypadku większość LCD, ja jednak oglądam na wprost i nie narzekam. Sama jakość obrazu w tej cenie jest bardzo wysoka i bez dużej konkurencji (OLED-ów nie wliczam). 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kapusta7 napisał:

 

Fizyki nie oszukasz i tyle. Polecam powieści kolumny pod sufitem i sprawdzić a nie udawać znawce. 

Fizyki to trzeba chociaż trochę liznąć aby zrozumieć, a na znawcę to widzę że ty się kreujesz.

Edytowane przez irroo
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, irroo napisał:

Fizyki to trzeba chociaż trochę liznąć aby zrozumieć, a na znawcę to widzę że ty się kreujesz.

Zabolało co? Taką belką to można łurować przed rodziną i sąsiadami. Ale nie na poważnym forum.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem położenie głośnika jest ważne 

Belki grające pod telewizorem nie mają szans z pełnym 5.1.2   Dlatego często do belek można podlaczyc Sub  i lub glosniki tylne 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kapusta7 napisał:

Zabolało co? Taką belką to można łurować przed rodziną i sąsiadami. Ale nie na poważnym forum.

Forum na pewno jest poważne ale nie ty. Trzeba czegoś używać aby się wypowiadać.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, floyd1981 napisał:

Blooming faktycznie jest dokuczliwy, ale z drugiej strony to naprawdę jest niewielki odsetek scen w filmach. Najważniejsze to zmiana koloru napisów z białego na szary/żółty bądź też inny i wówczas tylko ciemne sceny ze źródłami światła dają w kość. Kąty, jak w przypadku większość LCD, ja jednak oglądam na wprost i nie narzekam. Sama jakość obrazu w tej cenie jest bardzo wysoka i bez dużej konkurencji (OLED-ów nie wliczam). 

Nie ma ponoć możliwości zmiany koloru napisów w natywnym odtwarzaczu.
Tak, wiem, że Kodi i inne, ale to mnie w ogóle nieinteresuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma ponoć możliwości zmiany koloru napisów w natywnym odtwarzaczu.
Tak, wiem, że Kodi i inne, ale to mnie w ogóle nieinteresuje...
W Netflixie można ustawić. Nie jak się chce, bo szału z opcjami nie ma, ale do redukcji HDR bloom wystarczy.
Swoją drogą... Ciekawi mnie Twoja niechęć do innych niż wybudowany odtwarzaczy. Tego wbudowanego chyba nawet nie uruchamiałem. On jest lepszy niż Kodi? ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. KODI wygrywa ale niektórym trudno go ustawić raz i zapomnieć najwyraźniej. Remuxy UHD w natywnym odtwarzaczu Sony odtworzy (choć zdarzyło mi się także że nie widział pliku ale to raz, w KODI działał) ale co z tego jak już nie można wybrać napisów czy ścieżki dźwiękowej... W KODI bez problemu z tym, nawet ta z Atmos da dźwięk (czy to jest Atmos faktycznie na wyjściu to nie wiem bo mój MS750 nie ma jego obsługi ale słychać, że gra to fajnie, tyły działają).

Poza KODI są też inne odtwarzacze.

W Oreo odtwarzacz od Sony wręcz utracił na funkcjonalności. 

Kolega najwidoczniej oczekiwał zbyt wiele od systemu w tv. Mam nadzieję że z tego u Samsunga czy LG będzie w pełni zadowolony (o pewnych ich bolączkach też było na forum nie raz w odpowiednich tematach).

Jak dobrze ustawić Androida to hula. Nawet w mojej już nie młodej Bravii XD z słabym SOC jest znośnie. Widziałem kiedyś tv bez funkcji smart które też za szybkie nie były. 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, LV426 napisał:

Nie jest. KODI wygrywa ale niektórym trudno go ustawić raz i zapomnieć najwyraźniej. Remuxy UHD w natywnym odtwarzaczu Sony odtworzy (choć zdarzyło mi się także że nie widział pliku ale to raz, w KODI działał) ale co z tego jak już nie można wybrać napisów czy ścieżki dźwiękowej... W KODI bez problemu z tym, nawet ta z Atmos da dźwięk (czy to jest Atmos faktycznie na wyjściu to nie wiem bo mój MS750 nie ma jego obsługi ale słychać, że gra to fajnie, tyły działają).

Poza KODI są też inne odtwarzacze.

W Oreo odtwarzacz od Sony wręcz utracił na funkcjonalności. 

Kolega najwidoczniej oczekiwał zbyt wiele od systemu w tv. Mam nadzieję że z tego u Samsunga czy LG będzie w pełni zadowolony (o pewnych ich bolączkach też było na forum nie raz w odpowiednich tematach).

Jak dobrze ustawić Androida to hula. Nawet w mojej już nie młodej Bravii XD z słabym SOC jest znośnie. Widziałem kiedyś tv bez funkcji smart które też za szybkie nie były. 

 

Jest.
To, że w TV jest Android i każdy wyobraża sobie, że wrzuci KODI, który obsłuży mu cały świat i jeszcze trochę, to taka trochę utopia.
Kodi to tylko świetna nakładka na sprzęt i system, który ma takie, a nie inne możliwości, niestety Android w TV ze słabym HW i ograniczeniami SW (limity api) to tylko alternatywny player z podstawowymi funkcjami i dużymi ograniczeniami, cytuję:
"
Kodi (former XBMC) is one of the most popular media players available today. Good news and probably the biggest advantage over other Smart TV platforms is that it natively supports Android TV. The slow and buggy MediaTek SoC doesn’t make a Sony BRAVIA particularly well-suited hardware for Kodi though, suffering from several driver limitations, see Media Playback."
"Sony lacks support for the public Android API for switching the refresh rate/display mode, presenting at a permanent 60 frames per second which results in micro-judder for a lot of content here in Europe when being played back within the 3rd party app context (e.g. Kodi, YouTube,...). The only exception to this limitation seems to be the integrated DTV player where Sony has access to some private API, switching to 50Hz for smooth PAL playback." (link do atrykułu).

Polecam poczytać przede wszystkim sekcję "Media Playback".

Jeśli jesteś ignorantem i zadowala Cię materiał średniej jakości FullHD, to nie ma problemu, tylko się cieszyć. Ja natomiast zwracam uwagę na jakość i wszelkiego rodzaju przeskalowania, utrata jakości, czy inne ograniczenia są dla mnie problemem. LG czy Samsung radzą sobie tutaj o wiele lepiej.

 

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytujesz ciągle co znalazłeś gdzieś w internecie i się spinasz, a ja używam i jestem zadowolony. KODI odtwarza to czego domyślny player w tv nie daje rady. Jakość nie jest taka jak z płyty  (co oczywiste) ale jest lepiej jak na Netflix (w większości przypadków). Do remuxów wystarczy, a jak chcę lepszej jakości to odpalam sobie płytkę BD UHD.

Nie wiem jaki masz z tym problem. Chcesz błysnąć wiedzą czy uchodzić za "konesera"? Każdy zainteresowany wie jakie są różnice i że Sony daje do swoich tv śmieciowe SoC MediaTek. Też lubię dobrą jakość ale bez przesady. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LV426 napisał:

Cytujesz ciągle co znalazłeś gdzieś w internecie i się spinasz, a ja używam i jestem zadowolony. KODI odtwarza to czego domyślny player w tv nie daje rady. Jakość nie jest taka jak z płyty  (co oczywiste) ale jest lepiej jak na Netflix (w większości przypadków). Do remuxów wystarczy, a jak chcę lepszej jakości to odpalam sobie płytkę BD UHD.

Nie wiem jaki masz z tym problem. Chcesz błysnąć wiedzą czy uchodzić za "konesera"? Każdy zainteresowany wie jakie są różnice i że Sony daje do swoich tv śmieciowe SoC MediaTek. Też lubię dobrą jakość ale bez przesady. 

Cieszę się, że Tobie to odpowiada i tyle. Nie wiem dlaczego próbujesz mnie obrażać, ale nie będę wdawał się w taką "polemikę".
Ja mam zupełnie inną perspektywę i po prostu nie usprawiedliwiam sobie nic na siłę. Mam oczekiwania takie a nie inne, jeśli nie umiesz zrozumieć innego punktu widzenia to trudno, też nie mam z tym problemu. Niemniej jednak jeśli alternatywą na wszystko jest Kodi albo inny odtwarzacz 3rd party, to warto wiedzieć jakie to niesie za sobą kompromisy, czy też po prostu ograniczenia. Lepiej być świadomym takich faktów i w razie czego mile się zaskoczyć, niż odwrotnie.
Ja się po prostu rozczarowałem alternatywnymi odtwarzaczami na Androidzie w TV, i uważam, że ktoś inny też może mieć taki problem, szczególnie jeśli naczyta się na forum jaki to wspaniały jest Kodi na TV z Androidem, i że nie ma sensu uruchamiać natywnego player'a. Nie jest to prawda jeśli oczekujesz jakości i tyle.
Cytuję ten konkretny artykuł, a nie "coś co znalazłem w internecie", ponieważ uważam, że jest on rzeczowy i pozwala zrozumieć w większych szczegółach w co się pakuje człowiek decydujący się na Androida i "Kodi" w TV. Jeśli komuś to odpowiada to super, ale wiedzy nigdy za wiele, szczególnie przed zakupem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PeWu
Kolego wyluzuj widocznie ten TV nie jest dla Ciebie i daj sobie spokój, wolisz używać natywnych odtwarzaczy to powodzenia.

 

On 10/14/2019 at 7:26 PM, LV426 said:

Nie jest. KODI wygrywa ale niektórym trudno go ustawić raz i zapomnieć najwyraźniej. Remuxy UHD w natywnym odtwarzaczu Sony odtworzy (choć zdarzyło mi się także że nie widział pliku ale to raz, w KODI działał) ale co z tego jak już nie można wybrać napisów czy ścieżki dźwiękowej... W KODI bez problemu z tym, nawet ta z Atmos da dźwięk (czy to jest Atmos faktycznie na wyjściu to nie wiem bo mój MS750 nie ma jego obsługi ale słychać, że gra to fajnie, tyły działają).

Poza KODI są też inne odtwarzacze.

W Oreo odtwarzacz od Sony wręcz utracił na funkcjonalności. 

Kolega najwidoczniej oczekiwał zbyt wiele od systemu w tv. Mam nadzieję że z tego u Samsunga czy LG będzie w pełni zadowolony (o pewnych ich bolączkach też było na forum nie raz w odpowiednich tematach).

Jak dobrze ustawić Androida to hula. Nawet w mojej już nie młodej Bravii XD z słabym SOC jest znośnie. Widziałem kiedyś tv bez funkcji smart które też za szybkie nie były. 

 

w mojej starej bravi w 'Wideo' mogłem zmieniać ścieżkę dźwiękową, nawet to już usunęli? 

 
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2019 o 10:05, PeWu napisał:

"Sony lacks support for the public Android API for switching the refresh rate/display mode, presenting at a permanent 60 frames per second which results in micro-judder for a lot of content here in Europe when being played back within the 3rd party app context (e.g. Kodi, YouTube,...).

Z tym, że ten juder magicznie znika, gdy opcję "Tryb kliszy" ustawić na "duża", a "Gładkość" ustawić na minimum 1. Artykuł w sumie dobrze opisuje jak to działa.

Ciekawe jak przełączanie (lub nie) częstotliwości panelu, gdy używane są wewnętrzne aplikacje jest realizowane w innych telewizorach? Jak widzę po recenzjach, jest to temat często pomijany.

PS: Przy okazji... Już na ustawieniu "Gładkość"=2 dostrzegam błędy obrazu, także mit o doskonałym upłynniaczu w Sony to imo tylko mit, powtarzany w wielu recenzjach. Jest bardzo dobry, ale tylko tyle. Ten w Samsungu wydaje mi się  niestety jeszcze gorszy. Prawdą jest to, że wielu ludzi często tych błędów nie zauważa. Nie znaczy to, że "są ślepi", zwyczajnie im to nie przeszkadza :)

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...