Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie jak poprawić jasność w aplikacji? Po wciśnięciu Action Menu na pilocie aplikacja się wyłącza.. Próbuję oglądać Rajd Portugalii i jest za ciemno, jasność jest obniżona tak samo jak w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2019 o 06:38, Pio36 napisał:

Mam pytanie z innej beczki, czym czyścicie matryce TV, dzieciak mi uwalił jogurtem ekran, mikrofibra i woda zrobiła smugi, specjalny preparat do lcd też, ściereczki nawilżone to samo, oczywiście efekt smug zmienia się od użytego sposobu ale nadal są mniejsze lub większe, szału idzie dostać czyszcząc tą matryce ( xf90 ). Na szczęście widać to tylko wieczorem/nocą przy wyłączonym tv.

Ja też miałem z tym problem. Próbowałem czyścić mikrofibą od optyki w aparacie i robiłem jeszcze większe smugi. Problem rozwiązała siciereczka do RTV marki Jan Niezbędny. Do wyczyszczenia smug nie potrzebowałem żadnego płynu, wszystko zeszło na sucho. Byłem pod sporym wrażeniem, widać mikrofiba mikrofibie nie jest równa.

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mam problem z Tv ?

Mianowicie po sobotniej sesji z netflixem wyłączyłem normalnie Tv wszystko działało cacy. W niedziele próbuje odpalić netflxa i wyskakuje mi info że mamy aktualnie problem z odtworzeniem tego tytułu . Jako że korzystam z vpn do oglądania seriali nie dostępnych w Anglii myślałem że to wina vpn. Więc próbuje odpalić youtube clip idzie ale nie ma dźwięku. Myślałem że znowu coś mi recevier się krzaczy wiec przełączyłem na głośniki Tv to samo klip idzie brak dźwięku, to samo na amazon prime, tv nie oglądam więc nie mogłem sprawdzić na żadnym kanale. na netflixie mogę odpalić tylko filmy czy seriale w formacie sd ale wtedy też jest bez dźwięku nie ważne czy ustawione są głośniki tv czy system audio. Najlepsze jest to że normalnie dźwięki systemowe działają link do filmiku jak to wygląda   Dzisiaj podłączyłem lapka do hdmi 1 i dźwięk idzie normalnie do recviera i mogę uzyskać nawet atmos'a więc arc  jako tako działa. Jak przełączyłem na głośniki tv też mam dźwięk ale regulacja nie działa tzn dźwięk jest na stałym poziomie mimo że pasek głośności normalnie się zwiększa i zmniejsza. mam najnowszy software, próbowałem zresetować tv do ustawień fabrycznych, odłączyć TV od zasilania (był odłączony na 2h), odłączyć kino domowe nic nie pomaga napisałem wczoraj do suportu sony ale jak na razie brak odpowiedzi.

O ile jestem zadowolny z jakości obrazu tak to już jest druga moja awaria za pierwszym arc miałem uwalone i została wymieniona cała płyta główna, no ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób po upgradzie do Oreo włączyć listę otwartych aplikacji w tle aby je usunąć? Pamiętam że kiedyś w zamieszchłych czasach jak się pojawiła beta oreo ktoś wspominał jak to zrobić gdyż stary sposób z przytrzymaniem długo home nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bushiken napisał:

W jaki sposób po upgradzie do Oreo włączyć listę otwartych aplikacji w tle aby je usunąć? Pamiętam że kiedyś w zamieszchłych czasach jak się pojawiła beta oreo ktoś wspominał jak to zrobić gdyż stary sposób z przytrzymaniem długo home nie działa.

Z tego co wiem to nie ma sposobu ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno po podlaczeniu klawiatury ALT + TAB dziala. Nie testowalem, ale pare razy widzialem takie info na sony.community, razem z konkluzja, ze podobno SONY poprostu nie zmapowalo przycisku. Nie mam w domu klawiatury, wiec nie sprawdze (wszystko laptopy) :-)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wejście w listę aplikacji na ekranie głównym i przytrzymanie przycisku "ok" nie wywołuje różnych opcji,  w tym i zamknięcia aplikacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, LV426 napisał:

A wejście w listę aplikacji na ekranie głównym i przytrzymanie przycisku "ok" nie wywołuje różnych opcji,  w tym i zamknięcia aplikacji? 

Dokładnie. Nie ma zbiorczej listy, aplikacje można "ubijać" tylko w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to u mnie na 7.0 zamykanie w taki sposób aplikacji nie poprawiało jakoś specjalnie szybkości systemu. Oreo jednak działa lepiej póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również z Oreo jestem bardzo zadowolony. System działa szybciej (znacznie mniej niepotrzebnych procesów jest uruchomionych) i wizualnie jest bardziej uporządkowany. Jeśli dodamy do tego KODIego, to w zasadzie czego chcieć więcej? :) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Toma-San napisał:

Ja również z Oreo jestem bardzo zadowolony. System działa szybciej (znacznie mniej niepotrzebnych procesów jest uruchomionych) i wizualnie jest bardziej uporządkowany. Jeśli dodamy do tego KODIego, to w zasadzie czego chcieć więcej? :) 

Ja również jestem tego zdania, aczkolwiek cały czas mnie irytują te zaciemnione menu/grafika po ostatniej aktualizacji. Nikt dalej nie znalazł na to jakiegoś sensownego sposobu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. U mnie (XE93) problem ciemnego menu nie występuje. Może to kwestia innych ustawień TV pod aplikacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciemne menu jest cholernie irytujące. Masz telewizor który potrafi wyświetlić 1000 nitów i narzekasz na ciemne menu lub ciemnego Netflixa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.06.2019 o 09:35, dziobsson napisał:

Podobno po podlaczeniu klawiatury ALT + TAB dziala. Nie testowalem, ale pare razy widzialem takie info na sony.community, razem z konkluzja, ze podobno SONY poprostu nie zmapowalo przycisku. Nie mam w domu klawiatury, wiec nie sprawdze (wszystko laptopy) ?

Potwierdzam, sprawdziłem. ALT+TAB na klawiaturze i można ubić wszystkie na raz lub pojedyncze apki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie 

oddałem samsunga czekam na kase 

czy polecacie ten telewizor w wersji 65 cale ?

można go dorwać  w sklepach od 6250 zł

Jak radzi sobie z plikami nagranymi na dysku twardym 

szczególnie chodzi o filmy 4k hdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 65x900f i mogę go polecić. W kategorii możliwości/cena jest na pardę wysoko. Oczywiście ma swoje wady. Jedna z nich do przestarzały hardware na którym pracuje Android dlatego system jest dość wolny. To wina dziadowskich oszczędności ludzi z SONY. 

 

Filmy z dysku działają bez problemu. Używam dysku 2.5 cala podłączonego do portu USB2.0 i działa to dobrze bez zewnętrznego zasilania. Co trochę irytuje to fakt że dysk potrafi pracować po wyłączeniu TV. Nie wiem dlaczego tak jest, ale to jest marnowanie energii za którą płaci użytkownik. 

HDR wygląda bardzo ładnie. Jeżeli oglądasz filmy HDR z jasnymi napisami to czasami będzie widoczny blooming. 

 

Gdybym teraz miał kupić 65 cali LCD to również wybrałbym x900f właśnie ze względu na doskonały stosunek jakość/cena. Jeżeli chcesz mieć szybszego Androida i praktycznie taki sam obraz to bierz X95G.

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzys7908 napisał:

Mam pytanie 

oddałem samsunga czekam na kase 

czy polecacie ten telewizor w wersji 65 cale ?

można go dorwać  w sklepach od 6250 zł

Jak radzi sobie z plikami nagranymi na dysku twardym 

szczególnie chodzi o filmy 4k hdr

Jakiego Samsunga oddałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie 
oddałem samsunga czekam na kase 
czy polecacie ten telewizor w wersji 65 cale ?
można go dorwać  w sklepach od 6250 zł
Jak radzi sobie z plikami nagranymi na dysku twardym 
szczególnie chodzi o filmy 4k hdr
Radzi sobie ze wszystkimi plikami i kontenerami. Sprawdziłem sam osobiście na mojej wersji w 55 calach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kapusta7 napisał:

Jakiego Samsunga oddałeś?

seria Q 70 

Dwa razy ten sam problem z matrycą czyli wg. serwisu zle doklejona matryca 

2 godziny temu, Tomek398 napisał:

Mam 65x900f i mogę go polecić. W kategorii możliwości/cena jest na pardę wysoko. Oczywiście ma swoje wady. Jedna z nich do przestarzały hardware na którym pracuje Android dlatego system jest dość wolny. To wina dziadowskich oszczędności ludzi z SONY. 

 

Filmy z dysku działają bez problemu. Używam dysku 2.5 cala podłączonego do portu USB2.0 i działa to dobrze bez zewnętrznego zasilania. Co trochę irytuje to fakt że dysk potrafi pracować po wyłączeniu TV. Nie wiem dlaczego tak jest, ale to jest marnowanie energii za którą płaci użytkownik. 

HDR wygląda bardzo ładnie. Jeżeli oglądasz filmy HDR z jasnymi napisami to czasami będzie widoczny blooming. 

 

Gdybym teraz miał kupić 65 cali LCD to również wybrałbym x900f właśnie ze względu na doskonały stosunek jakość/cena. Jeżeli chcesz mieć szybszego Androida i praktycznie taki sam obraz to bierz X95G.

Dzięki za pomoc 

Samsung Q 70 nie czytał mi większość plików  w jakości 4k o HDR nie wspomne 

 

Mam pytanie co do tego ciemnego meni .....

Dużo ludzi narzeka że jest zbyt ciemne 

Wszyscy tak mają czy to problem androida i aktualizacji????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej KS7000, dla mnie był to mega tv, zostały mi zwrócone pieniądze i znów byłem na kupnie tv. Przyniosłem Nu8042  obraz tragedia. Dopiero ten Sony mnie zadowoli. 

Co do ciemnego menu to kwestia aktualizacji.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, krzys7908 napisał:

Mam pytanie co do tego ciemnego meni .....

Dużo ludzi narzeka że jest zbyt ciemne 

Wszyscy tak mają czy to problem androida i aktualizacji????

Ciemne menu jest w najnowszym Oreo. W wersji 7 jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na ten telewzor 

w poniedziałek bede zamawiał 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobili przyciemnione menu i zdecydowanie mniej widoczny jest clouding. W menu aplikacji niestety nie działa lokalne wygaszanie, ja mam wersję 75 cali i jest ogólnie dużo lepiej - oreo sprawił że jestem w stanie używać ten tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jescze jestem przed zamawianiem tego telewizora 

siedziałem wczoraj długo i czytałem forum na temat tego soniaka 

mam mieszane uczucia 

niby cena jest ok 

ale problemy tez z nim są 

sam już niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzys7908 - jeśli szukasz TV idealnego, to... go nie znajdziesz. Wszystkie TV są większym lub mniejszym kompromisem wobec ceny i oczekiwań odbiorcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...