Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy ! Po ostatniej aktualizacji tv wspiera dolby vision czy to na netflixie czy przez hdmi ( w moim przypadku apple tv 4k ) , demo dolby vision ( http://4kmedia.org/lg-amaze-dolby-vision-uhd-4k-demo/ ) na wbudowanym odtwarzaczu tez dziala. Natomiast w filmie z dolby vision dziala tylko hdr 10 ? obojetnie jakiego odtwarzacza uzyje ? ( wbudowany, vlc, kodi ). Wiem ze w sony dolby vision dziala tak ze czesc pracy zwala na odtwarzacz np. Apple tv po odpowiedniej latce. Czy istnieje jakis sposob albo odtwarzacz ktory po podlaczeniu dysku do tv z filmem w formacie mkv odtworzy go w dolby vision ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę o wyjaśnienie wątpliwej dla mnie kwestii. Czy ten TV odtwarza materiał przez DLNA (np. z serwera NAS)? Jak wygląda sprawa wmuxowanych napisów do filmów mkv (jest opcja zmiany koloru, rozmiaru czcionki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kogutko21 napisał:

Cześć, proszę o wyjaśnienie wątpliwej dla mnie kwestii. Czy ten TV odtwarza materiał przez DLNA (np. z serwera NAS)? Jak wygląda sprawa wmuxowanych napisów do filmów mkv (jest opcja zmiany koloru, rozmiaru czcionki)?

Jasne, że odtwarza przez DLNA. Dzięki Androidowi masz co najmniej kilka programów do odtwarzania filmów, więc znalezienie takiego gdzie można zmieniać ustawienia czcionek jest banalne. 

11 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Właśnie pojawił się nowy test Tomasza Chmielewskiego :

http://www.tvtest.pl/test-sony-55xf9005-najlepszego-telewizora-na-mundial-2018/

 

Kolejny głos potwierdzający, że TV ma "sportowe" zacięcie :D. Victor (TUTAJ) też go polecał na mundial. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory korzystałem z LCD LG i tam było to proste (zaimplementowane przez producenta). Teraz by nie spalić tematu wolę się dopytać - instaluję odpowiednią apkę ze sklepu i tam jako źródło mogę wybrać serwer z filmami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kogutko21 napisał:

Do tej pory korzystałem z LCD LG i tam było to proste (zaimplementowane przez producenta). Teraz by nie spalić tematu wolę się dopytać - instaluję odpowiednią apkę ze sklepu i tam jako źródło mogę wybrać serwer z filmami?

Nawet systemowy player radzi sobie z DLNA. Jeśli chcesz bardziej zaawansowane aplikację, polecam VLC lub KODI (największe możliwości, ale trzeba "wgryźć" się w temat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kogutko21 napisał:

A ta systemowa apka radzi sobie z napisami? Więcej mi nie potrzeba. 

Nie pamiętam. :) Sprawdź i najwyżej pociągnij VLC. I jeszcze mała uwaga: jeśli napisy są wmuxowane, to ich nie zmienisz, bo są nałożone na każdą klatkę filmu. Jeśli mkv ma natomiast osobny layer z napisami, to jak najbardziej będziesz miał nad nimi kontrolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Toma-San napisał:

Nie pamiętam. :) Sprawdź i najwyżej pociągnij VLC. I jeszcze mała uwaga: jeśli napisy są wmuxowane, to ich nie zmienisz, bo są nałożone na każdą klatkę filmu. Jeśli mkv ma natomiast osobny layer z napisami, to jak najbardziej będziesz miał nad nimi kontrolę.

Tak wiem, źle się wyraziłem. Napisy są w kontenerze MKV. 

Wszystko wyjaśnione, teraz i ja mogę udać się po mojego XF9005.

Dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w grudniu kupiłem 55XE93, teraz padła w nim matryca i chcą wymienić mi na nowy model. Proponują 55XF90, twierdząc, że nie mają na magazynach XE93. Zgodzić się na takie rozwiązanie? Teoretycznie przy zakupie w Sony Centre zapewniali mnie, że jak telewizor mi się uszkodzi to wymienią mi na taki sam lub lepszy. Z tego co czytam to XF90 ma gorszy kontrast, jasność i podobno wygaszanie czerni jest lepsze w XE93. Co możecie mi doradzić w tej sytuacji? Czy walka ma jakikolwiek sens? Może chociażby walczyć, żeby dorzucili soundbar w ramach rekompensaty? Zapewne jakbym chciał gotówkę to nie oddadzą mi za ten Serwis Extra Plus czy jakoś tak (gwarancja 5 letnia na uszkodzenia mechaniczne). Ktoś z Was mia doświadczenie w tym temacie, lub pracuje w serwisie Sony i może doradzić co można ugrać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem 55xf9005 i byc moze przez swoje laicostwo mam mala zagwostke. Mam dekoder upc mediabox i obraz na tv w upc jest gorszy niz w moim poprzednim tv hx800, natomiast gdy odpalam showmax lub netfliz to obraz juz jest calkiem niezly, naromiast nie jest to poziom jakosci jaki widzialem w sklepach (wiem tam kolory, jasnosc rtc sa podrasowane do maxa) i powaznie zastanwiam sie nad zwrotem tv.

bede wdzieczny za wszelkie sugestie jak mozna ten obraz poprawic (ustawienie kinopro nie pomaga, natomiast chcialem ustawic w opcjach - zewnetrzne wejscia - hdmi - obraz 4k ale w wtedy trace dzwiek i obraz sie zmniejsza - taki efekt wystepuje tylko przy ogladaniu przez dekoder upc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Michał Pudło napisał:

Cześć, w grudniu kupiłem 55XE93, teraz padła w nim matryca i chcą wymienić mi na nowy model. Proponują 55XF90, twierdząc, że nie mają na magazynach XE93. Zgodzić się na takie rozwiązanie? Teoretycznie przy zakupie w Sony Centre zapewniali mnie, że jak telewizor mi się uszkodzi to wymienią mi na taki sam lub lepszy. Z tego co czytam to XF90 ma gorszy kontrast, jasność i podobno wygaszanie czerni jest lepsze w XE93. Co możecie mi doradzić w tej sytuacji? Czy walka ma jakikolwiek sens? Może chociażby walczyć, żeby dorzucili soundbar w ramach rekompensaty? Zapewne jakbym chciał gotówkę to nie oddadzą mi za ten Serwis Extra Plus czy jakoś tak (gwarancja 5 letnia na uszkodzenia mechaniczne). Ktoś z Was mia doświadczenie w tym temacie, lub pracuje w serwisie Sony i może doradzić co można ugrać? 

Ja bym odmówił takiej wymiany z XE93 > XF90.

Nie wiem w jakiej cenie kupiłeś XE93, ale ja bym walczył ile mógł o zwrot $, wraz z zakupem Serwisu ''PREMIUM''.

Ewentualnie za niewielką dopłatą zaproponował bym ostatecznie niech dadzą Soundbar np. HT-XF9000.

 

W takich akcjach SONY powinno trzymać na zapleczu nówki, zarezerwowane dla klientów których spotkała taka ''niespodzianka''.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

Ja bym odmówił takiej wymiany z XE93 > XF90.

Nie wiem w jakiej cenie kupiłeś XE93, ale ja bym walczył ile mógł o zwrot $, wraz z zakupem Serwisu ''PREMIUM''.

Ewentualnie za niewielką dopłatą zaproponował bym ostatecznie niech dadzą Soundbar np. HT-XF9000.

 

W takich akcjach SONY powinno trzymać na zapleczu nówki, zarezerwowane dla klientów których spotkała taka ''niespodzianka''.

XE93 kupiłem za 6500 zł + rozszerzona gwarancja za 640 zł. 

Gdybym zarządał zwrotu gotówki to w co celować do tych max 6500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę na spokojnie i zaproponuje serwisowi w poniedziałek cztery rozwiązania. Biorąc pod uwagę słowa „dostanie Pan taki sam lub lepszy” ciężko mi się zgodzić na przejście na ZF90 od tak. 

1. Niech znajdą jednak dla mnie XE93 i wymienią na nowy

2. Dadzą mi XF90 i dorzucą soundbar HT XF9000

3. Wymienią na lepszy telewizor ( na co pewnie się nie zgodzą bo zostaje tylko ZD9 i A1, a to już dużo droższe konstrukcje) 

4. Niech oddadzą kasę i wtedy albo kupię XF90 500 zł taniej w Sony Centre lub kupię OLED np LG C7 lub coś podobnego. 

Czy dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2018 o 00:56, Houdini01 napisał:

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie jak mozna ten obraz poprawic (ustawienie kinopro nie pomaga, natomiast chcialem ustawic w opcjach - zewnetrzne wejscia - hdmi - obraz 4k ale w wtedy trace dzwiek i obraz sie zmniejsza - taki efekt wystepuje tylko przy ogladaniu przez dekoder upc.

To ustawienie jest potrzebne by podać pewne formaty obrazu 4K i nie ma wpływu na jakość. Nie ma sensu go włączać na tunerze UPC tym bardziej, że jak sam zauważyłeś, powoduje problemy z kompatybilnością. Generalnie w pierwszej części Twojej wypowiedzi kryje się odpowiedź. Źródło (TV) ma zbyt niską jakość i z tym nic nie zrobimy. Mam oczywiście nadzieję, że z tunera na telewizor wychodzi sygnał 1080i50? Bo widziałem w życiu kilka instalacji, gdzie użytkownik sobie zdegradował do 576i :)

12 godzin temu, Michał Pudło napisał:

Przemyślałem sprawę na spokojnie i zaproponuje serwisowi w poniedziałek cztery rozwiązania. Biorąc pod uwagę słowa „dostanie Pan taki sam lub lepszy” ciężko mi się zgodzić na przejście na ZF90 od tak.

Czy dobrze myślę?

Bardzo dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz sie poprawil oo zmianie rozdzielczosci dekodera (byl ustawiony domyslnie na 720 :) ) natomiat dalej gdy chce zmienic ustawienia wejscia zewnetrznego hdmi ze standardowego na ulepszony format to przy ogladania kanalow na dekoderze znika mi glos (na aplikacjach wszystko dziala bez zarzutu po zmiajie tych ustawien), jakies pomysly?

chetnie rowniez posilkowalbym sie jakimis wskazowkami do optymalnych ustawien dla sportu i oodzieonych do ogladania filmow, bo takowych nigdzie nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten TV poprawnie odbiera HLG z tv sat (c+4k) ? W różnych miejscach czytalem, ze telewizory Sony mają z tym problem (przyciemniony obraz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie zmianę formatu na ulepszony. Jak kolega wyżej Ci napisał. W Twoim przypadku nie ma to znaczenia (masz dekoder HD). Jak będziesz miał dekoder 4K (i przede wszystkim będą programy 4K z HDR) lub blue ray 4 K to wtedy możesz sobie pod ten sprzęt zmieniać wejście na format ulepszony. Brak głosu świadczy o problemach w kompatybilności dekoder-tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu  55XF90  głównie dla Xboxa One X  ,PS4 I  Netflixa  ,ale martwi mnie brak obsługi HDR dla  Youtube....Jak to jest wiadomo coś w tym temacie ,będzie może  jakiś update ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fabs - update będzie, niestety nie wiadomo kiedy. Na pokładzie masz Androida, więc możesz poszukać alternatywy dla YT z HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie potaniały. 55 za 5999zl lub na raty 0% za 5599 i 65 za 8799 lub na raty za 8200zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamil_91 napisał:

Jaka jest dobra alternatywa dla YT z HDR ? Polecacie coś ? 

Podobno dziala, sam nie probowalem jeszcze 

FC65AD2D-1B32-48EC-9E51-BEAA31EBD847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potwierdzić czy już działa HDR na YT ? bo ja na razie nie mam możliwości sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...