Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, krzys7908 napisał:

mam mieszane uczucia 

niby cena jest ok 

ale problemy tez z nim są 

sam już niewiem

 

Miałem dokładnie te same dylematy. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czego odczekujesz od telewizora. Jeżeli priorytetem jest dla ciebie dobry, naturalny obraz to ten Sony jest świetnym wyborem. Jeżeli lubisz bawić się systemem, ciągle coś instalujesz, zmieniasz,  lubisz aby system był płynny itp. to zdecydowanie poszukaj czegoś innego, ewentualnie dołóż do X95G. Ja na co dzień używam szybkiego telefonu z Androidem i  wolne działanie Androida na TV jest wyraźnie zauważalne.  Coś jak obsługa telefonu z dolnej-średniej półki ? Aplikacji mam kilka, w tym głownie Youtube, Netflix i Kodi. TV służy głównie do oglądania NC+,  Youtube oraz Bluray i w tej roli spisuje się dobrze (oprócz 4K/60fps na youtube). Android "muli" przede wszystkim gdy procesor jest zajęty dekodowaniem materiałów w wysokiej rozdzielczość. Wtedy rzeczywiście czekanie na otwarcie menu potrafi być irytujące i firma taka jak Sony nie powinna sobie nigdy na coś takiego pozwolić. Wystarczy jednak za-pauzować  odtwarzanie i robi się wyraźnie szybciej. 

Nie używam telewizji naziemnej. Dla testów podłączyłem sygnał zarówno naziemny jak i satelitarny bezpośrednio do TV i wszystko działało bez kłopotu. 

 

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem samsung q70 obraz żyletka złego słowa nie moge powiedzieć o jakości obrazu 

menu chodziło płynnie netflix i you tube w 4k było ok 

minusy 2 razy miałem uszkodzoną matryce i plików z dysku nie czytał 

13 minut temu, Tomek398 napisał:

 

Miałem dokładnie te same dylematy. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czego odczekujesz od telewizora. Jeżeli priorytetem jest dla ciebie dobry, naturalny obraz to ten Sony jest świetnym wyborem. Jeżeli lubisz bawić się systemem, ciągle coś instalujesz, zmieniasz,  lubisz aby system był płynny itp. to zdecydowanie poszukaj czegoś innego, ewentualnie dołóż do X95G. Ja na co dzień używam szybkiego telefonu z Androidem i  wolne działanie Androida na TV jest wyraźnie zauważalne.  Coś jak obsługa telefonu z dolnej-średniej półki ? Aplikacji mam kilka, w tym głownie Youtube, Netflix i Kodi. TV służy głównie do oglądania NC+,  Youtube oraz Bluray i w tej roli spisuje się dobrze (oprócz 4K/60fps na youtube). Android "muli" przede wszystkim gdy procesor jest zajęty dekodowaniem materiałów w wysokiej rozdzielczość. Wtedy rzeczywiście czekanie na otwarcie menu potrafi być irytujące i firma taka jak Sony nie powinna sobie nigdy na coś takiego pozwolić. Wystarczy jednak za-pauzować  odtwarzanie i robi się wyraźnie szybciej. 

Nie używam telewizji naziemnej. Dla testów podłączyłem sygnał zarówno naziemny jak i satelitarny bezpośrednio do TV i wszystko działało bez kłopotu. 

 

telewizor jest potrzebny do 

granie na ps4 , netflix, i odtwarzanie plików z neta w jakości 4k + hdr lub z dysku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony będzie jaśniejszy od  samsung q70 co jest istotne w HDR i w jasnym pomieszczeniu. 

Jeżeli dużo grasz to Samsung to niezły wybór. Menu w Sony nie będzie tak płynne jak w Samsungu

Z odtwarzaniem z dysku Sony radzi sobie bardzo dobrze. Netflix również bez kłopotu w 4K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6k do 6500 zł i sam nie wiem co mam kupić 

2 maja kupiłem samsunga potem go oddałem , dostałem następny , oddałem go , teraz dostałem kase 

i tak sobie czytam forum i sam nie wiem 

 

W sumie można dokładać w nieskończoność do telewizora zawsze sie znajdzie jakiś" lepszy" model 

lg oled c8 jest za 7700 ale to już troche wiecej .... no i boje sie o wypalenia - dzieci używają szczególnie granie na ps 

55 cali c8  lg oled jest za 5k no ale to zawsze 55 cali a nie 65 różnica jest 

mam do telewizora boxa z pley daje rade w sumie ten android tv jest w tv niepotrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten Android nie jest dla ciebie taki ważny i nie grasz na zawodowym poziomie ? (input lag) to będziesz zadowolony z tego Soniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony jest lepszy od Samsunga którego oddałeś. Filmy lecą z dysku elegancko (z KODI, po aktualizacji do Oreo ponoć potrafią być już problemy z niektórymi formatami ale kto używa firmowej apki) z DTS którego brak w samsungu i masz ciszę. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie uporają z logistyką to w tym tygodniu bede miał ten telewizor

Zamówienie złożone, kasa wysłana - niecałe 6 k   za 65 cali 

I z tego powodu mam pytanie co jeszcze musze wiedzieć o tym telewizorze 

tzn chodzi mi o aktualizacje androida 

Mam świadomość tego że system bedzie powoli chodził dlatego w jak najwyższym stopniu che tego uniknąć 

Jak sprawdzić czy telewizor na pewno jest nowy 

coś słyszałem że można w meni serwisowe wejść i zobaczyć ile ma godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przejmuj. Na Oreo jest w miarę ok i jedyne mulenie jest wtedy kiedy oglądasz coś w 4K (np. YouTube z HDR) i wejdziesz na raz w ustawienia obrazu. Wtedy pooowoli się je wywołuje - to jest więcej jak 3 sekundy opóźnienia. 

Można przyspieszyć system aby tak się nie działo ale kosztem wyłączenia sterowania głosem, bluetooth i rekomendacji "Sony Select" (przynajmniej w Android 7.0 tak było, głównie te procesy zamulały system). Do tego można włączyć opcje programistyczne (tak samo jak w telefonach się to robi tj. klikasz kilka razy na informacji o numerze kompilacji androida) i tam wyłączyć animacje i przejścia. Wtedy tv od razu wyraźnie szybciej będzie śmigać. Choć na Oreo już jakoś trochę lepiej działa i fajne w sumie wygląda. 

Skoro u mnie to działa na starszym (wolniejszym) modelu od XF, to powinno być tylko lepiej. 

W menu serwisowe nie musisz wchodzić jak dostaniesz nowy tv to od razu poznasz po tym jak jest spakowany. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2019 o 10:22, krzys7908 napisał:

Jescze jestem przed zamawianiem tego telewizora 

siedziałem wczoraj długo i czytałem forum na temat tego soniaka 

mam mieszane uczucia 

niby cena jest ok 

ale problemy tez z nim są 

sam już niewiem

kazdy telewizor ma jakieś niedoróbki by za rok firma mogła coś poprawić . Normalka

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu

wszystko jest ok 

musiałem zainstalować kodi ale za to teraz telewizor łyka wszystkie pliki z dysku 

netflix pięknie chodzi w dolby vision 

 mnogość opcji obrazu 

w miare jednolity ekran dostałem leciutko rogi ciemniejsze 

obraz z telewizji naziemnej nawet znośny jak na te 65 cali 

Jutro bede testował z kinem domowym 

Ogólnie Polecam ten telewizor ")   lepszy niż samsung qled 

Dzięki za pomoc 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzys7908 napisał:

No i jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu

wszystko jest ok 

musiałem zainstalować kodi ale za to teraz telewizor łyka wszystkie pliki z dysku 

netflix pięknie chodzi w dolby vision 

 mnogość opcji obrazu 

w miare jednolity ekran dostałem leciutko rogi ciemniejsze 

obraz z telewizji naziemnej nawet znośny jak na te 65 cali 

Jutro bede testował z kinem domowym 

Ogólnie Polecam ten telewizor ")   lepszy niż samsung qled 

Dzięki za pomoc 

Te rogi mógłbyś spróbować reklamować , ale jak Nie masz ochoty się bawić z serwisem to luz.  netflix z dolby to  majstersztyk polecam blade runnera z dolby obejrzeć . Na amazon prime hdr10+ tez daje rade

Sorry blade runnera w 4K a black mirror jest z dolby oba filmy polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak reklamować trochę ciemniejsze rogi? ? U Sony (i nie tylko) to normalka w matrycach typu VA. Mam bravie z 2016 i też tak mam. Z resztą pisze się o tym w recenzjach. 

 

Żebyś Ty widział jak Blade Runner i Blade Runner 2049 wyglądają z płytki. To z netflixa się nie umywa. A jak brzmi to już w ogóle :D

Edytowane przez LV426
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko leciutko to nie ma się czym przejmować... Ale najlepiej pokaż zdjęcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu reklamować ciemniejszych rogów w Sony. Wszystkie tak mają.... no prawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LV426 napisał:

Jak reklamować trochę ciemniejsze rogi? ? U Sony (i nie tylko) to normalka w matrycach typu VA. Mam bravie z 2016 i też tak mam. Z resztą pisze się o tym w recenzjach. 

 

Żebyś Ty widział jak Blade Runner i Blade Runner 2049 wyglądają z płytki. To z netflixa się nie umywa. A jak brzmi to już w ogóle :D

Pewnie tak , ale 4k w netflixie tez daje rade nie ma ziarna i obraz jest elegancki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że z płyty lepsza jakość ewentualnie z dysku :)

A co do rogów to wcale nie przeszkadza , w miare równo matryca jest oświetlona 

Co do Blade Runner 2049 jakoś jeszcze sie za niego nie wziąłem teraz bedzie okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego ma androida Twój nowy nabytek? Ma 7.0 czy już wygrany 8.0? Czy komuś przyszła aktualizacja do 8.0 przez OTA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was Blade Runner jest z Dolby Vision na Netflixie?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego ma androida Twój nowy nabytek? Ma 7.0 czy już wygrany 8.0? Czy komuś przyszła aktualizacja do 8.0 przez OTA?
Ja mam TV od 2018 z jesieni. Nie mam jeszcze OTA do nowej wersji.
U was Blade Runner jest z Dolby Vision na Netflixie?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Dziś mogę później sprawdzić. Ale to wieczorkiem
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sk_uter napisał:

U was Blade Runner jest z Dolby Vision na Netflixie?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

u mnie nie ma ani dolby vision (na lg e6) ani nawet hdr10 (na panas ex780)

ktoś ma jakieś HDR na tym filmie?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie też nic nie ma

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu to tylko 4k

mam androida 7 i po co zmieniać ...

wszystko dziala, hbo tez jest 

podłączyłem go do kina i wszystko ok 

jeszcze nie trafiłem na film którego nie czyta z dysku 

na jou tube pare filmów istotnie nie czyta wywala błąd ale to nie ważne 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytce jest HDR10, Dolby Atmos i DTS-HD MA. Wygląda super a brzmi jeszcze lepiej. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LV426 napisał:

Na płytce jest HDR10, Dolby Atmos i DTS-HD MA. Wygląda super a brzmi jeszcze lepiej. Polecam.

Hdr10 jest bardzo  średni gdy są napisy bardzo je rozświetla i psuje to mocno radość z oglądania ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...